Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1064405 razy)

0 użytkowników i 7 Gości przegląda ten wątek.

Offline roble

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1335 dnia: Wt, 22 Grudzień 2020, 07:56:43 »
Czterotomowa seria wydawana w tempie raz na pół roku, to nie jest źle. Czas powoli się odzwyczajać od szalonego tempa do którego przyzwyczaił nas Egmont i NSC :)

zawsze przeciez można by wydać całość od razu, w formie omnibusa..  :)

Offline michał81

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1336 dnia: Wt, 22 Grudzień 2020, 08:57:02 »
Czas powoli się odzwyczajać od szalonego tempa do którego przyzwyczaił nas Egmont i NSC :)
Powiem ci, że ja tego szalonego tempa serii, które czytam od NSC w ogóle nie czuje w obecnej chwili, cieszę się jak dostanę jeden tom na rok np. z Giant Days.

sum41

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1337 dnia: Wt, 22 Grudzień 2020, 09:04:37 »
Youtuberzy przegapili tamten okres, bo albo ich nie było na świecie, albo mieli mleko pod nosem. A że są przyzwyczajeni do prostej narracji, w której w komiksie dymków jest jak na lekarstwo, a najlepiej, żeby bohaterowie okładali się cały czas po mordach, to dla nich tamte lata są po prostu niestrawne, bo się w nich nie odnajdują.

Przypomina mi to sytuacje z serialem Mandalorian gdzie nie oszukujmy sie wiekszosc piraci bo Disney ma wywalone. Sa dobrzy ludzie ktorzy to udostepniaja np na Cda a 70% kometarzy pod filmem to kiedy lektor albo dubing bo niechce mi sie czytac napisow....

Motyl

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1338 dnia: Wt, 22 Grudzień 2020, 09:10:23 »
zawsze przeciez można by wydać całość od razu, w formie omnibusa..  :)

Można, tylko czy cena dla odbiorcy w Polsce byłaby do zaakceptowania. To byłby tom zbierający ponad tysiąc stron. Trochę nieporęczny do czytania. Siedem lat temu kupiłem amerykańskiego omnibusa za niespełna trzysta pięćdziesiąt złotych, obawiam się, że cena polskiego mogłaby nie być wcale mniejsza.

Offline death_bird

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1339 dnia: Wt, 22 Grudzień 2020, 10:20:35 »
Jeżeli polski odbiorca płaci więcej za oryginalne wydanie to dlaczego miałby nie dać 3,5 stówy za polskie? Warunek byłby taki, że to rzeczywiście będzie omnibus a nie wyrób "omnibusopodobny".
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1340 dnia: Wt, 22 Grudzień 2020, 10:32:23 »
W dwóch tomach po ponad 500 stron by siadło idealnie :)

Offline death_bird

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1341 dnia: Wt, 22 Grudzień 2020, 10:41:24 »
Pewnie tak, przy czym dostać prawdziwy omnibus to byłoby coś.
Inna sprawa, że rozumiem, że Mucha nie chciała ryzykować.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

sum41

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1342 dnia: Wt, 22 Grudzień 2020, 11:23:32 »
Panowi grunt ze odwarzyli sie wydac te "ramotki z tych smiesznych i glupich lat 90tych ktorych nie warto czytac i nikt ich nie kupi" :)

Offline michał81

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1343 dnia: Wt, 22 Grudzień 2020, 11:27:02 »
Jeżeli polski odbiorca płaci więcej za oryginalne wydanie to dlaczego miałby nie dać 3,5 stówy za polskie?
Czy mam przypomnieć dyskusje odnośnie ceny Przedwiecznych, Batmana Black&White czy nawet Aliens Black&White. Odpowiadając na twoje pytanie. Nie dałaby wystarczająca liczba osób, aby to było opłacalne.
« Ostatnia zmiana: Wt, 22 Grudzień 2020, 11:37:51 wysłana przez michał81 »

Offline xanar

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1344 dnia: Wt, 22 Grudzień 2020, 11:32:58 »
Omnibus przy tej grubości kartek, które daje Mucha raczej będzie wyglądał jak te od DC po 1500 stron. Lepiej niech wydają to tak jak wydają najbardziej optymalny format.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline death_bird

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1345 dnia: Wt, 22 Grudzień 2020, 11:42:31 »
Czy mam przypomnieć dyskusje odnośnie ceny Przedwiecznych, Batmana Black&White czy nawet Aliens Black&White. Odpowiadając na twoje pytanie. Nie dałaby wystarczająca liczba osób, aby to było opłacalne.

Stąd moje stwierdzenie:

Inna sprawa, że rozumiem, że Mucha nie chciała ryzykować.

Poza tym pomarzyć dobra rzecz.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Motyl

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1346 dnia: Wt, 22 Grudzień 2020, 13:52:23 »
W dwóch tomach po ponad 500 stron by siadło idealnie :)

Przekonamy się już niedługo, czy cena komiksu ponad 500 stron ci siądzie idealnie. Jeśli siądzie, to coś się będzie myślało w dalszym osiodłaniu takich grubasów.
Pewnie tak, przy czym dostać prawdziwy omnibus to byłoby coś.
Inna sprawa, że rozumiem, że Mucha nie chciała ryzykować.

Prawdziwych omnibusów u nas jeszcze nie ma i nie wiadomo, czy będą. Najbliżej takiemu wydaniu była Sprawiedliwość, acz stron było jak na format omnibusa znacznie mniej.

Panowi grunt ze odwarzyli sie wydac te "ramotki z tych smiesznych i glupich lat 90tych ktorych nie warto czytac i nikt ich nie kupi" :)

Nie da się ukryć, że iście w ramotki to też swego rodzaju ryzyko.

Omnibus przy tej grubości kartek, które daje Mucha raczej będzie wyglądał jak te od DC po 1500 stron. Lepiej niech wydają to tak jak wydają najbardziej optymalny format.

To inna kwestia. Mnie na przykład bardzo nie podoba się, jak biorę do ręki jakiś potężny komiks, a papier jest tak cienki, że grafiki prześwitują na drugą stronę. Nie wiem, jak wygląda ostatnio wydany Animal Man, ale po grzbiecie prezentowanym w necie jest to może pół grubości amerykańskiego omnibusa. 

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1347 dnia: Wt, 22 Grudzień 2020, 14:02:18 »
Przekonamy się już niedługo, czy cena komiksu ponad 500 stron ci siądzie idealnie. Jeśli siądzie, to coś się będzie myślało w dalszym osiodłaniu takich grubasów.
Ale chodzi o Marvela od Muchy?

Motyl

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1348 dnia: Wt, 22 Grudzień 2020, 14:06:05 »
Ale chodzi o Marvela od Muchy?

Nie. Chodzi o tadżykistańskie superhero, które ponoć świetnie sprzedaje się na rynku indyjskim. Wiesz, trzeba przecierać nowe szlaki :) Ogólnie Moonshadow będzie takim testem, zobaczymy, jak wypadnie.

Offline michał81

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1349 dnia: Wt, 22 Grudzień 2020, 14:06:47 »
Ale chodzi o Marvela od Muchy?
Mówi o Moonshadow