Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1066812 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline LukCook

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3405 dnia: Pn, 03 Styczeń 2022, 12:57:21 »
Nie napisałem, że wszyscy kupują SH tylko, że forumowicze wiedzą na co wydają swoje pieniądze i jakie tytuły kupują. Idąc dalej, mają wiedzę jakie tytuły się sprzedadzą.

Offline Konrad

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3406 dnia: Pn, 03 Styczeń 2022, 13:02:37 »
Kolejne dni bez żadnej informacji od Muchy tylko potwierdzają, jak kiepską mają sytuację z drukarnią i papierem. Chyba możemy się pogodzić z faktem, że przez najbliższe miesiące sukcesem będzie dla nich wydanie jednego nowego komiksu miesięcznie...

Przecież wydawnictwo już zapowiedziało 15 innych tytułów na najbliższe miesiące. A tych pięciu zapowiedzi superhero jeszcze nie ma, bo Mucha wciąż nie ma podpisanych wszystkich umów z Marvelem. Wspominała o tym kilka dni temu Christine Meyer w tym wywiadzie: I w tej samej rozmowie (mimo, że dotyczyła w większości rynku portugalskiego) można było wyłapać kilka ciekawych informacji. Np. Saga jest ich najlepiej sprzedającą się serią i to z ogromną różnicą. Albo że ten The Spectacular Spider-Man schodzi im bardzo dobrze. Było też ogólnie o sprzedaży różnych serii, że jeśli w jednym kraju sprzedaż jest słaba, to najczęściej w innym jest dobra, więc się to wszystko równoważy. Jedynym wyjątkiem było to anulowane The Wicked + The Divine, które wszędzie sprzedawało się bardzo źle, a do wydania było jeszcze aż 5 tomów, gdyby było mniej to by to jakoś dociągnęli.

@Eguaroc, licinus i inni
Co do tej dużej sprzedaży Marvela przez Egmont, to pamiętajcie, że Mucha wydaje tak naprawdę innego Marvela - w większości starsze tytuły, w cenach okładkowych w okolicach 100zł i więcej. Ciężko to porównywać np. z Marvel Fresh po 40zł, którego nakłady są też pewnie kilkukrotnie większe.
Mucha może jedynie pomarzyć o takiej sprzedaży jak Egmont. Ale żeby nie było, wciąż im się to opłaca, bo wciąż je wydają.
W tym wywiadzie właśnie też było o tym, że z superhero jest tym trudniej, że licencje na Marvela są bardzo, bardzo drogie. I dochodzi do tego też kwestia sprzedaży tego superhero w Portugalii, która jest tam o wiele mniejsza niż u nas, bo dużo ludzi czytam tam je po angielsku oraz rzadko sięga po starsze Marvele. Dlatego np. X-men: Era Apocalypse'a została wydana tylko na nasz rynek
« Ostatnia zmiana: Pn, 03 Styczeń 2022, 13:04:08 wysłana przez Konrad »

Offline parsom

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3407 dnia: Pn, 03 Styczeń 2022, 13:15:23 »
Nie napisałem, że wszyscy kupują SH tylko, że forumowicze wiedzą na co wydają swoje pieniądze i jakie tytuły kupują. Idąc dalej, mają wiedzę jakie tytuły się sprzedadzą.

Słowem - skoro ja chcę wydania komiksu X, to na pewno się sprzeda. Nie widzisz tu żadnego błędu w rozumowaniu?

Offline LukCook

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3408 dnia: Pn, 03 Styczeń 2022, 13:17:30 »
Słowem - skoro ja chcę wydania komiksu X, to na pewno się sprzeda. Nie widzisz tu żadnego błędu w rozumowaniu?

Nie chodzi o pojedynczych użytkowników ale o trendy na forum. Widać jakie tytuły są oczekiwane i dyskutowane, na podstawie tego możesz wywnioskować co się sprzeda dobrze a co nie.

Offline parsom

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3409 dnia: Pn, 03 Styczeń 2022, 13:28:23 »
Oczekiwane i dyskutowane przez kogo? Przez ilu użytkowników?

Offline LukCook

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3410 dnia: Pn, 03 Styczeń 2022, 13:34:42 »
Oczekiwane i dyskutowane przez kogo? Przez ilu użytkowników?

Trollujesz czy naprawdę nie rozumiesz?

Offline starcek

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3411 dnia: Pn, 03 Styczeń 2022, 13:38:52 »
Z ciekawością zobaczyłbym algorytm przeliczający oczekiwania i dyskusje forumowiczów na słupki sprzedażowe w całej populacji.  :o
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline michał81

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3412 dnia: Pn, 03 Styczeń 2022, 13:41:03 »
Nie chodzi o pojedynczych użytkowników ale o trendy na forum. Widać jakie tytuły są oczekiwane i dyskutowane, na podstawie tego możesz wywnioskować co się sprzeda dobrze a co nie.
Dokładnie, na grupach komiksowych dużo częściej i więcej dyskutuje się o tytułach, które nie są superbohatetskie. A jak ktoś już zaczyna temat, to ma on bardzo małe zainteresowanie.

Offline LukCook

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3413 dnia: Pn, 03 Styczeń 2022, 13:45:39 »
Z ciekawością zobaczyłbym algorytm przeliczający oczekiwania i dyskusje forumowiczów na słupki sprzedażowe w całej populacji.  :o

Nie potrzebujesz algorytmu, nie widzę problemu ze stworzeniem jednego który będzie zbierał dane na forum. Zobacz o czym się dyskutuje albo rzuć okiem na zestawienie najlepszych tytułów za 2021 wg. użytkowników.

Offline Teli

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3414 dnia: Pn, 03 Styczeń 2022, 14:08:34 »
Dokładnie, na grupach komiksowych dużo częściej i więcej dyskutuje się o tytułach, które nie są superbohatetskie. A jak ktoś już zaczyna temat, to ma on bardzo małe zainteresowanie.

Chyba jasne że na forum publicznym wszyscy będą dyskutować i zachwycać się stekiem z młodej jagnięciny na chmurce z bakłażana w sosie z czerwonego wina żeby pokazać jaką to się jest kulturą wysoką. Tym czasem jak nikt nie widzi ludzie i tak wtrząchną kanapkę drwala. Także z tym zainteresowaniem SH to może to odbiegać od tego co środowisko prezentuje oficjalnie...

A Komiksspec nie jest miarodajny.
Wszak nie od dziś wiadomo że jesteśmy "osobliwą nisza, niereprezentatywną dla rynku i środowiska komiksowego". Tak przynajmniej twierdzą co poniektórzy ważni przedstawiciele środowiska :P więc nie ma co bić piany na temat wpływu forum na rynek komiksowy (taki tam sarkaźmik na Nowy rok :) )


Offline parsom

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3415 dnia: Pn, 03 Styczeń 2022, 14:37:23 »
Trollujesz czy naprawdę nie rozumiesz?

To chyba ty.
Projektujesz na ogół własne preferencje, szukasz tylko potwierdzeń wyciąganych wniosków, zakładasz powszechność wyzwanej przez siebie opinii, wyciągasz wnioski w oparciu o niereprezentatywne dane.

Offline LukCook

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3416 dnia: Pn, 03 Styczeń 2022, 14:40:24 »
To chyba ty.
Projektujesz na ogół własne preferencje, szukasz tylko potwierdzeń wyciąganych wniosków, zakładasz powszechność wyzwanej przez siebie opinii, wyciągasz wnioski w oparciu o niereprezentatywne dane.

Całkiem zabawne. Teraz wierzę, że nie czytasz SH tylko ‚ambitne’ pozycje.

Offline parsom

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3417 dnia: Pn, 03 Styczeń 2022, 14:44:42 »
Czyli jednak trolujesz.

Offline amsterdream

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3418 dnia: Pn, 03 Styczeń 2022, 14:46:36 »
No tak zapomniałem, że tu wszyscy lepiej wiedzą od wydawców co im lepiej sprzedaje. Posypuję głowę popiołem.

Chyba nie sądzisz, że - dajmy na to, taki Outcast, sprzedaje im się lepiej niż Spectacular albo X-Men? Wydają dużo Image bo pewnie licencje są dużo tańsze, szybciej idzie załatwić papiery i nie muszą się pytać o pozwolenie Egmontu czy mogą dany komiks wydać. Już kilka razy mówili, że jeżeli chodzi o Marvela to Egmont ma pierwszeństwo a oni mogą brać tylko to co tamci odrzucą/zrezygnują.

Offline miragepl89

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3419 dnia: Pn, 03 Styczeń 2022, 15:24:58 »
Ale Mucha dała duże zapowiedzi na 2022 rok. Naprawdę te 5 tytułów Marvela ma takie znaczenie? Jak pokazuje topka Egmontu za 2021, superbohaterskie komiksy wypadły słabo w porównaniu do tytułów nie superbohaterskich, więc ja się nie dziwię, że dominują w ich zapowiedziach inne tytuły.
Akurat zupełnie nie chodziło mi o zapowiedzi Marvela. Bardziej o fakt, że nie ma informacji o 1 tomie Wolverine :) Ale skoro na niego czekamy tak długo, to tym bardziej mam wrażenie nie ma się co skupiać na tych zapowiedziach na 2022 rok, gdyż mogą być stosunkowo odległe.

A komentarz o topce Egmontowej jest tak zabawny, że aż nie tracę czasu na komentarz. Czasem warto zastanowić się dwa razy przed wysłaniem posta :)