Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1068057 razy)

daviddaniel, eskim, bababatman, WolfSazen (+ 1 Ukrytych) i 17 Gości przegląda ten wątek.

Offline Szekak

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1230 dnia: Pt, 16 Październik 2020, 18:24:56 »
Piąty tom też ma krzywy. ;/

Wgl skoro już przy krzywych grzbietach jesteśmy, to Przedwieczni mają ten napis Marvel w na grzbiecie na czerwonym tle i przez to czerwone tło bardzo widać przekrzywiony grzbiet właśnie. W normalnych albumach by mi to zwisało, ale w albumie za ponad 200zł taki detal razi.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Motyl

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1231 dnia: So, 17 Październik 2020, 13:06:07 »
Dostalem Descendera tom 6 i... ma krzywy grzbiet jak za najgorszych czasow Chew :'( Era Apokalipsa juz sie troszke krzywila i trend sie pogorszyl.

@Motyl prosba o interwencje/zwrocenie uwagi w wydawnictwie, ostatnio dosc szybko zareagowano ;)

Dam znać do centrali, by zwrócili na to uwagę. Jak masz możliwość zareklamowania Descendera 6, tam gdzie kupiłeś, to zrób to. Sprawdziłem swój egzemplarz na półce i mój nie ma krzywego grzbietu. Może jakaś partia komiksu taka się trafiła.

Offline michał81

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1232 dnia: Wt, 27 Październik 2020, 08:05:29 »
Krótko o ostatnich nowościach.

Berserker Uwolniony - nie spodziewałem się komiksu na wysokim poziomie do jakiego przyzwyczaił Jeff Lemire ze względu na oceny jakie on zbiera w sieci. Problem jest, że i tak nie byłem przygotowany na taką historię jaka dostałem, a jest ona strasznie banalna. Jest zatem barbarzyńca, który trafia do naszego świata, spotyka bezdomnego i nic przez cały komiks się nie dzieje, aż do finału kiedy trzeba pokonać głównego złego. Całość wygląda jak wstęp do czegoś dłuższego (choćby przez samo zakończenie), ale ciągu dalszego na obecną chwilę nie ma. Lemire miał słabsze historie, kiedy tworzył dla Marvela, ale to jeszcze można było zrozumieć. Tu ma wolną rękę i tworzy jedną ze słabszych swoich autorskich historii. Komiks broni się stroną wizualną, ale wg mnie nie jest to wystarczający atut, aby się nim zainteresować.

Faithless - tu natomiast niespodzianka na plus. Dostajemy komiks obyczajowo-erotyczny z dużą dawką grozy. Główną bohaterką jest Faith, młoda dziewczyna, która jest aspirującą artystką i dodatkowo amatorsko zajmująca się okultyzmem. Cała historia osadzona jest w dekadenckim świecie wielkiej sztuki, do którego Faith trafia dzięki przypadkowo poznanej (czy aby na pewno?) Poppy, córce znanego artysty. I od tego momentu zaczynają się dziać dziwne rzeczy w jej życiu, a dawni przyjaciele umierają w niespodziewany sposób. A wszystko to świetnie podkreśla tutaj rysowniczka tego albumu, której udało się wprowadzić nastrój niepokoju połączony z wyczuwalnym seksualnym napięciem i erotyzmem, dodatkowo doskonale dobrane kolory. Azzarello dostał tutaj świetną ekipę do wizualizacji swojego scenariusza. Warte polecenia i czekania na ciąg dalszy.
« Ostatnia zmiana: Wt, 27 Październik 2020, 09:50:29 wysłana przez michał81 »

ramirez82

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1233 dnia: Wt, 27 Październik 2020, 08:09:07 »
Akurat dwa tytuły Muchy, których zakup sobie odpuściłem. Choć Faithless mam jeszcze na jakiejś tam liście rezerwowych, ale pewnie przy obecnej klęsce urodzaju, na tej liście rezerwowych zostanie na zawsze.

Offline Death

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1234 dnia: Wt, 27 Październik 2020, 12:41:35 »
Faktycznie to najsłabszy autorski scenariusz Lemire. To nie jest zły komiks, ma momenty, ale nie jest też specjalnie dobry. A że dodatkowo rysunki i kolory też nie są zbyt udane to wyszedł z tego średniak. Lemire podjął próbę zrobienia czegoś głębszego, to trzeba mu oddać, ale wyszło tak sobie. Jest sporo lepszych komiksów tego autora na rynku. Jeśli ktoś ma wszystkie dobre, które nie są chałturą dla Marveli, to na końcu można jeszcze dokupić ten.
Mordę być może masz Ty, chamie grantem od pługa oderwany.

JanT

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1235 dnia: Wt, 27 Październik 2020, 13:31:04 »
Może jakby to rozwinąć w coś dłuższego to byłoby lepiej. Coś podobnego jest w Birthright Williamsona i bardzo fajna jest ta seria. Liczyłem że ktoś to wyda u nas ale teraz tego już jest 9 tomów :) https://imagecomics.com/comics/series/birthright

Berserker Uwolniony spokojnie do odpuszczenia.

Offline Gazza

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1236 dnia: Wt, 27 Październik 2020, 13:38:19 »
Może Lemire zapomniał, że czytelnika musi porwać od pierwszego zeszytu/trejda?

Na polskiego Birthright liczę mimo sporej ilości tomów od czasu gdy zachwalano go na Szafie z komiksami.

Pozostając w kręgach fantasy - frapujące wydaje się również The Last God ze stajni DC Black Label - okładki ma bardzo klimatyczne, ciekawe co wewnątrz - ktoś, coś?

Offline michał81

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1237 dnia: Wt, 27 Październik 2020, 13:52:07 »
Może jakby to rozwinąć w coś dłuższego to byłoby lepiej. Coś podobnego jest w Birthright Williamsona i bardzo fajna jest ta seria. Liczyłem że ktoś to wyda u nas ale teraz tego już jest 9 tomów :) https://imagecomics.com/comics/series/birthright
Ja to jestem zaskoczony, że NSC jeszcze po ten tytuł się nie zabrało tym bardziej, że komiksów Williamsona coraz więcej na naszym rynku. Na obecną chwilę wydaje się, że najlepszym rozwiązaniem było by wydawanie 2w1.

Pozostając w kręgach fantasy - frapujące wydaje się również The Last God ze stajni DC Black Label - okładki ma bardzo klimatyczne, ciekawe co wewnątrz - ktoś, coś?
Ja to mam wrażenie, że amerykańskie komiksowe fantasy jest zepchnięte przez europejskie oraz mangę na margines i nie może się przebić (no jak komiksowa wersja Mrocznej Wieży Kinga polegał w sprzedaży to chyba nic tego już nie zmieni), być może to wina komiksu superbohaterskiego.
« Ostatnia zmiana: Wt, 27 Październik 2020, 14:21:35 wysłana przez michał81 »

Offline Pawel.M

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1238 dnia: Wt, 27 Październik 2020, 20:59:32 »
Pozostając w kręgach fantasy - frapujące wydaje się również The Last God ze stajni DC Black Label - okładki ma bardzo klimatyczne, ciekawe co wewnątrz - ktoś, coś?
Brałbym, przynajmniej pierwszy tom na wypróbowanie.

Motyl

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1239 dnia: Nd, 01 Listopad 2020, 13:57:19 »
ile stron ma mieć AGE OF APOCALYPSE tom 2;ma ktos jakies info?

Aktualizacja, będzie miał 272 strony.

Offline U.F.O

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1240 dnia: So, 07 Listopad 2020, 18:29:11 »
wiadomo jakie komiksy Mucha wyda w listopadzie ?

ramirez82

  • Gość
Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1241 dnia: So, 07 Listopad 2020, 18:43:26 »


Tak, już od dłuższego czasu.

Z FB:

Październik: NEW X-MEN tom 3; THE OLD GUARD tom 1
Listopad: STUMPTOWN tom 2; GIDEON FALLS tom 4
Grudzień: AGE OF APOCALYPSE tom 2; PULP (Ed Brubaker & Sean Phillips)

MOONSHADOW, CRIMINAL tom 4 i KSIĘŻYCÓWKA tom 3 zostają przełożone na początek 2021 r.

Offline Death

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1242 dnia: So, 07 Listopad 2020, 18:49:03 »
Gideon Falls jest zapowiedziane na ileś tam tomów/zeszytów czy to otwarta sprawa? Pytam, bo kupuję na bieżąco, czwarty też wezmę od razu, ale człowiek już chciałby przeczytać, bo zapowiada się super. :)

(dobra, 6 tomów, fajnie ;))
https://www.goodreads.com/book/show/55671730-gideon-falls-volume-6
« Ostatnia zmiana: So, 07 Listopad 2020, 18:53:47 wysłana przez Death »
Mordę być może masz Ty, chamie grantem od pługa oderwany.

Offline nocny

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1243 dnia: Śr, 11 Listopad 2020, 12:13:46 »


Scenariusz: Ed Brubaker
Rysunki: Sean Phillips
Tłumaczenie: Maria Lengren
Wydawnictwo: Mucha Comics
Liczba stron: 72
Format: 180x275 mm
Oprawa: twarda
Papier: kredowy
Druk: kolor
ISBN 978-83-66589-26-1
Wydanie pierwsze
Cena okładkowa: 45,00 zł
Premiera: 30 listopada 2020

Miałeś umrzeć młodo i nie wyszło. Co teraz?
Dawno, dawno temu Max Winter żył innym życiem i pod innym nazwiskiem. Teraz, w Nowym Jorku lat trzydziestych, utrzymuje się z pisania tandetnych historyjek do pulpowych magazynów. Pisze o człowieku, którym sam niegdyś był, o zapomnianych preriach dzikiego zachodu i rabusiu przemierzającym je z naładowanym rewolwerem. Gdy jego życie zaczyna się rozpadać, naziści maszerują ulicami miasta, a świat staje u progu wojny, Max myśli o powrocie na dawną ścieżkę – wyjętego spod prawa. Tym razem jednak może nie być z niej powrotu…

„Nowy tytuł strzelców wyborowych, którzy stoją za seriami Criminal i Fatale, to dobry powód, by żyć dalej”.
– Joe Hill, autor Locke & Key
Nowa nowela graficzna Eda Brubakera i Seana Phillipsa, wielokrotnie nagradzanych autorów serii Criminal, Fatale, Velvet, The Fade Out – Zaćmienie oraz Wszyscy moi bohaterowie to ćpuny.

Offline nocny

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #1244 dnia: Pt, 13 Listopad 2020, 17:33:21 »


Scenariusz: Jeff Lemire
Rysunki: Andrea Sorrentino
Kolory: Dave Stewart
Tłumaczenie: Jacek Drewnowski
Wydawnictwo: Mucha Comics
Liczba stron: 128
Format: 180x275 mm
Oprawa: twarda
Papier: kredowy
Druk: kolor
ISBN:  978-83-66589-22-3
Wydanie pierwsze
Cena okładkowa: 59,00 zł
Premiera: 30 listopada 2020

Wielowymiarowa historia zbliża się do nieuniknionego, finałowego konfliktu. Norton trafia do miasteczka Gideon Falls, w którym wraz z ojcem i siostrą Clarą zmaga się z uwolnionym z Czarnej Stodoły morderczym psychopatą. Tymczasem w wielkomiejskiej wersji Gideon Falls zagubiony ksiądz Fred nawiązuje więź z byłą towarzyszką Nortona – Angelą. Oboje stają oko w oko z Biskupem i poznają zdumiewające sekrety maszyny zwanej Pentoculusem. Czy Oracze w końcu odpowiedzą na wezwanie do służby podczas wzbierającego chaosu? 
Pentoculus to kolejna odsłona bestsellerowej serii komiksowej autorstwa scenarzysty Jeffa Lemire’a (Descender, Twardziel, Berserker uwolniony) i rysownika Andrei Sorrentino (Staruszek Logan, Green Arrow).
Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach jako GIDEON FALLS #17–21.
Laureat Nagrody Eisnera w 2019 roku w kategorii Najlepsza Nowa Seria.