Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1043168 razy)

0 użytkowników i 11 Gości przegląda ten wątek.

Online Kandor

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4260 dnia: Pn, 01 Sierpień 2022, 02:20:33 »
Myślę, że nie jedna osoba (w tym ja) chciałaby polskiego wydania JLA/Avengers Pereza. Patrząc jednak jak pod górkę sam Disney robił wznowieniu tego komiksu, to jest prawie nie możliwe, aby rzecz była do wydania u nas.
No, ale ja nie przypadkowo napisałem to, co napisałem :-) Nie mogę być pewien na 100% ale coś mi się wydaje, że pan Tomasz kiedy mówił o "coś tam planowaliśmy specjalnego, ale na razie nic z tego nie wyszło, licencje..." (piszę z pamięci), kilka dni później znowu ktoś to komentował ze wskazaniem właśnie na wspomniany komiks. To o czym piszesz wszystko prawda, ale moje przypuszczenia mogą być słuszne. Poza tym jeśli coś nie wypaliło w tym roku, to może za rok - i mówimy tu o naszym rynku, czasami poza USA udaje coś się wydać czego tam nie mają (np. Spectacular od Muchy). Ja mam egzemplarz tego komiksu od Atomu za 200 zł (pytałem się o ten komiks jak tylko pojawiła się informacja o limitowanym (700 egz.) wydaniu, w miękkiej o prawie i na raczej nędznym (cienki kredowy) papierze, choć z dodatkami na końcu komiksu. Stąd marzę o polskim wydaniu (jakiekolwiek będzie lepsze od oryginału). Poza tym Perez tak rozmieszcza panele na planszach (przynajmniej te prace po 2000 roku), że to bogactwo detali po prostu nie mieści się na zwykłym formacie B5, wszystko wygląda jakby było "ściśnięte", lekko zminiatyruzowane.
« Ostatnia zmiana: Pn, 01 Sierpień 2022, 02:24:10 wysłana przez Kandor »

Offline bibliotekarz

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4261 dnia: Pn, 01 Sierpień 2022, 11:32:23 »
Komiks, o którym myślał Kołodziejczak to może być cokolwiek. Składak Pająka a cross Marvela i DC to kompletnie różne wyzwania. O wydaniu tego w Polsce zapomnij.
Batman returns
his books to the library

Offline Konrad

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4262 dnia: Pt, 05 Sierpień 2022, 19:38:53 »
Portugalski oddział Muchy zaktualizował na swojej stronie (gfloy.pt) listę nadchodzących tytułów. Tak to u nich wygląda, u nas pewnie będzie podobna kolejność, ale do konkretnych dat lepiej się nie przywiązywać:

Wrzesień/Październik:
- Ascender tom 3
- Elektra: Czerń, biel i krew

Listopad:
- Faithless tom 3 (finałowy)
- Saga tom 10
- The Old Guard tom 2

A dalej (większość raczej dopiero 2023):
- Black Magick tom 1
- Meadowlark - liczę, że Muszka wyda to też u nas, a nie tylko w Portugalii
- Chu tom 1 i 2 - (może będzie podwójny tom? Wiadomo już coś na ten temat Motyl?)
- Reckless tom 2
- Przeklęty (The Goddamned) tom 2
- Ascender tom 4 (finałowy)
- Moon Knight: Czerń, biel i krew
- BRZRKR (wydanie zbiorcze wszystkich 3 tomów)

A my jeszcze dostaniemy te komiksy:
- Monsters (jak pisał Motyl planują premierę na wrzesień)
- X-Statix tom 1
- Wolverine tom 2
- Venom: Lethal protector
- Marvels 25th Anniversary Edition
- East Of West tom 2
- Balada para Sophie

Fajnie, że wreszcie oficjalnie potwierdzone zostały kolejne tomy The Old Guard i The Goddamned

Offline michał81

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4263 dnia: Pt, 05 Sierpień 2022, 19:50:17 »
- Meadowlark - liczę, że Muszka wyda to też u nas, a nie tylko w Portugalii
A tu recenzja jakby ktoś się zastanawiał co to za tytuł

Offline Motyl

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4264 dnia: Pt, 05 Sierpień 2022, 20:53:40 »

- Meadowlark - liczę, że Muszka wyda to też u nas, a nie tylko w Portugalii

- Chu tom 1 i 2 - (może będzie podwójny tom? Wiadomo już coś na ten temat Motyl?)

Nie napiszę ci na razie o tym tytule za wiele, bo inne są obecnie ważniejsze. Meadowlark zaopiniowałem, bo uważam, że warto, a jaka będzie decyzja wydawcy, tego nie wiem. Dostałem do sprawdzenie też dwa inne tytuły i jeden z nich jest warty uwagi (miał nominację do Eisnera, ale nie pamiętam czy dostał), drugi jest ok, i chyba nie na obecne drogie czasy. Poszukuje też fajnych materiałów do wydania i wyszperałem album autora, który niestety przeniósł się już na drugą stronę tęczy. Wspaniała rzecz dla komiksiarzy, nie wiem, czy jest szansa na wydanie, bo byłoby to drogie jak zaraza, no i przeciętny czytelnik, który sięga po komiksy tylko od okazji do okazji, i raczej tylko po sprawdzone tytuły lub wiedziony nostalgią, nie doceni tego monumentalnego zbioru. Dostałem go do przejrzenia i wprost nie mogłem oderwać wzroku :)

Offline Motyl

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4265 dnia: Pt, 12 Sierpień 2022, 13:52:17 »
Informacja z placu boju dotycząca Potworów, album wrócił od Barry'ego z kosmetycznymi zmianami (hurra, bo w przypadku portugalskiej wersji akceptacja się przeciągała) i jest szansa, że jeszcze w tym miesiącu wyląduje w drukarni w oczekiwaniu na swoją kolejkę do druku. Całość ma 368 stron. Można trzymać kciuki, by się ukazał pod koniec września :)

Offline Konrad

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4266 dnia: Pt, 12 Sierpień 2022, 14:00:42 »
Super, a wiesz już jaka będzie cena? Jakieś 150zł czy więcej?

Offline michał81

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4267 dnia: Pt, 12 Sierpień 2022, 14:06:13 »
Obstawiam 199,90pln.

Offline Motyl

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4268 dnia: Pt, 12 Sierpień 2022, 14:09:14 »
Super, a wiesz już jaka będzie cena? Jakieś 150zł czy więcej?

Wiem, ale nie mogę ci jeszcze napisać, bo nigdy nie wiesz jaka wycena przyjdzie w dniu rozpoczęcia druku. Na razie jest więcej niż 150, ale trochę mniej niż 200. Po rabacie w zależności jak kto umie powalczyć o rabaty wyjdzie albo nieznacznie powyżej stówki, albo przy standardowym rabacie gildii będzie to jakieś na oko odrobinę więcej niż 5! :)

Offline donT

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4269 dnia: Pt, 12 Sierpień 2022, 14:40:17 »
Monsters / Potwory bedzie komiksem roku. Kto nie kupi ten trąbiel.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline pokia

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4270 dnia: Pt, 12 Sierpień 2022, 14:44:41 »
A jaki ma być format Monsters?

Offline Konrad

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4271 dnia: Pt, 12 Sierpień 2022, 16:04:38 »
@pokia
Motyl już o tym niedawno pisał, będzie 203 mm x 289 mm i papier offsetowy, podobny jak w Stumptown

Offline Midar

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4272 dnia: Wt, 23 Sierpień 2022, 21:03:13 »
Cytuj
Bzzz, bzzz 🪰🔥!
Co by tu wydać w nowym roku? Może coś o ludzkości, która staje na skraju odkrycia tajemnicy nieśmiertelności? I Śmierci, która zostaje zesłana do Bombaju, aby żyć zwykłym/niezwykłym życiem jako kobieta o imieniu Laila Starr? Coś autorstwa uznanego scenarzysty Ramy V i Filipe Andrade'a?
THE MANY DEATHS OF LAILA STARR wiosną 2023 roku!
PS. Tylko spokojnie! Nie zapomnieliśmy o bieżącym programie wydawniczym! Już niedługo będą nowe zapowiedzi, będzie Elektra i będą Potwory!

« Ostatnia zmiana: Wt, 23 Sierpień 2022, 21:04:50 wysłana przez Midar »

Offline Konrad

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4273 dnia: Wt, 23 Sierpień 2022, 21:14:44 »
O, czyli jednak Mucha przelicytowała NSC

Offline michał81

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #4274 dnia: Wt, 23 Sierpień 2022, 21:15:12 »
Widzę Ram V i jestem kupiony.