Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1042663 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Piterrini

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2835 dnia: Pt, 17 Wrzesień 2021, 10:36:14 »
Temu dam a temu nie dam... tyle jeśli chodzi o damy :D

Black/White/Blood nie wiedziałem że seria z tego jest, pod to można w sumie podpiąć bardzo dużo postaci.
Czekam na Blade'a i głosy "środowisk", że znalazł się w tym cyklu ze względu na pierwszy człon nazwy ;)

Offline parsom

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2836 dnia: Pt, 17 Wrzesień 2021, 14:51:37 »
Bawimy się jak damy. A jak nie damy, to się nie bawimy.

Offline death_bird

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2837 dnia: Pt, 17 Wrzesień 2021, 16:03:33 »
1. Nie wygląda mi na takową ;)

A jak powinna wyglądać dama?  ???
I czy po zrzuceniu uniformu damy damą przestaje się być? ;)

Poza tym kto to widział żeby dama zabijała w tak bezpośredni sposób? :P

No akurat broń biała (w przeciwieństwie do miotanej) zawsze była uznawana za honorową.
Ja tutaj nie widzę sprzeczności.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Bazyliszek

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2838 dnia: Pt, 17 Wrzesień 2021, 16:32:57 »
Po pierwszym szale, wróciła normalność. Dobre ceny już są za Spectaculara.

https://www.ceneo.pl/114255272?utm_source=rtbhouse&utm_medium=retargeting&utm_campaign=rtbhouse-retargeting#pid=3796

Offline Randal63

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2839 dnia: So, 18 Wrzesień 2021, 15:59:21 »
A jak powinna wyglądać dama?  ???

Jak kot. Ten mnie miauuu, temten mnie miauuu. ;)

]

MaLeKrSkr

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2840 dnia: Wt, 21 Wrzesień 2021, 12:46:32 »
Czy nasze wydanie "Wolverine. Czerń, biel i krew" zawiera jakieś materiały dodatkowe? Chodzi mi głównie o okładki alternatywne, które są na końcu oryginalnego wydania. Dużo ich tam nie ma, ale jednak.

Offline Rodrigues

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2841 dnia: Wt, 21 Wrzesień 2021, 12:53:00 »
Tak. Na końcu jest galeria okładek alternatywnych - sztuk 13.

Offline OokamiG

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2842 dnia: Nd, 26 Wrzesień 2021, 14:40:47 »
Bzz, bzz, pju, pju 💥💥💥!
Już 5 października trzecia runda pojedynku pomiędzy X-Men i Apocalypse'em w alternatywnym świecie lat dziewięćdziesiątych poprzedniego wieku!
ERA APOCALYPSE'A KSIĘGA TRZECIA - WOJNA!
Profesor X nie żyje! Alternatywny świat, który powstał w następstwie tej tragedii, jest mroczną dystopią rządzoną przez wiecznego Apocalypse’a i jego akolitów. Liczy się w nim jedynie przetrwanie najsilniejszych mutantów, ludzkość zaś skazana jest na wyginięcie.
X-Men nie zamierzają się jednak poddać. Ich przywódca – Magneto – wierzy, że uda mu się przywrócić pierwotną rzeczywistość, jeśli tylko członkowie drużyny zgromadzą wszystkie elementy jego szalonego planu... nawet kosztem ich własnego życia! Co więcej, kiedy w szeregach Apocalypse’a pojawia się zdrajca, wydaje się, że X-Men zyskali przewagę, o której wcześniej nie śnili. Lecz nawet sukces, jakim okazał się wielki przerzut niedobitków ludzkości z Ameryki do Europy, w mgnieniu oka staje się odległym wspomnieniem, gdy szalony despota postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i przypuścić niszczący atak na bazę buntowniczych mutantów.
ERA APOCALYPSE’A - WOJNA to przedostatni tom przełomowej dla uniwersum mutantów historii z lat dziewięćdziesiątych i prawdziwa wizytówka największych talentów pracujących w amerykańskiej branży komiksowej tamtych lat.
Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach X-Man #2, X-Calibre #3, Factor X #3, The Astonishing X-Men #3, The Amazing X-Men #3, X-Man #3, Weapon X #3, Generation Next #3 oraz Gambit and the X-Ternals #3.
Scenariusz: John Francis Moore, Jeph Loeb, Warren Ellis, Fabian Nicieza, Scott Lobdell, Lary Hama
Rysunki: Steve Epting, Steve Skroce, Ken Lashley, Andy Kubert, Joe Madureira, Tony Daniel , Chris Bachalo, Adam Kubert, Renato Arlem, Roger Cruz, Charles Mota, Eddie Wagner
Tusz: Al Milgrom, Will Conrad, Bud LaRosa, Mike Sellers, Cam Smith, Phil Moy, Tom Wegrzyn, Matt Ryan, Dan Green, Tim Townsend, Kevin Conrad, Mike Christian, Mark Buckingham, Harry Candelario
Kolor: Glynis Oliver, Mike Thomas, Joe Rosas, Digital Chameleon, Kevin Somers, Steve Buccellato, Marie  Javins, Electric Crayon
Tłumaczenie: Arek Wróblewski
Wydawnictwo: Mucha Comics
Wydanie pierwsze
Liczba stron: 230
Oprawa: twarda
Papier: kredowy
Druk: kolor
ISBN: 978-83-66589-55-1
Cena okładkowa: 119 zł
Premiera: 5 października 2021 roku


Offline Xmen

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2843 dnia: Pn, 27 Wrzesień 2021, 02:01:35 »
Wiem że już ktoś narzekał na poprzedni tom i nie dziwię się ale okładka trzeciego tomu ery apocalypsea jest jeszcze bardziej szkaradna, nie przypomina kreski charakterystycznej dla tamtych lat, do której mam duży sentyment a bardziej przypomina współczesne komputerowe pseudo rysunki wyglądające jak jakaś kreskówka z carton netwoork. Paskudztwo, rysownik tej okładki to jakiś wizioner wiedział że w przyszłości superbohaterów będzie rysować się tak żeby przypominali pokemony albo atomówki 😂
Jeleń to zwierzę leśne, którego widok napawa podziwem. Jego majestatyczny wygląd najlepiej podkreśla poroże – inaczej też wieniec, przypominający koronę. Jest postrzegany jako król lasu. Od początku dziejów pozostaje symbolem męstwa, witalności, władzy, a także walki i zwycięstwa.

Offline Pan M

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2844 dnia: Pn, 27 Wrzesień 2021, 06:32:29 »
Wiem że już ktoś narzekał na poprzedni tom i nie dziwię się ale okładka trzeciego tomu ery apocalypsea jest jeszcze bardziej szkaradna, nie przypomina kreski charakterystycznej dla tamtych lat, do której mam duży sentyment a bardziej przypomina współczesne komputerowe pseudo rysunki wyglądające jak jakaś kreskówka z carton netwoork. Paskudztwo, rysownik tej okładki to jakiś wizioner wiedział że w przyszłości superbohaterów będzie rysować się tak żeby przypominali pokemony albo atomówki 😂
  Lata 90 poza masa dobrego mialy tez kompletny syf, jak chocby z czasem co gorsze prace Liefelda i  czesto powtarzalny styl rysowania oparty na takich samych extreme napakowanych bykach. Oczywiscie byli tez tworcy uniakatowi graficznie jak Sienkiewicz, Mckean czy Ross jednak dobrze wiem, że nie o taka malownicza  estetyke chodzi w tym kontekscie. Wspoleczesnosc to co tworzylo trendy w erze modern lata po 90's to tez J. H. Williams III, Bermejo, Jae Lee, Paul Pope, Fiona Staples, Jae Lee.  Artysci rozrnorodni o wlasnym ja.
Sporo z artystow tego typu zaczynalo juz tez w latach 90 ale mialo tez ogromny udzial w trendach ksztaltowania tego co nastalo pozniej. To co wychodzi na naszym rynku z tych bardziej wspolczesnych rzeczy z dobra kreska to chocby Thanos  z  Marvel Now 2.0, Mister Miracle, Harleen, Kryzys bohaterow, Bialy rycerz. Ostatnie czym bym to okreslil to styl atomowek. Wyszla tyrada, ale osobiscie mnie juz mecza opinie jaki to dzisiaj syf powstaje a za lat 90 to panowali sami mistrzowie. Wydaje mi sie tez, że takie tendecyjne opinie powtarza sie tutaj do znudzenia.
« Ostatnia zmiana: Pn, 27 Wrzesień 2021, 06:36:00 wysłana przez Pan M »

Offline Motyl

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2845 dnia: Pn, 27 Wrzesień 2021, 06:55:15 »
Wiem że już ktoś narzekał na poprzedni tom i nie dziwię się ale okładka trzeciego tomu ery apocalypsea jest jeszcze bardziej szkaradna, nie przypomina kreski charakterystycznej dla tamtych lat, do której mam duży sentyment a bardziej przypomina współczesne komputerowe pseudo rysunki wyglądające jak jakaś kreskówka z carton netwoork.

Ale to jest okładka z lat 90.


Offline amsterdream

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2846 dnia: Pn, 27 Wrzesień 2021, 08:24:02 »
Wiem że już ktoś narzekał na poprzedni tom i nie dziwię się ale okładka trzeciego tomu ery apocalypsea jest jeszcze bardziej szkaradna, nie przypomina kreski charakterystycznej dla tamtych lat, do której mam duży sentyment a bardziej przypomina współczesne komputerowe pseudo rysunki wyglądające jak jakaś kreskówka z carton netwoork. Paskudztwo, rysownik tej okładki to jakiś wizioner wiedział że w przyszłości superbohaterów będzie rysować się tak żeby przypominali pokemony albo atomówki 😂

Bo to okładka Madureiry - to jeden z pierwszych rysowników z lat 90-tych który zaczął rysować właśnie w takim stylu cartoon network, jak większość współczesnych beztalenci. Generalnie Mucha na główną okładkę zawsze wybiera jedną z najsłabszych z danego tomu.

Czekam jeszcze na czwarty tom i dopiero wtedy zamierzam przeczytać całość seriami bo tak jak teraz jest ułożone to jest to jeden wielki chaos.
« Ostatnia zmiana: Pn, 27 Wrzesień 2021, 08:25:45 wysłana przez amsterdream »

Offline gashu

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2847 dnia: Pn, 27 Wrzesień 2021, 08:41:46 »
Joe Madureira w przeciwieństwie do większości współczesnych cartoonistów-karykaturzystów umiał rysować.

Offline komiksowe_warianty

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2848 dnia: Pn, 27 Wrzesień 2021, 09:26:38 »
Którzy to współczesne beztalencia o takim stylu?

Offline Genzo

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2849 dnia: Pn, 27 Wrzesień 2021, 09:40:09 »
chyba prościej wymienić tych, którzy potrafią rysować(można policzyć na palcach jednej ręki), niż tych drugich(za dużo tego)  8)