Autor Wątek: Metal Hurlant  (Przeczytany 80491 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Leyek

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #75 dnia: Cz, 18 Listopad 2021, 00:16:51 »
Podejrzewam, że z MH będzie podobnie, obstawiam, że ukażą się max 3-4 numery. Obym się mylił.

Jak się ukażą 4 to spoko :)
Ale mam nadzieję, że póki będzie się ukazywać we Francji to i u nas też.

Offline Toranga

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #76 dnia: Cz, 18 Listopad 2021, 09:04:02 »
To dość optymistyczne założenie.
We Francji może się faktycznie dłużej utrzymać, a u nas to zupełnie inna historia.

Offline emedzi 12

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #77 dnia: Cz, 18 Listopad 2021, 10:47:40 »
Może nie ma co wyciągać od razu najgorszych wniosków o upadku polskiego wydania Metal Hurlant. Może ewentualny koniec Relaxu jest związany właśnie z wydawaniem MH, bo przecież spora część komiksów z tego nowego Relaxu, pochodziła właśnie z klasycznych numerów MH i teraz skoro zapewne wyjdą one w reedycji MH, to nie chcą ich powielać w Relaxie.

Offline starcek

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #78 dnia: Cz, 18 Listopad 2021, 10:48:43 »
We Francji chyba nie wydaje tego garażowa firma, która ma tylko jednego lub dwóch właścicieli i wszystko zleca na zewnątrz, więc gdy ktoś np. zachoruje to od razu zawali się cały proces wydawniczy?

Przykład "Relaxu" pokazuje, że w przypadku takiego wydawnictwa opłacanie prenumeraty to proszenie się o kłopoty.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline kv

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #79 dnia: Cz, 18 Listopad 2021, 10:57:54 »
Ciekawe dlaczego ruszają z MH a na dalszy plan przesuwają Relax.
Na ich stronie 2 pierwsze numery wyprzedane, limitki też. Jestem ciekaw czy to przemyślana sprawa...

Offline blackfish

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #80 dnia: Cz, 18 Listopad 2021, 13:35:00 »
Uważam, że polski rynek komiksowy nie jest w stanie pomieścić obu tych tytułów (choćby ze względu na wspomniane tu podobieństwa). Rachunek jest więc prosty i myślę, że doskonale wie o tym polski wydawca.

Offline Szekak

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #81 dnia: Cz, 18 Listopad 2021, 15:36:03 »
Mam potwierdzenie z poufnych zrodel, ze przy MH nie bedzie maczal paluszkow Pan z polishcomicart, zatem powinno byc lepiej. Wiem tez, ze niezla trzoda sie odwalila przy upadku Relaxu, ale podatuje sobie dzielenie sie tym publicznie, niemniej foro by mialo piekne uzywanie. 8)
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Voitas

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #82 dnia: Cz, 18 Listopad 2021, 15:41:05 »
Nie bądź taki, rzuć mięso hienom :)

Offline Szekak

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #83 dnia: Cz, 18 Listopad 2021, 16:04:27 »
Rzucilbym, ale to dosc powazne oskarzenia w kierunku Pana z polishcomicart, a poniewaz sa jedynie zaslyszane i nieoficjalne wiec rozsadniej bedzie, jak zachowam je dla siebie. :)
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Voitas

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #84 dnia: Cz, 18 Listopad 2021, 16:41:03 »

Offline Pinto

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #85 dnia: Cz, 18 Listopad 2021, 17:27:44 »
Tzn. co? Nie oddadzą mi pieniędzy?

Offline Szekak

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #86 dnia: Cz, 18 Listopad 2021, 17:34:20 »
Na ten temat nie mam zadnego info, wiec byc moze oddadza, na razie bym sie nie martwil na zapas.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Midar

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #87 dnia: Cz, 18 Listopad 2021, 17:42:28 »
Mam potwierdzenie z poufnych zrodel, ze przy MH nie bedzie maczal paluszkow Pan z polishcomicart, zatem powinno byc lepiej. Wiem tez, ze niezla trzoda sie odwalila przy upadku Relaxu, ale podatuje sobie dzielenie sie tym publicznie, niemniej foro by mialo piekne uzywanie. 8)
Wow, Szekak stałeś się „szarą eminencją” komiksowa. To zaszczyt znać Cię osobiście😀. Swoją drogą, mając takie informacje, nie poruszaj się po zmroku po Pradze Północ😉.

Offline starcek

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #88 dnia: Cz, 18 Listopad 2021, 17:49:57 »
MH wygląda na działalność typowo translatorską - bez własnego wkładu "redakcyjnego" jak w przypadku "Relaxu" - więc jestem ciekaw jak przyjmie na naszym rynku coś, co oryginalnie wydawane jest na innym rynku. Prenumeraty nie zaryzykuję, tym bardziej, że czekam jedynie na numer vintage.

To jest niczym reaktywacja Przekroju na polskim rynku parę lat temu. Też mają cykl kwartalny.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline Pawel.M

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #89 dnia: So, 20 Listopad 2021, 21:22:02 »
"Zero info do prenumeratorów pisma, którzy zapłacili pieniądze".
Na ten moment trochę przesadzacie. Wydawca podaje, że:

1. Nie ma decyzji co do Relaksu, ale problemem nie są pieniądze, tylko jakieś kłopoty prawne (przyznam, że nie wiem o co może chodzić - może Egmont wydając swoje Relaksy antologie coś sobie zastrzegł?).

2. Jak będzie decyzja "kończymy z Relaksem" - będzie kasa dla prenumeratorów, konkretnie 20 osób, bo tylu ich jest.

3. Co do MH, mają zabezpieczone środki na 3 lata wydawania.