Autor Wątek: Taurus Media  (Przeczytany 342483 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline szulig

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #1755 dnia: Pn, 08 Kwiecień 2024, 15:09:52 »
Najpierw odpowiedz sobie na pytanie, czy w innych krajach wychodzi The Walking Dead wersja kolorowa w formacie wydań zbiorczych.
Kolorowa wersja nawet w Stanach Zjednoczonych nie ma wydań zbiorczych decyzją samego Roberta Kirkmana.

mozemy byc pierwsi :)

Offline Łazur

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #1756 dnia: Pn, 08 Kwiecień 2024, 15:58:41 »
Skończą wydawać wersję kolorową w zeszytach, to wezmą się za wydania zbiorcze. W walce komiksowego honoru z komiksowym biznesem, zazwyczaj wygrywa to drugie (i słusznie).
All Comics Are Beautiful

Online misiokles

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #1757 dnia: Pn, 08 Kwiecień 2024, 16:59:39 »
Skoro to decyzja Kirkmanna, to nie byłem pewien jego żądzy hasiory :)

Offline Łazur

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #1758 dnia: Pn, 08 Kwiecień 2024, 17:32:32 »
Gdyby nie miał takiej chcicy na hajs, to by nie robił każdego zeszytu w kolorze :)
All Comics Are Beautiful

Offline Kvothe

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #1759 dnia: Pn, 08 Kwiecień 2024, 19:23:07 »
Tylko, że jemu pieniędzy nie brakuje. Z praw do seriali szekli mu nie zbraknie. Misiokles ma racje, Kirkman powiedział, że nie będzie to nie będzie. Zresztą zeszyty w kolorze skończą wydawać za 4,5 roku, więc dopiero wtedy można coś dyskutować.

A nawiązując do innego wątku, może Kirkman ma honor  ;D
« Ostatnia zmiana: Pn, 08 Kwiecień 2024, 19:28:08 wysłana przez Kvothe »

Online Sędzia

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #1760 dnia: Pn, 08 Kwiecień 2024, 20:31:58 »
Invincible. Według @Koalar seria nie sprzedała się jakoś wybornie, a według mnie poszła znakomicie. To był duży nakład, a tom 1 jest nieosiągalny. Sam sprzedałem swój za 300 złotych. Tom 2 też prwdp zniknie. To jest sukces. Ukończone i nagradzane serie Image po serialu to absolutny must publish.

Ale tutaj to akurat TK mówił na jakimś spotkaniu, że nie są zadowoleni ze sprzedaży Invincible, jeśli mnie pamięć nie zawodzi. Wyprzedany 1 i 2 tom po 5 latach to żaden sukces, a na dodatek jeśli nie będzie dodruków to sprzedaż pozostałych siądzie i pójdą na przemiał. Pytanie czy będzie dodruk, jeśli tom 1 się wyprzedawał 5 lat.

IMO Spawn się nie sprzeda dobrze i będzie wtopą. Jak się weźmie za to małe wydawnictwo, to może się z tego nie wygrzebać. Może 10 lat temu, ale dzisiaj ten pociąg już odjechał. Oczywiście to tylko moje przewidywania, może ludzie się będą o niego zabijać. Ale beze mnie.

Offline Szekak

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #1761 dnia: Pn, 08 Kwiecień 2024, 21:10:54 »
Ja odświeżałem sobie wszystkie numery Spawna wydane przez TM-Semic + Mandragora kilka lat temu i tak, to nie było dobre... ale jak myśle, że mogłyby wyjść w integralu to chcę to mieć. Mieć i przeczytać, znowu, tym razem więcej zeszytów.
« Ostatnia zmiana: Pn, 08 Kwiecień 2024, 21:33:15 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Koalar

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #1762 dnia: Pn, 08 Kwiecień 2024, 21:24:51 »
Zdziwię się, jak w przyszłości nie będzie zbiorowych wydań Żywych trupów w kolorze. Sorry, ale tak to się robi: zeszyty > zbiorcze w miękkiej > zbiorcze w twardej > powiększone edycje itp. Tu jeszcze kolor.

W artykułach z czasów informowania o edycji kolorowej jest taki fragment na temat kolorowej wersji:
Cytuj
"will not be collected into trade paperbacks any time soon."

Nie wykluczam, że Kirkman gdzieś jeszcze jednoznacznie stwierdził, że nie będzie kolorowych wydań zbiorczych, ale stawiam, że będą.
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Online Rodrigues

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #1763 dnia: Pn, 08 Kwiecień 2024, 21:25:39 »
IMO Spawn się nie sprzeda dobrze i będzie wtopą. Jak się weźmie za to małe wydawnictwo, to może się z tego nie wygrzebać. Może 10 lat temu, ale dzisiaj ten pociąg już odjechał. Oczywiście to tylko moje przewidywania, może ludzie się będą o niego zabijać. Ale beze mnie.


Online Sędzia

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #1764 dnia: Pn, 08 Kwiecień 2024, 21:31:58 »
bo kupiłem za 70 dyszek paczkę ebooków Spawna na Humblebundle

Offline Gustavus_tG

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #1765 dnia: Pn, 08 Kwiecień 2024, 21:55:56 »
bo kupiłem za 70 dyszek paczkę ebooków Spawna na Humblebundle
Dokładnie tak
Bo to strasznie przegadany komiks jest (kadry dosłownie toną od ilości tekstu) ale ma fajny punkt wyjścia, kilka znośnych obyczajówek i pomimo licznych zapychaczy zmierza to w jakimś kierunku (niezły pomysł z klepsydrą). Ogólnie motyw odwiecznej walki piekło-niebo dobrze się sprzedaje w różnym medium. No i wizualnie McFarlane i Capullo tam wymiatają. Te komiksy bardziej się ogląda niż czyta. Pierwsze tomy na pewno byłyby w topce sprzedaży, ale przy tej długości serii prędzej czy później ta sprzedaż by siadła. Ciekawe jak tam Spawn/Batman sobie radzi.