Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1063992 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline Lipa

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2145 dnia: Pn, 30 Sierpień 2021, 09:41:07 »
Spider już do zamówienia w Gildii

Offline Random_Hero

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2146 dnia: Pn, 30 Sierpień 2021, 10:15:07 »
Czytając wszsytkie posty na temat SSP chciałby wtrącić swoje 3 grosze:

kiedy SSP został zapowiedziany były same ochy i achy. Od początku było wiadomo w jakim zostanie wydanym formacie i można było się spodziewać, że cena będzie dość wysoka. Fakt, też nie jestem zadowolony z tego powodu, ale mimo to od początku wiedziałem, że ten komiks kupię i wcześniej sobie odłożyłem na to fundusze. Sytuacja na naszym rynku komiksowym niestety jest taka, że trzeba robić selekcję tego co chce się kupić w pierwszej kolejności. Inne tytuły albo w dobrej promocji, z drugiej ręki lub po prostu na wymianę z innymi kolekcjonerami.

Akurat SSP jest komiksem (przynajmniej dla mnie), który warto mieć w swojej kolekcji. To jest nie tylko sentyment za czasów TM-Semic, ale przede wszystkim kawał dobrego komiksu. Nie wiem jaki jest nakład, ale podejrzewam, że dość szybko zostanie wyprzedany (a jak pamiętam Mucha nie robi dodruków) i wtedy dopiero będzie płacz i lament nad jego ceną.
 

Offline Cringer

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2147 dnia: Pn, 30 Sierpień 2021, 10:31:22 »
Spider już do zamówienia w Gildii
ktoś już wcześniej przeliczał, więc trochę zdubluję jego post z tą różnicą że będzie dotyczył tego samego formatu:
The Spectacular Spider-Man - 584 - 160zł (30% rabatu)= 0,27zł/strona
Spider-Man - Historia życia - 212 - 62,90zł (30% rabatu) = 0,30zł/strona
Spider-Man - Historia życia - 212 - 54,00zł (40% rabatu) = 0,25zł/strona
Cena można by rzec, jest konkurencyjna.

sum41

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2148 dnia: Pn, 30 Sierpień 2021, 10:47:02 »
Na FB Muchy tez dym i ponad 150 komentarzy.

Ja biore na gildi bo chyba wiekszego niz 30% rabatu to raczej nie bedzie - chyba ze raz na rok jakas okazja.

Offline tB

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2149 dnia: Pn, 30 Sierpień 2021, 10:59:25 »
Z doświadczenia, to na gildia.pl zapowiedzi dostają 30% a potem dość szybko rabat maleje.
Kilka razy w roku zdarzają się rabaty 35%+, ale ostatnio dotyczyły wybranych pozycji albo pozycji młodszych niż 2021. Dyskonty mają czasem +1-2% więcej niż 30%, ale reguły nie ma.

Offline Bazyliszek

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2150 dnia: Pn, 30 Sierpień 2021, 11:15:46 »
@UP
Ja czekam na ofertę taniejksiążki - może będzie jeszcze mniej, niż te 160 zł. Tantis teraz nawet pozycje Muchy często ma za te 34% mniej niż okładkowa. Kupowałem tam New X-Men.

Może i Mucha wydaje drogo. Ale kto wydaje taniej?
Oczywiście Kolekcje, których cena stoi. Tak jak po urwaniu WKKDC PL, tak i teraz widzimy to samo. Nie wyszła kolekcja Spider-Mana, to inni gracze wykorzystują brak konkurencji i wydają drożej. A jak jeszcze Egmont opóźnił Epic Inferno, to Mucha wstrzeliła się w to okienko. Ten komiks powinien wyjść już dawno. Mam nadzieję, że się sprzeda, to może kolejną pozycją bedzie Smierć Jean De Wolff. Szkoda, że trzeba będzie na to czekać kolejne lata.

Offline roble

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2151 dnia: Pn, 30 Sierpień 2021, 11:48:00 »
8azyl, zobaczyłeś plansze i odpuszczasz?  :)

Offline Bazyliszek

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2152 dnia: Pn, 30 Sierpień 2021, 11:58:01 »
Wiem jak wyglądają rysunki Sala Buscemy w Spider-Manie. Mam te TM Semici.


Offline vision2001

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2153 dnia: Pn, 30 Sierpień 2021, 12:09:31 »
Jestem ciut na rozstajach dróg z dokonaniem zakupu SSM, ale pewnie prędzej niż później ten tytuł znajdzie się na mojej półce. Ale czekam na wyrwanie większego rabatu niż 30% i dodatkowo poczekam na info weryfikujące poniższe:
2. Broniący komiksu rozpisują się o cudownej stronie edytorskiej i dopracowaniu komiksu, podczas gdy komiksu jeszcze nikt nie miał w rękach.
Choć z tego, co widzę, to jednak jak człowiek sam się nie przekona, to nie będzie wiedział o mniejszych (a czasem nawet dużych) potknięciach, bo w necie nie znajdzie czasem wzmianki, że w jakimś tytule było coś zwalone.

Bo choć jeszcze Moonshadow nie doczytałem do końca, to znalazłem kilka literówek...
A żeby nie być gołosłownym:







I z początku strasznie denerwowała mnie zastosowana kursywa z literą ł, bo wygląda ona jednak jak "normalna" litera "t" i mój mózg nie ogarniał, co czyta  :o
« Ostatnia zmiana: Pn, 30 Sierpień 2021, 12:14:42 wysłana przez vision2001 »

ukaszm84

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2154 dnia: Pn, 30 Sierpień 2021, 12:34:11 »
Oj tak, ta litera ł była koszmarna, ja przez całą lekturę miałem z tym trudności.

Offline bibliotekarz

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2155 dnia: Pn, 30 Sierpień 2021, 12:40:40 »
  Fiu, fiu a więc wyrósł nam ni stąd ni zowąd pajęczy niedościgniony tytan. Jakby ktoś to czytał nie do końca znał temat i nastawił się marvelowski Watchmen o Peterze Parkerze, to wydaje mi się, że koledzy podjarali się trochę tematem i zapomnieli o Niebieskim, Sadze o Hobgoblinie, Śmierci Jean DeWolff, Nocy gdy zginęła Gwen Stacy, Ostatnich Łowach Kravena, Ślubie, Ultimate Spider-Manie, Venomie i pewnie innych których nie czytałem. Mogą być gorsze bądź lepsze, podobne lub całkowicie inne. Ale takie kategoryczne osądy, to nie wiem czy są w porządku.
Na ile dotąd fragmentarycznie poznałem ten Spectacular to jest to właśnie coś na poziomie Niebieskiego i Ostatnich łowów Kravena. Śmierć Stacych, Ślub czy Venom mają się do tego nijak.

pamiętacie ze to komiks o gościu w niebieskich rajtuzach który majta się na pajęczynie? to ze ktoś wrzucił do tego komiksu trochę dramy nie robi z niego doskonałego studium psychologicznego. dajcie spokój. zderzenie z samotnością starego dziada który z przyklejonymi skrzydłami okradał banki - no tak należy się jakaś nagroda.
To raczej sytuacja gdy zamiast, jak do tej pory było, do komiksu o gościu w rajtuzach wrzucać odrobinę dramy na zasadzie pojawienia się jakiegoś samotnego dziada, tym razem zrobić inaczej - z komiksu o gościach w rajtuzach zrobić przynajmniej naprawdę dobre studium psychologiczne, gdzie statyczne kadrowanie przenosi uwagę odbiorcy z pokazu fajerwerków na dramat bohaterów.
Batman returns
his books to the library

Offline burberry

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2156 dnia: Pn, 30 Sierpień 2021, 13:15:06 »
pamiętacie ze to komiks o gościu w niebieskich rajtuzach który majta się na pajęczynie? to ze ktoś wrzucił do tego komiksu trochę dramy nie robi z niego doskonałego studium psychologicznego. dajcie spokój. zderzenie z samotnością starego dziada który z przyklejonymi skrzydłami okradał banki - no tak należy się jakaś nagroda.

dzięki za wyjaśnienie na forum komiksowym, czym są komiksy superbohaterskie

Offline freshmaker

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2157 dnia: Pn, 30 Sierpień 2021, 15:10:24 »
jest to fajniejszy komiks o spidermanie bo buscema wymiata a wątki obyczajowo psychologiczne są ciekawie zrobione. gdzie to studium psychologiczne? jest tu jakaś pogłębiona analiza której ja nie widzę czy chodzi raczej o to ze każdej postaci puszczają nerwy co chwila a buscema dobrze rysuje wściekłe twarze? motyw z powielanie kadrów jest fajny na raz, za każdym kolejnym już nachalny. chociaż rysowane są ponownie te kadry czy xero?

nie róbcie dzieła sztuki z tęgo spidermana.

Offline xanar

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2158 dnia: Pn, 30 Sierpień 2021, 15:15:18 »
Za taki piniądz to musi być dzieło sztuki :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Genzo

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2159 dnia: Pn, 30 Sierpień 2021, 15:20:27 »
podejrzewam, ze wielu moze byc zawiedzionych po kupnie i przeczytaniu tego spidera, tak jak ja po powrocie do daredevila millera albo x-menów jima lee, heh, ciezko sie to po latach czyta, ale wiadomo co działa najmocniej przy tego typu komiksach, efekt nostalgii. a co do ceny jak dla mnie ok, pod warunkiem, ze będzie to dobrze wydane, a nie tak jak kiszka od egmont na odp****l, elo