Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1042632 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Itachi

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #450 dnia: So, 17 Sierpień 2019, 22:34:31 »
Od tego duetu kupiłbym nawet komiks o Pokemonach  ;)

Offline death_bird

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #451 dnia: So, 17 Sierpień 2019, 22:44:12 »
Aż tak podekscytowany to nie byłem.  8)
O żółwiach ninja może... Pokemony to dla mnie przesada. :)

Ale wracając do tematu: poczekam jeszcze na opinie jakie ukażą się na tym zacnym forum. Niemniej na chwilę obecną nie planuję zakupu.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Death

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #452 dnia: So, 17 Sierpień 2019, 23:00:12 »
Osobiście uważam Pokemony za najlepszą grę na pierwszego oryginalnego szarego Game Boya ever, więc ja bym nie tylko kupił nawet, ale po prostu bym kupił na pewno, gdyby to Lemire napisał. :D

Offline radef

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #453 dnia: So, 17 Sierpień 2019, 23:27:30 »
Od tego duetu kupiłbym nawet komiks o Pokemonach  ;)
Panie, nie obrażaj komiksów o Pokemonach. Manga "Pokemon Adventures" to najpewniej najlepsza rzecz z całej francyzy.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Itachi

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #454 dnia: Nd, 18 Sierpień 2019, 13:01:10 »
Panie, nie obrażaj komiksów o Pokemonach. Manga "Pokemon Adventures" to najpewniej najlepsza rzecz z całej francyzy.

Proszę Pana, proszę schować Charizarda do kieszeni :) Gdzie ja tam obrażam anime mojego dzieciństwa (obok Dragon Balla, Rycerzy Zodiaku czy Naruto)? To zwykłe porównanie dwóch kompletnie innych gatunków, mające tylko i wyłącznie wskazać na kultowość duetu Brubaker/Phillips. Dla mnie Pokemony to przede wszystkim anime w polsacie i gra na game boyu właśnie :)

Specjalnie dla Was odkopałem z szafy moje "play Station" włożyłem bateryje i uruchomiłem edycję Ruby. Żeby nie być gołosłownym:



podskoczy ktoś do mojego Rayquaza? Mało tego nadal mam pierwszą wersję Blue! To były czasy jak się łupało godzinami :)

Co do Pokemon Adventure to JPF wydało swego czasu bodajże trzy tomiki. Miałem je w rękach kilkanaście lat temu w Matrasie ale jakoś nie kupiłem. Czytałeś?

Na gildii jest tylko ten tomik wymieniony: https://www.gildia.pl/manga/201483-pokemon-adventures-1-tajemniczy-mew

Pamiętam jednak iż w tamtych latach lekko zniechęciłem się iż fabuła była kompletnie inna od tej znanej z serialu.

Offline Antari

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #455 dnia: Nd, 18 Sierpień 2019, 23:39:51 »
@Itachi @radef

Niedawno kupiłem cały pierwszy "sezon" tej mangi po angielsku. Też kojarzę to wydanie JPF, miałem bodajże 1 zeszyt w takim powiększonym formacie. Bardzo miło go wspominam (np. walka Blue z Mew w lesie), więc zacząłem drążyć i wyrwałem komplet w bardzo rozsądnej cenie. W Japonii z tego co się orientuję wydają do dziś po jednej serii na generację gier. Miałem założyć osobny temat w komiksach japońskich ale jeszcze nie skończyłem lektury (około 1400 stron) i mnie uprzedziliście.



PS. Mateusz może warto by wydzielić te posty do osobnego tematu w komiksach japońskich? Z góry dzięki!
« Ostatnia zmiana: Nd, 18 Sierpień 2019, 23:45:59 wysłana przez Antari »

Offline radef

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #456 dnia: Pn, 19 Sierpień 2019, 09:00:05 »
Niedawno kupiłem cały pierwszy "sezon" tej mangi po angielsku. Też kojarzę to wydanie JPF, miałem bodajże 1 zeszyt w takim powiększonym formacie. Bardzo miło go wspominam (np. walka Blue z Mew w lesie), więc zacząłem drążyć i wyrwałem komplet w bardzo rozsądnej cenie. W Japonii z tego co się orientuję wydają do dziś po jednej serii na generację gier. Miałem założyć osobny temat w komiksach japońskich ale jeszcze nie skończyłem lektury (około 1400 stron) i mnie uprzedziliście.
Czytałem dwie pierwsze generacje (zacząłem trzecią, ale nie skończyłem, ponoć dalej się rozkręca) i to świetna rzecz jest dla fanów marki. Świetna fabuła, znacznie doroślejsza i bardziej skomplikowana niż w anime oraz pełna nieoczywistych zwrotów akcji, genialnie wymyślone postaci oraz masę widowiskowych walk. Na dodatek rysunki są utrzymane we własnym autorskim stylu, przez co stworki wyglądają ciut inaczej, ale są rozpoznawalne. Ogromnym plusem jest to, że do pewnego momentu wszystko się ze sobą łączy. Przez dwie generacje są dwa lekkie rebooty (początek Yellow i początek II generacji), ale ostatecznie wszystkie wątki się łączą we wielkim finale.

PS: Jakby Mateusz chciał założyć wątek, to proponowałbym tytuł Pokemon Adventures, by jasno odnosił się do mangi, a nie do gier/anime/itp.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Motyl

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #457 dnia: Pn, 19 Sierpień 2019, 09:09:09 »
Oj, to takie cieniutkie? To zamknięta całość czy będzie dalszy ciąg?

To samodzielna historia, ale też delikatny spin-off Criminal, dokładnie Tchórza. No i nagrodzony świeżo Eisnerem.

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #458 dnia: Pn, 19 Sierpień 2019, 14:55:25 »
Osobiście uważam Pokemony za najlepszą grę na pierwszego oryginalnego szarego Game Boya ever, więc ja bym nie tylko kupił nawet, ale po prostu bym kupił na pewno, gdyby to Lemire napisał. :D

Miałem to samo. Pokemon RED na Gameboy COLOR to jedna z najlepszych gier RPG w jakie grałem będąc dzieciakiem.

Offline Lipa

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #459 dnia: Śr, 21 Sierpień 2019, 20:37:06 »
Gideon Falls - Ale to było dobre - polecam tom 1, wciąga!

Offline carnivale

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #460 dnia: So, 24 Sierpień 2019, 12:00:48 »
No właśnie, jak dla mnie "tylko" dobre bo przyznam szczerze , że oczekiwałem iż wręcz zachwycę się tym komiksem. Przede wszystkim trochę krótki. No ale są sekrety, jest tajemniczo , ponuro, z obłędem bohatera w tle.. ma to potencjał. Wiadomo już na ile tomów zaplanowana jest ta seria czy na razie to ongoing i to wszystko co wiemy?

Offline OokamiG

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #461 dnia: Pt, 30 Sierpień 2019, 15:29:17 »
Scenariusz: Warren Ellis
Rysunki:
Simone Bianchi (#25-30)
Alan Davis (AXM: Ghost Boxes #1)
Adi Granov (AXM: Ghost Boxes #1)
Clayton Crain (AXM: Ghost Boxes #2)
Kaare Andrews (AXM: Ghost Boxes #2)
Phil Jimenez (#31-35)
Kolory:
Simone Peruzzi (#25-30)
Christina Strain (#29)
Laura Martin (#29)
Morry Hollowell (#30)
Simone Bianchi (#30)
Rob Schwager (AXM: Ghost Boxes #1)
Frank D’Armata (#31-35)
Tłumaczenie: Tomasz Sidorkiewicz
Wydawnictwo: Mucha Comics
Liczba stron: 312
Oprawa: twarda
Papier: kredowy
Druk: kolor
ISBN 978-83-65938-59-6
Wydanie pierwsze
Cena okładkowa: 110,00 zł
Premiera: 13 września 2019
Warren Ellis, brytyjski scenarzysta komiksowy i telewizyjny znany z takich serii, jak The Authority, Planetary, Detektyw Fell, Transmetropolitan czy Hellblazer przedstawia swoją wizję przygód X-Men. W jej urzeczywistnieniu pomagają mu rysownicy Simone Bianchi (Thanos powstaje) oraz Phil Jimenez (Nieskończony kryzys) oraz cała rzesza innych znanych artystów tworzących kilkustronicowe epizody.
X-Men wracają do działania. Mają nową bazę, nowe kostiumy i tajemnicę, której rozwiązanie będzie wymagało podróży na nieznane tereny. Czym są widmowe skrzynki? Gdzie umierają statki kosmiczne? Co kryje się za pojawieniem się na Ziemi nowego mutanta? Czy X-Men zdążą uratować Abigail Brand? Kto stoi za zamachami na mutantów? Szaleni genetycy, inne wymiary, przybysze z kosmosu i Krakoa, Żyjąca Wyspa – to wszystko w najnowszym tomie przygód zadziwiających X-Men.
W albumie umieszczono materiały pierwotnie opublikowane w formie zeszytowej w serii Astonishing X-Men #25-35 oraz miniserii Astonishing X-Men: Ghost Boxes #1-2.
« Ostatnia zmiana: Pt, 30 Sierpień 2019, 15:33:45 wysłana przez OokamiG »

Offline death_bird

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #462 dnia: Pt, 30 Sierpień 2019, 19:37:27 »
Jaram się jak flota Stannisa.  8)
Pretekst do powtórzenia tomów 1-2 jak znalazł.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline szulig

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #463 dnia: Pt, 30 Sierpień 2019, 19:52:03 »
ile jest wszystkich tomów Astonishing x-men?

ramirez82

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #464 dnia: Pt, 30 Sierpień 2019, 19:59:49 »
12.

https://en.wikipedia.org/wiki/Astonishing_X-Men

Nowe wydania od Muchy, w tomach 1-3 zbieraja zawartosc z pierwszych 6.


I tak jak uwielbiam Astonishing X-men Whedona i Cassadaya, tak zupelnie nie ciagnie mnie do tych slabszych, dalszych tomow.  :-\ Szkoda, ze w to miejsce Mucha nie da ciekawszych komiksow z mutantami.  :(
« Ostatnia zmiana: Pt, 30 Sierpień 2019, 20:01:40 wysłana przez ramirez82 »