Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1064351 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Cringer

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3315 dnia: Pt, 26 Listopad 2021, 09:37:21 »
A może nie jestem takim ignorantem jak wy, wiedzą ile trzeba pracy w to włożyć. I przychodzi jeden z drugim i jojczy, że mu się kolory nie podobają, że czcionka nie taka, że tłumaczenie złe, że grzbiety koślawe.
Straszne, konsumenci mają opinię na temat jakości produktów i piszą  o tym na forum poświęconym tym produktom. Wydaje mi się że wydawcę powinien interesować taki feedback. Bo to zawsze pomaga w przyszłych planach. Nawet jeśli nie jest to feedback pozytywny. No ale ja jestem ignorantem. Nie to co ty. Ty jesteś najwspanialszy i tylko twoja opinia się liczy.

Offline Castiglione

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3316 dnia: Pt, 26 Listopad 2021, 09:40:29 »
Tylko ignoranci piszą, że te grzbiety są koślawe. Ci bardziej w temacie dobrze widzą, że są proste.

Offline Gazza

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3317 dnia: Pt, 26 Listopad 2021, 09:48:50 »
A o co ten szum z "koślawymi grzbietami"? Mam sporo pozycji od MC i nie zauważyłem jeszcze takiego problemu.
Serio pytam, bez tej - panującej tu nie wiedzieć po co - spiny.

Offline michał81

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3318 dnia: Pt, 26 Listopad 2021, 09:53:14 »
Drodzy państwo feedback to był może w pierwszych tygodniach po premierzy, ale wy spinacie poślady od dwóch miesięcy na każdą wzmiankę o tym Spider-manie. Rozpetujac ta sama dyskusje. Sam zwracałem uwagę przy Erze Apokalipsy że coś było nie tak z materiałami w jednym zeszytów, ale nie skacze mi ciśnienie o każdej wzmiance o tym komiksie jak wam o Spectacularze. Sprzedajcie te wasze tomy, odzyskajcie kasę i będziecie spać spokojnie, że zachłanny wydawca się na was nie chapał. A tak to będziecie walkować kolejny miesiąc że chce od was miliard złotych monet za komiks, którego nie musieliście kupować, tym bardziej wiedząc jakie są problemy.

Offline xanar

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3319 dnia: Pt, 26 Listopad 2021, 09:59:03 »
Tam to był jeden zeszyt tu masz trochę więcej niż jeden, to feedback proporcjonalnie też większy :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline michał81

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3320 dnia: Pt, 26 Listopad 2021, 10:14:18 »
Tam to był jeden zeszyt tu masz trochę więcej niż jeden, to feedback proporcjonalnie też większy :)
Tylko że tam na ten zeszyt był lepszy materiał, co sam pokazywałeś. Ale przeszło to bez echa. Tu nie ma materiału, aby to wydać lepiej.

Tu nie chodzi o jakość tylko o cenę. Jakby to Mucha podzieliła i wydała w kilku tomach to by nawet nie było tej gównoburzy. I nikt by się nie zająknął że cena sumarczyna dzielonego wydania byłaby wyższa. Ludzie chcą omnibusów, Egomont wydaje kolejny, ale ludzie łapią się za głowę skąd taka cena, bo są przyzwyczajeni do "tanich" tpb. Tylko jakoś nikt nie sumuje ile tak naprawdę płaci w całości za te tpb, a to wychodzi więcej niż za jedno obszerne wydanie.

Przecież jojczenie też jest na Ongrysa za cenę Kompletnych  Akt (a tam też zdarzają się pomylone dymki dialogowe), ale nie ma takiej awantury jak w przypadku komiksu od Muchy. To całe narzekanie o jakości to jest tylko zasłona dymna bo chodzi o cenę. Bo ludzie liczyli ze wydawca będzie rozdawał za darmo ten komiks.
Tylko czekać jak Egmont zapowie Knightfall i cena nie będzie po myśli czytelników. Obstawiam przeglądanie albumów z lupą zeby przywalać się wtedy do każdego koloru wyjechanego za szkic.
« Ostatnia zmiana: Pt, 26 Listopad 2021, 10:24:20 wysłana przez michał81 »

Offline xanar

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3321 dnia: Pt, 26 Listopad 2021, 10:19:45 »
O cenie to już raczej mało piszą, na początku był "szał cenowy", zresztą przecież te Spider rewelacyjnie się sprzedaje. Najlepsze jest to, że za rok ci sami będą pisać, że ten Spider to tani był  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline donT

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3322 dnia: Pt, 26 Listopad 2021, 10:25:49 »
I przychodzi jeden z drugim i jojczy, że mu się kolory nie podobają, że czcionka nie taka, że tłumaczenie złe, że grzbiety koślawe.
.

Grzbiety mojego kompletu New X-Men, ulozone jeden na drugim, wygladaja jak otwarty akordeon, sa krzywe - kazdy w inna strone. Patrze i widze, niczego nie wymyslam

Jestem zatem ignorantem.
Trudno, przezyje.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline michał81

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3323 dnia: Pt, 26 Listopad 2021, 10:39:42 »
Grzbiety mojego kompletu New X-Men, ulozone jeden na drugim, wygladaja jak otwarty akordeon, sa krzywe - kazdy w inna strone. Patrze i widze, niczego nie wymyslam
No patrz a u mnie wszystkie 4 idealne. Za to miałem problem z grzbietem Dwóch Braci i całkowicie inny, reklamowałem niejojczyłem. Wiec tak jesteś ignorantem jakie prawa ci przysługują jako kupującemu. Zamiast z nich skorzystać to wolałeś pojojczeć powyższym postem. Gratuluje.

Offline andy13

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3324 dnia: Pt, 26 Listopad 2021, 10:46:34 »
Drodzy państwo feedback to był może w pierwszych tygodniach po premierzy, ale wy spinacie poślady od dwóch miesięcy na każdą wzmiankę o tym Spider-manie.
Gdzie jest zdefiniowany okres feedbacku? Mam szukać na Wikipedii, w regulaminie wydawnictwa czy Ty to określasz?
W pierwszych tygodniach też był feedback. Pamiętam reakcję na niego: „beneficjenci 500+”, „socjaliści”, itd. Kojarzysz?

Offline donT

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3325 dnia: Pt, 26 Listopad 2021, 10:56:22 »
Michalku, to ze u Ciebie cos jest idealne, nie znaczy ze wszyscy tak maja. To jest dopiero ignorancja.
Poza tym zyje w Irlandii, koszt odeslania byby porownywalny do kosztu drugiego egzemplarza.

« Ostatnia zmiana: Pt, 26 Listopad 2021, 11:00:29 wysłana przez donT »
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline LukCook

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3326 dnia: Pt, 26 Listopad 2021, 11:04:58 »
Drodzy państwo feedback to był może w pierwszych tygodniach po premierzy, ale wy spinacie poślady od dwóch miesięcy na każdą wzmiankę o tym Spider-manie. Rozpetujac ta sama dyskusje.

Feedback to najlepiej dawać jaki się komiks przeczyta. Nie każdy ma czas czytać momentalnie po premierze, ktoś może kupić miesiące po. Wtedy nie ma prawa wyrazić swojej opinii?

Prawda jest taka, że jakość materiałów w 9 zeszytach jest koszmarna, moim zdaniem w opisie komiksu powinna być informacja, że jakość materiałów jest gorsza. Tutaj na forum wiedzieliśmy o tym i świadomie kupowaliśmy Spectaculara ale ktoś, kto nie czyta forum i nie będzie chciał nurkować w facebookowych postach nie będzie wiedział o tragicznej jakości i może być zawiedziony. Co do praw konsumenta - jasne, jest czas na zwrot ale mogę wyobrazić sobie sytuacje, że komiks po zakupie ląduje na półce i będzie czytany po upływie czasu na zwrot.
« Ostatnia zmiana: Pt, 26 Listopad 2021, 11:07:20 wysłana przez LukCook »

Offline michał81

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3327 dnia: Pt, 26 Listopad 2021, 12:12:13 »
Mając dziwnie nieraz wydrukowane strony, przy ktorych te koślawe grzbiety to pikuś nauczyłem się sprawdzać kazdy komiks po zakupie, żebym nie musiał sobie pluć w brodę że jestem sam sobie winien i nie reklamowałem. Ludzie, wiecie jak wygląda sytuacja z komiksami i jakie kwiatki potrafią w nich być, a wy składujecie je bez sprawdzania czy nie mają wady? Gratuluje. I dziwicie się mojego podejścia do tego co wypisujecie w postach.
« Ostatnia zmiana: Pt, 26 Listopad 2021, 12:15:40 wysłana przez michał81 »

Offline Gazza

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3328 dnia: Pt, 26 Listopad 2021, 12:15:06 »
Michalku, to ze u Ciebie cos jest idealne, nie znaczy ze wszyscy tak maja. To jest dopiero ignorancja.
Poza tym zyje w Irlandii, koszt odeslania byby porownywalny do kosztu drugiego egzemplarza.
Nie wiem jak ma się to do wysyłek międzynarodowych ale w Polsce bezproblemowo Gildia (tam głównie się zaopatruję) przysyła kuriera z nowym egzemplarzem i odbiera jednocześnie reklamowany produkt. Miałem tak 2 tygodnie temu z "Spopielonym" (ubity narożnik).
Poza tym, obojętnie gdzie zamawiam, w komentarzu do zamówienia każdorazowo proszę o egzemplarze bez wad (tych widocznych bez unfoilingu oczywiście) i uszkodzeń oraz o skuteczne zabezpieczenie na okoliczność dostawy. Inaczej będę reklamował lub zwracał - mam do tego prawo w końcu. I w 99% nie mam żadnych uwag.
No i powtórzę się (może dzięki powyższemu) - na moich egzemplarzach mucha nie siada ;)

Mając dziwnie nieraz wydrukowane strony, przy ktorych te koślawe grzbiety to pikuś nauczyłem się sprawdzać kazdy komiks po zakupie, żebym nie musiał sobie pluć w brodę że jestem sam sobie winien i nie reklamowałem. Ludzie, wiecie jak wygląda sytuacja z komiksami i skladujecie je bez sprawdzania czy nie mają wady? Gratuluje. I dziwicie się mojego podejścia do tego co wypisujecie w postach.
Wpadki opisywane jeszcze na forum Gildii nauczyły mnie żeby tak właśnie robić już lata temu. Czytam czy ląduje na kupce wstydu - kontrola jakości niezwłocznie po dostawie. Polecam.

Offline Motyl

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3329 dnia: Pt, 26 Listopad 2021, 13:18:51 »
Motyl a bedzie w 2022 jakis "staroc" jak Spectacular czy Age of Apocalypse - cos z tych znienawidzonych lat 90tych?

Będzie AoA 4, masz więc swoją znienawidzoną staroć :) zapomniałbym, będzie jeszcze jedna staroć, ale w odpicowanym wydaniu. Jak już wszyscy się domyślili, będzie kolejny Logan-san, zawartość jeszcze na etapie ustalania i pewnie więcej niż jeden tom X-Statix. Moze uda się jakąś niespodziankę wcisnąć w napięty grafik, ale to nic pewnego i raczej nie 90. Więcej informacji niebawem na profilu na Fb.