Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1064522 razy)

0 użytkowników i 9 Gości przegląda ten wątek.

Online michał81

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2790 dnia: Wt, 14 Wrzesień 2021, 21:45:28 »
@Eguaroc ciekawa opcja ustawiania autorami.

Offline Castiglione

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2791 dnia: Wt, 14 Wrzesień 2021, 21:55:22 »
Z małymi wyjątkami. Trochę ostatnio przekładałem między półkami, ale jeszcze parę rzeczy mi nie gra, więc pewnie będę się dalej bawić.

sum41

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2792 dnia: Wt, 14 Wrzesień 2021, 21:57:00 »
Xanar duza masz kolekcje?

Offline xanar

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2793 dnia: Wt, 14 Wrzesień 2021, 22:10:22 »
Za dużą chyba, biorę większość tych omnibusów/OHC/Treasury edition Marvela, omnibusy DC + coś tam OHC z IDW/Image/Dark Horse + prawie wszystkie epici oprócz paru postaci, które mnie nie obchodzą. No i mam ze 4 zeszyty.
Tylko mam ostatnio taki problem, że nie mam kiedy tego czytać.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline KubciO

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2794 dnia: Wt, 14 Wrzesień 2021, 23:05:37 »
Ten Criminal Okrutne lato wygląda słabo. Tzn. jako niezależny grzbiet(;p) jest w porządku, ale odstaje niemiłosiernie od reszty. Myślę sobie, że chodzi o to, że tom 5. to tylko Okrutne lato, gdzie wcześniejsze tomy posiadały po dwie historie - stąd ten podział i biały pasek. A że trzeba było (chyba?) zachować jako taką spójność, to biały ukośnik powędrował na dół, nad samo logo.

Offline Castiglione

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2795 dnia: Wt, 14 Wrzesień 2021, 23:42:46 »
Co ciekawe jako samodzielny tom "Okrutne lato" podoba mi się chyba najbardziej. Co mi się nie podoba, to brak spójności - tytuł "Tchórz/Lawless" w pierwszym tomie wpisany inną wielkością i inaczej wyrównany oraz logo "Criminal", które nagle zmieniło się w tomie piątym, chociaż przez dwa lata i jeszcze ostatnio w kwietniu dało się zachować spójne z resztą, kiedy wydawali czwarty.

No ale nie jest to temat, nad którym miałbym zamiar się więcej rozwodzić. Swoje zdanie już napisałem, według mnie finalnie i jako całość wyszło kiepsko - szkoda.

Offline Leyek

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2796 dnia: Wt, 14 Wrzesień 2021, 23:46:49 »
No panowie popatrzyłem na te Wasze zdjęcia grzbietów i tydzień nie muszę czytać komiksów, tyle wrażeń wizualnych w ostatnich postach.

A na poważnie i odchodząc od arcyciekawego tematu grzbietowego muszę stwierdzić, że ten ostatni Criminal podobał mi się bardzo. Może wpłynęła na to dłuższa przerwa w czytaniu tej serii, może rozbudowanie tego tomu, ale najpewniej wynika to po prostu z wysokiej klasy tej pozycji. Czyta się super, do rysunków Phillips też jakby bardziej  się przyłożył. Jak ktoś nie czytał jeszcze nic może spokojnie od tego tomu zaczynać przygodę.

Polecam również tak jak poprzednicy Dwóch braci (czytałem równolegle z Criminalem, ale Braci skończyłem szybciej, co też już o czymś znaczy). Daytripper chyba bardziej mi się podobał (choć czytany już taki czas temu, że być może aktualnie zrobiłby mniejsze wrażenie), ale tutaj też jest świetnie. Rysunkowo wiadomo klasa (choć w czerni i bieli niektóre kadry robią się ciut nieczytelne). Historia wciąga i chce się ją chłonąć. Niektóre ważne kwestie jakby niedopowiedziane, ale przyjąłem, że tak miało być (ew. za mało uważnie czytałem :) ). Zabrakło mi  tylko jakiegoś wprowadzenia w realia miasta gdzie dzieje się akcja, bo mogłoby to jeszcze polepszyć odbiór.

Offline death_bird

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2797 dnia: Śr, 15 Wrzesień 2021, 00:22:58 »
Zaczynam się cieszyć, że komiksy po szafie muszę upychać i nikt mnie nie zmusza do oglądania tych paskudnych grzbietów.  ;D
Natomiast zacznę sobie powoli ostrzyć zęby na "Okrutne lato". Nie czytałem jeszcze t.4 wobec czego coś mi się widzi, że w okresie świąteczno/noworocznym machnę ponownie całość materiału przy czym t.4,5 premierowo.  8)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

sum41

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2798 dnia: Śr, 15 Wrzesień 2021, 07:40:35 »
Za dużą chyba, biorę większość tych omnibusów/OHC/Treasury edition Marvela, omnibusy DC + coś tam OHC z IDW/Image/Dark Horse + prawie wszystkie epici oprócz paru postaci, które mnie nie obchodzą. No i mam ze 4 zeszyty.
Tylko mam ostatnio taki problem, że nie mam kiedy tego czytać.

Zaowazylem ze chyba jestes jednym z nielicznych ktory duzo staroci kupuje, chyba ze sie myle. A epicow duzo masz? Kiedys wszedlem w Marvel masterworks w tpb a te gnojki przy 101 tomie przerwali i wymyslili niechronologiczne tomy, mega sie wkurzylem. Teraz tylko omnibusy choc wolalbym w tpb bo lepiej sie czyta, ladniej na polce wyglada i papier ciekawszy.

Offline xanar

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2799 dnia: Śr, 15 Wrzesień 2021, 08:18:02 »
Prawie wszystkie, oprócz Conana, Punishera i Star Warsów i tego co mam w omnibusach żeby za bardzo "dubli" nie było.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Gnypel

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2800 dnia: Śr, 15 Wrzesień 2021, 09:52:01 »
Ciekawe czy ktokolwiek kiedykolwiek wyda komiks, z którego forumowicze będą zadowoleni?  ;D

To oczywiście pytanie retoryczne ;)

Offline Castiglione

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2801 dnia: Śr, 15 Wrzesień 2021, 09:56:48 »
Może gdybyś czytał forum dokładniej, to byś takie znalazł.

Offline LukCook

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2802 dnia: Śr, 15 Wrzesień 2021, 11:31:58 »
W kwestii cen to nie wiem czy nie rąbnąłem się spisując to wcześniej, ale patrząc dzisiaj to "Budowniczowie Gotham" zamiast zapowiadanego poprzednio nominalnego 69,99 kosztują 59,99.

@death_bird nie rąbnąłeś się, wygrzebywałem poprzednią wersję katalogu i tam jest 69,99. Jest taniej.


Offline xanar

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2803 dnia: Śr, 15 Wrzesień 2021, 11:45:24 »
Pewne błąd w katalogu był, to ma 152 strony, to jest jakiś deluxe, że na twardo ?
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline LukCook

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2804 dnia: Śr, 15 Wrzesień 2021, 11:52:12 »
Ostatnio one-shot z DC lecą na twardo. Podobnie jak Suicide Squad albo Lewiatan.