Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1071350 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline Motyl

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5820 dnia: Pn, 29 Maj 2023, 19:33:57 »
Skowronek - super plansze, jestem wstępnie zainteresowany. Jeśli ktoś to czytał, to czy może powiedzieć kilka słów?

Czytałem nawet dwie wersje Skowronka, ale moje zdanie jest nieobiektywne. Mnie się podobało, bo lubię takie filmowe opowieści. Zresztą za scenariusz odpowiada Hawke, więc niczego innego nawet się nie spodziewałem. Cenię go jako aktora i scenarzystę. Filmy, do których napisał scenariusz (oba wyróżnione nominacją do Oscara), czyli Przed zachodem słońca i Przed północą, też lubię. Skowronek to kryminalna opowieść, która przybliża niełatwe relacje ojca i syna, który wkracza w dorosłość szybciej, niż jego rodziciel by chciał. Po tempie opowieści można zauważyć, że Hawke pisał to jakby pod scenariusz filmu. Fajnie wypadają też złoczyńcy, można doszukiwać się w ich twarzach znanych aktorów. Tutaj tytaniczną pracę zrobił Greg Ruth. Dawno nie czytałem komiksu z tak precyzyjnie odwzorowaną mimiką, jeśli chodzi o ukazanie spektrum ludzkich emocji. Kadrowanie jest dynamiczne. O autorze grafik do Skowronka jest w sieci kilka interesujących wywiadów. Polecam ten o ewolucji jego warsztatu i jak zakochał się w tworzeniu ołówkiem - https://blog.blackwing602.com/greg-ruth/

Ogólnie o jego pracy, a współpracował też z Prince'em i Barackiem Obamą  - https://www.creativebloq.com/features/the-star-studded-world-of-illustrator-greg-ruth

Jego portfolio jest imponujące, tworzy niesamowite grafiki, które można pooglądać w sieci, i się nimi zachwycać. No i jest fanem Diuny :)
https://www.muddycolors.com/2021/10/dune-2/
https://www.gregthings.com/

Offline Piterrini

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5821 dnia: Śr, 31 Maj 2023, 20:52:28 »
Właśnie na facebooku widzę o Skowronku i z ciekawości sprawdziłem o co chodzi z Hawkem (czy to po prostu inny Hawke o tym samym imieniu). Jakby jego nazwisko było po lewej stronie na okładce to bym się nie zainteresował, ale że po lewej, jako pierwszy zwykle jest scenarzysta, to założyłem, że Hawke (po prawej) rysował, a to jest bardzo rzadko spotykane, aby filmowiec się 'bawił' w rysowanie (w skrócie - nie opłaca się to, potrzebny jest zupełnie inny zestaw umiejętności, a czas przeznaczony na ilustrowanie znacznie 'lepiej' przeznaczyć na inne rzeczy kiedy ma się takie możliwości). Więc tak - to że Hawke napisał mnie nie zaskakuje, dziwię się że jego nazwisko jest po prawej stronie, tak samo w oryginale (strzelam że taki 'myk' żeby zainteresować takiego jak ja ;) ale może coś się za tym kryje?)...

A ilustrator, Greg Ruth - gdzieś po polsku jego prace są dostępne (poza Skowronkiem)? Widzę na Alei że w Conanie, ale może ktoś wie gdzie jeszcze (Aleja nie jest idealnym źródłem).

Offline laf

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5822 dnia: Cz, 01 Czerwiec 2023, 10:57:24 »
Wstępnie byłem zainteresowany Lailą Starr, a o zakupie Skowronka w ogóle nie myślałem. Jednak po oficjalnym ogłoszeniu premier moje zainteresowanie odwróciło się o 180 stopni. Mam wrażenie, że z powodu różnic kulturowych Laila będzie taką niezrozumiałą dla mnie wydmuszką ze sztampowymi rysunkami. Natomiast bardzo zaintrygował mnie Skowronek, przede wszystkim dzięki przykuwającym uwagę rysunkom i tajemniczości fabuły. Wskakuje do mojego schowka w Gildii.
A jak już jestem przy Gildii to zwróćcie uwagę na opis Skowronka - https://www.gildia.pl/komiksy/564392-skowronek. Ewidentnie ktoś nie zwerfikował tego co mu translator Google przetłumaczył  ::)
Początek opisu: "W spokojnym i niepozornym miasteczku Huntsville w Teksasie Jack „Skowronek” Johnson i jego nastoletni syn Cooper wyruszają w podróż o epickim rozmachu, która w ciągu jednego dnia zamieniła się w chłopca o to, przez skutki fatalnych uszkodzeń ojca."
Dalej nie jest wcale lepiej. @Motyl, jeśli możesz to zainterweniuj w Gildii, bo tego nie da się czytać.
« Ostatnia zmiana: Cz, 01 Czerwiec 2023, 11:01:34 wysłana przez laf »

Offline Warpath

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5823 dnia: Pt, 02 Czerwiec 2023, 05:07:07 »
Cytuj
Bzzz, bzzz :) !
Psst! Finiszujemy z kolejnym tytułem, który niedługo trafi do drukarni. Z jakim? Podobno bardzo oczekiwanym ;)


Offline Arthaniel

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5824 dnia: Pt, 02 Czerwiec 2023, 19:27:01 »
Ktoś kojarzy może, czy Muszka wypowiadała się coś kiedyś o ewentualnym kontynuowaniu "Bractwa magów" na polskim rynku? Zaraz w oryginale wychodzi 4 tom, wieńczący sagę, a u nas wciąż tylko jedynka wydana.

Offline michał81

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5825 dnia: Pt, 02 Czerwiec 2023, 23:23:03 »
Ktoś kojarzy może, czy Muszka wypowiadała się coś kiedyś o ewentualnym kontynuowaniu "Bractwa magów" na polskim rynku? Zaraz w oryginale wychodzi 4 tom, wieńczący sagę, a u nas wciąż tylko jedynka wydana.

Oficjalnie nic nie mówiła.

Jedynie półoficjalnie tu od @motyla, bo padło już na forum to pytanie
Nie wiem. Ogólnie odbiór tych komiksów nie był przesadnie duży. Poza Kopaczem pośladkowym rzecz jasna. Netflix miał zrobić serial na podstawie Bractwa Magów. Najpierw zapowiedzieli, później odwołali, a następnie znów przywrócili. Niby ma zadebiutować w przyszłym roku. Zobaczymy, czy podzieli los Dziedzictwa Jowisza, czyli zniknie po jednym sezonie.

Offline laf

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5826 dnia: Śr, 14 Czerwiec 2023, 08:46:25 »
Znalazłem fajną stronkę zbierającą bibliografię twórczości duetu Brubaker/ Phillips - http://criminalcomic.blogspot.com/2017/01/the-complete-collaborative-works-of.html?m=1
Z niewydanych u nas serii (nie wliczając pojedynczych zeszytów z wydawnictwa DC) pozostało:
"Scene of the Crime" - 4 zeszyty, 1999 r., wydawnictwo Vertigo (za rysunki odpowiada Michael Lark, Phillips był tylko dodatkowym "tuszownikiem");
"Incognito"  - łącznie 11 zeszytów (dwie serie), 2009 r. (pierwsza seria) i 2010-2011 (druga seria), wydawnictwo Icon, imprint Marvela;
"Night Fever" - powieść graficzna, 2023 r. (data wydania to 14.06., czyli dzisiaj  :) ), wydawnictwo Image.

To co po zakończeniu Rekless???
« Ostatnia zmiana: Śr, 14 Czerwiec 2023, 08:59:14 wysłana przez laf »

Offline indyk1983

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5827 dnia: Śr, 14 Czerwiec 2023, 08:52:12 »
W grudniu chłopaki wydają jeszcze: "Where the Body Was"
https://www.goodreads.com/book/show/168386479-where-the-body-was

A potem albo powrót do Reckless (bo mają być kolejne) albo coś nowego.

Offline michał81

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5828 dnia: Śr, 14 Czerwiec 2023, 09:31:09 »
Znalazłem fajną stronkę zbierającą bibliografię twórczości duetu Brubaker/ Phillips - http://criminalcomic.blogspot.com/2017/01/the-complete-collaborative-works-of.html?m=1
Z niewydanych u nas serii (nie wliczając pojedynczych zeszytów z wydawnictwa DC) pozostało:
"Scene of the Crime" - 4 zeszyty, 1999 r., wydawnictwo Vertigo (za rysunki odpowiada Michael Lark, Phillips był tylko dodatkowym "tuszownikiem");
"Incognito"  - łącznie 11 zeszytów (dwie serie), 2009 r. (pierwsza seria) i 2010-2011 (druga seria), wydawnictwo Icon, imprint Marvela;
"Night Fever" - powieść graficzna, 2023 r. (data wydania to 14.06., czyli dzisiaj  :) ), wydawnictwo Image.
Tytuły wędrują z autorami więc nie jest tak do końca jak piszesz, bo najnowsze wydanie "Scene of the Crime" z 2021 wyszło już w Image, a nie w Vertigo.

Offline xanar

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5829 dnia: Cz, 15 Czerwiec 2023, 19:05:22 »
Panini też wydało Spektakularnego Spider-mana, ciekawe jak materiały u nich.

Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Warpath

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5830 dnia: Cz, 15 Czerwiec 2023, 20:08:07 »
Chętnie bym brał Spectaculara od numeru 1, może ktoś się pokusi ; )

Offline Xmen

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5831 dnia: Cz, 15 Czerwiec 2023, 22:13:05 »
Jak już ktoś się pokusi, to warto dać znać na forum, bo może akurat ktoś kolejny raz będzie miał w piwnicy lepszy materiał do skanów niż skany w wydaniu za worek złota.
Jeleń to zwierzę leśne, którego widok napawa podziwem. Jego majestatyczny wygląd najlepiej podkreśla poroże – inaczej też wieniec, przypominający koronę. Jest postrzegany jako król lasu. Od początku dziejów pozostaje symbolem męstwa, witalności, władzy, a także walki i zwycięstwa.

Offline Warpath

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5832 dnia: Cz, 15 Czerwiec 2023, 22:52:52 »
Nie tak dawno temu pojawił się omniak, więc materiały powinny być najlepszej jakości - tylko jechać ; )

Offline stab

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5833 dnia: Pt, 16 Czerwiec 2023, 17:19:38 »
Nie tak dawno temu pojawił się omniak, więc materiały powinny być najlepszej jakości - tylko jechać ; )

Wyszedł ale pierwszy, to co u nas wydała Mucha i teraz Panini to pewnie omniak nr 5 ;)

Offline death_bird

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #5834 dnia: Pt, 16 Czerwiec 2023, 18:34:41 »
Ktoś ma może jakieś insiderskie przecieki nt tego kiedy do księgarń może wjechać biedna, martwa Jean DeWolff?
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".