Autor Wątek: Metal Hurlant  (Przeczytany 79167 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Edgar

Metal Hurlant
« dnia: Pn, 30 Sierpień 2021, 22:25:52 »
Wydawnictwo Humanoids wskrzesza ten legendarny magazyn. Będzie się ukazywał w dwóch wersjach. Współczesnej i Vintage. I ta informacja zainteresowałaby pewnie nielicznych, gdyby nie fakt, że wydawnictwo Labrum zakomunikowało na swoim Facebooku, że będzie przygotowywało polską wersję.
Ciekawe, co z tego wyjdzie.

Pimpek

  • Gość
Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #1 dnia: Pn, 30 Sierpień 2021, 22:40:07 »
Dobrą wieścią może być to, że:

"to oddzielny projekt Labrum i francuskiego Humanoids. Pierwszy numer będzie kopią formatu francuskiej wersji. Relax to projekt Labrum i Polischcomicart, które nie uczestniczy w tym wydaniu."

sum41

  • Gość
Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #2 dnia: Pn, 30 Sierpień 2021, 22:58:10 »
A to Vintage to przedruk starszych pozycji?

Bender

  • Gość
Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #3 dnia: Pn, 30 Sierpień 2021, 23:17:12 »
A to Vintage to przedruk starszych pozycji?

Pewnie nie, ale byłoby cudownie

Online vision2001

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #4 dnia: Pn, 30 Sierpień 2021, 23:31:00 »
Z FB za Magazyn Kreski:

Cytuj
Dlaczego o tej informacji jest tak cicho? Przecież to prawdziwa bomba! We Francji powrót magazynu "Metal Hurlant" jest dużym wydarzeniem, a my już zacieramy ręce w oczekiwaniu na polską edycję. Nie wiemy tylko, czy będzie to vinted - z archiwalnymi komiksami - czy ta zawierająca nowe komiksy.
EDIT: dostaliśmy odpowiedź od wydawnictwa - "cztery numery rocznie, dwa z zupełnie nowymi i dwa Vintage". Czyli na wypasie!

Online Leyek

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #5 dnia: Wt, 31 Sierpień 2021, 01:45:41 »
Ale bomba. Wreszcie magazyn na jaki nasz rynek zasługuje. Ten śmieszny Relax może się już zwijać.

Offline adamarluk

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #6 dnia: Wt, 31 Sierpień 2021, 01:59:04 »
Rewelacja, już ostrzę sobie zęby na perełki z Vintage. Legendarni Mistrzowie w końcu zawitają pod nasze strzechy w dużo bogatszej odsłonie.

Offline misiokles

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #7 dnia: Wt, 31 Sierpień 2021, 06:57:19 »
A to nie można tych historii wydać w osobnych albumach? Musze kupować wszystkie odcinki i wydawać kasę na dołączone inne, nie interesujące mnie opowieści?

Offline Simon

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #8 dnia: Wt, 31 Sierpień 2021, 08:35:39 »
@misiokles Taki urok magazynów. ;)
"I've... seen things you people wouldn't believe...
Attack ships on fire off the shoulder of Orion.
I watched C-Beams glitter in the dark
Near the Tannhäuser Gates.
All those... moments... will be lost in time,
Like tears... in... rain.
Time... to die..."

Offline freshmaker

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #9 dnia: Wt, 31 Sierpień 2021, 08:59:53 »
relax zbiera mniej więcej w połowie objętości poslkich twórców, więc metal hurlant to raczej coś innego. dla mnie oczywiście najciekawsze będą numery vintage.

Offline eyesore

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #10 dnia: Wt, 31 Sierpień 2021, 09:12:22 »
jeżu ale zajebiaszcza informacja, byle nie wywalili jakiejś kosmicznej ceny typu 100zł za numer bo padną na ryło szybko...

Offline Piterrini

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #11 dnia: Wt, 31 Sierpień 2021, 15:35:18 »
Jestem tego projektu bardzo ciekaw, na pewno dobra decyzja aby naprzemiennie wydawać nowe i archiwalne historie (tj. w osobnych numerach magazynu), od razu będzie widać co się lepiej sprzedaje i magazyn będzie miał większe szanse na "przetrwanie" ;)

A co do samej zawartości - miałem tylko styczność z amerykańską wersją (Heavy Metal), jak myślę "Metal" to zawsze na myśl przychodzą mi prace Frazetty... Teraz szukam na szybko i nie znajduję konkretów - czy wewnątrz pod kątem "technicznym" dużo było plansz typu właśnie Frazetty, czy też znanych z 2000AD Bisleya, Fabry'ego, MacNeila itd. (tj. malowanych plansz)? Nie ujmując Corbenowi czy Moebiusowi, ale w magazynie szukałbym raczej tego bardziej realistycznego stylu.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #12 dnia: Wt, 31 Sierpień 2021, 15:52:39 »
W Metal Hurlant było wszystko, nie żebym czytał wiele numerów, ale jak przeglądam jakieś biogramy autorów z przeróżnych bajek to mam wrażenie, że wszędzie widzę "publikował w Metal Hurlant".

Offline misiokles

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #13 dnia: Wt, 31 Sierpień 2021, 16:17:55 »
@misiokles Taki urok magazynów. ;)
Napisałem sarkastycznie ;) To były wypowiedzi forumowiczów w stosunku do Relaxu, które powinny też działać w stosunku do MH ;)

Online Leyek

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #14 dnia: Wt, 31 Sierpień 2021, 19:08:09 »
Pierwszy numer będzie kopią formatu francuskiej wersji."

Czyli szykuje się 288 stron komiksowego dobra :) Ciekawe jakie będzie opóźnienie, wersja francuska ma być już na koniec września.

Cytuj
Starting from September 29th, the legendary French comics magazine of science fiction Métal Hurlant will be back with the first issue dedicated to near future anticipation. The 288-page magazine will take the form of a mook and will gather the work of fifty authors and editors, who will each give their vision of the future. Every other issue, a vintage version will be published.