Autor Wątek: Metal Hurlant  (Przeczytany 79169 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Simon

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #15 dnia: Wt, 31 Sierpień 2021, 19:22:21 »
@misiokles Ok, spoko, nie wykryłem sarkazmu, bo nie śledzę wątku o Relaxie. :)

Ale się nie mogę doczekać na tę wersję Vintage. :D
"I've... seen things you people wouldn't believe...
Attack ships on fire off the shoulder of Orion.
I watched C-Beams glitter in the dark
Near the Tannhäuser Gates.
All those... moments... will be lost in time,
Like tears... in... rain.
Time... to die..."

Offline Leyek

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #16 dnia: Wt, 31 Sierpień 2021, 20:04:14 »
Komiksowa zawartość 1 numeru (za Facebookiem wersji francuskiej) - 288 stron, 225 stron komiksów, 23 kompletne i niepublikowane historie, reszta stron publicystyka i wywiady.

Sugerowałoby to szorty, bez komiksów w odcinkach, dla mnie wypas, tak sobie wyobrażam właśnie idealny magazyn komiksowy, znani autorzy w krótkich formach + publicystyka.

- "Pet Play" Diego Agrimbau Guionista i Lucas Varela



- "Ticket Tuesday" - Tommi Parrish i Maya Pen



- "Frissons synthétiques" - Jerry Frissen i Jessie Lonergan



- "Le Blues du dentiste" - Adam Sillard





- "Solar Plant" - Anna Mills i Luke Jones



- "The Passenger" - Pierre Van Hove



-  "La Vie de tous les jours" - Matt Fraction i Khaled Afif



- "Le roi est nu" - Fabien Vehlmann i Alfred



- "Un autre futur était possible" - Sylvain Runberg i Ingo Römling



- "Les différents visages du Dr Dehlinger" - Benjamin Fogel i Franck Biancarelli



- "HOP" - Bienvenu Ugo



- "Belle époque" - Roxane Lumeret



- "Aquarium" - Léo Quievreux



- "Ces mains qui ont planté" - Lee Laï i Samia Marshy



- "Orpheus" - Jeremy Perrodeau



- "E-Balade" - Merwan





Offline kierpic

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #17 dnia: Wt, 31 Sierpień 2021, 20:11:50 »
Pojawiają się informacje na facebooku polskiego wydawcy, wydawnictwa Labrum
Cytuj
Powoli odkryjemy karty jeśli chodzi o magazyn Metal Hurlant! Polska wersja Metal Hurlant będzie wydawana w systemie kwartalnym, zaraz po jego oryginalnej wersji. Pierwsze dwa numery będą zawierać zupełnie nowe komiksy, pozostałe zaś będą reedycją starych wydań w stylu vintage.




Offline Rodrigues

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #18 dnia: Wt, 31 Sierpień 2021, 20:12:44 »
Mnie jakoś większość tych rysunków nie podchodzi. Myślałem, że to będzie inny klimat.

brvk

  • Gość
Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #19 dnia: Wt, 31 Sierpień 2021, 20:14:31 »
Kiedy to ma wyjść?

Offline deFranco

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #20 dnia: Wt, 31 Sierpień 2021, 20:18:12 »
Póki co, ja bardziej jaram się tym "Vintage"


W oczekiwaniu koniecznie trzeba powtórzyć sobie kroniczki  :D

Offline freshmaker

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #21 dnia: Wt, 31 Sierpień 2021, 20:30:15 »
cudo

Offline kierpic

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #22 dnia: Wt, 31 Sierpień 2021, 20:37:39 »
Kiedy to ma wyjść?
W listopadzie.

W sieci jest jeszcze taki filmik promujący wznowienie magazynu, ale nie umiem go wrzucić bezpośrednio na forum.
Reżyseria: Ugo Bienvenu.
https://player.vimeo.com/video/551951733?h=4df659b979"

Pimpek

  • Gość
Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #23 dnia: Wt, 31 Sierpień 2021, 22:17:23 »
Wow! Te przykładowe plansze zapowiadają konkretną pyszotę!

sum41

  • Gość
Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #24 dnia: Wt, 31 Sierpień 2021, 22:19:03 »
Kurcze myslalem ze bedzie wiecej fantasy czy kosmosu i te rysunki beda ciekawsze ale chyba to przez to iz wyobraznia bazowala na starych Heavy Metal oby w wersji vintage to bylo.

Offline NuoLab

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #25 dnia: Wt, 31 Sierpień 2021, 22:22:25 »
Na archive.org jest pełno tego vintage zarówno w wersji oryginalnej Metal Hurlant jak i Heavy Metal.
Może jacyś znawcy polecą co warto pooglądać zanim doczekamy się tych papierowych wydań?

sum41

  • Gość
Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #26 dnia: Wt, 31 Sierpień 2021, 22:24:00 »
No ten filmik juz lepsze wrazenie robi i klimat niz te przykladowe strony.

Offline 79ers

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #27 dnia: So, 04 Wrzesień 2021, 20:01:10 »
Wiadomo według jakiego klucza będzie wydawany Vintage --> po kolei, od pierwszego  czy wybrane?

Offline wilk

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #28 dnia: Nd, 05 Wrzesień 2021, 09:08:04 »
Jeżeli chodzi o wersję vintage to wolałbym chyba przedruki z Heavy Metalu z lat 80. i 90. Mimo to jestem bardzo ciekawy tego projektu. Mam nadzieję, że nie będzie dubli z tym co do tej pory w Polsce zostało już wydane. Decyzję o zakupie odkładam więc do momentu zapoznania się ze spisem treści.

Offline tuco

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #29 dnia: Nd, 05 Wrzesień 2021, 12:37:22 »
Komiksowa zawartość 1 numeru (za Facebookiem wersji francuskiej) - 288 stron, 225 stron komiksów, 23 kompletne i niepublikowane historie, reszta stron publicystyka i wywiady.

Sugerowałoby to szorty, bez komiksów w odcinkach, dla mnie wypas, tak sobie wyobrażam właśnie idealny magazyn komiksowy, znani autorzy w krótkich formach + publicystyka.
Doczytałem gdzieś w necie, że w pierwszym numerze będzie również Bilal. Z tego, co zrozumiałem, każdym numer ma mieć swój temat przewodni; w pierwszym będzie to "bliska przyszłość", więc dosyć szeroki topik.

Wiadomo według jakiego klucza będzie wydawany Vintage --> po kolei, od pierwszego  czy wybrane?
Jestem przekonany, że nie będzie przedruków całych archiwalnych numerów, a raczej wybieranie co lepszych historii, a może też bardziej pasujących pod wybrany temat numeru.

Jeżeli chodzi o wersję vintage to wolałbym chyba przedruki z Heavy Metalu z lat 80. i 90. Mimo to jestem bardzo ciekawy tego projektu. Mam nadzieję, że nie będzie dubli z tym co do tej pory w Polsce zostało już wydane. Decyzję o zakupie odkładam więc do momentu zapoznania się ze spisem treści.
Dubli bym się raczej nie bał, chyba zbyt wiele ich nie będzie; myślę, że w numerach vintage nie będzie długich komiksów w odcinkach, a głównie takie znamy w PL ze starych numerów HM (z dubli to obstawiam szorty Moeba). No i nie liczyłbym też na opowieści z HM z lat '90 - HM po upadku MH i przejęciu redakcji HM przez inną ekipę niż na początku, HM zmienił trochę kurs, a przecież mamy dostać stare historie z MH, a nie średniostare z HM. Mnie taki układ akurat pasuje, ale rozumiem tych którzy liczyli np. na coś w stylu Ranxeroxa.