Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1042695 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #120 dnia: Nd, 24 Marzec 2019, 10:02:23 »
Na przykład nie lubię binge watchingu na Netflixie (obejrzę góra jeden-dwa docinki dziennie) i nie lubię też binge-komiksingu i walnego czytania całych serii.

Tylko, że to nieadekwatny przykład, bo też dzięki netflixowemu udostępnianiu całego sezonu od razu, masz możliwość oglądania jednego, dwóch odcinków dziennie. W innej sytuacji oglądałbyś jeden odcinek na tydzień.

Ja z czytaniem serii od muchy czekam. Aż wyjdą wszystkie tomy. Niestety przerwy są na tyle długie, że np w przypadku Outcast nie pamiętam zbyt dokładnie co się działo w pierwszym tomie...

Mam to samo. Większość serii od Muchy po przetestowaniu pierwszego tomu, kupuję i odkładam na półkę, by przeczytać jak będzie całość. I niby nie mam z tym problemu, ale jak pomyślę, że na lekturę takiego Chew muszę czekać 5 lat, i pewnie podobnie poczekam na The Wicked + The Divinie...  :-\
« Ostatnia zmiana: Nd, 24 Marzec 2019, 10:09:37 wysłana przez ramirez82 »

Online misiokles

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #121 dnia: Nd, 24 Marzec 2019, 10:11:05 »
W innej sytuacji oglądałbyś jeden odcinek na tydzień.

To też bardzo lubię, szczególnie że teraz jest mnóstwo seriali z ciągłą fabułą i mam tydzień na myślowe rozkminki 'what next' ze znajomymi, na facebookach i innych forach/serwisach.

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #122 dnia: Nd, 24 Marzec 2019, 12:15:40 »
Mam podobnie z serialami ale jeden odcinek co tydzień to nie kilka zeszytów co pół roku albo więcej  :)

ramirez82

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #123 dnia: Nd, 24 Marzec 2019, 13:36:48 »
Mam podobnie z serialami ale jeden odcinek co tydzień to nie kilka zeszytów co pół roku albo więcej  :)

No jak to? Powiedziałbym, że kilka zeszytów (często składających się na story arc) "co pół roku, albo i więcej", jest jak kilka odcinków (sezon) co roku, albo i więcej...

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #124 dnia: Nd, 24 Marzec 2019, 13:51:38 »
Jeden chudszy tom czytasz tyle co trwa odcinek  :) W serialach na podstawie komiksów też zazwyczaj jest dodawanych dużo wątków żeby wydłużyć jak np z Outcast i Deadly Class.

Pierwszy tom Deadly Class ma się tak do serialu:

Odcinek 1 - Połowa pierwszego tomu (zeszyty 1-3)
Odcinek 2 - Nowe
Odcinek 3 - Nowe
Odcinek 4 - Nowe
Odcinek 5 - Druga połowa pierwszego tomu (zeszyty 4-6)

Dalej nie wiem jak tam jest.

Offline parsom

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #125 dnia: Nd, 24 Marzec 2019, 15:00:10 »
Offtopicowo: to widzę, że jestem w mniejszości:) Na przykład nie lubię binge watchingu na Netflixie (obejrzę góra jeden-dwa docinki dziennie) i nie lubię też binge-komiksingu i walnego czytania całych serii. Na przykład wczoraj skończyłem 2 tom B.B.P.O Plagi Żab - i mimo że mam wszystkie tomy to teraz poczytam sobie coś innego - nie chcę za szybko kończyć przygody z Sapienem i spółką :)

Mam podobnie. Ale to się niestety rozwija w patologiczną stronę - książki czy komiksy w których jest podział na różne historie, części historii czy opowiadania potrafię odstawić na półkę po zakończeniu jakiejś częściowej partii i zrobić sobie płodozmian. W efekcie mam masę rzeczy do doczytania.
Inna sprawa, że nie każda seria nadaje się do takich przerw. Chociaż w tych od Muchy akurat nie mam większego problemu z przypomnieniem sobie co było wcześniej, to w tych od NSC bywa różnie. A ze wspomnianymi tu 100 nabojami to w ogóle zastanawiam się, czy przed tomem 4 i 5 nie zacząć jeszcze raz od początku.

ramirez82

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #126 dnia: Nd, 24 Marzec 2019, 16:40:03 »
Jeden chudszy tom czytasz tyle co trwa odcinek  :)

Ech, serio, teraz będziemy przeliczać serial/komiks na czas, który zajmie nam obejrzenie/przeczytanie?

No to wszelkie czekanie na odcinek, sezon, zeszyt, czy trade'a i tak jest do d*py, bo lepiej sięgnąć po książkę...



Koniec offtopu prowadzącego donikąd.

Offline kosmoski

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #127 dnia: Nd, 24 Marzec 2019, 23:32:19 »
Mam to samo. Większość serii od Muchy po przetestowaniu pierwszego tomu, kupuję i odkładam na półkę, by przeczytać jak będzie całość. I niby nie mam z tym problemu, ale jak pomyślę, że na lekturę takiego Chew muszę czekać 5 lat, i pewnie podobnie poczekam na The Wicked + The Divinie...  :-\

Chew już możesz czytać ;) 10 tom gdyby nie epilog, to mógłby na upartego zakończyć serię

majkelus81

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #128 dnia: Pn, 25 Marzec 2019, 07:55:46 »
To nie jest do końca epilog, zamyka on bardzo ważny wątek zapoczątkowanym w pierwszym tomie serii.

Ostatni tom 4 Uncanny X-Force w maju.
« Ostatnia zmiana: Śr, 27 Marzec 2019, 05:22:26 wysłana przez majkelus81 »

Małpisyn

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #129 dnia: Śr, 27 Marzec 2019, 12:47:37 »
Jak to jest z tym Outcastem? To zakończona seria, czy Kirkman będzie to ciągnął dalej jak Żywe Trupy? Odpuściłem ten tytuł z racji ograniczonych funduszy zadowalając się serialem, ale ten upadł i historię mam urwaną. Chcę w to wejść, bo wciągnęła mnie ta opowieść. Jak to w ogóle ma się do serialu?

Ja odpuściłem, bo ten komiks jest po prostu słaby - cztery tomy wydane, a wszystko, co do tej pory się wydarzyło można było przedstawić w jednym. Słabo Panie Robercie, słabo... Temat fajny, rysunki również, ale fabuło weź się już wreszcie do roboty! Koniec ze smuteczkami głównego bohatera i niech fabuła pójdzie już dalej.

Offline bogi1

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #130 dnia: Śr, 27 Marzec 2019, 19:50:40 »
W końcu dostałem w swoje łapki 2 tom Astonishing X-Men. Fajnie po tylu lat będzie przeczytać kontynuacje dwóch tomików z WKKM.

Muszka mówiła, że będą to kontynuować tak ? Kolejny tom to będzie #25-30 i Ghost Boxes #1-2 ? Czy jakoś inaczej to mogą podzielić ?

Ile jeszcze tomów zostanie ? Dwa Ellisa a potem nie wiadomo ? A może całego Ellisa wydadzą w jednym ? Ile to stron by wyszło ? Haha
« Ostatnia zmiana: Śr, 27 Marzec 2019, 19:54:14 wysłana przez bogi1 »

majkelus81

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #131 dnia: Śr, 27 Marzec 2019, 21:00:52 »
Jedynie co Mucha powiedziała, to że będzie po kompletnym runie Jossa Whedona run Ellisa, który składa się z:
- Astonishing X-Men Vol. 3 #25–30 i Astonishing X-Men: Ghost Boxes #1–2
- Astonishing X-Men Vol. 3 #31–35
- Astonishing X-Men: Xenogenesis #1–5
Co do szczegółów wydania to nic do tej pory nie zostało powiedziane. Jeśli będzie komplet to raczej obstawiam dwa tomy. Co do kontynuacji nic nie wiadomo na razie.

Online misiokles

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #132 dnia: Pn, 01 Kwiecień 2019, 10:23:34 »
Mucha co roku na 1 kwietnia lubiła dawać fajne zapowiedzi. Choć teraz w dobie katalogów ciężko już o "fajność" i potrzebę zapowiadania. Ale jednak czekam na zaskoczenie.

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #133 dnia: Pn, 01 Kwiecień 2019, 10:41:11 »
To będzie jakaś nowość na drugą połowę 2019.

Obstawiam New X-Men :)

Offline OokamiG

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #134 dnia: Pn, 01 Kwiecień 2019, 10:58:38 »
To byłaby fajna zapowiedź, można pomarzyć :).