Autor Wątek: Metal Hurlant  (Przeczytany 79181 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rodrigues

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #405 dnia: Wt, 07 Marzec 2023, 19:34:12 »


Ta okładka kojarzy mi się bardzo ze zbiorczą Josephine z Mandragory  :P


Offline volker

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #406 dnia: Wt, 07 Marzec 2023, 20:03:30 »
P Z tym numerem koniec prenumeraty i teraz dylemat przeskoczyć na miękkie wersje, które prezentują się bardzo fajnie czy ciągnąć to w HC trochę bezsensownie przepłacając (jeszcze jakby w prenumeracie była zniżka).
Ja od początku kupuję w miękkiej i nie żałuję. Taniej, mniej miejsca i do tego jak dla mnie sumarycznie lepsze okładki. Świetny jest ten magazyn, żeby tylko regularnie wychodził. Ciekawe czy numer 5 faktycznie wyjdzie na wiosnę?

Offline tuco

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #407 dnia: Śr, 08 Marzec 2023, 16:42:23 »
Ciekawe czy numer 5 faktycznie wyjdzie na wiosnę?
Przypuszczam, że wątpię. Odstępy pomiędzy kolejnymi numerami w oryginałach ustabilizowały się na 3 miesiącach (średnio 102 dni, ale już ostatnie numery wychodzą dokładnie po 3 mies.), u nas średnia to 142 dni, czyli prawie 5 mies. Naturalnie rośnie również opóźnienie polskiego wydania w stosunku do oryginału - czwarty nr ma już pół roku spóźnienia.


Offline plast

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #408 dnia: Śr, 08 Marzec 2023, 17:16:24 »
Wiosna to równie dobrze może być 19 czerwca :)

Offline tuco

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #409 dnia: Śr, 08 Marzec 2023, 17:32:33 »
Wiosna to równie dobrze może być 19 czerwca :)
to i tak byłoby rekordowe tempo dla Labruma (119 dni). możliwe, acz mało prawdopodobne.

Wg mnie jest większy problem z naszym Hurlantem...
Czytam najnowszy numer i mam niejasne wrażenie, że dłuższe teksty stają się bardziej bełkotliwe, niż we wcześniejszych numerach. i myślę sobie, że wina leży nie po stronie autorów, a bardziej tłumaczy, korekty, redakcji. niby nie ma bijących w twarz z plaskacza chamskich ortów, ale cośmitam mocno zgrzytało podczas lektury dłuższych tekstów.
to już wolę, żebyśmy mieli coraz większe opóźnienie, niż dostawali słabszą jakość (tłumaczenia).

Offline Martin Eden

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #410 dnia: Śr, 08 Marzec 2023, 17:41:03 »
No niestety. Musimy się nastawić, że będziemy mieli maks 3 numery rocznie, ale raczej nastawiałbym się na dwa rocznie. A to oznacza, że rocznie będziemy się oddalać o dwa numery w stosunku do oryginału. Więc za rok jak oni będą mieli 10 numerów, to my 6-7. Za dwa lata 14 do 9. Za trzy 18 do 11. Chyba że Labrum dołoży zasobów i ruszy szybciej, ale ciężko to widzę.

Szkoda, bo wydawnictwo zacne i warte chyba dokładania weń wysiłku. Wydaje mi się, że również w miarę rentowne.

No i ten aspekt jakościowy... czy tylko mi się wydaje, że problemy z jakością tłumaczeń, korekty itd. są coraz częstsze?

Offline tuco

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #411 dnia: Śr, 08 Marzec 2023, 18:08:13 »
Chyba że Labrum dołoży zasobów i ruszy szybciej, ale ciężko to widzę.
byle nie kosztem jakości.
No niestety. Musimy się nastawić, że będziemy mieli maks 3 numery rocznie, ale raczej nastawiałbym się na dwa rocznie. A to oznacza, że rocznie będziemy się oddalać o dwa numery w stosunku do oryginału. Więc za rok jak oni będą mieli 10 numerów, to my 6-7. Za dwa lata 14 do 9. Za trzy 18 do 11.
bardzo chciałbym, by odrodzone MH żyło aż tak długo. nie jestem aż takim optymistą. ale trzymam kciuki!!

Offline Leyek

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #412 dnia: Śr, 08 Marzec 2023, 18:37:56 »
Czytam najnowszy numer i mam niejasne wrażenie, że dłuższe teksty stają się bardziej bełkotliwe, niż we wcześniejszych numerach.

Czyli to nie tylko moje odczucie. A w sumie nawet dłuższego tekstu nie czytałem tylko wyrywkowo te wprowadzające w dany komiks i czytało się to ciężko, jak z translatora nieomal.

Offline roble

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #413 dnia: Śr, 26 Kwiecień 2023, 23:59:21 »

próbowałem na stronie wydawnictwa zamówić prenumeratę 5-8 i nie ma takiej możliwości..  :(
jest opcja na nr 4-7 ale to bez sensu skoro vol. 4 na regale czeka na piątkę, można nabywać tylko archiwalia..

a tymczasem za granicą na przełomie maja i czerwca vol.7..


Bender

  • Gość
Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #414 dnia: Pn, 05 Czerwiec 2023, 16:14:41 »
Dostałem maila z opcją nowej prenuemeraty... w spamie, bo w spamie , ale przyszło
 ;)


396,00 zł z VAT

Auć....

Offline roble

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #415 dnia: Wt, 06 Czerwiec 2023, 00:02:21 »
Dostałem maila z opcją nowej prenuemeraty... w spamie, bo w spamie , ale przyszło
 ;)


396,00 zł z VAT

Auć....


plus najtańsza wysylka paczkomatem 54.12
razem450.12 zl
W empiku wyjdzie 320..
tydzień później na półce ale 130 zł do przodu..
tak czy siak, to must have u mnie..  :)

Offline plast

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #416 dnia: So, 10 Czerwiec 2023, 15:07:57 »
W Empikach są też twarde MH, czy tylko miękkie?

Offline Enceladus

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #417 dnia: So, 10 Czerwiec 2023, 15:10:19 »
W Empikach jak do tej pory tylko "miękkie" okładki.
« Ostatnia zmiana: So, 10 Czerwiec 2023, 15:23:10 wysłana przez Enceladus »

Offline Jaxx

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #418 dnia: Nd, 11 Czerwiec 2023, 14:02:27 »
Kupka wstydu odsłoniła u mnie drugi numer Metal Hurlant i tu zagwozdka - jest w nim komiks Denisa Sire "Operacja Omega", który w zamierzchłych czasach ukazał się w ramach "Komiksu Fantastyki", w numerze 1-2/10-11'90 (ten z podtytułem "Raczej dla dorosłych", swego czasu hicior na rynku ;) ). I okazuje się, że we wznowieniu tego komiksu w numerze 2 Metal Hurlanta brakuje jednej strony.

Tak to wygląda w "Komiksie Fantastyka":



Tej strony po prawej, ze śpiącą Lolitą, nie ma w Metal Hurlant #2... Przynajmniej u mnie, ale numeracja stron się zgadza. Dlaczego brakuje tej strony, usunęli ją w nowych wydaniach? Jest w edycji francuskiej? Ktoś coś wie na ten temat?

Offline Pinto

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #419 dnia: Nd, 11 Czerwiec 2023, 15:10:26 »
Pogrzebałem w internecie i okazuje się, że w pierwotnym wydaniu w Metal Hurlant 13/1977 też nie było tej strony :o Jeśli się przyjrzeć numeracji w komiksie, to ta brakująca strona ma numer 9, tak jak poprzednia.
« Ostatnia zmiana: Nd, 11 Czerwiec 2023, 15:32:24 wysłana przez Pinto »