Autor Wątek: Metal Hurlant  (Przeczytany 79207 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline volker

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #375 dnia: Cz, 22 Grudzień 2022, 09:11:17 »
Ciekawe dlaczego w MH 4 w wersji limitowanej niekonsekwentnie zrezygnowano z małego logo z inicjałami na rzecz jego pełnego tytułu na górze?

Offline Pinto

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #376 dnia: Cz, 19 Styczeń 2023, 14:01:18 »
Oryginalny Metal Hurlant kosztuje 19,95 euro, więc w Polsce mamy drożej - to jakieś kuriozum. Czy ktoś zna inne przypadki, żeby licencjonowany komiks kosztował w Polsce więcej niż na Zachodzie?

Offline misiokles

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #377 dnia: Cz, 19 Styczeń 2023, 14:04:56 »
No pewnie, wszystko kwestia nakładów. We Francji MH ma kilka razy większy nakład niż w Polsce (zgaduję, ale nie sądzę bym się mylił).

Offline jotkwadrat

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #378 dnia: Cz, 19 Styczeń 2023, 14:49:33 »
Czy ktoś zna inne przypadki, żeby licencjonowany komiks kosztował w Polsce więcej niż na Zachodzie?
Epiki już są u nas droższe
Flash. Powrót Wally'ego Westa.
Potwory
Pewnie trochę by się jeszcze znalazło

Oczywiście mówię o cenach okładkowych.

Offline radioblackmetal

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #379 dnia: Nd, 22 Styczeń 2023, 21:25:23 »
Niedawno skończyłem czytać numer 3. Jest zdecydowanie lepiej niż numer 1. Ciekawsze i bardziej intrygujące historie; rysunki zróżnicowane ale bez większych zgrzytów (bazgrołów); publicystyka bardziej interesująca i mniej pogmatwana niż wcześniej. Może tym razem temat Marsa ułatwił zadanie twórcom ale powstała naprawdę dobra antologia.

Kolejny numer to powrót do klasyki więc wiadomo, że będzie świetnie. Mam nadzieję, numer 5 przynajmniej utrzyma poziom numeru 3 lub go przebije.
Tolerancja nie oznacza akceptacji.


The darkness will swallow everything

Online Leyek

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #380 dnia: Śr, 08 Luty 2023, 19:02:33 »
A we Francji już ujawniona okładka nr 6:


Online roble

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #381 dnia: Śr, 15 Luty 2023, 13:47:15 »

MH vol. 4 na gildii dostępność 24h, a ja nie mam nawet info o wysyłce prenumeraty..  :-\

Offline plast

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #382 dnia: Śr, 15 Luty 2023, 15:00:17 »
U mnie też, dlatego chyba rezygnuję z prenumeraty, nie daje to żadnych profitów.

Online Leyek

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #383 dnia: Śr, 15 Luty 2023, 15:03:46 »
MH vol. 4 na gildii dostępność 24h, a ja nie mam nawet info o wysyłce prenumeraty..  :-\

Zaskoczenie wielkie :) Ja nawet nie patrzyłem jak z dostępnością, żeby się nie wkurzać. Spokojnie czekam jak sobie twarda oprawa przyschnie :)

EDIT.
Ciekwostka z komentarzy na FB jeszcze:

Cytuj
Ponadto niestety we Francji sprzedaje tego około 60 000 (...) Sprzedajemy zaledwie 2% tego co tam

Wychodzi, że sprzedaż u nas to ok. 1200 egz. Nawet, nawet.
« Ostatnia zmiana: Śr, 15 Luty 2023, 15:10:11 wysłana przez Leyek »

ukaszm84

  • Gość
Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #384 dnia: Śr, 15 Luty 2023, 16:01:51 »
No, jak na nasz rynek czasopismo za stówę to bym powiedział, że sukces :P

Offline plast

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #385 dnia: Śr, 15 Luty 2023, 17:38:42 »
Stówa to była, teraz 125, zaraz pewnie 150 :E

Mówię oczywiście o jedynej słusznej oprawie twardej (zwanej dumnie limitowaną).

ukaszm84

  • Gość
Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #386 dnia: Śr, 15 Luty 2023, 17:42:07 »
A to dla mnie jedyna słuszna to miękka.

Online Leyek

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #387 dnia: Śr, 15 Luty 2023, 20:25:51 »
Pewnie do "czwórki" jako parzystego klasycznego numeru nie trzeba dodatkowo zachęcać, ale kiedyś już ściągnąłem te grafiki to wrzucę dla promocji:

Cytuj
Metal ⚡️Wrzask nr 4 jest dostępny w kiosku i księgarniach!
Znajdźcie tam Druillet, Montelier, Bilal, Margerin, Moebiusa i wielu innych artystów, których wyobraźnia zrewolucjonizowała komiks

Cytuj
To w specjalnym numerze 61 bis do szczęśliwej przyszłości, Philip Paringaux i Loustal publikują post-apokaliptyczną narrację „Piaskowy człowiek” Ale to dobra historia, więc jak można ich winić?
Do odkrycia w Metal ⚡️Wrzeczenie nr 4



Cytuj
„Cud”, krótka historia Kelecka znajdziecie w Metal ⚡️Wrzeczenie nr 4! Uwaga, humor jest tam dziki i ikonoklasta 😈



Cytuj
Czy wiesz, że Chantal Montelier "Twarzą w twarz" miała tylko jedno wydanie? Więc jego obecność na naszych stronach była oczywista!



Cytuj
Opublikowany w 1984 r. w 91 numerze Metal Hurlant, Beb-Deum dołącza do magazynu późno, ale jego gust do dziwaków zaznaczy strony!
Poznajcie „Albinosa”, jego pierwszą historię, w czwartym numerze Metal ⚡️Wrzeczenie



Cytuj
Pierwszy hiszpański rysownik odkryty przez Jean-Pierre Dionnet, Carlos Gimenez podpisuje Paradise Lost, ze scenariuszem Victora Mory, w 36 numerze Metal ⚡️Wrzeczenie!
Do odkrycia dziś na nowo w Metalu ⚡️Wrzeczenie nr 4



Cytuj
Początkowo opublikowana w Pilocie w styczniu 1974 r. "Czy człowiek jest dobry? " zostanie przejęty przez Jean-Pierre Dionnet w dziesiątym numerze Metal Krzyczącego... a dziś w naszym czwartym numerze dla Waszej największej przyjemności!



Cytuj
To dziecko jest mordercą? Niemożliwe! Chociaż z wyobraźnią Nicole Claveloux, nic nigdy nie jest pewne...
Historia rodzinna, jak nikt inny, do przeczytania w Metal ⚡️Wrzeczenie nr 4 🔥



Cytuj
Historia heroic fantasy, scenariusz podpisany Philippe Druillet i niesamowity rysunek Alexis: to „Przygody Yrrisa” 🔥
Początkowo ukazał się w trzecim i czwartym numerze Metal Hurlant, ten komiks jest do (ponownie)odkrycia w Metalu ⚡️Wrzeczenie nr 4!



Cytuj
Poznajecie piękną Zimbę Roula Jean-Claude Mézières?
Ekologiczna bajka przed czasem, do odkrycia w czwartym numerze Metalu ⚡️Wrzeczenie



Cytuj
W tym czwartym numerze sprawdźcie ostatni rozdział Vuzza Philippe Druillet!
Pożegnanie najbardziej niemoralnego bohatera,



Cytuj
Pod jego wiejską tablicą, „Crevasse” Luca i Francois Schuitena jest czystą opowieścią science fiction!



Cytuj
Zanurz się w najlepsze sF z czwartym numerem Metalu ⚡️Wrzeczenie!
Tutaj fragment „Wolnego upadku” Charlesa Imberta i Philippe'a Gaucklera, do (odkrycia ponownie)



Cytuj
Odkryj na nowo Eksterminatora 17 w czwartym numerze Metalu ⚡️Wrzeczenie!
Opublikowana od numeru 11 do numeru 19 Metal Hurlant, ta historia podpisana Enki Bilal zostanie uznana przez Katsuhiro Ōtomo jako inspiracja dla jego Akiry! Kultowe dzieło w sumie


Offline wujekmaciej

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #388 dnia: Śr, 15 Luty 2023, 23:19:21 »
W jakich kioskach to jest dostępne ?

Offline michał81

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #389 dnia: Śr, 15 Luty 2023, 23:25:16 »
W jakich kioskach to jest dostępne ?
W empikach.