Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1064064 razy)

Castiglione, daviddaniel i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Lafar

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2565 dnia: Nd, 05 Wrzesień 2021, 17:39:31 »
Kupno lepszego skanera nie ułatwi niczego, gdyż wraz z poprawą skanowania pojawiają się nowe artefakty niewidoczne wcześniej.

Ale my tutaj nie mówimy o specjalnym sprzęcie do fotografowania sztuki którego używa np Abrams. Mówimy o skanach które nie będą rozmyte.

Offline Interloper

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2566 dnia: Nd, 05 Wrzesień 2021, 18:04:58 »
Lafar, mistrzu, zamiast pisać na forum o teorii, nie lepiej iść do samej Muchy i im wnioski przedstawić, żeby cię do tej pracy przyjęli i byś się takim czymś zajmował?

Nie wiedziałem, że tacy eksperci są wśród nas co się marnują.

Offline michał81

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2567 dnia: Nd, 05 Wrzesień 2021, 18:55:36 »
Jak czytałem te komiksy jako nastolatek to obwiniałem Buscemę za koszmarny wygląd tych rysunköw. Teraz wiem że psuł to Sienkiewicz.
Bazylu mylisz materiał, który teraz wyszedł w zbiorczym od Muchy z materiałem, który publikował Tm-Semic za czasów Clone Sagi.  W wydaniu Muchy w żadnym zeszycie inkerem nie jest Sienkiewicz. Wychodzi na to, że nawet tych powtórzonych zeszytów (razem z okładką) o które tak bijesz pianę nie czytałeś, bo byś taką rzecz wiedział.
« Ostatnia zmiana: Nd, 05 Wrzesień 2021, 18:57:22 wysłana przez michał81 »

Online Bazyliszek

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2568 dnia: Nd, 05 Wrzesień 2021, 19:28:11 »
Nigdy nie zapomnę mojego pierwszego Sala Buscemy w Spider-manie 6/93. Brzydki, pokraczny, po prostu odpychający. A ja miałem wtedy 4 lata. Dziś sam jestem dziadkiem, więc na cóż mógłbym narzekać, jak nie na mojego Spectacular Spider-mana...



Rysunki z historii o Coronie są tak samo złe, jak te z Clone Sagi. Zapomniałem, że tuż przed De Matteisem scenariusze pisał tam Kurt Busiek. Następny numer TM Semic, z Sępem czyta się i ogląda lepiej. Ale nie zmaże to mojego pierwszego wrażenia o Salu, które nie było pozytywne. Uchechałem się też dzisiaj mocno, gdy zajrzałem do tego ASM 7/93. Ludzie narzekali na cenę Spectaculara, zanim to było modne. :)


Offline szulig

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2569 dnia: Nd, 05 Wrzesień 2021, 19:29:45 »
Lafar, mistrzu, zamiast pisać na forum o teorii, nie lepiej iść do samej Muchy i im wnioski przedstawić, żeby cię do tej pracy przyjęli i byś się takim czymś zajmował?

Nie wiedziałem, że tacy eksperci są wśród nas co się marnują.

O ile dobrze pamietam to Lafar przerobił okładki Tomb Rider, takze mysle ze wie o czym mowi

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2570 dnia: Nd, 05 Wrzesień 2021, 19:40:52 »
Kompletnie się na tym nie znam, ale temat jest interesujący.

Offline Death

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2571 dnia: Nd, 05 Wrzesień 2021, 19:45:40 »
O ile dobrze pamietam to Lafar przerobił okładki Tomb Rider, takze mysle ze wie o czym mowi
To?
https://forum.komikspec.pl/dzial-ogolny/scream-comics/msg136429/#msg136429

Offline vision2001

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2572 dnia: Nd, 05 Wrzesień 2021, 20:13:52 »
Wy tu gadu, gadu, a ja wjadę na tory dotyczące wcześniejszego tytułu Muchy.
A temat znów ukradziony z FB...

Co my tu mamy?





Nawiązanie do pierwszych tłumaczeń z Semica (wtedy chyba jeszcze Codem?)!

Wiem, że to mrugnięcie okiem w kierunku starych wyjadaczy, ale ja jestem na "nie" z takimi zabiegami...

Offline Lafar

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2573 dnia: Nd, 05 Wrzesień 2021, 20:16:11 »
O ile dobrze pamietam to Lafar przerobił okładki Tomb Rider, takze mysle ze wie o czym mowi

Nie robiłem tego ale po tym co wkleił kolega wyżej to wygląda na to, że pokia nie idzie na skróty i wie o co chodzi. To jest odpowiednie podejście, z szacunkiem do materiału źródłowego, nieważne czy się go lubi czy nie.

Offline szulig

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2574 dnia: Nd, 05 Wrzesień 2021, 20:27:13 »

sum41

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2575 dnia: Nd, 05 Wrzesień 2021, 20:46:01 »
Sal na wiele swoich prac sam nakladal tusz. Polecam stare zeszyty Avengers lub Hulka tam ma zupelnie inny styl, bardziej typowy.

Offline Megatron

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2576 dnia: Nd, 05 Wrzesień 2021, 22:14:02 »


To jest ta alternatywa jaką mamy podążać, aby uchronić Świat przed dublami? Na pierwszy rzut oka nie przetrwają czytania, a grzyby i roztocza w bonusie, choć na zdjęciu nie widać. Ja wiem, że to internet, ale jakaś odpowiedzialność za to co się głosi publicznie obowiązuje, inaczej schodzimy do poziomu niedorzeczności.

Offline death_bird

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2577 dnia: Nd, 05 Wrzesień 2021, 22:23:22 »
Wiem, że to mrugnięcie okiem w kierunku starych wyjadaczy, ale ja jestem na "nie" z takimi zabiegami...

A ja to kupuję.  ;D
Tak tani numer - jadący na takim poziomie sentymentu -, że nie mogę nie kupić.  8)

Ja wiem, że to internet, ale jakaś odpowiedzialność za to co się głosi publicznie obowiązuje, inaczej schodzimy do poziomu niedorzeczności.

Witamy w krainie absurdu w której dżentelmeni z Monty Pythona to poważni goście są.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline bibliotekarz

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2578 dnia: Nd, 05 Wrzesień 2021, 23:27:31 »
  Ja opowiadam niestworzone historie? Człowieku, Ferrari to Twoje własne słowa.
Owszem, że nie zamawia się ferrari jeśli chce się płacić jak za małego fiata, czyli że nie było trzeba żądać od Muchy grubego tomiszcza w powiększonym formacie na dobrym papierze jeśli nie miało się zamiaru za to wszystko płacić. Chcesz od Muchy powiększony format w cenie standardowego, czy czegoś nie rozumiesz?

Do tego dochodzi jeszcze odpowiedzialność za to się rozpowiada, czy którykolwiek z użytkowników pompujących Spectacular Spider-Mana do miana najlepszego komiksu w multiwersum wziął pod uwagę, że znajdują się tutaj forumowicze być może szukający opinii na temat tej pozycji i zachęceni takimi hurra-opiniami wyda kupę siana po czym stwierdzą ze zdziwieniem (oby tylko), że to nie jest najlepszy komiks superhero wszechczasów (a nie jest)? ...
 poza tym ten tak zajebisty komiks, największe arcydzieło amerykańskiej rysowanej popkultury leżał tu prawie zupełnym odłogiem, pies z kulawą nogą o nim nie pamiętał.
Nie widziałem by ktokolwiek nazwał ten komiks najlepszym w multiwersum, najlepszym komiksem wszechczasów, arcydziełem popkultury (że z litości nie wspomnę Ibsena :) ), itd. To dobry przykład jak dyskutujesz tutaj z własnymi urojeniami.

A na koniec jeszcze jedno, każdy ale to dosłownie każdy, kto nie jest powiązany finansowo z wydawnictwem Mucha Comics lub jej konkurentami i bierze cokolwiek z tematu do siebie, każdy kto rozpatruje wysokość sprzedaży tego komiksu w kategorii swojego własnego życiowego sukcesu bądź porażki  powinien się udać niezwłocznie po poradę, wiadomo gdzie.
Aha. A jacy to konkretnie ludzie tutaj uznali wysokość sprzedaży SSM za swój własny życiowy sukces? Ktoś się do tego przyznał czy to kolejne urojenie?

Tyle, że normalny dorosły mężczyzna przedstawia wyważone opinie, stawia wyważone osądy, myśli nad tym co mówi i stara się wyrażać na tyle zwięźle i jasno aby zostało to prawidłowo zrozumiane a pieprzenie tego co ślina na język przyniesie pod wpływem emocji
To prawda. Może więc się do niej zastosuj.
Batman returns
his books to the library

Offline LukCook

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2579 dnia: Wt, 07 Wrzesień 2021, 18:37:17 »
Dwie przykładowe strony z Spectaculara. To co najbardziej bije po oczach w stronach słabszej jakości to kolory. Poza nieszczęsnymi zeszytami ze słabszą jakością, nic innego nie zakłóca odbioru ani nie przeszkadza w lekturze.

Dobra jakość:


Słaba:

« Ostatnia zmiana: Wt, 07 Wrzesień 2021, 18:41:37 wysłana przez LukCook »