Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1063754 razy)

saruman i 8 Gości przegląda ten wątek.

Online michał81

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1530 dnia: Nd, 03 Styczeń 2021, 09:41:28 »
To nie było pytanie do was. Gonzo masz racje pewnie inflacja,  problem jest taki, że inne DC z tego okresu tak cienkie, nie podrożały o tyle.
Ale nie o to mi chodziło, a o pokazanie że nie wiemy jak finalnie wydawca kalkuluje cenę komiksu. Jedyne co cały czas wiadomo, to ze cena jest zależna od nakładu oraz licencji. A pozostałe czynniki jak np.format nigdy nie były wymieniane jako znaczące dla ceny. W takiej sytuacji skoro kolega andy13 tak przeżywa OHC to ja nie wiem jak on daje radę kupować komiksy europejskie, gdzie tam formaty są większe. Chyba ze ich nie kupuje.
Oczywiście możemy iść w teorie spiskowe i zakładać, że wydawcy nas na każdym kroku okłamują i to co pisze Mucha odnośnie formatu nie jest prawdą  :P

@bibliotekarz to uzasadnij dlaczego ma być w pomniejszonym formacie? Bo zapowiedziany Amazing będzie w mniejszy? Egmont nie podał szczegółów tego wydania. Powiem jeszcze raz to są dwie różne serie. Bardzo krzywdząco oceniasz Busceme, bo jego kreska potrafi wyrazić i przekazać więcej emocji niż np. keska Jima Lee. Jeśli tak do tego podchodzisz to ten komiks nie jest dla ciebie zdecydowanie, więc problem formatu nie powinien być dla ciebie problemem.
« Ostatnia zmiana: Nd, 03 Styczeń 2021, 09:49:33 wysłana przez michał81 »

Online perek82

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1531 dnia: Nd, 03 Styczeń 2021, 09:50:16 »
Ja też bym wolał standardowy rozmiar. Za miękką okładkę też bym się nie obraził. W takiej formie mam epici, ultimate collection, część Vertigo.
No ale trudno. Jakoś przeżyję.
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Motyl

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1532 dnia: Nd, 03 Styczeń 2021, 09:59:04 »
Ja porównam komiksy oryginalnie wydane przez jedno wydawnictwo.

Ciekawe, jak wyglądała by sprzedaż standardowego formatu w tej cenie?

To źle porównujesz. To tak jakbyś porównywał dwie piekarnie, jedna sprzedaje dziesięć tysięcy bochenków w tydzień, a druga w tym czasie tysiąc. Więc ta pierwsza może pozwolić sobie, aby jeden chlebek kosztował 3 zł, a w tej drugiej jego wartość wynosi 4,5 zł.

Inflacja.

Pewnie też, ale pierwszy z wymienionych Batmanów ma więcej stron komiksu, a mniej dodatków, drugi to realnie raptem 48 stron komiksu, który okładkowo kosztuje 50 zł.

Jak już Andy13 ma problemy z formatem to proszę bardzo, wspomniany tu  Batman - Powrót Mrocznego Rycerza - Złote dziecko - 49,99 zł przy 80 stronach i powiększony Pulp - 45 zł przy 72 stronach. Przy czym w pierwszym komiksu masz 48 stron, a w drugim 67 stron.

Offline bibliotekarz

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1533 dnia: Nd, 03 Styczeń 2021, 10:05:09 »
A w czym jest gorszy?
A w czym lepszy? Skoro jest lepszy to nikt nie potrafi odpowiedzieć w czym lepszy? Przez dwie strony tylko odbijacie piłeczkę.

to uzasadnij dlaczego ma być w pomniejszonym formacie?
W standardowym, kolego, standardowym. A dlaczego ma być w powiększonym? Ile jeszcze razy będziecie odbijali piłeczkę?

Bardzo krzywdząco oceniasz Busceme, bo jego kreska potrafi wyrazić i przekazać więcej emocji niż np. keska Jima Lee. Jeśli tak do tego podchodzisz to ten komiks nie jest dla ciebie zdecydowanie, więc problem formatu nie powinien być dla ciebie problemem.
Akurat OHC nie robi mi specjalnej różnicy. Czy HC czy OHC raczej wszystko mi jedno.

Buscema z DeMatteisem skupili się na subtelnościach psychologii bohaterów, co faktu nie zmienia, że Buscema robi to stawiając trzy kreski. Co tu powiększać?

Nie podoba mi się natomiast ten pęd do powiększania wszystkiego bez względu na to, co to jest (akurat Spider-Man Buscemy jest tu doskonałym przykładem). Bo gdyby Mucha chciała to wydać w formacie jeszcze większym to też byście wołali, że większy lepszy. Prawda? A najlepiej jeszcze większy. To ma wam służyć do czytania czy rekompensować długość penisa?
« Ostatnia zmiana: Nd, 03 Styczeń 2021, 10:08:21 wysłana przez bibliotekarz »
Batman returns
his books to the library

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1534 dnia: Nd, 03 Styczeń 2021, 10:06:13 »
@Motyl
Może byś się dowiedział jaki będzie format? To chyba nie jest ogromna tajemnica :)

ramirez82

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1535 dnia: Nd, 03 Styczeń 2021, 10:31:48 »
A w czym lepszy? Skoro jest lepszy to nikt nie potrafi odpowiedzieć w czym lepszy? Przez dwie strony tylko odbijacie piłeczkę.

Ale jakie odbijanie piłeczki? Przecież żaden format nie jest ani "lepszy", ani "gorszy", to zależy od preferencji czytelnika. Wydawcy z różnych powodów decydują się na wygodny sobie format, Mucha wszystko daje w HC, i prawie wszystko w powiększonym formacie - jednym to będzie pasowało, innym nie. Egmont z kolei poza DC Deluxe każdy amerykański komiks daje w standardowym formacie, i też ludzie narzekają, że Omnibus Animal Mana jest pomniejszony. Sam bym wolał te lepsze tytuły w powiększonym, a słabsze w standardowym, ale to też są moje indywidualne preferencje i nie będę gęgał przy każdej decyzji wydawcy, a czemu taki format? W czym on jest lepszy od tamtego? 8)
« Ostatnia zmiana: Nd, 03 Styczeń 2021, 10:33:42 wysłana przez ramirez82 »

Offline SawiK

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1536 dnia: Nd, 03 Styczeń 2021, 10:33:55 »
Mogli by wydać tego Pająka na miękko że skrzydełkami. Postawił bym go koło Semicow 🤟

ramirez82

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1537 dnia: Nd, 03 Styczeń 2021, 10:35:12 »
Semici nie miały skrzydełek! Powinni to wydać w zeszytach po 52 strony ;)

Online xanar

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1538 dnia: Nd, 03 Styczeń 2021, 10:42:42 »
A ja bym wolał w powiększonym bo mam 3 cm więcej na półce  ::)
Powiększony jest lepszy od standardowego bo jest powiększony, jak dla mnie mogą i wydać w jeszcze większym jak np. Batmany Noir, najwyraźniej jestem silniejszy od przeciętnego czytacza komiksów w tym kraju i dla mnie taki format nie straszny. :)

Semici nie miały skrzydełek! Powinni to wydać w zeszytach po 52 strony ;)
Powinni wydać jak w oryginale  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Kapral

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1539 dnia: Nd, 03 Styczeń 2021, 10:44:36 »

Online xanar

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1540 dnia: Nd, 03 Styczeń 2021, 10:47:42 »
Semici pasuje do Epici  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

ramirez82

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1541 dnia: Nd, 03 Styczeń 2021, 10:52:13 »

Kapral

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1542 dnia: Nd, 03 Styczeń 2021, 11:13:26 »
Semici pasuje do Epici  :)

Oba do rzyci.

Motyl

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1543 dnia: Nd, 03 Styczeń 2021, 11:13:34 »
@Motyl
Może byś się dowiedział jaki będzie format? To chyba nie jest ogromna tajemnica :)

Będzie powiększony, około 600 stron w jednym tomie.

ramirez82

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1544 dnia: Nd, 03 Styczeń 2021, 11:28:06 »
Będzie powiększony, około 600 stron w jednym tomie.

Wow, ależ to będzie potężne  :o

Coś czuję, że będzie to jakiś prztyczek dla Egmontu "patrz, jak to się robi", jak przed laty zrobili z Długim Halloween, który miał być za drogi na nasz rynek, czy Sprawiedliwością z obwolutą i piękną okładką pod nią :)