Autor Wątek: MFKiG 2019 - wrysy, grafiki, autografy  (Przeczytany 22591 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline freshmaker

Odp: MFKiG 2019 - wrysy, grafiki, autografy
« Odpowiedź #45 dnia: Pn, 30 Wrzesień 2019, 21:53:19 »
gratuluje GR! chyba najlepszy z postowanych tutaj.

Itachi

  • Gość
Odp: MFKiG 2019 - wrysy, grafiki, autografy
« Odpowiedź #46 dnia: Pn, 30 Wrzesień 2019, 21:54:34 »
Zaszalałeś Szekak, aż nie wiem kiedy obskoczyłeś tyle stoisk  :)

Trochę żałuję że nie miałem w domu Dredda w których zawarte były prace zaproszonych gości, bo wyglądają kozacko!

Offline Koora

Odp: MFKiG 2019 - wrysy, grafiki, autografy
« Odpowiedź #47 dnia: Pn, 30 Wrzesień 2019, 21:57:42 »
Generalnie dostałeś chyba największy wrys od Bouleta przez całe 2 dni :D
Imna sprawa, że rysunki robił kapitalne, za każdym razem coś innego. Klasa!

Offline Lyricstof

Odp: MFKiG 2019 - wrysy, grafiki, autografy
« Odpowiedź #48 dnia: Pn, 30 Wrzesień 2019, 22:07:57 »
W sobotę nie miałem ani jednego autografu. A tu niespodziewanie przyszła niedziela i...



Bardzo sympatyczny człowiek, uśmiechnięty i otwarty, twórca Chew - John Layman.



Marta Teives pięknie rysuje. Jej komiksy są mocno emocjonalne w wyrazie. Ostatnio mi takich brakowało. No i "znajdź 20 szczegółów" do niej też pasuje, rysowała tylko jedną postać, w antologii tak samo, głowę postaci.
O i tu mnie ciekawi, co narysowała koledze, który chciał tylko koty?  :D
 


Hmmm... Bez komentarza. Nuno Saraiva.



Pierwszy wrys dla wydawcy genialny, drugi był mój, bez tego charakterystycznego kreskowania, zdecydowanie krócej rysowane i co... genialny. Sympatycznie oczekiwanie na rysunek dopełniały ciekawe opowieści autora i wydawcy. Dzięki raz jeszcze.



I zbiór czterech rysografów od TLS. Od góry linearnie: Joao Tercio, Marta, Ricardo Carbal i Nuno.



Przemiły autor pan Rafał Szłapa.  :)

I to by było na tyle w tym roku na MFKiG. Aha jeszcze wpis z autografem na okładce Mockingbird Kasi Niemczyk.
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Offline nocny

Odp: MFKiG 2019 - wrysy, grafiki, autografy
« Odpowiedź #49 dnia: Pn, 30 Wrzesień 2019, 22:10:23 »
Szekak, Thorgala to masz jednego z najładniejszych jakie widziałem w ogóle.

Offline KubciO

Odp: MFKiG 2019 - wrysy, grafiki, autografy
« Odpowiedź #50 dnia: Pn, 30 Wrzesień 2019, 22:51:29 »
Odkryciem tegorocznej emefki jest dla mnie Kasia Niemczyk, niezwykle serdeczna, uśmiechnięta kobieta. Razem z Midarem jesteśmy fanami numer jeden!
Może kiedyś uda mi się na jakiś festiwal udać i z "Age of Conan: Belit" podbić do p. Kasi. Wtedy poproszę o przyjecie do fanklubu. :D
Itachi, gratuluję zdobyczy! Wszystkim gratuluję. Niezłe cudeńka.
« Ostatnia zmiana: Pn, 30 Wrzesień 2019, 22:53:18 wysłana przez KubciO »

Offline Boro

Odp: MFKiG 2019 - wrysy, grafiki, autografy
« Odpowiedź #51 dnia: Pn, 30 Wrzesień 2019, 23:50:41 »
Z góry przepraszam za niektóre zdjęcia (cienie, trochę paluchów) - później zrobię ładniejsze :)

Na początek mała ciekawostka, na stoisku mangowego wydawnictwa Kotori do zakupu mangi Atelier Spiczastych Kapaluszy dodawany był gratis cały zestaw rysunków z tej mangi. Świetny bonus i bardzo duży plus dla wydawnictwa:


Jak koledzy wcześniej pisali po strefie targowej chodziło się fatalnie, więc od czasu do czasu zachodziłem do strefy kolekcjonera. Spotkałem kilka znajomych twarzy i nie wyszedłem z pustymi rękami:

- ziny z pieczątkami od Anny Karoliny Kaczmarczyk (https://www.facebook.com/KarpLagerfeld)


- zinek od https://www.facebook.com/rafineriakomiks


Rafineria to moje "odkrycie" z tegorocznego Rumii Comic Conu, kupiłem w ciemno i brechtałem czytając całe popołudnie. Później wzięła to rodzinka i też mieli ubaw. Na MFK przyjechał z nowym zinem. W spojlerku pierwsza strona - humor mniej więcej taki. Jeśli kogoś rozśmieszyło to polecam.
Spoiler: PokażUkryj




- Antologia Terra Nostra z autografami od Martiny Wyżgoł, Pawła Kicmana i Zvyrke


- Grzegorz Pawlak

Jako, że zbliża się październik zapytałem Grzegorza, czy ma w planach NOIRtober 2019. Potwierdził, że ma! Super! :D

Ogólnie zinów była cała masa i tylko w tej strefie można było zostawić kupę kasy na fajne rzeczy. Ja kupiłem jeszcze Klopsa #4 i zina z Tributami od Piotra Nowckiego.

Kilka rzeczy zamawiałem przed MFK i podczas festiwalu je odebrałem. Były to:

- komiks Exist: Loner od Moniki Laprus-Wierzejskiej, do komiksu były dodawane print oraz bardzo fajna zakładka

wrys:


- Cykl Kozła od Macieja Pałki:


I dwie perełeczki, które sprzedawał Ongrys:
- Andrzej Janicki: Napalony na komiks


- Jacek Michalski: Aurora


No i creme de la creme - wrysy zdobyte na festiwalu:

- Graza i Kas


Ogromny szacunek za pobyt z fanami pomimo mocno widocznego przeziębienia.

- Grzegorz Rosiński



- Kasia Niemczyk

plus prezent od Kasi dla córki: pierwszy numer zbiorczego Man-Eaters


O Kasi chyba wszystko zostało ładnie napisane powyżej. Super osoba i fantastyczny rozmówca. Także ten tego, jeśli jeszcze jest miejsce do fanklubu to wpisujcie, najlepiej do Rady Nadzorczej, ewentualnie Zarząd ;)

- Cyril Pedrosa



Tutaj z kolei uwielbiałem patrzeć jak on rysuje. Ruchy niczym kaligrafiści z Chin.

- Marianna Strychowska:




- Antologia Tajfuna:
Maciej Pałka i Paweł Gierczak


Adam Kmiołek i Monika Laprus-Wierzejska


- Łukasz Wnuczek

Plemię sów chciałem kupić już od jakiegoś czasu, ale zawsze coś innego kupowałem. Przechodząc obok stoiska Timofa zobaczyłem, że Łukasz siedzi sam, więc pomyślałem "Kiedy jak nie teraz". Lektura jeszcze przede mną.

- Sławek Kiełbus


- Michel Koeniguer


- John Layman



- Mike McMahon


- Tomasz Piorunowski


Bardzo owocny festiwal i mimo teoretycznie słabszej obsady będę go wspominał jako jeden z fajniejszych.

Offline Arne

Odp: MFKiG 2019 - wrysy, grafiki, autografy
« Odpowiedź #52 dnia: Wt, 01 Październik 2019, 00:08:16 »
Szacun, wspaniale wrysy! Doceniam tym bardziej , ze wiem ile inwencji, uporu, wysilku i samozaparcia musialo kosztowac cie ich zdobycie. Podziwiam! Najbardziej zazdroszcze swietnego Bouleta i Crimson Corsaira od Higginsa.

Offline nocny

Odp: MFKiG 2019 - wrysy, grafiki, autografy
« Odpowiedź #53 dnia: Wt, 01 Październik 2019, 00:22:39 »
Kas i Graza, WOW. Piękne wrysy.

Midar

  • Gość
Odp: MFKiG 2019 - wrysy, grafiki, autografy
« Odpowiedź #54 dnia: Wt, 01 Październik 2019, 00:35:58 »
Piękne trofea Boro, naprawdę super. Dobrze, że wrzuciłeś inny wrys od Kasi Niemczyk (teraz może ramirez82 uwierzy, że to nie pieczątka 😀). A, tak swoją drogą witamy w fanklubie KN, ale żeby tak po pierwszej „randce” od razu do zarządu😉?

Offline ilon

Odp: MFKiG 2019 - wrysy, grafiki, autografy
« Odpowiedź #55 dnia: Wt, 01 Październik 2019, 00:52:35 »
midar, teli, itachi, kriso, koora, nocny, szekak, boro przepiekne zdobycze, zazdroszcze szczerze.. :)

Offline marcing

Odp: MFKiG 2019 - wrysy, grafiki, autografy
« Odpowiedź #56 dnia: Wt, 01 Październik 2019, 01:01:37 »
To jeszcze moje wrysy - uzyskane głównie na stoiskach wydawców i autorów, ponieważ wczesne wstawanie po niskie numerki po raz kolejny okazało się być dla mnie zbyt dużym wyzwaniem ;).

Bardzo sympatyczną sytuację miałem z rysunkiem od Przemysława Truścińskiego. To co Trust rysował w strefie autografów i co można było zobaczyć na ekranie robiło mega wrażenie, ale dość szybko zorientowałem się, że z moim 11 numerem to raczej nie mam na co czekać (ostatecznie rysunki w strefie dostały chyba tylko 3 lub 4 osoby). Kiedy miałem już zrezygnować, zobaczyła mnie żona rysownika, która z córką czekała przy barierkach aż Trust skończy rysować (i dopingował męża do szybszego rysowania ;) ) i namówiła mnie, żebym jeszcze poczekał, bo na pewno dostanę super rysunek, skoro mam numer. To oczywiście się nie udało, ale Trust poproszony przez żonę zgodził się zrobić dla mnie wrys przy stoisku z używanymi komiksami obok stefy autografów. Nie tak dopracowany, bo i warunki dużo gorsze, ale i tak wyszedł bardzo fajnie :)

- Cyril Pedrosa


- Boulet


- The Lisbon Studio i Marta Teives



- Marcelo D'Salete (Angola Janga i Run For It)


- Jacek Kuziemski (+ dedykacja od Mateusza Piątkowskiego)


- Wojciech Stefaniec

z Danielem Odiją


- Trust


- Berenika Kołomycka


- Joanna Karpowicz i Magdalena Lankosz


- Rafał Szłapa


- Piotr Nowacki


- Maciej Pałka


- Bartek Głaza


- Łukasz Kowalczuk


- Krzysztof Hain


- Marcin Podolec


- Anna Krztoń


- Wydział VII
Grzegorz Pawlak

Robert Adler

Joanna Karpowicz

« Ostatnia zmiana: Wt, 01 Październik 2019, 01:17:38 wysłana przez marcing »

Offline roble

Odp: MFKiG 2019 - wrysy, grafiki, autografy
« Odpowiedź #57 dnia: Wt, 01 Październik 2019, 01:29:57 »
Ale dokładacie do pieca koledzy... :)

Offline Szekak

Odp: MFKiG 2019 - wrysy, grafiki, autografy
« Odpowiedź #58 dnia: Wt, 01 Październik 2019, 04:44:11 »
gratuluje GR! chyba najlepszy z postowanych tutaj.
Szekak, Thorgala to masz jednego z najładniejszych jakie widziałem w ogóle.
Zaszalałeś Szekak, aż nie wiem kiedy obskoczyłeś tyle stoisk  :)

Trochę żałuję że nie miałem w domu Dredda w których zawarte były prace zaproszonych gości, bo wyglądają kozacko!
Generalnie dostałeś chyba największy wrys od Bouleta przez całe 2 dni :D
Imna sprawa, że rysunki robił kapitalne, za każdym razem coś innego. Klasa!
Szacun, wspaniale wrysy! Doceniam tym bardziej , ze wiem ile inwencji, uporu, wysilku i samozaparcia musialo kosztowac cie ich zdobycie. Podziwiam! Najbardziej zazdroszcze swietnego Bouleta i Crimson Corsaira od Higginsa.
Dzięki wielkie. Szczególnie cieszą mnie dobre słowa o wrysie Rosińskiego - myślałem, że to tylko ja uważam go za wyjątkowo udany. <3
« Ostatnia zmiana: Wt, 01 Październik 2019, 04:45:57 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Arne

Odp: MFKiG 2019 - wrysy, grafiki, autografy
« Odpowiedź #59 dnia: Wt, 01 Październik 2019, 07:56:14 »
Boro, piekne wrysy, a jaka ilosc! Zeby tyle zdobyc, musialbym byc w kilku miejscach naraz. Sklonowales sie, czy co? Zazdroszcze pieknych wrysow Kasprzaka, ale rowniez niemczyk i Strychowskiej ( mnie udalo sie od nich zdobyc tylko autografy). Milo sie bylo spotkac, do zobaczenia na kolejnej imprezie!