Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1042827 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Online Konrad

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1665 dnia: Wt, 06 Kwiecień 2021, 20:48:18 »
Okładkowa 199zł - grubo, ale za to 512 stron i trochę powiększony format.

Cytuj
Moonshadow
Scenariusz: J.M. DeMatteis
Rysunki: Jon J Muth
Tłumaczenie: Jacek Drewnowski
Wydawnictwo: Mucha Comics
Liczba stron: 512
Format: 180x275 mm
Oprawa: twarda
Papier: kredowy
Druk: kolor
ISBN 978-83-66589-13-1
Wydanie pierwsze
Cena okładkowa: 199,00 zł
Premiera: 15 kwietnia 2021 r.
Klasyk literatury komiksowej w kompletnym wydaniu zbiorczym!

Romantyczny, sędziwy i niewiarygodny narrator – Moonshadow – prowadzi czytelnika przez historię o dojrzewaniu między planetami. Wspomina swoje dziwne międzygatunkowe poczęcie, ucieczkę z kosmicznego zoo i walkę o przetrwanie w trawionym wojną wszechświecie.

Ta ważna, ponadczasowa „baśń dla dorosłych”, uważana przez wielu za pierwszą amerykańską powieść graficzną w pełni wykonaną techniką malarską, nareszcie doczekała się wydania zbiorczego z nowym wstępem J.M. DeMatteisa i dodatkami: szkicami, notatkami autorów i stronami maszynopisu oryginalnego scenariusza. Poza zrekonstruowanymi cyfrowo, olśniewającymi akwarelami Jona J Mutha album zawiera także wszystkie oryginalne okładki oraz ilustracje Kenta Williamsa i George’a Pratta.

Poetyczny, filozoficzny i przełomowy Moonshadow kończy napisana wiele lat później nowela Żegnaj, Moonshadow, która ukazuje życie Moona po burzliwej młodości w kosmosie. Wspólnie tworzą ponadczasową i brawurową opowieść łączącą science fiction z fantasy, którą „New York Daily News” nazwał „upiornym, erudycyjnym poematem symfonicznym”, a sam DeMatteis – „spotkaniem dickensowskiego Davida Copperfielda i Siddharthy w kosmosie”.

Wybitna opowieść graficzna, której literackie i wizualne wyrafinowanie wprowadziło do gatunku nowe standardy i aspiracje.
Michael Moorcock

Nie tylko erudycyjny Moonshadow celuje w przekroczenie wszystkich komercyjnych barier wydawniczych i swobodnie trafia do krainy literatury wysokiej. Majstersztyk!
„Science Fiction Age”

Każda strona budzi zachwyt. [Muth] ukazuje humor i majestat z równą starannością. Poprzez swoje ilustracje wywołuje wrażenie, że wszystko może się zdarzyć, żaden temat nie jest tabu, żadna scena nie jest zakazana.
Laramie Martinez, „Comic Bastards”

Dzieło [DeMatteisa] przenosi się w idealnie dobranych momentach między muzyką sfer a Brooklynem. Przemawia do tego, co w nas najlepsze, nie zaniedbując tego, co najgorsze.
Michael Zulli
« Ostatnia zmiana: Wt, 06 Kwiecień 2021, 20:49:50 wysłana przez Konrad »

Offline death_bird

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1666 dnia: Wt, 06 Kwiecień 2021, 20:48:50 »
Chyba będę musiał życzyć sobie czegoś na urodziny.  ???
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline michał81

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1667 dnia: Wt, 06 Kwiecień 2021, 20:53:28 »
Okładkowa 199zł - grubo, ale za to 512 stron i trochę powiększony format.
Tylko po standardowym rabacie na gildii 30% na Muchę to będzie ~140 zł. Tym samym najlepiej kupić od razu, bo rabat na nią zawsze spada.

Offline Castiglione

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1668 dnia: Wt, 06 Kwiecień 2021, 22:48:07 »
Tym samym najlepiej kupić od razu, bo rabat na nią zawsze spada.
W tym przypadku chyba tak właśnie zrobię, bo jednak różnica będzie spora.

Zdaje się, że wpadnie ładne combo z "Lucyferem".

Offline Szekak

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1669 dnia: Wt, 06 Kwiecień 2021, 23:10:12 »
Cena ceną, a sam komiks? Opinie?
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline michał81

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1670 dnia: Wt, 06 Kwiecień 2021, 23:12:22 »
Cena ceną, a sam komiks? Opinie?
Sam nie czytałem, ale w większości są pozytywne

Offline donT

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1671 dnia: Wt, 06 Kwiecień 2021, 23:27:06 »
Przefantastyczny i przecudownie namalowany komiks. Jeden z najlepszych jakie przeczytalem w zyciu.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline michał81

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1672 dnia: Śr, 07 Kwiecień 2021, 14:00:38 »
Jak mówiłem, Moonshadow za niecałe 140 zł

Offline donT

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1673 dnia: Śr, 07 Kwiecień 2021, 16:29:10 »
Jakis czas temu udalo mi sie skrobnac kilka slow o Moonshadow. Mam nadzieje, ze moja grafomania pomoze komus w podjeciu decyzji czy kupic czy olac.

https://forum.komikspec.pl/dzial-ogolny/bo-chodzi-o-to-zeby-plusy-nie-przeslanialy-nam-minusow-sezon-drugi/msg13002/#msg13002
« Ostatnia zmiana: Śr, 07 Kwiecień 2021, 16:57:45 wysłana przez donT »
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline Piterrini

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1674 dnia: Śr, 07 Kwiecień 2021, 16:49:19 »
Jak by to napisać, żeby nie zostać "zlinczowanym"...
Wiedziałem że Moonshadow będzie drogi, ale nie myślałem że aż tak.

Już niejednokrotnie pisałem jakie mam podejście, chociaż nie jestem pewien czy tutaj na forum - nie jestem na etapie żeby wydać na komiks 100zł lub więcej. Znam argumenty "większości":
- wszystko drożeje, tyle ma kosztować, jest tanio itd.;
- coś innego co kupuję (inne tytuły) wychodzi drożej jak sobie policzę (np. Dreddy);
- powiększony format, ładne wydanie, widać za co się płaci itp.;
Pewnie coś jeszcze, "więcej będziemy kupować to będzie taniej", "trzeba wspierać rynek"...
Niestety, kiedy widzę kwotę 100zł i więcej to patrzę szerzej i po prostu komiks nie wygra z innymi potrzebami/"zachciankami" (w pełni subiektywnie oczywiście). Może kiedyś, nie teraz (nie wiem kiedy, jak wszystkie komiksy będą kosztować powyżej 100zł? Ale wtedy wciąż będą biblioteki, także...).
Uznałem że warto napisać co jakiś czas moją perspektywę, bo te coraz wyższe ceny stają się akceptowalne (przynajmniej wśród osób wypowiadających się m.in. tutaj, brak alternatywnego spojrzenia może być "niezdrowy"...).

Szkoda trochę, bo w malowanych komiksach gustuję, a sam tytuł miałem na takiej "pierwszej" liście zakupowej (taki "musiszmieć"). Ile o Moonshadow czytałem, to ilustracje w parze z opowiadaną historią tworzą bardzo klimatyczny komiks, nie przypominam sobie negatywnych opinii o całości :)

Offline xanar

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1675 dnia: Śr, 07 Kwiecień 2021, 16:56:37 »
"Trochę" podrożało +60 zł za 100 stron - Zaćmienie było 140 zł za 400 stron.
Twój komiks jest lepszy niż mój

ukaszm84

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1676 dnia: Śr, 07 Kwiecień 2021, 17:14:58 »
- coś innego co kupuję (inne tytuły) wychodzi drożej jak sobie policzę (np. Dreddy);

Ale nie przekonuje Cię argument, że sumarycznie jeden drogi tom przeważnie wychodzi taniej niż ta sama historia wydana w kilku tańszych tomach? Czemu? Pomijam tu kwestię akurat tego tytułu, ciekawy jestem takiej generalnej zasady.

Offline parsom

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1677 dnia: Śr, 07 Kwiecień 2021, 17:24:30 »
Ale że przepraszam bardzo - czego się spodziewałeś? Że podzielone na części będzie kosztowało tyle samo co w całości? Trzy puszki po 0,33 mają kosztować łącznie tyle co litr napoju?

Offline Piterrini

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1678 dnia: Śr, 07 Kwiecień 2021, 17:26:30 »
Ale nie przekonuje Cię argument, że sumarycznie jeden drogi tom przeważnie wychodzi taniej niż ta sama historia wydana w kilku tańszych tomach? Czemu? Pomijam tu kwestię akurat tego tytułu, ciekawy jestem takiej generalnej zasady.

Przekonuje, jakby wydali w dwóch tomach po 120zł za każdy to także bym zrezygnował :)
Jasna sprawa, niech wydają grubasy bo wychodzi taniej niż pojedynczo, ale to nie jest argument adresowany do tezy jaką postawiłem (dlatego zawczasu go "wyeliminowałem").
[edit: ale to chyba nie odpowiada w pełni na Twoje pytanie - chyba zależy od tytułu w moim przypadku, jakby Moonshadowa podzielili to też trzeba by było kupić oba tomy, jest to jednak zamknięta miniseria... Inaczej niż z przytoczonymi Dreddami, czy różnymi Spider-Manami itp., gdzie trzeba założyć, że kompletu /wszystko co zostało wydane/ nie da się mieć. Tak - dużo trzeba jednak przyjąć, o tym gdzieś na forum pisałem akurat :) ]
Trochę inaczej, chociaż jednak podobnie, mam z Yiu - ogólnie komiks wydany taniej niż inne Slainy czy Dreddy od Lain (aż się zdziwiłem że to takie "grubasy", Studio raczej poniżej 200 stron się trzyma), tyle że kwota łączna jest wysoka. Kurczę a takie ładne plansze...
Jeszcze uzupełnienie co do Moonshadow - logiczne było że będzie drożej, 170zł czy 180zł myślałem najwyżej, może z księgarni bym nie wziął a z drugiej ręki, wtedy poniżej 100zł bez problemu (wiem, kupowanie na rynku wtórnym też "psuje rynek", tj. w zależności kogo się spyta), ale komiks za 200zł okładkowo nie będzie śmigał poniżej 100zł, zwłaszcza że świadome osoby kupią, plus komiks jest dobry, więc nie będą się pozbywać ;)
« Ostatnia zmiana: Śr, 07 Kwiecień 2021, 17:33:19 wysłana przez Piterrini »

Online misiokles

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1679 dnia: Śr, 07 Kwiecień 2021, 17:59:38 »
Miałem kiedyś podobną rozkminkę do twojej, ale w pewnym momencie zrezygnowałem z batmanów, spiderów i sporej ilości frankofonów, dzięki temu było mi łatwiej dać za komiks ponad stówę. A jak raz się tyle wydało na jeden komiks, kolejne kupowało się łatwiej :)