Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1063979 razy)

0 użytkowników i 8 Gości przegląda ten wątek.

Offline stempel

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2895 dnia: Cz, 30 Wrzesień 2021, 23:22:52 »
Dla mnie ten unboxing to jakaś dziwna rzecz - ludzie pokazują jak odpakowują różne przedmioty, o których opowiadają jakieś lekkie rzeczy, i tyle. Całe te filmiki tak naprawę nie wnoszą nic, a jedynie kreują kolejnych "twórców" liczących chyba na:darmowe przesyłki, reklamy itd. Dla mnie jest to takie puste.......
Nie zgodzę się jednak, że jest to podobne do działu - nowe nabytki, albowiem tam wrzucane są tylko same zdjęcia, bez zbędnych ochów/achów i nie jest to w celach "zarobkowych",  a taki wydaje mi się jest cel tych wszystkich "youtuberów". Więcej pożytecznych informacji uzyskam tutaj, niż tracąc czas na oglądanie takich produkcji. Jednakże jest to chyba jak z obecną tv - lecą same "pierdy", a i tak ludzie siedzą...

Online Wtem!

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2896 dnia: Pt, 01 Październik 2021, 00:28:03 »
Wypowiem się jako "youtuber" :D.

Jeżeli ktokolwiek chce zarabiać na tej platformie, to na pewno nie będzie zajmował się niszą, jaką są komiksy. Względnie - od komiksów zacznie, ale szybko przeskoczy na filmy, seriale, zabawki... To tam są widzowie/subskrybenci/oglądalność, a co za tym idzie szanse na jakiekolwiek zarobki (i zgaduję, że w 95% przypadków mogą one zastąpić co najwyżej kieszonkowe, a nie etat).

Darmowe komiksy od wydawców? Być może faktycznie, niektórzy nagrywają, mając nadzieję, że załapią się na egzemplarze recenzenckie. Natomiast odnoszę wrażenie, że sporą część komiksowych kanałów prowadzą ludzie, których najzwyczajniej stać na kupowanie komiksów (czasami w dużych ilościach) i absolutnie nie zależy im na darmoszce. No bo gdzie to trzymać jak miejsca i tak ledwo starcza?

Mamy jednak (ja i kilku innych "youtuberów" z którymi utrzymuję bliższy kontakt) pewien niecny cel w prowadzeniu naszych kanałów. Chcemy się... dobrze bawić :). No i może czegoś się przy tym nauczyć, a przede wszystkim wykroczyć nieco poza rutynę obowiązków zawodowych i domowych.

A dlaczego unboxingi są popularne u widzów? Może są wśród nich osoby, które chcą zobaczyć jak komiks prezentuje się "na żywo" bo nie wystarcza im zdjęcie okładki? A może po prostu ludzie lubią niespodzianki ;)?

Czy te filmiki cokolwiek wnoszą? Pewnie niewiele, ale przecież nie muszą. To tylko kolejna forma rozrywki i myślę, że tak powinna być traktowana.

Offline Motyl

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2897 dnia: Pt, 01 Październik 2021, 00:58:01 »
Czy te filmiki cokolwiek wnoszą? Pewnie niewiele, ale przecież nie muszą. To tylko kolejna forma rozrywki i myślę, że tak powinna być traktowana.

Dziwne pojęcie rozrywki. Do tej pory za rozrywkę uważałem pójście do kina, zagranie w nogę, partię planszówki/szachów/kart, spędzenie czasu ze znajomymi. Nigdy nie przyszłoby mi do głowy, że rozrywką jest otwieranie pudła z komiksami/czymkolwiek albo prezentacja czegoś, co się kupiło. To jest raczej błędne rozumienie słowa rozrywka. Do takiego rodzaju internetowego ekshibicjonizmu pasuje za to próżność.

Offline Cringer

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2898 dnia: Pt, 01 Październik 2021, 02:27:11 »
Dziwne pojęcie rozrywki. Do tej pory za rozrywkę uważałem pójście do kina, zagranie w nogę, partię planszówki/szachów/kart, spędzenie czasu ze znajomymi. Nigdy nie przyszłoby mi do głowy, że rozrywką jest otwieranie pudła z komiksami/czymkolwiek albo prezentacja czegoś, co się kupiło. To jest raczej błędne rozumienie słowa rozrywka. Do takiego rodzaju internetowego ekshibicjonizmu pasuje za to próżność.
Dziękuję dziadku za wyjaśnienie co może być rozrywką a co nie. Mogę cię zapytać o to czy np. komiksy zalicza się do rozrywki czy nie? Nie wspomniałeś o nich a spotkałem się już z komentarzami mądrych ludzi co to mówili że komiksy są dla dzieci i marnują czas. Więc chyba też rozrywką nie są?

Online Xmen

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2899 dnia: Pt, 01 Październik 2021, 03:43:08 »
Fakt że niektórzy chcą zobaczyć jak komiks prezentuje się w środku, fajnie jest to zrobione na filmikach filmożerców gdzie komiks jest kartkowanych bez wzdychania jaki jest fajny. Taki anboksing to wydaje mi się że ktoś chce tworzyć kontent ale jest zbyt leniwy żeby dać z siebie jakieś minimum.
Nie mówię tutaj akurat o jacku kolekcjonerze bo on tworzy jeszcze podcast więc coś tam działa ale takie kanały na których widzę jak "twórcy" odpakowują komiks którego nie czytali i może nigdy nie przeczytają jednocześnie chwaląc jaki jest dobry to nie wiem czemu mają służyć. Dosłownie jak te małolatki pokazujące na yt anboksing pomadki.
Jeleń to zwierzę leśne, którego widok napawa podziwem. Jego majestatyczny wygląd najlepiej podkreśla poroże – inaczej też wieniec, przypominający koronę. Jest postrzegany jako król lasu. Od początku dziejów pozostaje symbolem męstwa, witalności, władzy, a także walki i zwycięstwa.

Offline xanar

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2900 dnia: Pt, 01 Październik 2021, 08:42:02 »
Na amerykańskim forum doszliśmy do wniosku, że ludzie co kupują te omnibusy to większości ich nie czytają, tylko ładnie na półce wyglądają, dlatego była ostatnio taka drama jak Marvel zmienił grzbiety. Jak od roku czy dwóch regularnie obniżali jakość tych książek cieńszy papier itp. to nikogo to nie obchodziło oprócz paru osób.

Dziwne pojęcie rozrywki. Do tej pory za rozrywkę uważałem pójście do kina, zagranie w nogę, partię planszówki/szachów/kart, spędzenie czasu ze znajomymi. Nigdy nie przyszłoby mi do głowy, że rozrywką jest otwieranie pudła z komiksami/czymkolwiek albo prezentacja czegoś, co się kupiło. To jest raczej błędne rozumienie słowa rozrywka. Do takiego rodzaju internetowego ekshibicjonizmu pasuje za to próżność.
No i Motylu tak kiedyś było tylko ostatnio pewni ludzie zarządzili, że kina są nielegalne i spotkania z ludźmi też , dlatego to może idzie w tym kierunku.
Ja to jestem taki stary, że pamiętam jak u mnie na "wiosce" telefonu na kablu jeszcze nie było, jak ja wtedy żyłem, nie wiem  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Online donT

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2901 dnia: Pt, 01 Październik 2021, 11:52:37 »
Na amerykańskim forum doszliśmy do wniosku, że ludzie co kupują te omnibusy to większości ich nie czytają, tylko ładnie na półce wyglądają

Tutaj tez znajdziesz paru takich, ktorzy slowa o tresci nie napisza, ale sa bardzo aktywni przy kolejnych zapowiedziach kolekcjonerskich czy limitowanych wydan.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline misiokles

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2902 dnia: Pt, 01 Październik 2021, 12:03:16 »
Amerykanie nie muszą swoich omnibusów czytać, gdyż wcześniej je przeczytali w tpb czy innej formie.

Offline xanar

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2903 dnia: Pt, 01 Październik 2021, 12:20:47 »
Ja nie jestem Amerykaninem, też mogę to przeczytać w innym formacie, ale wole w takim dlatego to kupuje, jakbym preferował czytanie np. elektroniczne to w ogóle tego nie kupował.

Czyli jak kupisz sobie tych większym Strażników, to już tego nie przeczytasz, bo czytałeś w mniejszym formacie, czy u Polaków to tak nie działa ?
Twój komiks jest lepszy niż mój

sum41

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2904 dnia: Pt, 01 Październik 2021, 12:31:31 »
Tylko taki unboxing moim zdaniem jest pomocny - bo np wydawca dal przykladowe plansze z komiksu Diuny, wydaly mi sie slabe i mialem nie brac, jednak w filmiku widzimy ich o wiele wiecej i pomoglo mi to podjac decyzje o zakupie bo wydaje sie ciekawy wizualnie.

To przeciez cos takiego jak w dziale gdzie prawie kazdy chwali sie co zakupil do kolekcji tyle ze w formie "plynej wizualizacji" a nie "statycznych zdjec" luk jak Mateusz wrzuca prezentacje komiksow :)

Online Xmen

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2905 dnia: Pt, 01 Październik 2021, 14:40:27 »
Wydawanie dużych pieniędzy na komiksy których się nie czyta to już jakaś choroba.
Kolekcjonerstwo to też coś innego niż kupowanie rzeczy nowych łatwo dostępnych. W kolekcjonowaniu chodzi również jeśli nie głównie o zdobywanie rzadkich okazów.
Kupując komiks dostępny w każdej księgarni internetowej żeby go postawić na półce to nie kolekcjonerstwo tylko zbieractwo jak magnes na lodówkę czy coś.
« Ostatnia zmiana: Pt, 01 Październik 2021, 14:54:57 wysłana przez Xmen »
Jeleń to zwierzę leśne, którego widok napawa podziwem. Jego majestatyczny wygląd najlepiej podkreśla poroże – inaczej też wieniec, przypominający koronę. Jest postrzegany jako król lasu. Od początku dziejów pozostaje symbolem męstwa, witalności, władzy, a także walki i zwycięstwa.

Offline Piterrini

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2906 dnia: Pt, 01 Październik 2021, 16:24:34 »
No właśnie @Xmen, trochę się z Tobą zgadzam, tyle że pojawia się ten problem - co nazwać kolekcjonerstwem w takim razie.
Kiedy kompletowałem Semici, Mandragorę i inne już wtedy nieistniejące wydawnictwa nie uważałem siebie za kolekcjonera, dopiero przy tzw. pełnych półkach częściej używam tego wyrażenia, przy czym wciąż nie jest to typowe kolekcjonowanie (chyba, czasem widzę jak ktoś pokazuje swoją "kolekcję" składającą się np. z kilku komiksów, kim jestem żeby mu mówić że to nie jest kolekcja :P )...

Offline death_bird

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2907 dnia: Pt, 01 Październik 2021, 16:36:32 »
Wydawanie dużych pieniędzy na komiksy których się nie czyta to już jakaś choroba.
Kolekcjonerstwo to też coś innego niż kupowanie rzeczy nowych łatwo dostępnych. W kolekcjonowaniu chodzi również jeśli nie głównie o zdobywanie rzadkich okazów.

Ale dlaczego?
Jak za młodu łaziłem latami po antykwariatach i raz na jakiś czas ustrzeliłem ciężko dostępną w czasach "preAllegro" perełkę to wtedy kolekcjonowałem a jak kupowałem (i nadal kupuję) w dyskontach to jedynie makulaturę zbieram?
A co z przedmiotami (w moim przypadku książkami), które w chwili zakupu były powszechnie dostępne (choć w niedużym nakładzie) a po kilku latach widuje się je jedynie na aukcjach za grubą kasę?
Każdy kolekcjonuje co chce. Nieważne czy chodzi o stare samochody, kapsle, komiksy czy chińską porcelanę.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Kandor

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2908 dnia: Pt, 01 Październik 2021, 17:33:37 »
"(...)mnie na "wiosce" telefonu na kablu jeszcze nie było, jak ja wtedy żyłem, nie wiem  :)" - no jak to jak? Tm-Semiki się pożyczało/okupowało od kolegów a  od święta była wyprawa do miejskich kiosków :-) Telefon nam zakładali jak Polsat emitowały kreskówki z Supermanem Msza Fleischera, tak to m (•‿•)
« Ostatnia zmiana: Pt, 01 Październik 2021, 17:36:38 wysłana przez Kandor »

Offline Bazyliszek

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2909 dnia: Pt, 01 Październik 2021, 18:40:08 »
Dokładnie jacek kolekcioner, czytanie ze zrozumieniem u mnie kuleje ;). Pomyśl że koleś co miesiąc odfoliowuje chyba wszystkie pozycje egmontu i mówi ten komiks jest fajny, ten też a ten ma fajną okładkę :D

Komu te wydawnictwa wysyłają egzemplarze recenzenckie? Jakie jest kryterium wyboru? Brody z Kosmosu, czy Oskar Rogowski jeszcze mają sens. Ale ktoś taki, kto nie czytał TM Semic? Nie rozumiem.

Tak czy inaczej - tu zrobiło się "głośno" o kanale, a tam o Komikspecu. Młody człowiek kulturalnie odniósł się do komentarzy i to należy cenić. W odróżnieniu od pewnego typa z fioletowym czubem na głowie (tam to by dopiero szambo eksplodowało) zachował się, jak na dzisiejsze standardy młodszych pokoleń, bardzo elegancko i z pokorą. Już go lubię! Film dostał ode mnie kciuk w górę i będę sobie od czasu do czasu z ciekawości tam zaglądał.
Może kolega częściej na forum zajrzy - zyska być może na tym jego wiedza i jakość merytoryczna przyszłych materiałów.

Jeju Gazza, sportretowałeś użytkowników Komikspeca, jakbyśmy byli leśnymi dziadkami z PZPN. Facet się po prostu nie zna i tyle. Pierwszy raz słyszę o tym kanale i mam nadzieję, że więcej już nie usłyszę. Gość z 830 subskrybcjami, a wy się przejmujecie. Geeeezzzzz.
« Ostatnia zmiana: Pt, 01 Październik 2021, 18:48:02 wysłana przez Bazyliszek »