Autor Wątek: Metal Hurlant  (Przeczytany 79164 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wilk

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #30 dnia: Nd, 05 Wrzesień 2021, 19:36:13 »
Doczytałem gdzieś w necie, że w pierwszym numerze będzie również Bilal. Z tego, co zrozumiałem, każdym numer ma mieć swój temat przewodni; w pierwszym będzie to "bliska przyszłość", więc dosyć szeroki topik.
Jestem przekonany, że nie będzie przedruków całych archiwalnych numerów, a raczej wybieranie co lepszych historii, a może też bardziej pasujących pod wybrany temat numeru.
Dubli bym się raczej nie bał, chyba zbyt wiele ich nie będzie; myślę, że w numerach vintage nie będzie długich komiksów w odcinkach, a głównie takie znamy w PL ze starych numerów HM (z dubli to obstawiam szorty Moeba). No i nie liczyłbym też na opowieści z HM z lat '90 - HM po upadku MH i przejęciu redakcji HM przez inną ekipę niż na początku, HM zmienił trochę kurs, a przecież mamy dostać stare historie z MH, a nie średniostare z HM. Mnie taki układ akurat pasuje, ale rozumiem tych którzy liczyli np. na coś w stylu Ranxeroxa.
Ideałem byłaby dla mnie zawartość taka jak np. w Heavy Metal z lata 1988 r. Posiłkując się stroną wskazaną przez NuoLaba: https://archive.org/details/heavy-metal-the-illustrated-fantasy-magazine-summer-1988/mode/2up

Offline Leyek

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #31 dnia: Nd, 17 Październik 2021, 11:46:25 »
We Francji już ponad 2 tygodnie po premierze:



  - głownie od 38:08 nie wiem czy uda mi się dobrze tutaj wrzucić z czasem startu odtwarzania. Między 37:00 a 37:40 zawartość publicystyki.


Online eyesore

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #32 dnia: Pn, 18 Październik 2021, 14:32:30 »
no i wjechał preorder, 99zł to chyba dość dużo, zobaczymy jeszcze ile stron i jaki format

Offline Szekak

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #33 dnia: Pn, 18 Październik 2021, 14:43:09 »
Jest okladka limitowana. We Francji maja? :p
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Leyek

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #34 dnia: Pn, 18 Październik 2021, 14:45:51 »
@eyescore

Wydanie francuskie wg Amazona:

Miękka oprawa ‏ : ‎ 288 str.
Wymiary ‏ : ‎ 20.2 x 1.5 x 26.7 cm

Cenę obstawiałem w granicach bardziej 80 zł. Ale dla mnie to 99 też jest do przełknięcia, a jak jeszcze trafi się parę % rabatu to już w ogóle super.

EDIT. Dajcie linka do informacji o tym preorderze i okładce itd.
EDIT 2. @Szekak we Francji były okładki limitowane nawet chyba klika. Szczególnie dla tych co wsparli w crowfundingu.
« Ostatnia zmiana: Pn, 18 Październik 2021, 14:50:06 wysłana przez Leyek »

Online eyesore

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #35 dnia: Pn, 18 Październik 2021, 14:51:09 »
@eyescore

Wydanie francuskie wg Amazona:

Miękka oprawa ‏ : ‎ 288 str.
Wymiary ‏ : ‎ 20.2 x 1.5 x 26.7 cm

Cenę obstawiałem w granicach bardziej 80 zł. Ale dla mnie to 99 też jest do przełknięcia, a jak jeszcze trafi się parę % rabatu to już w ogóle super.
Myślę że z rabatem to moze byc średnio, Relaxy np nie mają nigdzie rabatu. Udało mi się kupić egzemplarz poekspozycyjny na allegro za 10zł taniej.  Może będzie promka jeszcze w Empiku na 20% to wtedy zawsze coś mniej bedzie.

Offline Rodrigues

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #36 dnia: Pn, 18 Październik 2021, 14:55:23 »
EDIT. Dajcie linka do informacji o tym preorderze i okładce itd.
EDIT 2. @Szekak we Francji były okładki limitowane nawet chyba klika. Szczególnie dla tych co wsparli w crowfundingu.

Pojedynczy album
METAL HURLANT
+ koszt przesyłki

https://labrum.pl/produkt/metal-hurlant-1/


PRENUMERATA
METAL HURLANT
BONUS 1: przesyłki magazynu na terenie Polski w cenie
BONUS 2: otrzymanie numeru 3-5 dni przed oficjalną premierą
99,00 PLN / 1 egz.
89,00 x 4 = 356,00 PLN

https://labrum.pl/produkt/prenumerata-metal-hurlant-1-4/


PRENUMERATA
METAL HURLANT
OKŁADKA LIMITOWANA
BONUS 1: przesyłki magazynu na terenie Polski w cenie
BONUS 2: otrzymanie numeru 3-5 dni przed oficjalną premierą
109,00 PLN / 1 egz.
99,00 x 4 = 396,00 PLN

https://labrum.pl/produkt/prenumerata-metal-hurlant-1-4-limitowana-edycja/


Dodatkowe info dla prenumeratorów:
"Umieść swoje nazwisko w liście subskrybentów! Kup prenumeratę do 21 listopada 2021r. a Twoje imię i nazwisko zostanie wydrukowane w liście subskrybentów!" - oczywiście można też zamówić prenumeratę bez publikowania nazwiska.
« Ostatnia zmiana: Pn, 18 Październik 2021, 14:57:40 wysłana przez Rodrigues »

Offline freshmaker

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #37 dnia: Pn, 18 Październik 2021, 14:58:41 »
pytanie czy można to będzie kupić np w ck. ja ostrożnie poczekam aż wyjdzie i zdecyduje czy kupić.

Offline Klima

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #38 dnia: Pn, 18 Październik 2021, 14:59:17 »
Pytanie czy brać na premierę czy poczekać na wersję z poprawionymi błędami ortograficznymi i gramatycznymi :P

Offline Leyek

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #39 dnia: Pn, 18 Październik 2021, 15:02:15 »
Okładka limitowana jest na twardo. W takim razie jest to nawet kusząca opcja. Ciekawe czy będzie też w szerokiej dytrybucji.

Szkoda, że premiera dopiero 4 grudnia.

sum41

  • Gość
Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #40 dnia: Pn, 18 Październik 2021, 15:07:16 »
Czyli numery na ktore czekam w stylu vintage dopiero numery 3 i 4?

ukaszm84

  • Gość
Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #41 dnia: Pn, 18 Październik 2021, 15:09:59 »
Mnie to zawsze zastanawia na naszym rynku jaką mam gwarancję przy takiej prenumeracie, że to będzie faktycznie wychodzić regularnie i że wyjdą choćby te numery, za które zapłaciłem. Niektórym wydawnictwom bym zaufał, ale Labrum w to nie wliczam, nie mam chęci się potem sądzić z nimi jeśli okaże się, że zostałem na lodzie. Szkoda, bo wersja HC za taką cenę byłaby spoko opcją a też się obawiam, że gdzie indziej będzie nie do dostania.

Offline Szekak

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #42 dnia: Pn, 18 Październik 2021, 15:12:43 »
Bedzie pewnie w tych miescach co Relax, czyli ich sklep, gildia...
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline tB

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #43 dnia: Pn, 18 Październik 2021, 15:19:12 »
... może EMPIK i zniżka 20% przy "odbiorze zamówienia empik.com"

Offline Rodrigues

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #44 dnia: Pn, 18 Październik 2021, 15:45:12 »
Czyli numery na ktore czekam w stylu vintage dopiero numery 3 i 4?

Nie da się chyba tego jednoznacznie ocenić na podstawie opisu. Równie dobrze mogą wyjść w trybie mieszanym.

Opis:
“Metal Hurlant” w końcu na polskim rynku!
Francuski magazyn został niedawno reaktywowany, a my postanowiliśmy ułatwić Wam do niego dostęp. Polska wersja czasopisma komiksowego będzie ukazywać się tuż po premierach we Francji, aż 4 razy w roku – dwa z nich będą aktualnymi numerami, a dwa kolejne w stylu Vintage. Kultowe komiksy, wspaniałe historie i ciekawe wywiady – to i wiele więcej czekać na Was będzie w naszym nowym magazynie.