Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1043345 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline gashu

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2070 dnia: So, 28 Sierpień 2021, 23:15:40 »
Świetny komiks, cena do przełknięcia.
Dorzucam do aktualnie kompletowanego zamówienia, jak tylko pojawi się w sklepie Gildii.

Offline xanar

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2071 dnia: So, 28 Sierpień 2021, 23:25:59 »
Marvel na razie tego nie wyda. Nie jest zainteresowany tym tytułem.
Aktualnie to chyba w ogóle nie jest dostępne w żadnej formie.

Tu nie ma złotego środka. Jedni chcą HC, inni nie. W SC wydać 600 stron to może się pojawić problem z rozlatywaniem komiksu.
Teraz jest moda na jakieś compendia po 1000 czy 1500 stron, chyba się nie rozpadają.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Motyl

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2072 dnia: So, 28 Sierpień 2021, 23:35:05 »
Aktualnie to chyba w ogóle nie jest dostępne w żadnej formie.
Teraz jest moda na jakieś compendia po 1000 czy 1500 stron, chyba się nie rozpadają.

Nie jest dostępne. Żalił się na to DeMatteis, że od 30 lat Marvel nie wydał całości jego runu w jednym wydaniu. Kawałki się ukazały choćby we Włoszech. Może się i nie rozpadają, lubię jednak poręczne SC, do 200-300 stron fajnie się to czyta i transportuje. Jak czytam runy Simonsona w Thorze czy FF, tak samo Hickmana w FF lub AF Byrne'a, NM Claremonta to tylko SC. Były kiedyś fajne Marvel Classic kolekcje dostępne na bookdepository za grosze, nikt tego nie brał, może wszyscy już polują tylko na grube omnibusy, ale dla mnie to są najlepsze wydania. W plecak schowam, w podróży nie obiję jak HC :)

Offline xanar

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2073 dnia: So, 28 Sierpień 2021, 23:40:56 »
Teraz to te sc po 500 stron mają taką samą grubość jak te po 200-300 10 lat temu ;D
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Castiglione

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2074 dnia: So, 28 Sierpień 2021, 23:52:25 »
Hmm, tak zerknąłem dzisiaj na tę cenę i myślę niby dużo, ale patrząc na to, że dojdzie rabat, ile to ma stron, że format większy od standardowego - dla mnie do zaakceptowania, więc przeszedłem nad tym do porządku dziennego. A tu widzę rozpętała się całkiem żywiołowa dyskusja. Sam narzekałem w wątku Screamu na cenę "Nestora Burmy", ale w tym przypadku jest kolor i 3 razy grubszy tom, a różnica w cenie wcale nie taka duża, więc nie robiłbym aż takiej wrzawy. Na pewno wolałbym kupić Spider-Mana od Muchy niż 200 czarno-białych stron za 150zł od Screamu.

Fajnie, że w wątku pojawiło się też kilka zdań o samym komiksie, bo do tej pory z automatu nie byłem zainteresowany, a chyba jednak przyjrzę się temu wydaniu.

Co mi się jeszcze nasunęło na myśl, na co zresztą już nieraz zwróciłem uwagę, to jakaś dziwna chęć wśród czytelników komiksów, by koniecznie posiadać wszystko, co ukazuje się na rynku. Ja rozumiem, że takie hobby, ale jakoś nie spotykam takiego podejścia w stosunku do książek, filmów czy czegokolwiek innego. Naprawdę jest tytułów, gatunków i rodzajów edycji do wyboru, do koloru, nie trzeba kupować wszystkiego.

Kłamiesz czy nie ogarniasz co sam piszesz?
Weź już człowieku skończ, bo sam masz chyba problemy z czytaniem ze zrozumieniem.

Offline Motyl

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2075 dnia: So, 28 Sierpień 2021, 23:58:01 »
Teraz to te sc po 500 stron mają taką samą grubość jak te po 200-300 10 lat temu ;D

Pewnie tak jest, nowy Marvel to nie moje klimaty, zdecydowanie wolę starsze rzeczy. W takim pierwszym wydaniu From the Ashes czy Asgardian Wars jest gruby, ale śliski offset, na którym rysunki Smitha czy Adamsa to majstersztyk :)

Offline Bazyliszek

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2076 dnia: Nd, 29 Sierpień 2021, 00:12:08 »
Cena SSM zwala z nóg. Akurat tuż przed wypłatą - będzie na co tracić hajs, tym bardziej, że Egmont zalicza obsuwy. No i mam dylemat, czy chcę takich wydań, z takimi cenami. Oczywiście jak najgrubiej jest super, zwłaszcza, że Mucha rzadko wydaje. Ale ponad 150 zł, to masa kasy.

Offline andy13

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2077 dnia: Nd, 29 Sierpień 2021, 01:38:28 »
 
Wątek biogramów nie dotyczył wysokiej ceny. Przepraszam, że nie zrobiłem odstępu, nie zbudowałem muru w wypowiedzi oddzielającej dwa wątki. Kalam się i następnym razem jaśnie panowi wyjaśnię to jak krowie na miedzy, bo inaczej widzę nie rozumiesz. Nadinterpretujesz i manipulujesz moją wypowiedzią. Nie kłamię, pamiętam co napisałem, i nadal uważam, że 192 czarno-białe strony za 150 zł to na razie najdroższy komiks w tym roku. I mówię to z pozycji klienta czytelnika. Happy now :)
Na pytanie o wysoką cenę komiksu na początku pisałeś, że to wina Marvela, Panini i Disneya. Na końcu, że to wina PiS-u. Po środku dałeś info o biogramach. No faktycznie manipuluje twoimi wypowiedziami.

Czy zużycie tego drogiego papieru na większy format faktycznie nie podnosi ceny? - Już kilka razy pytałem i nie odpisałeś. Więcej odstępu, zbudować mur? I nie pytam o jakiś droższy komiks w tym roku, który udało Ci się znaleźć, tylko o tego Spider-Mana. Albo o każdy komiks w takim formacie.

Offline Randal63

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2078 dnia: Nd, 29 Sierpień 2021, 03:23:51 »
Wszyscy tylko mówią o SSM, a ja zapytam czy ktoś od Muchy może określić jakiś termin wydania drugiego
tomu Drogi ku wieczności. Wiem że "pająk" jest priorytetowy, ale może ktoś coś chlapnie.  ;)

Offline misiokles

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2079 dnia: Nd, 29 Sierpień 2021, 07:00:52 »
Jak inflacja rośnie, to społeczeństwo zawsze rezygnuje w pierwszej kolejności z kultury i produktów nie-pierwszej potrzeby. A komiks jest takim produktem. I wiedzą o tym i czytelnicy i wydawcy i nie ma co zakłamywać rzeczywistości, że można taniej. Gdyż wydawca tracąc klienta podupada tak samo jak nie tracąc klienta ale dokładając do interesu. Idą ciężkie lata komiksowe i dobre rady nie mają tu zastosowania. To kto przeżyje 'zawieruchy' będzie to wypadkową dziesiątek czynników.

Offline amsterdream

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2080 dnia: Nd, 29 Sierpień 2021, 07:18:51 »
ten tekst wlany w ramki to porażka po całości.
Niestety muszę się zgodzić. Wstawianie tekstu w ramki to jest pięta achillesowa niemal wszystkich polskich wydawnictw komiksowych, ale u Muchy chyba najgorzej to wygląda.

Offline gashu

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2081 dnia: Nd, 29 Sierpień 2021, 07:48:01 »
Można wiedzieć, co jest nie tak z tym tekstem w ramkach?
I czy na serio jest to powód, żeby odpuścić potencjalnie świetny komiks?

Wracając do tematu cen, zawsze nabijałem się z tego typu wiliczeń, ale kiepawy Amazing Spencera Egmontu, zbierający 5 zeszytów kosztuje (okładkowo) 39,99, co daje w przybliżeniu 8 zł za zeszyt. W przypadku Spectaculara 22 zeszyty za 229 to 10,5 zł.
Jeżeli cały run będzie na poziomie tego, co kiedyś publikował Semic, to różnica jest dla mnie jak najbardziej akceptowalna, bo wiem , że będę przy lekturze bawił się 2 razy lepiej, niż przy wspomnianej współczesnej serii.

Offline Motyl

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2082 dnia: Nd, 29 Sierpień 2021, 08:17:12 »
Wszyscy tylko mówią o SSM, a ja zapytam czy ktoś od Muchy może określić jakiś termin wydania drugiego
tomu Drogi ku wieczności. Wiem że "pająk" jest priorytetowy, ale może ktoś coś chlapnie.  ;)

Jak rozmawiałem w lipcu z Arkiem to był w połowie pracy nad tomem. Na razie najbliżej premiery jest AoA3, pliki już w drukarni, i Gideon Falls się sprawdza.

W przypadku Spectaculara 22 zeszyty
Dokładnie 23 zeszyty, dwa o zwiększonej objętości (bodaj 34 i 40 stron) i na końcu tomu pięć dodatkowych stron.

Offline amsterdream

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2083 dnia: Nd, 29 Sierpień 2021, 08:52:24 »
Można wiedzieć, co jest nie tak z tym tekstem w ramkach?
I czy na serio jest to powód, żeby odpuścić potencjalnie świetny komiks?
co prawda ja nie mam zamiaru z tego powodu odpuszczać kupna komiksu, ale u Muchy denerwuje mnie że dymki nie są wypełnione do końca tylko zawsze zostawiają jakieś puste obramowanie. Najgorzej to wyglądało w Sadze.

sum41

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #2084 dnia: Nd, 29 Sierpień 2021, 09:51:36 »
Brat pracuje w stali potrzebuja tam palet euro ktorych niema juz po 30zl a sa po 80zl, sam kupuje regularnie plyte hdf 3mm obecnie brak jej w castoramach a  w necie z 5zl wzrosla do 15zl, kolega plyty osb kupowal na poddasze za 60zl teraz dokupywal po 160zl.  Wiec panowie papier drozeje i nie tylko on, bo partia zamozniejszym ma zabrac a dac tym mniej, tyle ze bogatsi aby to sobie wyrownac podniosa ceny uslug ☺ i biedniejsi beda w tym samym miejscu w ktorym byli, no ale bedzie ze dostali.