Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1042581 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline michał81

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3300 dnia: Cz, 25 Listopad 2021, 20:59:57 »
@michał81
Wyluzuj. Nikt tu nie "jedzie" po wydawcy. Co najwyżej Ty po NSC. Od tego cały temat się zresztą zaczął, że stwierdziłeś że ich wydania są kilka klas gorsze niż Muchy.
Jakoś argumentów na to nie widziałem. Za to oburzasz się święcie, że się komuś może nie podobać źle zeskanowany album.
W przypadku tego co napisałem wątku NSC to jest ironicznie o przesunięciu premiery Maski. Przy takiej ilości emot jakie tam umieściłem myślałem że to jest wystarczające do wyłapania. I to nie ja zacząłem tutaj dyskusję o jakość NSC. Proponuje czytać z uwagą, a nie się przywalać.
Spoiler: PokażUkryj
@Toranga sam zacząłeś tą dyskusje to nie zwalaj winy na kogoś innego, żeby się wybielić.


Ja rozumiem, że tak naprawdę boli was cena tego wydania, a nie jakość, więc się do niej przywalacie. Chcielibyście to za grosze, na zasadzie bo Egmont wydaje taniej. Przy Przedwiecznych też było jojczenie na cenę, a nie radość z wydania komiksu Kirbiego. Dr Strange #nikogo to cisza. Jakby to było za 100 zł + 30% rabatu to byście się spuszczali jakie to świetne pomimo tych wad. Widzę, że mało kto docenia pracę jaka została włożona w to wydanie. Może pora żeby dodarło, że taniej nie będzie. Co widać przy ogłoszeniach kolejnych wydawców.
« Ostatnia zmiana: Cz, 25 Listopad 2021, 21:17:40 wysłana przez michał81 »

Offline andy13

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3301 dnia: Cz, 25 Listopad 2021, 21:20:56 »
Może pora żeby dodarło, że taniej nie będzie. Co widać przy ogłoszeniach kolejnych wydawców.
To dobra metoda jest z takimi tekstami, na które nie można od razu podać argumentu, bo „zobaczycie kiedyś”.
Jak zapowiedziano tego Spectaculara, to było „spokojnie, duży format nie podnosi ceny”. Potem jak podano cenę: „wszystko drożeje, zobaczycie 3. Epic ile będzie kosztował” (Amazing taniej okładkowo niż Spectacular w najlepszych promocjach). Teraz znowu mamy czekać na gorsze jutro. Oczywiście ciężko dać odpowiedź na coś takiego…

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3302 dnia: Cz, 25 Listopad 2021, 21:25:51 »
 Ty za to Michale nie doceniasz chyba pracy jaką większość czytelników musiała wykonać aby zarobić na ten komiks, który wcale nie kosztował 100 zł + 30% rabatu i w 1/3 wygląda jak rozdeptane g...o.

Offline Motyl

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3303 dnia: Cz, 25 Listopad 2021, 21:29:49 »
No i super. Ciekawe co z Marvela będzie.

Na razie w planach jest sześć tytułów Marvela na 2022 r., raczej żadnych niespodzianek, wszystkie w jakimś tam stopniu były tutaj wspominane wśród typów czytelniczych. Staram się o jeszcze jeden tytuł, ale zobaczymy jak wyjdzie w praniu.

Patrzę na te zapowiedzi i wzdycham i myślę "szkoda że nie NSC to wydaje bo Mucha znów na twardo i za miliony monet to wyda bez większej promki"... No cóż, nie można mieć wszystkiego. Chociaż to że Monsters wyjdzie wydany przez Muche cieszy mnie bardzo :)

O jakiej większej promocji mówisz? Mucha ma standardowo 30%, a niekiedy, gdy są akcje na Gildii lub w innych sklepach to można wyhaczyć 35-38%. To są jedne z największych upustów na rynku, są wydawcy, których nie kupisz z rabatem większym niż 25%, 15% albo 5%, więc o jakich promkach mówisz? Od razy mówię, że opcja "za darmo" nie wchodzi w grę. Pamiętaj też, że za NSC stoi książkowy wydawca, który może sobie pozwolić transferować środki między różne gałęzie swojej działalności, aby załatać braki przy nierentownych tytułach. Niektórzy wydawcy nie mają takiego luksusu.

A jeśli to komiksy nie byłyby niepotrzebnie powiększane i przez to droższe, to już tego rabatu nie udałoby się ustrzelić?
Dużo wydawców stosuje niepotrzebnie powiększenie okładek, zwłaszcza europejskich komiksów, które później trudno zmieścić na półce niższej niż 34/35 cm. Rozumiem, że utyskujesz na ostatnią modę wydawania komiksów w Polsce? Dowiem się, jaka byłaby różnica w cenie, gdyby komiks miał ten 1 czy 2 centymetry mniej. Niemniej szybkie porównanie Tajna Wojna od Muchy - komiks sprzed 11 lat - kosztował okładkowo 69 zł w mniejszym formacie, a wydany niedawno Wolverine BWR 65 zł, zapowiedziany Carnage BWR 69 zł, przy czym ilość stron tych komiksów jest zbliżona (różnica 8 stron). To chyba nieźle, że przy galopującej inflacji, drożyźnie, deficycie papieru, tektury, powiększone okładki są nadal w cenie tych mniejszych i to sprzed ponad 10 lat, prawda?

A fakt, że 2-3 razy do roku mają promki 40-45% powoduje, że cenowo Mucha nie ma do nich startu.

U Muchy nie znajdziesz takich rabatów, bo Mucha nie zamierza przykładać ręki do psucia rynku. Sorry, ale dawanie rabatów 45-50% na nowości to jest nieporozumienie i wręcz karygodne zagranie. Brak szacunku dla klientów i partnerów biznesowych. Po pierwsze pokazuje to, jak dalece w poważaniu wydawca ma odbiorcę, który na chwilę przed tą "niebywałą okazją" nabył ich komiksy w standardowym rabacie w innym sklepie albo też chciał wesprzeć wydawcę, kupując w preorderze. Po drugie, inne sklepy zamawiające u wydawcy komiksy na sprzedaż u siebie nie mogą liczyć na taki upust, a jeszcze odejmują od tego swoją marżę. Innymi słowy, topią pieniądze z uwagi na takie zagrywki. Niejednokrotnie słyszałem, że sklepy komiksowe z oporem zamawiają asortyment od wydawców, którzy na swoje nowości dają rabaty większe niż 40%, bo to jest wyrzucanie pieniędzy w błoto, nikt nie kupi od nich z 30% rabatem, wiedząc że jest w sieci znacznie wyższy upust. 45-50% rabatu to można dawać na pozycje stare, takie walające się na rynku od 2-3 lat, a nie na nowości.

Jeżeli chodzi o jakość to NSC prezentuje się lepiej. Tłumaczenia i okładki są bez zarzutu.

Mówisz o tych gumowych okładkach, tzw. połącznie gumy turbo i butaprenu? Rozumiem intencje stojące za wyborem takich okładek, niska jakość równa się znacznie niższej cenie, jak ktoś lubi takie substytuty normalnych okładek to spoko, ale są to jedne z najgorszych jakościowo okładek na naszym rynku. Staram się unikać takich jak ognia. W dotyku są nieprzyjemne i bardzo łatwo ulegają uszkodzeniu.

Nie. Sporo jest historii nowych. Pół na pół? A może nawet więcej jest nowego materiału.
13 zeszytów nowych do 10 starych, przy czym tylko jeden stary był w Semicu pełny bez brakujących stron. W sumie to 13,5 do 9,5 (zeszyt 199 załapał się w Semicu w ilości 6 lub 7 stron).

Mnie dziwi brak zapowiedzi drugiego tomu Old Guard oraz Przeklętego Aarona.
Muszą jeszcze poczekać, przy deficytach surowców raczej warto stawiać na tytuły silne marketingowo, na hity, które przyciągają większą uwagę czytelników.

Odpowiadając na pytania Konrada: East of West razy trzy, będą grubasy. Pozostałe tytuły jeszcze nie zostały podjęte decyzje, aczkolwiek coraz chętniej Mucha sięga po grubsze wydania. Dzielimy właśnie X-Statix, aby było w sam raz, chociaż ceny papieru zmieniają się jak w kalejdoskopie i nie sposób ustalić jaką wycenę da drukarnia tuż przed drukiem. Komiksy Ethana Hawke'a to domena Portugalczyków.


Offline xanar

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3304 dnia: Cz, 25 Listopad 2021, 21:40:48 »
No to wydawajcie wszystko szybciej bo im później to drożej będzie  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline michał81

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3305 dnia: Cz, 25 Listopad 2021, 21:55:06 »
Na razie w planach jest sześć tytułów Marvela na 2022 r.,
3 z nich znam, więc zastanawia mnie co to za pozostałe 3. Czekam też na jojczenie na jeden z tych tytułów, że po co to wydajecie (i oczywiście na jojczenie na cenę ;) )

Ty za to Michale nie doceniasz chyba pracy jaką większość czytelników musiała wykonać aby zarobić na ten komiks, który wcale nie kosztował 100 zł + 30% rabatu i w 1/3 wygląda jak rozdeptane g...o.
Co ty nie powiesz. Myślisz, że ja nie włożyłem wysiłku aby zarobić na ten komiks. Gratuluje ignorancji.

Sorry, ale dawanie rabatów 45-50% na nowości to jest nieporozumienie i wręcz karygodne zagranie.
Karygodne czy nie, spowoduje, że czytelnicy będą czekać cały rok na takie okazje. Przez co będą pozycje będą zalegać w magazynie. Gratuluje pomysłowości, ale widocznie ich na to stać. Finalnie ci którzy kupili wcześniej powinni czuć się zrobieni w bambuku. I czy NSC pisało, że nie będzie u nich takich promek i miała być tylko jednak na pierwsze ich urodziny?
« Ostatnia zmiana: Cz, 25 Listopad 2021, 22:01:06 wysłana przez michał81 »

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3306 dnia: Cz, 25 Listopad 2021, 22:05:52 »
Ignorancji? Co ma niby z tym wspólnego ignorancja? Zastanawiasz się wogóle nad tym co piszesz? Zawsze tak łatwo Ci przychodzi obrażanie obcych ludzi?

Offline Toranga

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3307 dnia: Cz, 25 Listopad 2021, 22:13:43 »
W przypadku tego co napisałem wątku NSC to jest ironicznie o przesunięciu premiery Maski. Przy takiej ilości emot jakie tam umieściłem myślałem że to jest wystarczające do wyłapania. I to nie ja zacząłem tutaj dyskusję o jakość NSC. Proponuje czytać z uwagą, a nie się przywalać.
Spoiler: PokażUkryj
@Toranga sam zacząłeś tą dyskusje to nie zwalaj winy na kogoś innego, żeby się wybielić.


Ja rozumiem, że tak naprawdę boli was cena tego wydania, a nie jakość, więc się do niej przywalacie. Chcielibyście to za grosze, na zasadzie bo Egmont wydaje taniej. Przy Przedwiecznych też było jojczenie na cenę, a nie radość z wydania komiksu Kirbiego. Dr Strange #nikogo to cisza. Jakby to było za 100 zł + 30% rabatu to byście się spuszczali jakie to świetne pomimo tych wad. Widzę, że mało kto docenia pracę jaka została włożona w to wydanie. Może pora żeby dodarło, że taniej nie będzie. Co widać przy ogłoszeniach kolejnych wydawców.

Faktycznie to Gazza porównał Muchę do NSC. Sorki mój błąd.

Co do reszty, to ja nie mam żadnej potrzeby się wybielać.
A Ty naprawdę powinieneś wrzucić na luz.

A to co Ci się wydaje, że ktoś myśli albo co go boli to już taka abstrakcja, że nie będę się odnosić.

Dobranoc.

Offline michał81

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3308 dnia: Cz, 25 Listopad 2021, 22:18:06 »
Ignorancji? Co ma niby z tym wspólnego ignorancja? Zastanawiasz się wogóle nad tym co piszesz? Zawsze tak łatwo Ci przychodzi obrażanie obcych ludzi?
Polecam założyć własne wydawnictwo. I zobaczyć naprawdę jak to jest. Wierzę, że są tu sami specjaliści, którzy zrobili by to dużo lepiej co Mucha, Egmont, NSC i każdy inny wydawca. Zdecydowanie w to wierzę.
A może nie jestem takim ignorantem jak wy, wiedzą ile trzeba pracy w to włożyć. I przychodzi jeden z drugim i jojczy, że mu się kolory nie podobają, że czcionka nie taka, że tłumaczenie złe, że grzbiety koślawe. I najważniejsze CENA Z KOSMOSU i taki mały, tyci rabat, a nie 40% jakie się należy. Więc jak czytam te komentarze to jednak uważam was za ignorantów. Możecie się obrażać i mnie nie lubić, ale przy kolejnych tytułach jakie będą zapowiedziane będziecie pisać to samo.

Offline Death

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3309 dnia: Cz, 25 Listopad 2021, 22:29:40 »
Już był taki jeden na forum, który wiedział lepiej jak wydawać komiksy od wydawców. Wydał kilka komiksów i... ;)

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3310 dnia: Cz, 25 Listopad 2021, 22:35:23 »
  Polecam sobie kupić własny samolot, jak następnym razem dostaniesz nieświeżą sałatkę w Ryanairze.
  NSC może wydać tanio i dobrze a Mucha nie, przecież to oczywiste i nie ma o czym dyskutować. Jeszcze jakieś tłumoki przychodzą i narzekają na krzywe grzbiety, no ku...a bezczelni :D

Offline death_bird

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3311 dnia: Pt, 26 Listopad 2021, 00:04:14 »
I przychodzi jeden z drugim i jojczy, że mu się kolory nie podobają, że czcionka nie taka, że tłumaczenie złe, że grzbiety koślawe.

Ale rzecz w tym, że jak się płaci uczciwymi orenami, takimi mało oberżniętymi to się oczekuje produktu trzymającego mniej więcej podobny poziom. Jak człowiek kupuje komiks to chce mieć dobrze przetłumaczony, bez literówek, z kolorami, które nie są po trzecim praniu, no i byłoby miło gdyby grzbiet nie miał skoliozy.
Przecież jak wydawca po odebraniu wypłaty idzie do odzieżowego kupić nowe spodnie to nie dostaje takich gdzie jedna nogawka jest 5 cm dłuższa od drugiej a w koszuli nie brakuje dwóch guzików i jeden z mankietów nie jest spruty.
Ja cały czas żywcem nie jestem w stanie zrozumieć jak to jest, że w książkach nie ma tylu byków ile potrafi się pojawić w komiksie. A przecież tekstu cokolwiek mniej...
« Ostatnia zmiana: Pt, 26 Listopad 2021, 00:06:28 wysłana przez death_bird »
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Death

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3312 dnia: Pt, 26 Listopad 2021, 08:53:50 »
Ja cały czas żywcem nie jestem w stanie zrozumieć jak to jest, że w książkach nie ma tylu byków ile potrafi się pojawić w komiksie. A przecież tekstu cokolwiek mniej...
Mnie też to zawsze zastanawiało. Jeśli jakiś wydawca nie ma na korektę to może dać przeczytać mamie. Ona mu wyłapie przynajmniej literówki. "Tomek, tu masz Batmana wpisanego przez dwa A. Baatman".

Offline Gazza

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3313 dnia: Pt, 26 Listopad 2021, 09:31:49 »
Faktycznie to Gazza porównał Muchę do NSC. Sorki mój błąd.
(...)
Nadal czytasz nieuważnie ;)
Gazza nie porównał Muchę do NSC tylko odniósł się do posta @eyesore, który to stwierdził
(...)
Uważam że większość tych pozycji NSC wydało by taniej (oraz z znacznie lepszymi rabatami) i praktycznie tak samo (nie chcę znów zaczynać wojenki twarda/miękka itd. wiec proszę nie zaczynajcie). 
(...)

sum41

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3314 dnia: Pt, 26 Listopad 2021, 09:33:59 »
Motyl a bedzie w 2022 jakis "staroc" jak Spectacular czy Age of Apocalypse - cos z tych znienawidzonych lat 90tych?