Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1042683 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline Marvelek

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #240 dnia: Wt, 09 Kwiecień 2019, 19:26:51 »
Cage mnie rozczarował, ludzie chwalą klimat ale scenariusz jest mocno przeciętny.

Ze wszystkich dostępnych tytułów, Cage był najlepszym,który Mucha mogła wydać, by zapoznać czytelników z tym bohaterem. Fajne w nim jest osadzenie bohaterów i akcji na bardzo wyrazistym tle. Sprawia to, że sam Harlem jest jednym z głównych bohaterów. Co innego z Cage'em mogła jeszcze wydać Mucha? W moim odczuciu jedynie Cage Noir, ale to elseworld, pozatym wypadałoby wtedy wydać inne tytuły z tej serii. Lokiego jie czytałem, ale dzięki za opinię, bo na gildii było sarkanie, że to słabe, więc pominąłem, choć od Muchy biorę niemal wszystkie tytuły.

ramirez82

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #241 dnia: Wt, 09 Kwiecień 2019, 19:47:08 »
Cage fabularnie jest przyzwoity, ale jak dla mnie rysunki wnoszą ten komiks na wyższy level - maestro Corben! Jak ktoś nie trafi jego kreski, to może być problem.

Offline Marvelek

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #242 dnia: Wt, 09 Kwiecień 2019, 19:54:16 »
Cage fabularnie jest przyzwoity, ale jak dla mnie rysunki wnoszą ten komiks na wyższy level - maestro Corben! Jak ktoś nie trafi jego kreski, to może być problem.

Zgadzam się, ale dodam, że ta kreska rewelacyjnie oddaje scenariusz i klimat Harlemu.

Offline R~Q

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #243 dnia: Śr, 10 Kwiecień 2019, 07:40:08 »
Zgadzam się, ale dodam, że ta kreska rewelacyjnie oddaje scenariusz i klimat Harlemu.
Byłeś tam?

Offline Marvelek

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #244 dnia: Śr, 10 Kwiecień 2019, 07:55:16 »
Byłeś tam?

Owszem, byłem i uprzedzając kolejne idiotyczne pytanie: nie, nie byłem świadkiem strzelaniny.

Offline laf

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #245 dnia: Śr, 10 Kwiecień 2019, 08:17:36 »
Cage mnie rozczarował, ludzie chwalą klimat ale scenariusz jest mocno przeciętny.
Zgadzam się w zupełności. Moja krótka opinia na temat tego komiksu:
Cytuj
Cage MAX. Jak ktoś już stwierdził na tym forum nie wszystko z serii MAX jest dobre i Cage jest tego idealnym przykładem. Nudna opowieść, z ogranymi schematami i nijakim bohaterem. Zdecydowanie wolę Cage'a w wykonaniu Bendisa jako lidera zdelegalizowanej grupy bohaterów, niż w wykonaniu Azzarello jako zgorzkniałego outsidera. Nawet świetne rysunki Corbena (z którym miałem styczność po raz pierwszy) nie ratują tego komiksu, którego fabuła jest ulotna i nie zapada na długo w pamięci.

Online Maragast

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #246 dnia: Cz, 11 Kwiecień 2019, 18:46:39 »
Dzięki za wszystkie odpowiedzi - zamówiłem sobie obie pozycje.

majkelus81

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #247 dnia: So, 13 Kwiecień 2019, 07:45:13 »
Reborn Millara/Capullo koniec maja. Pierwszy tom Criminal czerwiec/lipiec.

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #248 dnia: So, 13 Kwiecień 2019, 08:07:24 »
Tydzień temu też odpisali na FB: "Kolejny tom Chew powinien ukazać się pod koniec maja" Jeśli się uda to może skończą w tym roku  :)

ramirez82

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #249 dnia: So, 13 Kwiecień 2019, 08:12:44 »
A Heroes Have Always Been Junkies G Floy zapowiada na wrzesień. Liczyłem, że z Criminal wyrobią się na maj.

Offline mack3

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #250 dnia: Cz, 18 Kwiecień 2019, 17:51:51 »
Jestem lekko skonfundowany. Jakiś czas temu porównywałem sobie nowe "Musze" wydanie "Astonishing X" z tym z WKKM i Mucha miała zimniejsze kolory. Ale teraz jest jeszcze zabawniej: skonfrontowałem wydanie drugie Muchy z wydaniem pierwszym Muchy i Mucha "druga" ponownie różni się odcieniem i jest lekko jaśniejsza/zimniejsza. Inna sprawa, że w nowym wydaniu kontury rysunków na planszach wydają się być bardziej ostre... Ktoś też to przyuważył czy też wzrok płata mi już figle?

Ale poza tym to cudne jest to nowe wydanie. Wklejka z Kitty w dechę. :) Okładka alternatywna z Emmą takoż.

Wczoraj odebrałem swoje wydanie Astonishing i rzeczywiście - blado to wygląda :/
Oczywiście, samo wydanie jako takie prezentuje się zacnie - bo i tak prezentować się musi - gruby tom, powiększony format. Niestety kolory są naprawdę kiepsko nasycone. Oglądając komiks tak mi się skojarzyło (to tylko moje wrażenie), że nasycenie jest na minimalnym poziomie akceptowalności, stopień niżej, a można by mówić o fuszerce.
Nie brałem udziału w dyskusji o kolorach w egmontowych komiksach na starym forum gildii, ale tutaj muszę napisać, bo nie pamiętam gdzie ostatnio, w innym komiksie widziałem tak słabo nasycone barwy. Jak wspomniałem wyżej tragedii/ fuszerki nie ma, ale jest taka słaba szkolna 3 w tej materii. Poważnie się zastanawiam czy nie puścić na allegro tomu pierwszego i nie zaopatrzyć się w wydanie kolekcyjne... i to mimo, że to wydanie Muchy naprawdę prezentuje się zacnie, a powiększony format to fajna sprawa przy świetnych rysunkach Cassadaya.

Na pocieszenie napiszę, że wydaje mi się, że tom 2 prezentuje się minimalnie lepiej pod tym względem (ale może to tylko moje wrażenie).

Motyl

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #251 dnia: Pt, 19 Kwiecień 2019, 00:25:20 »
Reborn Millara/Capullo koniec maja. Pierwszy tom Criminal czerwiec/lipiec.

Kompletne bzdury wypisujesz. Proponuje jutro śledzić profil Muchy na FB.

Offline xanar

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #252 dnia: Pt, 19 Kwiecień 2019, 11:07:21 »
Wczoraj odebrałem swoje wydanie Astonishing i rzeczywiście - blado to wygląda :/
Oczywiście, samo wydanie jako takie prezentuje się zacnie - bo i tak prezentować się musi - gruby tom, powiększony format. Niestety kolory są naprawdę kiepsko nasycone. Oglądając komiks tak mi się skojarzyło (to tylko moje wrażenie), że nasycenie jest na minimalnym poziomie akceptowalności, stopień niżej, a można by mówić o fuszerce.
Nie brałem udziału w dyskusji o kolorach w egmontowych komiksach na starym forum gildii, ale tutaj muszę napisać, bo nie pamiętam gdzie ostatnio, w innym komiksie widziałem tak słabo nasycone barwy. Jak wspomniałem wyżej tragedii/ fuszerki nie ma, ale jest taka słaba szkolna 3 w tej materii. Poważnie się zastanawiam czy nie puścić na allegro tomu pierwszego i nie zaopatrzyć się w wydanie kolekcyjne... i to mimo, że to wydanie Muchy naprawdę prezentuje się zacnie, a powiększony format to fajna sprawa przy świetnych rysunkach Cassadaya.

Na pocieszenie napiszę, że wydaje mi się, że tom 2 prezentuje się minimalnie lepiej pod tym względem (ale może to tylko moje wrażenie).

Porównałem sobie z Marvel Unlimited parę pierwszych stron pierwszego tomu, trochę jest różnica, ale nie taka jak tu opisujecie.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline laf

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #253 dnia: Pt, 19 Kwiecień 2019, 12:07:48 »
Proponuje jutro śledzić profil Muchy na FB.
Na FB Muchy ciągle podpięty jest katalog na 2018 rok, a w nim Reborn ma datę październik/listopad 2018 r. Powinni już zdecydowanie wcześniej zaktualizować tę informację, a nie dopiero jutro.

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #254 dnia: Pt, 19 Kwiecień 2019, 12:53:44 »
Porównałem sobie z Marvel Unlimited parę pierwszych stron pierwszego tomu, trochę jest różnica, ale nie taka jak tu opisujecie.
To spoko jeśli porównujesz z digitalami :) W BZG zawsze kolory są takie. Było już o tym przy Długim Halloween.

To chyba dzisiaj będą zapowiedzi jeszcze na kwiecień.
« Ostatnia zmiana: Pt, 19 Kwiecień 2019, 12:55:31 wysłana przez JanT »