Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1042567 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1515 dnia: Nd, 03 Styczeń 2021, 01:21:45 »
Mucha na FB informowała swego czasu, że ta różnica formatu nie wpływa na cenę, po prostu mniejszy odpad jest. Czy to prawda, to nie wiem, ale na pewno pisali coś takiego.

Co do wyboru formatu, postawili na ten większy, dużo ludzi uznało to za dobry wybór, więc co teraz gdybać, czy ten, czy tamten tytuł zasługuje na niego?

Offline sad_drone

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1516 dnia: Nd, 03 Styczeń 2021, 01:25:31 »
@andy13 no to jak komunikat wydawcy to jest nierzetelne źródło to ja nie mam pytań. A co do tego czy komiks traci, idąc tą logiką to w formacie mangowym też by rozumiem było okej ? Na jakiej zasadzie stwierdzasz który komiks zyskuje w większym formacie a który traci ?

edit bo coś czuje że trzeba doprecyzowac, mucha przekazała że róznica w formacie nie wpływa na koszty i w związku z tym mucha zaczęła wydawać w powiększonym formie. W innych wydawnictwach sytuacja może być inna.
« Ostatnia zmiana: Nd, 03 Styczeń 2021, 01:32:18 wysłana przez sad_drone »
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline andy13

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1517 dnia: Nd, 03 Styczeń 2021, 01:45:48 »
@andy13 no to jak komunikat wydawcy to jest nierzetelne źródło to ja nie mam pytań.
Abstrahując od komiksów, ale jeśli coś jest odczuwalnie droższe, ale producent tego produktu powie Ci, że nie jest, to łykasz to jak pelikan? Nieźle.

edit bo coś czuje że trzeba doprecyzowac, mucha przekazała że róznica w formacie nie wpływa na koszty i w związku z tym mucha zaczęła wydawać w powiększonym formie. W innych wydawnictwach sytuacja może być inna.
Era Apocalypse'a 2 to okładkowo 119,99 za 272 strony. W standardowym formacje to abstrakcja.

Nie chciałem o cenach, ale zacząłeś...


A co do tego czy komiks traci, idąc tą logiką to w formacie mangowym też by rozumiem było okej ? Na jakiej zasadzie stwierdzasz który komiks zyskuje w większym formacie a który traci ?
Zgodnie z logiką, to mógłby być nieczytelny, bo został narysowany pod format standardowy. Nie odbijaj piłeczki, tylko napisz, co zyskuje w powiększonym formacje. I co traci niepowiększony Daredevil?


Co do wyboru formatu, postawili na ten większy, dużo ludzi uznało to za dobry wybór, więc co teraz gdybać, czy ten, czy tamten tytuł zasługuje na niego?
Wstawię Ci kiedyś ten komentarz, jak zanegujesz w przyszłości jakieś działanie jakiegokolwiek wydawnictwa :)

Motyl

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1518 dnia: Nd, 03 Styczeń 2021, 01:54:39 »
Cena AoA nie ma nic wspólnego z formatem.

Format powiększony GF 3, 136 str. 59 zł, JJ 2 format mniejszy 136 str. 59 zł

Format powiększony Descender 6, 160 str cena 65 zł, Nowa Kick Ass format mniejszy 160 str. cena 65 zł.

Nadal będziesz się spierał?

Online xanar

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1519 dnia: Nd, 03 Styczeń 2021, 01:56:46 »
On chce udowodnić, że mniejszy format jest lepszy od większego  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline sad_drone

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1520 dnia: Nd, 03 Styczeń 2021, 02:03:15 »
@andy13 odczuwalnie droższe dla kogo ? Twój przykład z erą apocalypse nie ma odniesienia bo nigdy u nas wcześniej nie wyszedł, ale spójrzmy np na astonishing x men. W pierwszym wydaniu 4 tomowym w zwykłym rozmiarze po 65zł za tom, w nowym wydaniu w 2 tomach w ohc odpowiednio 99 i 119. Wąskie tomy descendera w małym formacie po 55, wąskie gideon falls po 59. Nie chce mi się dalej przykładów szukać, ale jeżeli rzeczywiście była jakaś podwyżka to rzędu paru złotych, i wcale nie jest powiedziane że to wina formatu.

co do zalet większego formatu, mogę odbić ze zgodnie z logiką plansze są rysowane na większym formacie niż zwykłe tpb więc im większe wymiary komiksu tym bardziej można docenić rysunki.

zresztą w wydaniach amerykańskich np występuje prosta reguła, im większy format tym bardziej ekskluzywne wydanie (omnibusy, absoluty itp). Gdyby komiksy na tym nie zyskiwały i ludzie nie mieliby preferencji czytania w dużych formatach to tego trendu by nie było.
« Ostatnia zmiana: Nd, 03 Styczeń 2021, 02:06:49 wysłana przez sad_drone »
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline andy13

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1521 dnia: Nd, 03 Styczeń 2021, 02:13:52 »
Cena AoA nie ma nic wspólnego z formatem.

Format powiększony GF 3, 136 str. 59 zł, JJ 2 format mniejszy 136 str. 59 zł

Format powiększony Descender 6, 160 str cena 65 zł, Nowa Kick Ass format mniejszy 160 str. cena 65 zł.

Nadal będziesz się spierał?
Ja porównam komiksy oryginalnie wydane przez jedno wydawnictwo.
AoA 272 str. 119 zł
Daredevil 3 416 str. 119 zł
Ciekawe, jak wyglądała by sprzedaż standardowego formatu w tej cenie?

Gdy cena powiększonego formatu jest wyższa od standardowego nigdy nie ma to nic wspólnego z powiększonym formatem.

Odpowiadając. Nie, nie będę się spierał.

On chce udowodnić, że mniejszy format jest lepszy od większego  :)
Kolejny raz piszesz coś, czego nie napisałem.

@andy13 odczuwalnie droższe dla kogo ? Twój przykład z erą apocalypse nie ma odniesienia bo nigdy u nas wcześniej nie wyszedł, ale spójrzmy np na astonishing x men. W pierwszym wydaniu 4 tomowym w zwykłym rozmiarze po 65zł za tom, w nowym wydaniu w 2 tomach w ohc odpowiednio 99 i 119. Wąskie tomy descendera w małym formacie po 55, wąskie gideon falls po 59. Nie chce mi się dalej przykładów szukać, ale jeżeli rzeczywiście była jakaś podwyżka to rzędu paru złotych, i wcale nie jest powiedziane że to wina formatu.
Zbiorcze zawsze są tańsze, ale już nie o cenach :)

@sad_drone mogę odbić ze zgodnie z logiką był rysowany na większym formacie niż zwykłe tpb więc im większe wymiary komiksu tym bardziej można docenić rysunki.

zresztą w wydaniach amerykańskich np występuje prosta reguła, im większy format tym bardziej ekskluzywne wydanie (omnibusy, absoluty itp). Gdyby komiksy na tym nie zyskiwały i ludzie nie mieliby preferencji czytania w dużych formatach to tego trendu by nie było.
No i od razu od tego mogłeś zacząć. Jak to był rysowany na większym niż zwykłe? Na większym niż Daredevil? No i czy faktycznie Buscema to taki rysownik, którego trzeba doceniać takim formatem? Nie hejtuję, pytam. Sprawiedliwość była ok. Ale w takim razie wszystkie komiksy trzeba w powiększonym formacie wydawać, żeby je doceniać.
Jeśli chodzi o amerykańskie wydania, to chyba ten trend to przerost formy nad treścią. Zresztą jeśli piszemy o preferencjach, to więcej omnibusów się sprzedaje czy zeszytówek?

ps. xanar, tylko nie bądź nudny i monotonny i nie pisz, że chcę tego Spidera w zeszytach.

ramirez82

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1522 dnia: Nd, 03 Styczeń 2021, 02:24:43 »
Najprawdopodobniej będzie w powiększonym formacie, nie jesteś z tego zadowolony, bo uważasz, że ten komiks na to nie zasługuje, a w standardowym byłoby taniej. Ok, wszystko jasne. Temat uważam za zamknięty ;)

Offline sad_drone

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1523 dnia: Nd, 03 Styczeń 2021, 02:25:24 »
@andy13 czyli porównujesz ceny międzynarodowego korpo o największych nakładach komiksowych w pl (które ma wyłączność na dc i pierwszeństwo do licencji marvela) do małego wydawnictwa które działa tylko dwóch krajach i wydaje wyłącznie komiksy ? Jaki to ma sens ? Gwarantuje ci że w takim porównaniu egmont zawsze będzie miał taniej, niezależnie od tego czy mucha ma ohc czy hc.

Nie wiem o co ci chodzi z większym niż zwykle, z tego co się orientuje oryginalne plansze komiksowe są znacznie większe niż format tpb, tylko potem są skalowane w dół. Nie ma dla mnie znaczenia kto rysował komiks, jeżeli cena będzie taka sama lub niewiele droższa każdy komiks wolałbym mieć w wydaniu ohc, w tym też tego daredevila którego lubisz przywoływać.
« Ostatnia zmiana: Nd, 03 Styczeń 2021, 02:27:58 wysłana przez sad_drone »
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Online xanar

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1524 dnia: Nd, 03 Styczeń 2021, 02:25:49 »
No właśnie cały czas próbujesz uwodnić (chyba tylko sobie), że format standardowy jest lepszy od powiększonego, bo ci się na półce nie mieści, od tego zacząłeś tą całą swoją dziwną dyskusję.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Online michał81

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1525 dnia: Nd, 03 Styczeń 2021, 05:15:37 »
No i czy faktycznie Buscema to taki rysownik, którego trzeba doceniać takim formatem?
Zdecydowanie tak.

Ja porównam komiksy oryginalnie wydane przez jedno wydawnictwo.
AoA 272 str. 119 zł
Daredevil 3 416 str. 119 zł
Ciekawe, jak wyglądała by sprzedaż standardowego formatu w tej cenie?
Szkoda zatem, że nie porównujesz tego
Batman - Powrót Mrocznego Rycerza - Ostatnia krucjata - 80 stron - 39,99 zł
Batman - Powrót Mrocznego Rycerza - Złote dziecko - 49,99 zł
Wyjaśni mi zatem skąd 10 zł różnicy przy takim samym formacie HC i to od tego samego wydawcy?
« Ostatnia zmiana: Nd, 03 Styczeń 2021, 06:52:10 wysłana przez michał81 »

Offline bibliotekarz

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1526 dnia: Nd, 03 Styczeń 2021, 09:22:13 »
Wszystko fajnie tylko rzeczywiście po dwóch stronach kłótni nikt nie potrafił odpowiedzieć w czym ten powiększony format ma być lepszy od standardowego. I to jeszcze w przypadku Buscemy - facet stawia w kadrze trzy kreski na krzyż.
Batman returns
his books to the library

Offline GoNzO

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1527 dnia: Nd, 03 Styczeń 2021, 09:25:26 »
Batman - Powrót Mrocznego Rycerza - Ostatnia krucjata - 80 stron - 39,99 zł
Batman - Powrót Mrocznego Rycerza - Złote dziecko - 49,99 zł
Wyjaśni mi zatem skąd 10 zł różnicy przy takim samym formacie HC i to od tego samego wydawcy?

Inflacja.

ramirez82

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1528 dnia: Nd, 03 Styczeń 2021, 09:31:22 »
Wszystko fajnie tylko rzeczywiście po dwóch stronach kłótni nikt nie potrafił odpowiedzieć w czym ten powiększony format ma być lepszy od standardowego. I to jeszcze w przypadku Buscemy - facet stawia w kadrze trzy kreski na krzyż.

A w czym jest gorszy?

Offline Cypher

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1529 dnia: Nd, 03 Styczeń 2021, 09:33:23 »
Zdecydowanie tak.
Szkoda zatem, że nie porównujesz tego
Batman - Powrót Mrocznego Rycerza - Ostatnia krucjata - 80 stron - 39,99 zł
Batman - Powrót Mrocznego Rycerza - Złote dziecko - 49,99 zł
Wyjaśni mi zatem skąd 10 zł różnicy przy takim samym formacie HC i to od tego samego wydawcy?
To Batman i można wcisnąć każdą cenę, a juz pomijam fakt, że w oryginalnym tytule nie ma żadnego Batmana. ;)
Jest Dark Knight Returns: The Last Crusade i Dark Knight Returns: The Golden Child.