Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1043249 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Offline michał81

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3285 dnia: Cz, 25 Listopad 2021, 10:27:06 »
No skoro twórcy podobało się jego własne dzieło, to kimże jestem aby się z nim nie zgodzić? Oby było więcej takich składaków z ich pięknymi skanami i literówkami.
Jak Ci mało tych literówek to masz ich od groma w kolekcjach i nawet nie trzeba do tego własnych składaków. Zresztą sporo skanów słabej jakość znajdziesz też tam jest ze wskazaniem na Transformers.

Offline andy13

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3286 dnia: Cz, 25 Listopad 2021, 10:29:26 »
Jeśli Omar jarał sie i zazdrościł nam tego wydania. Jeśli sam DeMatteisa tez sie cieszył. To wiadomo że dobrze.
Kim jest Omar, że nagle mam zmienić postrzeganie jakiegoś komiksu, bo on tak napisał?
Autor komiksu też raczej rzadko po premierze napisze, że jego dzieło zostało słabo wydane.

Jak Ci mało tych literówek to masz ich od groma w kolekcjach i nawet nie trzeba do tego własnych składaków. Zresztą sporo skanów słabej jakość znajdziesz też tam jest ze wskazaniem na Transformers.
Wydanie jest dobre, bo kolekcje, którymi gardzę, mają jedną literówkę w tomie więcej.
« Ostatnia zmiana: Cz, 25 Listopad 2021, 10:31:15 wysłana przez andy13 »

sum41

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3287 dnia: Cz, 25 Listopad 2021, 13:46:41 »
Przecież on nawet nie widział z jakiego kraju to jest ;D

Pewnie myslal ze albo z panstwa Europa lub Francji.... :)

Offline Crono

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3288 dnia: Cz, 25 Listopad 2021, 14:05:19 »
Jak Ci mało tych literówek to masz ich od groma w kolekcjach i nawet nie trzeba do tego własnych składaków. Zresztą sporo skanów słabej jakość znajdziesz też tam jest ze wskazaniem na Transformers.
Jest taki tom, bodajże 27 (zawierający zeszyty serii Transformers Armada), gdzie plansze wyglądają strasznie. Niemniej, cała reszta (a ukazało się już 76 tomów) serii Transformers wygląda dobrze. No chyba że czegoś już nie pamiętam.

Offline michał81

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3289 dnia: Cz, 25 Listopad 2021, 14:08:42 »
Materiały z Marvel UK, też były słabej jakości wrzucalem nawet kiedyś zdjęcia, więc to nie jest jeden przypadek z Armady.

Offline Gazza

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3290 dnia: Cz, 25 Listopad 2021, 14:27:39 »
Przecież on nawet nie widział z jakiego kraju to jest ;D
Omar i jego panna mówią, że wydanie jest w języku polskim. Może DeMatteis nie skojarzył tylko?

Podejrzewam, że ani Omar, ani DeMatteis mogli nie wyłapać literówek w polskim tekście, więc nic dziwnego, że się zachwycali 😁😉
Nie znam na tyle biegle angielskiego ale śmiem wątpić by obcojęzyczne wydawnictwa były perfekcyjne pod tym względem. I nie bronię tu wyłącznie Muchy - ot, nie myli się ten co nic nie robi. ;)

Offline nori

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3291 dnia: Cz, 25 Listopad 2021, 14:32:05 »
Wiem, że było chwalone, ale jeszcze żeby się upewnić. Jest teraz nieco większy rabat na Gildii, rozważam zakup Criminal tomy 1-5 plus Wszyscy moi bohaterowie to ćpuny. Warto?
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline vision2001

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3292 dnia: Cz, 25 Listopad 2021, 14:32:59 »
UP: BARDZO!

Offline Gazza

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3293 dnia: Cz, 25 Listopad 2021, 14:34:52 »
Nie będę wypowiadał się za ogół, sam zresztą nie posiadam jeszcze kompletu, ale pochwały nie były wyssane z palca.
Toż to mistrzowski duet twórczy jest więc póki co nie zawodzą i dostarczają towar z górnej półki. Oczywiście jeśli lubi się kryminały. :)

Offline xanar

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3294 dnia: Cz, 25 Listopad 2021, 14:38:39 »
Omar i jego panna mówią, że wydanie jest w języku polskim. Może DeMatteis nie skojarzył tylko?
Nie znam na tyle biegle angielskiego ale śmiem wątpić by obcojęzyczne wydawnictwa były perfekcyjne pod tym względem. I nie bronię tu wyłącznie Muchy - ot, nie myli się ten co nic nie robi. ;)

Ja tam widziałem, że ktoś na czacie napisał coś w stylu "you upsetting Polish" On tam ciągle powtarzał, że książka jest z overseas i w innym języku :) Oni to tam chyba rozpakowywali na tym streamie więc na paczce też raczej powinno być skąd przypłynęło.

Jakiś "lekki" remont robię i wywalam wszystko ze strychu bo już tam nie było jak chodzić i znalazłem Semica z tą Pumą, no i tak słabo te Muchowe zeszyty wyglądają w porównaniu do tych wydanych w 93 roku.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Cringer

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3295 dnia: Cz, 25 Listopad 2021, 18:54:00 »
Jak Ci mało tych literówek to masz ich od groma w kolekcjach i nawet nie trzeba do tego własnych składaków. Zresztą sporo skanów słabej jakość znajdziesz też tam jest ze wskazaniem na Transformers.
No skoro kolekcja kioskowa ma być wyznacznikiem jakości dla uber-hiper wydań Muchy to nie ma nawet o czym pisać. Bo po co? Fanatycy będą swojego bronić.

Offline michał81

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3296 dnia: Cz, 25 Listopad 2021, 19:17:27 »
No skoro kolekcja kioskowa ma być wyznacznikiem jakości dla uber-hiper wydań Muchy to nie ma nawet o czym pisać. Bo po co? Fanatycy będą swojego bronić.
Ale to nie jest wydanie uber-hiper-duper-mega. To jest zwykły oversize w jaki obecnie nawet Egmont wszedł ze swoimi Marvel Deluxe. Chcesz uber-hiper-duper-mega to kup Limited od Egmontu. Ale należy docenić i w sumie się szczyć tym, że finalnie to Mucha zebrała run J.M. DeMatteis w Spectacular Spider-manie a nie jankesi, którzy mogą nam takiego wydania pozazdrościć.

A co do jakości to przypomnę, że w oryginalnych wydaniach zbiorczych zdarzają się wpadki z gorszą jakością materiałów, proponuje sprawdzić pierwsze oryginalne wydania Preacher z Deluxów (czego efektem jest nawet słaba jakość naszego wydania).

Jestem pewien, że przy dodruku (jeśli taki będzie) Mucha poprawi sporo niedociągnięć, ale co ma zrobić kiedy nie ma lepszych materiałów? Rozumiem, że tutaj wszyscy narzekający to zawodowcy w DTPie, którzy by ten problem obeszli w 5 minut. Gratuluje to może zaproponujcie im swoje usługi. Albo najlepiej kupujcie oryginalne wydania....., moment przecież takiego niema. To może cyfrowe....., ale tam też brakuje zeszytów. Lepiej jechać po wydawcy, że nie mając innego wyjścia podjął taką a nie inną decyzje.
« Ostatnia zmiana: Cz, 25 Listopad 2021, 19:21:38 wysłana przez michał81 »

Offline xanar

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3297 dnia: Cz, 25 Listopad 2021, 19:54:56 »
Motyl coś pisał, że mogło być lepiej ale drogo. W Semicach wszystko było wydane tego Spectaculara ?
Twój komiks jest lepszy niż mój

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3298 dnia: Cz, 25 Listopad 2021, 20:08:47 »
Cytuj
No skoro kolekcja kioskowa ma być wyznacznikiem jakości dla uber-hiper wydań Muchy to nie ma nawet o czym pisać. Bo po co? Fanatycy będą swojego bronić.

  Te kioskowe kolekcje to napewno wyglądają lepiej niż ten Spectacular.

Offline Toranga

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3299 dnia: Cz, 25 Listopad 2021, 20:35:32 »
Motyl coś pisał, że mogło być lepiej ale drogo. W Semicach wszystko było wydane tego Spectaculara ?
Nie. Sporo jest historii nowych. Pół na pół? A może nawet więcej jest nowego materiału.

@michał81
Wyluzuj. Nikt tu nie "jedzie" po wydawcy. Co najwyżej Ty po NSC. Od tego cały temat się zresztą zaczął, że stwierdziłeś że ich wydania są kilka klas gorsze niż Muchy.
Jakoś argumentów na to nie widziałem. Za to oburzasz się święcie, że się komuś może nie podobać źle zeskanowany album.