Autor Wątek: Komiks/rysunek prasowy  (Przeczytany 339 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Leyek

Komiks/rysunek prasowy
« dnia: Śr, 27 Maj 2020, 23:03:04 »
Zakładam temat o ważnym elemencie naszego medium (w końcu to na łamach prasy debiutowali Calvin i Hobbes, Garfield, Fistaszki czy u nas Filutek - nie sprawdzałem, więc mam nadzieję, że nie było jakiegoś wyjątku ;) ), a trochę chyba na tym forum pomijanym. Postaram się co jakiś czas wrzucać ciekawsze rzeczy z naszego rynku, może ktoś się dołączy. Liczę, też na jakąś dyskusję o ulubionych twórcach, postaciach itp.

Zacznę kilku nowszych rysunków od andrzejrysuje, mimo, że bardziej cenię Kozę, Raczkowskiego czy Leśniaka-Skarżyckiego, ale akurat dziś trochę przeglądałem i nieraz też trafiają się dobre rzeczy.
i tematyczne:Offline R~Q

Odp: Komiks/rysunek prasowy
« Odpowiedź #1 dnia: Cz, 28 Maj 2020, 09:00:02 »
Andrzeja Rysuje od początku uważam za średnio udaną podróbę Marka Raczkowskiego. Widać, że próbuje i niektóre jego obrazki są nawet niezłe, ale cały czas ma się wrażenie obcowania z tzw. try hardem.

A swoją drogą, wie ktoś, co u Marka Raczkowskiego? Odbył w końcu ten odwyk? Widzę, że cały czas rysuje, ale martwię się o niego.

Offline Leyek

Odp: Komiks/rysunek prasowy
« Odpowiedź #2 dnia: Nd, 31 Maj 2020, 22:17:28 »
Dużo jest prawdy w tym co piszesz o AndrzejRysuje, aczkolwiek teraz po dłuższym czasie zapoznaję się z jego pracami i progres jest spory, kiedyś jego prace były słabsze. Choć nieraz i teraz trochę brakuje wykończenia pomysłu. Np. tutaj w jednym z nowszych, lepsi by byli wg mnie reptalianie:

Nowy Raczkowski:


I trochę Kozy z ostatnich miesięcy: