Autor Wątek: Metal Hurlant  (Przeczytany 79178 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Leyek

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #45 dnia: Pn, 18 Październik 2021, 16:09:14 »
Niestety opinie z francuskiego Amazona nie napawają optymizmem. A jak do tego jeszcze dojdzie redakcja a'la Relax to będzie mieszanka wybuchowa. Jedyna nadzieja w tym, że opinie chciało się napisać marudom, a Ci normalniejsi zamówili wcześniej z Kickstartera a nie na Amazonie.

Tłumaczone tłumaczem Amazona:

Cytuj
Jeśli tak jak ja kupiłeś na kioskach pierwszy numer prawdziwego Howling Metal, zaoszczędź 20€. Mogą być dwie lub trzy historie, które nie są świetne, ale można je opublikować.

Cytuj
Czekałem na pierwszy numer nowej wersji Metal Howling. Niektóre publikacje na oficjalnej stronie na Facebooku zapowiadały prawdziwy renesans bardzo zainspirowany oryginalnym magazynem, z oczywiście utalentowanymi młodymi autorami, ale także klasykami opublikowanymi w pięknej epoce przez autorów takich jak Moebius czy Druillet... Niestety tak nie jest. Istnieje rzeczywiście kilka dość ładnych komiksów, całkiem w duchu metalu, ale są też historie, które są strasznie amatorskie, złe w scenariuszu, złe w rysowaniu i złe w cięciu... Szkoda. Jest również bardzo brakuje w humorystyczne historie, takie jak Tramber i Jano, Max, Mandryka, Dodo i Ben Radis czy Margerin, ponieważ Metal Howling nie był tylko narracją science fiction, nawet jeśli był to włócznia.
Mam szczerą nadzieję, że kolejne kwestie zostaną opracowane nieco lepiej, co może w końcu skłonić mnie do wykupienia subskrypcji.

Cytuj
Co za rozczarowanie!!! Jesteśmy bardzo daleko od poziomu przeszłości

Offline Szekak

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #46 dnia: Pn, 18 Październik 2021, 16:22:43 »
Ja na pewno dam kredyt zaufania i się nawet jaram.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline bibliotekarz

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #47 dnia: Pn, 18 Październik 2021, 16:23:46 »
Już sama okładka jest szkaradna, więc na razie się wstrzymam. Najwyżej wykupię tylko numery vintage.
Batman returns
his books to the library

Offline Death

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #48 dnia: Pn, 18 Październik 2021, 17:35:55 »
No, niestety. Okładka jest naprawdę brzydka.

Offline Leyek

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #49 dnia: Pn, 18 Październik 2021, 23:53:16 »
Okładka nie jest szałowa, ale nie jest też, aż taka zła. Lekko oldschoolowy klimat ma.
Fajna, klimatyczna też jest animacja, do której nawiązuje:

W sieci jest jeszcze taki filmik promujący wznowienie magazynu, ale nie umiem go wrzucić bezpośrednio na forum.
Reżyseria: Ugo Bienvenu.
https://player.vimeo.com/video/551951733?h=4df659b979"

Ogólnie podobnie jak kolega Szekak też się jaram, dla mnie to jedna z najważniejszych premier/wydarzeń tego roku.

Offline kv

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #50 dnia: Śr, 20 Październik 2021, 20:46:06 »
Pozycja pojawiła się na gildii, cena 99 pln, data: 10 grudnia.

Offline KubciO

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #51 dnia: Pn, 25 Październik 2021, 13:37:12 »
Czyli numery na ktore czekam w stylu vintage dopiero numery 3 i 4?

Info z Fb:
Pojawia się wiele pytań zatem chcielibyśmy rozwiać wszelkie wątpliwości. 🤔

W pierwszym numerze Metal Hurlant znajdą się tylko i wyłącznie nowe komiksy, wcześniej niepublikowane. Natomiast kolejny numer to wydanie VIntage - tam znajdziecie stare komiksy Metala, które znalazły się w poprzednich wydaniach magazynu.😃 Póki co, na naszej stronie możecie zamówić pierwszy numer  w wersji standardowej lub limitowanej 😎

Offline deFranco

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #52 dnia: Pn, 25 Październik 2021, 19:50:30 »
     Kupię, przeczytam, ocenię. Ale w razie czego, specjalnie rozczarowany nie będę.
Wynika to głównie z tego, że ja w ogóle jestem z urzędu zniechęcony większością
komiksów 2000+, a 2010+ to już w szczególności (nie jestem targetem dla współczesnej
popkultury po prostu) i od początku nastawiałem się na Vintage. Wyznaję zasadę
że "wszystko co najlepsze to już było".
     Gdybym chciał snuć dziwne teorie, to bym powiedział, że pierwotnie reinkarnacja Metal
Hurlant miała być tylko ze świeżym materiałem. Ale ktoś myślący i cwany zarazem,
podpowiedział im tam we Francji, że ta mizeria się nie przyjmie, więc wpadli na pomysł przeplatania
ze starym. Typowy lep.
     Jeśli grzbiety będą numerowane, to może się okazać, że spora część ludzi
będzie miała na półce 2,4,6,8,10,12itd...

A może jednak nie będzie tak źle  ;) I tak wszystko jest oceną subiektywną

Offline willy_poodle

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #53 dnia: Pn, 25 Październik 2021, 21:00:19 »
ja w ogóle jestem z urzędu zniechęcony większością
komiksów 2000+, a 2010+ to już w szczególności (nie jestem targetem dla współczesnej
popkultury po prostu) i od początku nastawiałem się na Vintage. Wyznaję zasadę
że "wszystko co najlepsze to już było".

Mnie się wydaje, że tak jest z całą popkulturą, nie tylko komiksem.
W muzyce prawie niczego z ostatnich 20 lat nie mogę słuchać. Zdarzają się jakieś pojedyncze rzeczy, głównie w jakichś niszach, ale tak ogólnie cały mainstream stał się niestrawny.
A ile było filmów przez ostatnie 20 lat, które by się chciało oglądać ponownie co jakiś czas?

Dla mnie rok 2000 to taka magiczna data, po której wszystko nagle obróciło się w g....

Offline misiokles

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #54 dnia: Pn, 25 Październik 2021, 21:11:15 »
Jak się upieracie przy mainstreamie to faktycznie nie ma czego słuchac, oglądać, czytać. Ja nie narzekam :)

Offline deFranco

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #55 dnia: Wt, 26 Październik 2021, 11:29:53 »
No masz trochę racji, ale myślę, że to głównie zależy od gustu,
i zapotrzebowania danego czytelnika. A moje są dość ograniczone i
wysublimowane zarazem oraz trochę niedzisiejsze.
Nie przeczę, że gdyby pogrzebać głębiej (poza rynkiem Polskim), mógłbym sporo znaleźć.
Ale tu się kłaniają ograniczenia jak bariera językowa czy finanse  :(

Offline bibliotekarz

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #56 dnia: Wt, 26 Październik 2021, 16:39:44 »
Wynika to głównie z tego, że ja w ogóle jestem z urzędu zniechęcony większością
komiksów 2000+, a 2010+ to już w szczególności (nie jestem targetem dla współczesnej
popkultury po prostu) i od początku nastawiałem się na Vintage. Wyznaję zasadę
że "wszystko co najlepsze to już było".
Batman returns
his books to the library

Offline Pinto

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #57 dnia: Śr, 27 Październik 2021, 17:11:00 »
Na moje pytanie, czy Metal będzie zszywany, otrzymałem odpowiedź:
Cytuj
Konsultowałem z drukarnia ...będzie częściowo zszywane
Wyjątkowe wydawnictwo, chyba jedyne takie w Polsce. Do tej pory myślałem, że to wydawca narzuca drukarni standard wydania, a nie odwrotnie. ??? I co znaczy częściowo zszywane? Albo coś jest zszywane, albo nie jest.

Offline freshmaker

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #58 dnia: Śr, 27 Październik 2021, 18:37:00 »
pewnie będzie szyto-klejone, czyli przyklejone do grzbietu. pojedyncze kartki raczej nie bada wypadały.

Offline Deg

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #59 dnia: Śr, 27 Październik 2021, 19:52:46 »
To chyba technika stosowana kiedyś w wydaniach Mandragory? Kartki nie wypadały, tylko czasem odklejały się jako zwarty blok od okładki...
This is my truth, tell me yours.