Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1042828 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Toranga

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1545 dnia: Nd, 03 Styczeń 2021, 11:28:12 »
Będzie powiększony, około 600 stron w jednym tomie.

No i super! Świetna wiadomość.

Swoją drogą nie ma to jak przez trzy strony dyskutować i tym jak wydawca ma to widać, bo ktoś ma takie a nie inne widzimisię.

Wyda jak wyda. I z tego co napisał Motyl, wyda tak, że będzie bardzo dobrze.

I co to tego mają Semici? 😉

Offline Cyber

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1546 dnia: Nd, 03 Styczeń 2021, 11:37:48 »
Teraz będziemy stękać, aby Egmont swoje Pająki wydał w formacie Muchy, bo... muszą pasować! ;)
Swoją drogą ciekawe jaka będzie cena?

ramirez82

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1547 dnia: Nd, 03 Styczeń 2021, 11:50:19 »
Swoją drogą ciekawe jaka będzie cena?

Skoro to jakieś 100 stron mniej, niż Animal Man, a Egmont mając większe możliwości i większe nakłady, przy tych grubasach ma korzystniejsze ceny niż Mucha, to obstawiałbym podobną cenę okładkową - 170-200 zł.

Offline Lavender Blue

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1548 dnia: Nd, 03 Styczeń 2021, 12:21:15 »
Mogli by wydać tego Pająka na miękko że skrzydełkami. Postawił bym go koło Semicow 🤟
Na miękko ze skrzydełkami to serio mój ulubiony format (wiwat Egmont  ;)), szkoda wielka, że oryginalne wydania miękkich zbiorczych są "nielotami". A jakby grube "mięczaki" typu epic miały skrzydełka, to już w ogóle byłby cud, miód i orzeszki.

Ale ja nie na temat. Naprawdę super, że ten Pajączek to będzie własna składanka Muchy, brawo! Marvel chrząka, że epiki dla serii Spectacular też kiedyś nadejdą, więc jak ktoś woli takie wydanie (miękka + standardowy format), to można poczekać. Tylko pewno jeszcze sporo to może potrwać, ale kto ich tam wie w Marvelu.

Offline death_bird

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1549 dnia: Nd, 03 Styczeń 2021, 12:29:06 »
Teraz będziemy stękać, aby Egmont swoje Pająki wydał w formacie Muchy, bo... muszą pasować! ;)

No nie no. Bądźmy wreszcie poważni - to Mucha jest mniejszym i słabszym wydawnictwem i to Mucha ma się podporządkować Egmontowi i jego formatom.
Zatem sformatować i przyciąć Muchę, bo jej za bardzo skrzydełka urosną.  ;D
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline HaVoK

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1550 dnia: Nd, 03 Styczeń 2021, 12:47:00 »
Kurde, dostajemy, a raczej dostaniemy chyba najlepszy run jaki przytrafił się Spider-Manowi i oczywiście ważniejsze jest to aby wielkością pasował do innych komiksów, które u większości stoją na półkach nie przeczytane. Może niech Mucha zrobi trzy wydania? To, które planuje plus jeszcze dwa - format HC i OHC - przy tym niech to będą same okładki, bo zawartość nie ma znaczenia. Ważne, żeby pasowało do komiksu stojącego z boku.

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1551 dnia: Nd, 03 Styczeń 2021, 13:04:30 »
Będzie powiększony, około 600 stron w jednym tomie.
Dzięki :) I ucięliśmy przekomarzanie się  ;)

Coś czuję, że będzie to jakiś prztyczek dla Egmontu "patrz, jak to się robi"
To samo pomyślałem :)

Skoro to jakieś 100 stron mniej, niż Animal Man, a Egmont mając większe możliwości i większe nakłady, przy tych grubasach ma korzystniejsze ceny niż Mucha, to obstawiałbym podobną cenę okładkową - 170-200 zł.
Bardziej bym przyrównywał do Daredevil 0 bo też Marvel.

Gargantuiczny grubas nadchodzi...
« Ostatnia zmiana: Nd, 03 Styczeń 2021, 13:14:08 wysłana przez JanT »

Offline jotkwadrat

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1552 dnia: Nd, 03 Styczeń 2021, 13:14:25 »
Mam tylko nadzieję, że się to dobrze sprzeda i Mucha weźmie się za Pajączka na poważnie. Samego Spectaculara sporo zostaje, a jeszcze Web, Friendly Neighbourhood, Spider-man, ...

sum41

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1553 dnia: Nd, 03 Styczeń 2021, 13:47:34 »
Jakoś super nie przepadalem za Buscema jednak spodobał mi sie z czasem, jednak do czasu az na jego czytelne rysunki nie zaczal nakladac swoich bohomazów Bill Sienkiewicz az oczy bolały zeby zrozumiec nieraz co sie dzieje na kadrach.

Offline pawlis

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1554 dnia: Nd, 03 Styczeń 2021, 13:51:17 »
Teraz będziemy stękać, aby Egmont swoje Pająki wydał w formacie Muchy, bo... muszą pasować! ;)
No, a jak :D! Skoro stary Człowiek-Pająk idzie do innej linii wydawniczej, to niech Egmont zaszaleje i zrobi: Epic Spider-Man Collection Deluxe ;).

Online misiokles

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1555 dnia: Nd, 03 Styczeń 2021, 13:56:34 »
Wszystko fajnie tylko rzeczywiście po dwóch stronach kłótni nikt nie potrafił odpowiedzieć w czym ten powiększony format ma być lepszy od standardowego.
Jako 44 letni facet z pogarszającym się wzrokiem wolę większy format - lepiej mi się czyta frankofony w standardowych formacie A4 - mimo iż nie raz są to trzy kreski na krzyż. Typowo subiektywne odczucie.

Offline Gieferg

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1556 dnia: Nd, 03 Styczeń 2021, 14:00:30 »
A ja nie lubię powiększonych, bo nie mam półek na których by się zmieściły, o. 

Semiki z historiami rysowanymi przez Buscemę wspominam dobrze, możliwe, że moje drugie ulubione po McFarlanie i zaraz przed Bagleyem.  Lubiłem go zdecydowanie bardziej niż Larsena, tak więc bardzo chętnie postawię na półce.
« Ostatnia zmiana: Nd, 03 Styczeń 2021, 14:02:06 wysłana przez Gieferg »

Kapral

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1557 dnia: Nd, 03 Styczeń 2021, 14:01:47 »
I co to tego mają Semici? 😉

U nas Semici zawsze są podejrzani :)

Offline HugoDumont

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1558 dnia: Nd, 03 Styczeń 2021, 16:36:23 »


Semiki z historiami rysowanymi przez Buscemę wspominam dobrze, możliwe, że moje drugie ulubione po McFarlanie i zaraz przed Bagleyem.  Lubiłem go zdecydowanie bardziej niż Larsena, tak więc bardzo chętnie postawię na półce.
U mnie zdecydowanie Sal Buscema przed McFarlane'm. W zasadzie jak Mucha wyda zbiorczego Busceme do pełni szczęścia będzie brakować dwóch zbiorczych pozycji: X-Men B. Windsor-Smitha i przede wszystkim Batmana Norma Breyfogle'a. To tyle w kwestii Semików.

Offline Random_Hero

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1559 dnia: Nd, 03 Styczeń 2021, 21:51:19 »
I to mi się podoba. Mucha chyba zwęszyła potencjał jaki leży w tym co wydało TM-Semic i powoli to wydaje. Nie muszę być prorokiem żeby przewidzieć, że Spider- Man Buscemy się dobrze sprzeda i liczę na kolejne perełki. Nie spodziewałbym się całego runu SSM, ale jakby udało się jeszcze wydać zbiorczego SM Larsona, Batmany Breyfogla lub Punishera Bachalo lub Lee do większość z nas będzie wniebowzięta. Co do formatu komiksu to nie przeszkadza mi powiększony. Super by było jakby to był format standardowy, ale jeżeli ma to być ponad 600 stron to duzy jest to nawet wskazany (oby na papierze ofsetowym), gdyż lepiej się to czyta. Dla porównania AVP w formacie OHC od Screama czyta się rewelacyjnie, a rysunki bardzo wyraziste, zaś Animal Man daje po sobie odczuć brak dużego formatu.
« Ostatnia zmiana: Nd, 03 Styczeń 2021, 21:52:59 wysłana przez Random_Hero »