Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1064588 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline Konrad

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3030 dnia: Nd, 10 Październik 2021, 00:41:25 »
W styczniu, po ponad dwóch latach, wreszcie powraca Saga!
https://bleedingcool.com/comics/brian-k-vaughan-announces-return-of-saga-in-january-2022-at-nycc/
Okładka 55 zeszytu:

Offline michał81

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3031 dnia: Nd, 10 Październik 2021, 08:46:28 »
Nareszcie.

Offline LukCook

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3032 dnia: Nd, 10 Październik 2021, 09:43:51 »
Na paradoks opublikowano właśnie recenzje Spectaculara. Czy tylko mnie wydaje się wysoce niestosowne, że Motyl, który współpracuje z Muchą redaguje recenzje tej pozycji? Recenzja merytorycznie w porządku ale przeciwnie do innych portali ani słowa o fatalnej jakości części zeszytów. To, że Mucha nie informowała nigdzie o tej sytuacji to można zrozumieć - pieniądz ale szanujący się portal dający recenzje bez wzmianki o jakości wydania to farsa.


Offline misiokles

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3033 dnia: Nd, 10 Październik 2021, 10:14:56 »
Motyl jest redaktorem wszystkich recenzji na Paradoksie. Nie szukałbym tu drugiego dna, oprócz poprawy stylistycznej tekstów.

Offline LukCook

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3034 dnia: Nd, 10 Październik 2021, 10:24:11 »
Jeżeli ktoś współpracuje z wydawcą zawodowo to nie powinien brać udziału w recenzowaniu tytułów tego wydawcy. Elementarna przyzwoitość nakazuje nie angażować się w redagowanie tytułów Muchy jeżeli jesteś pracownikiem Muchy. Przecież w każdej dziedzinie życia takie zachowanie byłoby niestosowne. Nie wiem czy Motyl zajmuje się tam ortografią czy stylistyką czy np. nie sugeruje recenzentowi usunięcia niewłaściwych akapitów. Brak wzmianki o kiepskiej jakości zeszytach to mało profesjonalne.

Na moviesroom https://moviesroom.pl/recenzje/recenzje-komiksow/the-spectacular-spider-man-recenzja-komiksu/ bardzo rzetelny materiał.

Offline Motyl

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3035 dnia: Nd, 10 Październik 2021, 11:19:45 »
Na paradoks opublikowano właśnie recenzje Spectaculara. Czy tylko mnie wydaje się wysoce niestosowne, że Motyl, który współpracuje z Muchą redaguje recenzje tej pozycji? Recenzja merytorycznie w porządku ale przeciwnie do innych portali ani słowa o fatalnej jakości części zeszytów. To, że Mucha nie informowała nigdzie o tej sytuacji to można zrozumieć - pieniądz ale szanujący się portal dający recenzje bez wzmianki o jakości wydania to farsa.



Redaguje tam recenzje od 15 lat. Od ponad 7 jestem redaktorem naczelnym. Wytłumacz mi, dlaczego miałbym nie zredagować Spectaculara? Miałem komuś zlecić? Zapłacić za redakcję, skoro portal jest prowadzony fanowsko? Twoja uwaga to zwykłe czepialstwo i próba dogryzienia mi. Marna i kompromitująca sama w sobie. Napiszę krótko - nie jestem recenzentem Spectaculara, a jako redaktor nie wpływam na opinię recenzentów ani nie wysyłam im wytycznych, co i jak mają opisać. Mają wolną wolę i piszą, co chcą. To po pierwsze. Po drugie, gdybyś nie zauważył, nie ulegamy wpływom wydawców, którzy za niepochlebne recenzje zrywają współpracę lub rzucają jakieś kalumnie, tak jak ty w tym przypadku zrobiłeś. Przeżyłem już wydawców, którzy wręcz kazali ściągać recenzję ze strony, bo im się nie podobała, czy też wydawcę, który był zniesmaczony, że zrecenzowałem jego komiks, który sam sobie kupiłem, a nie dostałem egzemplarz od niego! Więc twoje z dupy oskarżenia mnie obchodzą tyle, co zeszłoroczny śnieg. Na marginesie, nie musisz czytać recenzji na portalu, przerzuć się na blogi, to twój poziom intelektualny.

Offline Midar

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3036 dnia: Nd, 10 Październik 2021, 11:23:15 »
LukCook masz obsesję na punkcie tego tytułu i cały czas próbujesz go zdyskredytować. To już jest naprawdę męczące, a wątek robi się nudny. Jeszcze przed premierą komiksu było wiadomo, że część zeszytów będzie gorszej jakości. Może jeszcze Mucha powinna zrobić specjalną obwolutę z informacją o tym?
Cena komiksu jest widocznie dobrze skalkulowana, skoro tak świetnie się sprzedaje. Rynek zweryfikował i wyszło, że Twoja krucjata przeciwko temu tytułowi nie działa.

Offline LukCook

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3037 dnia: Nd, 10 Październik 2021, 11:26:31 »
Redaguje tam recenzje od 15 lat. Od ponad 7 jestem redaktorem naczelnym. Wytłumacz mi, dlaczego miałbym nie zredagować Spectaculara? Miałem komuś zlecić? Zapłacić za redakcję, skoro portal jest prowadzony fanowsko? Twoja uwaga to zwykłe czepialstwo i próba dogryzienia mi. Marna i kompromitująca sama w sobie. Napiszę krótko - nie jestem recenzentem Spectaculara, a jako redaktor nie wpływam na opinię recenzentów ani nie wysyłam im wytycznych, co i jak mają opisać. Mają wolną wolę i piszą, co chcą. To po pierwsze. Po drugie, gdybyś nie zauważył, nie ulegamy wpływom wydawców, którzy za niepochlebne recenzje zrywają współpracę lub rzucają jakieś kalumnie, tak jak ty w tym przypadku zrobiłeś. Przeżyłem już wydawców, którzy wręcz kazali ściągać recenzję ze strony, bo im się nie podobała, czy też wydawcę, który był zniesmaczony, że zrecenzowałem jego komiks, który sam sobie kupiłem, a nie dostałem egzemplarz od niego! Więc twoje z dupy oskarżenia mnie obchodzą tyle, co zeszłoroczny śnieg. Na marginesie, nie musisz czytać recenzji na portalu, przerzuć się na blogi, to twój poziom intelektualny.

Po powyższym poście widzę, że z Twoim poziomem intelektualnym jest coś nie tak. Nie wspominając o wylewającej się w Twoich postach agresji.

Dalej uważam za nieprofesjonalne redagowanie tytułów wydawnictwa dla którego pracujesz. Możesz to spokojnie zlecić komuś innemu.

Offline Motyl

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3038 dnia: Nd, 10 Październik 2021, 11:38:13 »
LukCook masz obsesję na punkcie tego tytułu i cały czas próbujesz go zdyskredytować. To już jest naprawdę męczące, a wątek robi się nudny.

Dodatkowo, o jakości ośmiu zeszytów pisano już wszędzie, wrzucano zdjęcia, i chyba wszyscy, którzy chcieli się przekonać jak wyglądają te strony zapoznali się z opinią zarówno recenzentów, kupujących zadowolonych i rozczarowanych tą jakością. Każdy mógł się przekonać sam, jak one wyglądają. Każdy też, kto kupił komiks przez internet i się rozczarował wydaniem, mógł w ustawowym terminie komiks zwrócić bez podawania przyczyny. Takich klientów chroni przecież ustawa o prawach konsumenta. Jeśli nie było takich sytuacji, to raczej każdy świadomie wybrał zakup komiksu. 


Cytat: LukCook
Dalej uważam za nieprofesjonalne redagowanie tytułów wydawnictwa dla którego pracujesz. Możesz to spokojnie zlecić komuś innemu.
Dalej uważam, że się ośmieszasz. Proszę uprzejmie, wskaż komu mogę zlecić. Tobie? HA, HA, HA. Dobry żart.

Offline LukCook

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3039 dnia: Nd, 10 Październik 2021, 12:05:03 »
Dodatkowo, o jakości ośmiu zeszytów pisano już wszędzie, wrzucano zdjęcia, i chyba wszyscy, którzy chcieli się przekonać jak wyglądają te strony zapoznali się z opinią zarówno recenzentów, kupujących zadowolonych i rozczarowanych tą jakością. Każdy mógł się przekonać sam, jak one wyglądają. Każdy też, kto kupił komiks przez internet i się rozczarował wydaniem, mógł w ustawowym terminie komiks zwrócić bez podawania przyczyny. Takich klientów chroni przecież ustawa o prawach konsumenta. Jeśli nie było takich sytuacji, to raczej każdy świadomie wybrał zakup komiksu. 

Dalej uważam, że się ośmieszasz. Proszę uprzejmie, wskaż komu mogę zlecić. Tobie? HA, HA, HA. Dobry żart.

Motyl Ty naprawdę odleciałeś. Jeżeli tak bolą Cię komentarze o Twoim redagowaniu recenzji wydań Muchy, możesz to zmienić. Jeżeli nie widzisz w tym nic nie stosownego to jest smutne.

Co do oferty pracy to i tak nie jestem w stanie Ci pomóc. Pracuję w profesjonalnym środowisku, współpracując z ludźmi, którzy potrafią przyjąć krytykę i nie są agresywni / histeryczni.

Mamy piękna pogodę, idź na spacer, ochłoń. Przeczytaj recenzje na moviesroom, zobacz jak robi się rzetelny i profesjonalny materiał.

Offline Motyl

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3040 dnia: Nd, 10 Październik 2021, 12:13:27 »
Cytat: LukCook
Motyl Ty naprawdę odleciałeś. Jeżeli tak bolą Cię komentarze o Twoim redagowaniu recenzji wydań Muchy, możesz to zmienić. Jeżeli nie widzisz w tym nic nie stosownego to jest smutne.

Smutne to jest twoje czepialstwo mojej osoby, i obojętnie jakbyś nie odwracał kota ogonem, to zawsze będzie czepialstwo. Współczuje ci z głębi serca, że tak cię boli, że redaguje recenzje komiksów Muchy. Naprawdę, bo jesteś na tyle ograniczony, że nie jesteś w stanie zrozumieć, że nie ingeruje w treść recenzji ani nie nakazuje nikomu jak i co ma pisać. Gratuluje ci Twojej pracy, koledzy muszą mieć z Tobą niezły ubaw, gdy nie wierzysz im w to, co mówią. Również życzę udanego dnia. Słonecznego, acz nieco chłodnego :)   

Offline LukCook

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3041 dnia: Nd, 10 Październik 2021, 12:35:59 »
Smutne to jest twoje czepialstwo mojej osoby, i obojętnie jakbyś nie odwracał kota ogonem, to zawsze będzie czepialstwo. Współczuje ci z głębi serca, że tak cię boli, że redaguje recenzje komiksów Muchy. Naprawdę, bo jesteś na tyle ograniczony, że nie jesteś w stanie zrozumieć, że nie ingeruje w treść recenzji ani nie nakazuje nikomu jak i co ma pisać. Gratuluje ci Twojej pracy, koledzy muszą mieć z Tobą niezły ubaw, gdy nie wierzysz im w to, co mówią. Również życzę udanego dnia. Słonecznego, acz nieco chłodnego :)

Motyl Ty, jako osoba kompletnie mnie nie obchodzisz. Po tym co wypisujesz to chcę trzymać się jak najdalej od takich przypadków. Moje uwagi dotyczą sytuacji, która opisałem w ostatnich postach. Nie jest kwestią wiary w to co robisz ale w proces, który jest patologiczny. Jeżeli człowiek pracuje nad wydaniem komiksu, pracy naukowej, tworzy kod IT (przykłady w których biorę udział) to nie powinien być zaangażowany w recenzowanie tej pracy. Nigdy nie będzie obiektywny.

Offline bibliotekarz

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3042 dnia: Nd, 10 Październik 2021, 13:23:57 »
Skoro to nie Motyl jest autorem recenzji to nie ma problemu. Redaktor nie może sugerować usunięcia niewłaściwych (krytycznych?) akapitów bo nie na tym polega redagowanie tekstu.
Batman returns
his books to the library

Offline Motyl

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3043 dnia: Nd, 10 Październik 2021, 13:25:14 »
Cytat: LukCook
Jeżeli człowiek pracuje nad wydaniem komiksu, pracy naukowej, tworzy kod IT (przykłady w których biorę udział) to nie powinien być zaangażowany w recenzowanie tej pracy. Nigdy nie będzie obiektywny.

Widzisz, i nie byłem zaangażowany w recenzowanie, ale twój umysł tego nie pojmie w żadnym wypadku, bo sobie ubzdurałeś jakąś vendettę przeciwko mnie. Szanowny kolego, zrobiłeś zły reaserch. Podpowiem ci, redagowałem też recenzje na innych portalach, pisałem recenzje komiksów autorów i wydawców, których znam - zresztą w takiej sytuacji jest spora część osób opisujących komiksy, bo nie spadają im one z nieba, tylko dostają od jakiegoś wydawcy/autora. Cieszy mnie, że w swoim słowniczku znajdujesz słowo patologia. Jednak kompletnie nie wiesz, co ono znaczy, nie umiesz z niego korzystać i go nadużywasz. Czy recenzje są obiektywne? To pytanie retoryczne, na które nigdy nie poznasz odpowiedzi, zarzucając wszystkim patologie.

Kończąc tę jałową dyskusję, uświadomię cię o jednej rzeczy, o której pojęcia nie miałeś. Każdy tekst, który pojawia się na Paradoksie dodaję na stronę osobiście jako naczelny i dlatego widnieję jako redaktor wprowadzający tekst na stronę. Natomiast nie pojawia się tam adnotacja, kto dokonuje jego sprawdzenia/korekty/redakcji. Mogę to być ja, ale nie muszę. Nie muszę się też tłumaczyć, kto tego dokonał. Ty natomiast, widząc mnie wpisanego jako redaktora zarzuciłeś mi patologię i nieprofesjonalne podejście do pracy. Skoro nie masz 100% pewności, kto zredagował recenzję przez Ciebie napiętnowaną, może byś mnie z łaski swojej przeprosił, ok? 

Offline LukCook

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3044 dnia: Nd, 10 Październik 2021, 13:36:59 »
Widzisz, i nie byłem zaangażowany w recenzowanie, ale twój umysł tego nie pojmie w żadnym wypadku, bo sobie ubzdurałeś jakąś vendettę przeciwko mnie. Szanowny kolego, zrobiłeś zły reaserch. Podpowiem ci, redagowałem też recenzje na innych portalach, pisałem recenzje komiksów autorów i wydawców, których znam - zresztą w takiej sytuacji jest spora część osób opisujących komiksy, bo nie spadają im one z nieba, tylko dostają od jakiegoś wydawcy/autora. Cieszy mnie, że w swoim słowniczku znajdujesz słowo patologia. Jednak kompletnie nie wiesz, co ono znaczy, nie umiesz z niego korzystać i go nadużywasz. Czy recenzje są obiektywne? To pytanie retoryczne, na które nigdy nie poznasz odpowiedzi, zarzucając wszystkim patologie.

Kończąc tę jałową dyskusję, uświadomię cię o jednej rzeczy, o której pojęcia nie miałeś. Każdy tekst, który pojawia się na Paradoksie dodaję na stronę osobiście jako naczelny i dlatego widnieję jako redaktor wprowadzający tekst na stronę. Natomiast nie pojawia się tam adnotacja, kto dokonuje jego sprawdzenia/korekty/redakcji. Mogę to być ja, ale nie muszę. Nie muszę się też tłumaczyć, kto tego dokonał. Ty natomiast, widząc mnie wpisanego jako redaktora zarzuciłeś mi patologię i nieprofesjonalne podejście do pracy. Skoro nie masz 100% pewności, kto zredagował recenzję przez Ciebie napiętnowaną, może byś mnie z łaski swojej przeprosił, ok?

Motyl zmień podpis i podaj prawdę, jeżeli to nie Ty redagowałeś ten tekst. Mój reaseach opiera się na informacji podanej na paradoks, Redaktor: Motyl. Jeżeli to nie Ty, to dlaczego nie podasz danych osoby, która ten tekst redagowała? Podsumowując - podana jest nieprawda.

Zrób coś dla siebie i przestań się kompromitować.
« Ostatnia zmiana: Nd, 10 Październik 2021, 13:48:39 wysłana przez LukCook »