Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1042842 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline bibliotekarz

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2160 dnia: Pn, 30 Sierpień 2021, 15:37:11 »
jest to fajniejszy komiks o spidermanie bo buscema wymiata a wątki obyczajowo psychologiczne są ciekawie zrobione. gdzie to studium psychologiczne? jest tu jakaś pogłębiona analiza której ja nie widzę czy chodzi raczej o to ze każdej postaci puszczają nerwy co chwila a buscema dobrze rysuje wściekłe twarze? motyw z powielanie kadrów jest fajny na raz, za każdym kolejnym już nachalny. chociaż rysowane są ponownie te kadry czy xero?

nie róbcie dzieła sztuki z tęgo spidermana.
A z którego Spider-Mana mamy robić?

To nie jest komiks dla każdego. W Ostatnich łowach Kravena też mamy przez sześć zeszytów kadry z murzynem kopiącym grób. Więc powiedzmy sobie szczerze: jeśli dla kogoś to kopanie grobu było tylko udawaniem czegoś głębszego a po sześciu zeszytach był już tylko zmęczony, bo ile można grób kopać to run DeMatteisa/Buscemy też nie jest dla niego.
Batman returns
his books to the library

Offline Marvelek

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2161 dnia: Pn, 30 Sierpień 2021, 16:28:47 »
Zupełnie nie rozumiem tego wylewu jakichś dziwacznych frustracji objawiających się z jednej strony narzekaniami na cenę, a z drugiej zarzucaniem temu komiksowi, że nie jest wybitnym dziełem psychologicznym zmieniającym patrzenie na świat. Co do ceny oczywiście mogę zrozumieć rozczarowanie, choć trochę mnie dziwi, bo w światku naszego hobby na te obrazkowe historie wydaje się dużo choćby na amerykańskie omnibusy, które kosztują niemało. Nie ma jednak co rozdzierać koszuli. Każdy ma jakąś granicę miłości do komiksu. Jeżeli dla części taką granicą jest 160 zł, a jednocześnie oczekuje, że komiksy powinny zmieniać jego życie, być psychologicznym majstersztykiem pokroju "Milczenia owiec", to po prostu niech nie kupuje.
Drugą sprawą są próby stygmatyzacji tego komiksu, co jest tym dziwniejsze, że nikt nie przedstawia go jako ponadczasowego dzieła, które powinno czym prędzej trafić na listę lektur szkolnych. Jest to po prostu kawał świetnego komiksu superbohaterskiego z charakterystycznymi elementami dla tego gatunku, ale jednocześnie mocno wzbogacony o wątki psychologiczne. Tak naprawdę każdy komiks można ocenić tak jak niektórzy ocenili SSM, zwłaszcza superbohaterski. Wiele osób np. zachwyca się komiksami Vertigo nadając im niekiedy aurę dojrzałych dzieł filozoficznych, ale czy naprawdę nimi są? Nie są, nawet jeśli tak się wydaje. Komiks jest wytworem popkultury i jego zadaniem jest przede wszystkim bawić na różnych płaszczyznach.

Ja już zamówiłem razem z 5 tomem "Criminal" :)
« Ostatnia zmiana: Pn, 30 Sierpień 2021, 16:32:17 wysłana przez Marvelek »

Offline freshmaker

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2162 dnia: Pn, 30 Sierpień 2021, 16:34:12 »
ostatnie łowy to tez nie było dzieło sztuki, tylko sprawnie napisany komiks w typie thrillera. tak samo jak spectacular - dobry scenariusz i rysunki, dzięki czemu po latach da jeszcze radę to przeczytać. scena z grabarzem to fajne zgarnie narracyjne ale raczej nie porusza do głębi. chyba ze ktoś nie jest głęboki.

Offline Marvelek

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2163 dnia: Pn, 30 Sierpień 2021, 16:37:21 »
ostatnie łowy to tez nie było dzieło sztuki, tylko sprawnie napisany komiks w typie thrillera. tak samo jak spectacular - dobry scenariusz i rysunki, dzięki czemu po latach da jeszcze radę to przeczytać. scena z grabarzem to fajne zgarnie narracyjne ale raczej nie porusza do głębi. chyba ze ktoś nie jest głęboki.

No i czego więcej potrzeba w komiksie poza dobrym scenariuszem i świetnymi rysunkami?

Offline asx76

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2164 dnia: Pn, 30 Sierpień 2021, 16:39:08 »
No i czego więcej potrzeba w komiksie poza dobrym scenariuszem i świetnymi rysunkami?

Emocji do pełni szczęścia ;)

Offline HaVoK

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2165 dnia: Pn, 30 Sierpień 2021, 16:41:13 »
Niektórym brakuje napisu "Wydanie ekskluzywne".

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2166 dnia: Pn, 30 Sierpień 2021, 16:54:20 »
Na FB Muchy tez dym i ponad 150 komentarzy.

 No patrz czyli, nie tylko tutaj znaleźli się jacyś dziwacy co nie przyjęli do wiadomości oczywistych faktów, że za 229 zł. ceny okładkowej odpowiada Jarosław? Czasem aż oczy bolą patrzeć, jak się przemęcza, dla naszego klubu, wydawnictwo Mucha, naszego komiksowa Ciągle pracują! Dobrej ceny przypilnują i jeszcze inni, niektórzy, wtykają im szpilki. To nie ludzie – to wilki!

pamiętacie ze to komiks o gościu w niebieskich rajtuzach który majta się na pajęczynie? to ze ktoś wrzucił do tego komiksu trochę dramy nie robi z niego doskonałego studium psychologicznego. dajcie spokój. zderzenie z samotnością starego dziada który z przyklejonymi skrzydłami okradał banki - no tak należy się jakaś nagroda.

  Ej z Sępa się nie śmiejemy to schorowany, starszy, samotny człowiek. Genialny inżynier, który nie wiedział, że jak założy na klatkę piersiową generator gigantycznego pola elektro-magnetycznego to może to niezbyt dobrze wpłynąć na jego zdrowie. To nie jest temat do toczenia beki.

Cytat na dziś:
"Panie, daj mi cierpliwość...".

  Cytat na jutro "nastawiaj dalej ten garb, to ci ktoś w niego w końcu kijem przy...fasoli". Cena nie jest fajna, ja kupię ten komiks, ale nie o to chodzi, aby w pokorze i ciszy zanieść w końcu niemałą sumę pieniędzy wydawcy i bez szemrania zabrać co moje. Nie jestem zadowolony z tego jak postąpiła Mucha wyceniając swój komiks i chcę aby wydawca był tego świadom. Napisanie tego na forum komiksowym jest w mojej opinii skuteczniejszym sposobem na zwrócenie uwagi niż anonimowy mail więc tak zrobiłem. Takich osób jest sporo więcej i stąd ta ciągnąca się dyskusja i bardzo dobrze, Mucha powinna odczuć trochę presji środowiska. Uprzedzając fanzolenie miejscowych specjalistów od handlu i etyki w stylu "to bierz i się zamknij a jak nie to sp....aj" albo coś tam o kupowaniu z łaski. Ani ja nie robię im łaski że kupuję, ani oni mi że mi sprzedają odbywa się to na zasadach zupełnie partnerskich oni twierdzą że mają coś na sprzedaż a ja że w sumie byłbym zainteresowany nabyciem tego czegoś. I dlatego jako wieloletni już "partner" raczej zadowolony z dotychczasowych "dili", chciałbym lojalnie uprzedzić że w momencie gdy uznam że ktoś próbuje mi zbyt agresywnie przetrzepać kieszenie to zrezygnuję z konszachtów i tyle. Jedna osoba może i nie ma znaczenia (a powinna) ale ileś tam takich osób z pewnością już różnicę zrobi.

Na ile dotąd fragmentarycznie poznałem ten Spectacular to jest to właśnie coś na poziomie Niebieskiego i Ostatnich łowów Kravena. Śmierć Stacych, Ślub czy Venom mają się do tego nijak.

  Eeeee...nie, napewno nie. Ale to moja subiektywna opinia.

A z którego Spider-Mana mamy robić?

To nie jest komiks dla każdego. W Ostatnich łowach Kravena też mamy przez sześć zeszytów kadry z murzynem kopiącym grób. Więc powiedzmy sobie szczerze: jeśli dla kogoś to kopanie grobu było tylko udawaniem czegoś głębszego a po sześciu zeszytach był już tylko zmęczony, bo ile można grób kopać to run DeMatteisa/Buscemy też nie jest dla niego.

  Nie wiem może z żadnego?
  Uważaj bo jeszcze ktoś pomyśli, że Ibsena kupuje.

podejrzewam, ze wielu moze byc zawiedzionych po kupnie i przeczytaniu tego spidera, tak jak ja po powrocie do daredevila millera albo x-menów jima lee, heh, ciezko sie to po latach czyta, ale wiadomo co działa najmocniej przy tego typu komiksach, efekt nostalgii. a co do ceny jak dla mnie ok, pod warunkiem, ze będzie to dobrze wydane, a nie tak jak kiszka od egmont na odp****l, elo

  Nie to, żebym się zgadzał ale plus za avatar. Tylko Wakabayashi był w stanie zatrzymać Niemców.

Offline Marvelek

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2167 dnia: Pn, 30 Sierpień 2021, 17:03:36 »


  Cytat na jutro "nastawiaj dalej ten garb, to ci ktoś w niego w końcu kijem przy...fasoli". Cena nie jest fajna, ja kupię ten komiks, ale nie o to chodzi, aby w pokorze i ciszy zanieść w końcu niemałą sumę pieniędzy wydawcy i bez szemrania zabrać co moje. Nie jestem zadowolony z tego jak postąpiła Mucha wyceniając swój komiks i chcę aby wydawca był tego świadom. Napisanie tego na forum komiksowym jest w mojej opinii skuteczniejszym sposobem na zwrócenie uwagi niż anonimowy mail więc tak zrobiłem. Takich osób jest sporo więcej i stąd ta ciągnąca się dyskusja i bardzo dobrze, Mucha powinna odczuć trochę presji środowiska. Uprzedzając fanzolenie miejscowych specjalistów od handlu i etyki w stylu "to bierz i się zamknij a jak nie to sp....aj" albo coś tam o kupowaniu z łaski. Ani ja nie robię im łaski że kupuję, ani oni mi że mi sprzedają odbywa się to na zasadach zupełnie partnerskich oni twierdzą że mają coś na sprzedaż a ja że w sumie byłbym zainteresowany nabyciem tego czegoś. I dlatego jako wieloletni już "partner" raczej zadowolony z dotychczasowych "dili", chciałbym lojalnie uprzedzić że w momencie gdy uznam że ktoś próbuje mi zbyt agresywnie przetrzepać kieszenie to zrezygnuję z konszachtów i tyle. Jedna osoba może i nie ma znaczenia (a powinna) ale ileś tam takich osób z pewnością już różnicę zrobi.


 


Zważywszy na fakt, że jedynym działaniem, które jest w stanie coś uświadomić wydawcy jest kupienie lub niekupienie jego wydawnictw, wydaję mi się trochę dziwne, że besztasz ich za cenę, a jednocześnie komiks kupujesz. Trochę to trąci hipokryzją. I niby napisanie postu na forum, anonimowo pod psuedonimem SkandalistaLarryFlint jest lepszym i skuteczniejszym rozwiązaniem, niż podpisany imieniem i nazwiskiem list do wydawcy? To raczej pisanie posty na forum są anonimowe, a nie korespondencja prywatna, no chyba, że też nie podpisujesz się imieniem i nazwiskiem. I na serio myśli, że pisanie na forum wywiera presja na jakimkolwiek wydawcy? Presję wywiera tylko jedna rzecz - słupki sprzedażowe i co za tym idzie wpływy ze sprzedaży danego tytułu.


Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2168 dnia: Pn, 30 Sierpień 2021, 17:20:52 »
  Chyba nie bardzo znasz znaczenie słowa "hipokryzja". Wyraziłem się dosyć jasno, kupię ten ale może być i tak że następnego już nie kupię i tyle. Kilka osób tutaj wyraźnie się określiło, że nie kupią już tego. I tak uważam, że publiczna rozmowa na ten temat będzie o wiele skuteczniejsza niż podpisany imieniem i nazwiskiem list, który może będzie przeczytany a może wyląduje natychmiast w koszu.

Offline Marvelek

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2169 dnia: Pn, 30 Sierpień 2021, 17:24:36 »
I tak uważam, że publiczna rozmowa na ten temat będzie o wiele skuteczniejsza niż podpisany imieniem i nazwiskiem list, który może będzie przeczytany a może wyląduje natychmiast w koszu.

Jestem pod wrażeniem Twojej idealistycznej wiary w świat.

Offline Pan F.

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2170 dnia: Pn, 30 Sierpień 2021, 17:26:36 »
Zważywszy na fakt, że jedynym działaniem, które jest w stanie coś uświadomić wydawcy jest kupienie lub niekupienie jego wydawnictw,
Nie całkiem, pamietam, że kilka lat temu, jak JPF nawaliło z dotrzymaniem termniów wydania mang, to się zrobił olbrzymi shitstorm na fb i jakoś wszystko zrobili.
6 rozdział już jest !
Aż 22 strony!!! Link poniżej :)

https://webkomiksy.pl/komiks/pomocny?v=vvgnXoSBG6-f

Offline Marvelek

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2171 dnia: Pn, 30 Sierpień 2021, 17:31:11 »
Nie całkiem, pamietam, że kilka lat temu, jak JPF nawaliło z dotrzymaniem termniów wydania mang, to się zrobił olbrzymi shitstorm na fb i jakoś wszystko zrobili.

To jest zupełnie inna sprawa. Wydawca nie zmieni ceny komiksu tylko dlatego, że jest grupa osób oburzona jej wysokością. Natomiast jeżeli komiks nie będzie się sprzedawał, wtedy istotnie przy następnym tytule albo cena będzie niższa, albo zostanie zmniejszony nakład.

Offline bibliotekarz

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2172 dnia: Pn, 30 Sierpień 2021, 17:36:49 »
Uważaj bo jeszcze ktoś pomyśli, że Ibsena kupuje.
Tego od bajeczki o wieśniaku, który dorobił się w cudownych krainach Orientu? Który trzymał sztamę z trollami i gnomami? Za którym ukochana tak płakała aż straciła oczy? A na koniec musiał stawić czoła straszliwemu Przetapiaczowi Guzików? I która to bajeczka zyskała rozgłos głównie dzięki dopisanej do niej później muzyce? Hmm... Dużo się nie pomyli.
Batman returns
his books to the library

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2173 dnia: Pn, 30 Sierpień 2021, 17:39:29 »
  Jedno prowadzi do drugiego. Wydawca z pewnością nie jest zachwycony (no Motyl wczoraj nie był) ani tym co się tutaj dzieje, ani ruchawką na facebooku, to nie jest dobra reklama dla wydawnictwa. Myślisz, że jeżeli ktoś się zastanawiał kupić czy nie kupić to po tym weekendzie postanowił "dobra biorę"? Nie wiem jaki to może mieć wpływ na sprzedaż, ale raczej jakiś ma. Wypowiedzieli się niektórzy forumowicze wyraźnie "nie kupuję, bo za drogo", tak na zdrowy rozsądek to mocniejsze oświadczenie, niż w przypadku tego gdyby nie kupili i się słowem nie odezwali.


Cytuj
Tego od bajeczki o wieśniaku, który dorobił się w cudownych krainach Orientu? Który trzymał sztamę z trollami i gnomami? Za którym ukochana tak płakała aż straciła oczy? A na koniec musiał stawić czoła straszliwemu Przetapiaczowi Guzików? I która to bajeczka zyskała rozgłos głównie dzięki dopisanej do niej później muzyce? Hmm... Dużo się nie pomyli.

  Nie wiem o czym mowa, ale z pewnością nie tego.
« Ostatnia zmiana: Pn, 30 Sierpień 2021, 17:43:22 wysłana przez SkandalistaLarryFlynt »

Offline Tymon Nadany

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2174 dnia: Pn, 30 Sierpień 2021, 17:45:12 »
Spodziewałem się że tanie to nie będzie ale spodziewałem się że 199,90 będzie okładkowo max kosztować. Do ceny penie też robi unikatowość, nie kupi się tego albumu  np w wersji miękkiej p angielsku. W sumie stron to ma też więcej niż myślałem.  Ja krytykować wydawcy nie zamierzam za cenę, i tak bym nie kupił z powodów pragmatycznych nie mam gdzie takiej cegły nawet postawić na półce i inne priorytety wydawania kasy.