Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1042486 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline nayroth

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2190 dnia: Pn, 30 Sierpień 2021, 20:38:24 »
I z początku strasznie denerwowała mnie zastosowana kursywa z literą ł, bo wygląda ona jednak jak "normalna" litera "t" i mój mózg nie ogarniał, co czyta  :o

Dzięki za screeny. Jak widać, kolejne wydawnictwo nie do końca sobie poradziło sobie z wyzwaniem czcionkowym w swoich ekskluzywnych albumach. Na drugim screenie polskie końcówki nie trzymają nawet grubości reszty liter  ::)     

Offline andrewk21

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2191 dnia: Pn, 30 Sierpień 2021, 21:08:32 »
Premiera Spectacular zapowiedziana przez Muchę na 3 września a na Gildii 8 września...

Online LukCook

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2192 dnia: Pn, 30 Sierpień 2021, 21:13:57 »
15 stron pokazuje ożywioną dyskusje, nie tylko na temat wyceny Spectaculara ale też rynku komiksowego w PL.

Jesteśmy w punkcie, gdzie co chwilę wychodzą świetne tytuły i możemy decydować co znajdzie się na naszej półce.

Ja nie zamierzam kupić tego wydania i wstrzymuję się z kontynuowaniem rozpoczętych serii Muchy, dopóki nie wyjaśni się czy cena muchowego pająka to jednostkowy szał cenowy czy nowa polityka wydawnictwa.

Offline Megatron

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2193 dnia: Pn, 30 Sierpień 2021, 21:32:40 »
Zamówiony. Nie jest to cena jakiej bym już kiedyś nie dał za komiks. Dużo bardziej przemawia do mnie taki zakup, gdzie mam premierowy materiał, niż kolejne wydanie Incala które i tak napaleńcy wykupią, choć nic nowego nie wnosi. Będzie to też pierwszy komiks od Muchy w moim zbiorze. To nie było nic zamierzonego, sam się dziwię że na kilkaset pozycji nic do tej pory od nich nie wpadło.

Offline freshmaker

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2194 dnia: Pn, 30 Sierpień 2021, 21:32:48 »
no dobra to ja kupie, żeby się zbilansowalo. najlepiej na kw jak fizycznie ocenie czy nie ma zonka.

Online Midar

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2195 dnia: Pn, 30 Sierpień 2021, 21:41:48 »
Też kupię, ale na KW albo w Łodzi. Mucha wg mnie zawsze miała wysokie ceny. Przy testowaniu przez nią takiego „grubasa” w powiększonym formacie, spodziewałem się raczej 250 przed rabatami. 160 po rabacie jakoś szoku nie robi za taki fajny komiks, po raz pierwszy na świecie zebrany w jednym tomie.
« Ostatnia zmiana: Pn, 30 Sierpień 2021, 21:46:36 wysłana przez Midar »

Offline nayroth

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2196 dnia: Pn, 30 Sierpień 2021, 21:51:11 »
To ja też dokonam coming outu i wyznam że po krótkich przemyśleniach w końcu nie kupię. W sumie nigdy nie zamierzałem kupować, długo przed ogłoszeniem tej spektakularnej informacji cenowej. 

Już bardziej wahałem się ws epicków, chciałem mieć te epicki, sentyment do Todda u mnie większy niż do Sala, ale jednak nie sprostało to wydanie moim oczekiwaniom. Wiec tym bardziej nie piszę się na spektakulara nawet gdyby kosztował połowę tego ile kosztuje. Aczkolwiek dyskusję śledzę z zainteresowaniem i dostarcza ona niemałej rozrywki, moze nawet większej niż miałbym z czytania:]

Offline donT

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2197 dnia: Pn, 30 Sierpień 2021, 22:18:08 »
Ja rowniez obserwuje te dyskusje i uwazam, ze jest cholernie ciekawa. Jedyne komiksy z pajakiem jakiego posiadam w swojej kolekcji to te nowe od McFarlane'a, kupione raczej ze wzgeldu na rysunki niz postac. Za dzieciaka strasznie Buscemy nie lubilem, ale patrzac na jego prace teraz widze, ze Sal mial styl i petarde w lapie. Spectaculara kupowac nie zamierzalem i nie zamierzam, ale bardzo mi sie Musza inicjatywa podoba. Fajnie, ze nie trzymaja sie tylko istniejacych wydan, ale potrafia skleic cos sami, po swojemu. Chwala im za to! Co do ceny - tak, jest wysoka, ale zupelnie mnie to nie dziwi, bo ich komiksy zawsze byly drogie.
« Ostatnia zmiana: Pn, 30 Sierpień 2021, 22:26:16 wysłana przez donT »
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Online Bazyliszek

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2198 dnia: Pn, 30 Sierpień 2021, 22:25:11 »
Mogę nie kupić Eternals, mogę nie kupić Meltdown, nowych Batmanów, recapów X-Men. No ale Spectaculara kupić muszę. Nawet za tą cenę. Tylko mam nadzieję, że Egmont i Mucha przestaną wreszcie dublować TM Semic i wezmą się za wydawanie tych komiksów ze Spider-Manem, których u nas nie było. Choćby powrót Morluna. Moim marzeniem jest też Road to Civil War i Spider-Man Civil War. To była wtedy naprawdę dobra historia.

Czekam na premierę i się zamówi. Tylko kurde - mogli dać jakąkolwiek inną okładkę. Ale kurde nie. Powtórzyli tą z Green Goblinem z TM Semic. Dla mnie wtopa.
« Ostatnia zmiana: Pn, 30 Sierpień 2021, 22:27:19 wysłana przez Bazyliszek »

Offline PJP

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2199 dnia: Pn, 30 Sierpień 2021, 22:27:26 »
Tak patrząc czysto marketingowo to nie zazdroszczę wydawnictwu. Poczytałem trochę komentarzy na ich profilu. Pojawił się tam także zarzut o podbitą cenę (przeszacowaną) dla sentymentalnych maniaków no ale przecież doskonale wiemy, że sentyment jest jedną z głównych broni wydawców komiksowych. Raz się uda, raz się nie uda ;) Z tej sytuacji można wybrnąć na trzy sposoby. Całkowicie zignorować dyskusję i nie wchodzić w polemiki - tak chyba jest na razie. Drugi sposób to skanalizowanie tych, co się zadeklarowali i zamówili lub zamówią i dać im jakieś dodatki, gratisy, cokolwiek. Być może jakaś część z tych osób przekona nieprzekonanych. A trzeci sposób? Transformersy -> zasunąć wersję exclusiv.
Mam też trochę wrażenie, że Mucha po prostu zebrała całą burzę rosnącej fali niezadowolenia wśród komiksiarzy wydaniami ekskluzywnymi, czytaj: koncertowo spartolonymi i... podwyżkami cen komiksów. Nie mnie oceniać czy słusznie dostają.
« Ostatnia zmiana: Pn, 30 Sierpień 2021, 22:29:15 wysłana przez PJP »

Offline jotkwadrat

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2200 dnia: Pn, 30 Sierpień 2021, 22:29:22 »
Ja odpuszczam.
Może gdybym nie miał sporej części tego w Semikach...
Niestety, wrzesień i październik obfituje w inne nowości.

Offline zombie001

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2201 dnia: Pn, 30 Sierpień 2021, 22:34:02 »
ktoś już wcześniej przeliczał, więc trochę zdubluję jego post z tą różnicą że będzie dotyczył tego samego formatu:
The Spectacular Spider-Man - 584 - 160zł (30% rabatu)= 0,27zł/strona
Spider-Man - Historia życia - 212 - 62,90zł (30% rabatu) = 0,30zł/strona
Spider-Man - Historia życia - 212 - 54,00zł (40% rabatu) = 0,25zł/strona
Cena można by rzec, jest konkurencyjna.
Dziwne porównanie. W DC Deluxach widać przecież zależność - im grubsze, tym cena jednostkowa za stronę mniejsza.  Bez rabatów taki Potwór z bagien to 32 gr za stronę, Authority 2 - 30 gr za stronę. Spectacural od Muchy to już 39 gr za stronę.
Jak sobie przeliczyłem to po Egmontowych miarkach ten Spider-Man mógłby kosztować tam w tym samym formacie 175-185zl.
Oczywiście totalnie pomijam tu to, że licencja Marvela może być droższa od DC.

No ale generalnie porównałem też cenowo komiksy Muchy i prawda jest brutalna - one zawsze były k***** drogie :) Ten Spider wcale nie wybija się tak mocno podług reszty. Dobija jedynie fakt, że to taki grubas i 3cyfrowa cena z 2 na początku wali po oczach.

Tylko nie kumam jak w tym wszystkim Mucha chce wychodzić do przeciętnych ludzi/komiksiarzy i konkurować ze "złym monopolistą Egmontem", skoro wszystko wskazuje na to, że będzie tylko drożej. Idąc ich pokręconym tokiem myślenia jak Spider-Man się nie sprzeda, to wina klientów, że nie kupują i trzeba będzie ciąć nakład następnych komiksów, żeby np. robić ekskluzywne wydania dla VIPowskiej 200, która i tak je kupi, niezależnie od ceny...
KEEP CALM AND HATE EVERYONE

Offline xanar

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2202 dnia: Pn, 30 Sierpień 2021, 22:39:52 »
I już pierwsza literówka, Mucho Comics jak już wrzucacie jakieś plansze to następnym razem dajcie takie bez błędów ::)



Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline vision2001

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2203 dnia: Pn, 30 Sierpień 2021, 22:48:00 »
Ciekawe czy poszło tak do druku...
Czy może jest tak, jak w Studio Lain, że przykładowe plansze wrzucają przed ostateczną korektą.
...
« Ostatnia zmiana: Pn, 30 Sierpień 2021, 22:58:19 wysłana przez vision2001 »

Online LukCook

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2204 dnia: Pn, 30 Sierpień 2021, 22:48:56 »
I już pierwsza literówka, Mucho Comics jak już wrzucacie jakieś plansze to następnym razem dajcie takie bez błędów ::)

Oszczędzili na korekcie, pomyślcie ile krzyknęli by za Spectaculara jakby [p]róbowali zrobić to porządnie.