Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1064264 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline bibliotekarz

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2955 dnia: Wt, 05 Październik 2021, 09:44:43 »
A ja zapytam tak bardziej ogólnie: czy można już zdradzić coś z zapowiedzi na przyszły rok, oprócz kontynuacji serii?
Batman returns
his books to the library

Online OokamiG

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2956 dnia: Wt, 05 Październik 2021, 09:49:33 »
Fajnie jakby Muszka weszła w poprzednią serię X-Force. Wtedy mielibyśmy run poprzedzający Remendera, jak i uzupełnienie Punktów Zwrotnych od Egmontu.

Offline michał81

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2957 dnia: Wt, 05 Październik 2021, 10:09:46 »
Czy Mucha rozważa kolejne części Spectacular Spider-man? Coś np z tej dyskusji tej dyskusji .
« Ostatnia zmiana: Wt, 05 Październik 2021, 10:11:44 wysłana przez michał81 »

Offline Motyl

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2958 dnia: Wt, 05 Październik 2021, 10:22:19 »
@Motyl
Zmiana awatara na Straczyńskiego? Zbieg okoliczności?

A co do konkretnych pytań, to czym się mogą już pochwalić na przyszły rok. I jak wygląda kontynuacja wszystkich rozpoczętych serii? Czy któraś jest zagrożona słabą sprzedażą, czy też problemami licencyjnymi lub innymi?

To nie Straczynski, on przecież nie rysuje. A pająki w awatarach są fajne. Mogę zmienić na innego bohatera? Co proponujesz GR, IM, IH, BP. Lubię wielu bohaterow 🙂

Offline Frank_C

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2959 dnia: Wt, 05 Październik 2021, 10:34:47 »
To nie Straczynski, on przecież nie rysuje. A pająki w awatarach są fajne. Mogę zmienić na innego bohatera? Co proponujesz GR, IM, IH, BP. Lubię wielu bohaterow 🙂
Mu pewnie chodziło o to, że to grafika zdobiąca jakieś wydanie runu Pająka Straczyńskiego.
« Ostatnia zmiana: Wt, 05 Październik 2021, 10:36:30 wysłana przez Frank_C »

Offline Takesh

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2960 dnia: Wt, 05 Październik 2021, 10:39:51 »
@Motyl z pewnością domyślił się o co mi chodziło 😎

Wiem, wiem. Pisałeś już, że awatary zmieniasz jak Ci przyjdzie ochota i na postaci, które lubisz.

Ale ten zbieg okoliczności.... Musiałem zapytać 🤷‍♂️

Offline Lukop

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2961 dnia: Wt, 05 Październik 2021, 17:58:31 »
@Motyl z pewnością domyślił się o co mi chodziło 😎

Nie doszukiwałbym się tutaj drugiego dna. W pełni kupuję uzasadnienie o fajności pajączków w avatarach... 😎

Nie mam pytania, ale gratuluję ciekawego ruchu ze Spectacularem i proszę o więcej tej postaci.

Offline Motyl

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2962 dnia: Wt, 05 Październik 2021, 18:21:06 »
Nie doszukiwałbym się tutaj drugiego dna. W pełni kupuję uzasadnienie o fajności pajączków w avatarach... 😎

Nie mam pytania, ale gratuluję ciekawego ruchu ze Spectacularem i proszę o więcej tej postaci.

Dzięki. Spider-Man jest popularny, a największy wydawca w kraju ma sporo tytułów z pająkiem w portfolio i pewnie jeszcze kilka czeka na swoją kolej. Zawsze jednak można obrać drogę Sony, która wytwórni się opłaciła, patrząc na ostatnie dokonania w box office ;)   

Offline Lukop

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2963 dnia: Wt, 05 Październik 2021, 19:52:30 »
Zawsze jednak można obrać drogę Sony, która wytwórni się opłaciła, patrząc na ostatnie dokonania w box office ;)   
Mamy to! Mamy potwierdzenie! Będzie coś o symbiontach!

Offline celtic

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2964 dnia: Wt, 05 Październik 2021, 20:11:12 »
CARNAGE: BLACK, WHITE & RED  ;)
Trzy Cienie - 10/10
Opowieści z czasów Kobry -8/10
Twierdzi Pereira -10/10
Bezprawie - 7/10
Locke & Key #1-6 - 9/10
Niezwyciężony - 7/10

Offline komiksowe_warianty

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2965 dnia: Wt, 05 Październik 2021, 20:17:40 »
na kiedy jest ten carnage planowany?

Offline Leyek

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2966 dnia: Wt, 05 Październik 2021, 20:19:04 »
Chłopaki, ale ten Spider z avatara Motyla jest na okładce Marvels:



Więc pewnie reedycja w jakimś powiększonym formacie. Bo nie wierzę, że Motyl anonsowałby wydanie Egmontu ;)

Offline Simon

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2967 dnia: Wt, 05 Październik 2021, 20:28:07 »
To ma sens. ;)
"I've... seen things you people wouldn't believe...
Attack ships on fire off the shoulder of Orion.
I watched C-Beams glitter in the dark
Near the Tannhäuser Gates.
All those... moments... will be lost in time,
Like tears... in... rain.
Time... to die..."

ukaszm84

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2968 dnia: Wt, 05 Październik 2021, 21:15:20 »
Przeczytałem Spectacular Spider-mana i na wstępie wielki props dla Muchy, że to zebrała i wydała. Mam wielki sentyment do tych historii jak większość od TM-Semica, ale nawet bez tego sentymentu to jest ścisły top superhero i najlepsze co czytałem ze Spider-manem. DeMatteis to nie Moore i nie Miller, więc aż tak dobrze jak w DC nie jest, ale mimo wszystko stworzył wiarygodny charakter kogoś kto popyla po dachach w lateksie, co wydaje się karkołomne. Buscema oddaje kilkoma kreskami emocje postaci po profesorsku, nie wiem jak to jest możliwe. Odstają niestety zeszyty z Żabą (wiadomo, humorystyczny przerywnik, ale mnie nie śmieszył) i z X-menami (za dużo bohaterów i rozpierduchy, choć postać Powera też ma mega potencjał), ale te historie z Sępem, Pumą i przede wszystkim Green Goblinem to są takie sztosy pod kątem relacji między bohaterami i konstrukcji ich charakterów, że nie mam słów. Żeby tylko DeMatteis tak patetycznie wszystkiego nie nadbudowywał narracyjnie, ale wyjątkowo mi to nie przeszkadza u niego, nawet w Moonshadow.
Jedyna konkretna wada to dużo słabsza jakoś zeszytów w połowie. Wiem, brak materiałów, zdaję sobie sprawę z tego, że i tak włożono w ten album dużo pracy, bardzo doceniam, ale wali to po oczach niestety mocno. Powiedz @Motyl, nie było w ogóle pomysłu żeby te zeszyty kupić i zeskanować w dobrej jakości po prostu, czy taki pomysł był ale z jakichś względów go zaniechano? Nie wiem, Marvel się na coś takiego nie zgadza czy może byłoby to nieopłacalne czy jeszcze inaczej?

Offline Motyl

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2969 dnia: Wt, 05 Październik 2021, 22:28:42 »
Chłopaki, ale ten Spider z avatara Motyla jest na okładce Marvels:

Czysty przypadek, nawet nie wiedziałem. Po prostu mi się spodobał.

Przeczytałem Spectacular Spider-mana i na wstępie wielki props dla Muchy, że to zebrała i wydała. Mam wielki sentyment do tych historii jak większość od TM-Semica, ale nawet bez tego sentymentu to jest ścisły top superhero i najlepsze co czytałem ze Spider-manem. DeMatteis to nie Moore i nie Miller, więc aż tak dobrze jak w DC nie jest, ale mimo wszystko stworzył wiarygodny charakter kogoś kto popyla po dachach w lateksie, co wydaje się karkołomne. Buscema oddaje kilkoma kreskami emocje postaci po profesorsku, nie wiem jak to jest możliwe. Odstają niestety zeszyty z Żabą (wiadomo, humorystyczny przerywnik, ale mnie nie śmieszył) i z X-menami (za dużo bohaterów i rozpierduchy, choć postać Powera też ma mega potencjał), ale te historie z Sępem, Pumą i przede wszystkim Green Goblinem to są takie sztosy pod kątem relacji między bohaterami i konstrukcji ich charakterów, że nie mam słów. Żeby tylko DeMatteis tak patetycznie wszystkiego nie nadbudowywał narracyjnie, ale wyjątkowo mi to nie przeszkadza u niego, nawet w Moonshadow.
Jedyna konkretna wada to dużo słabsza jakoś zeszytów w połowie. Wiem, brak materiałów, zdaję sobie sprawę z tego, że i tak włożono w ten album dużo pracy, bardzo doceniam, ale wali to po oczach niestety mocno. Powiedz @Motyl, nie było w ogóle pomysłu żeby te zeszyty kupić i zeskanować w dobrej jakości po prostu, czy taki pomysł był ale z jakichś względów go zaniechano? Nie wiem, Marvel się na coś takiego nie zgadza czy może byłoby to nieopłacalne czy jeszcze inaczej?

One były kupione i zeskanowane. Należy pamiętać, że są to trzydziestoletnie zeszyty. Pechowo era kredy w zeszytach nastąpiła chwilę później, z drugiej strony szczęśliwie, że era papieru toaletowego, który prześwitywał i nie dałoby się z nim nic konkretnego zrobić, odchodziła w niebyt. Nie wiem, ale nie był zainteresowany odzyskaniem, pozyskaniem brakujących zeszytów. Tu można mówić dużo miedzy słowami, ale to nie miejsce na takie rozmowy, może na jakimś konwencie kiedyś. Trochę wątpliwe, aby nie chciał dobrej historii z tamtych lat wznowić, może czeka ona na lepsze czasy. Mam tylko jeden powód, który mi się niedawno nasunął, a mógłby być przyczyną, dla której Marvel ociąga się z zebraniem tej historii. Możliwe, że wizerunkowo nie pasuje ona do Disneya. Wszak głównym bohaterem jest kanibal, mamy też zdeformowane potwory na usługach nazisty. Nie są to wymuskane bajeczki, którymi Disney karmi obecnych nastolatków. Fajnie skrojone, ale z prostą historią, klarownym przekazem i wręcz klasycznym podziałem na dobro i zło (niekiedy zdarzają się wyjątki). Współczesne komiksy Marvela są podobne. O ile Superior Spider-Mana przebrnąłem gładko, zwłaszcza pierwsze cztery tomy, gdzie pomysł tej podmianki bardzo mi się podobał i ubolewam, że nie zrobili tego na lata, a tylko na sześć trade'ów, o tyle Iron-gadżet-Spider-friendly-Man wymęczył mnie okropnie i nie doczytałem do finału, a po kolejnego już nawet nie chcę sięgać. Zwłaszcza że na horyzoncie pojawi się niedługo Power-Spider-Rangers-Man. Może obecnym nastolatkom w Stanach taka moda się podoba, mnie całkowicie odrzuca. Krótko pisząc, nie jest to Spider-Man, którego szukam.