Autor Wątek: Metal Hurlant  (Przeczytany 80478 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Leyek

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #225 dnia: Nd, 16 Styczeń 2022, 17:48:07 »
Jakby ktoś niezdecydowany chciał jeszcze "przekartkować" pierwszy numer w wersji PL:


Offline eridraven

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #226 dnia: Pn, 17 Styczeń 2022, 09:45:27 »
Porównanie edycji:

🤜standardowa
🤜limitowana
🤜francuska.

http://comixxy.com/2022/01/17/melat-hurlant-numer-1-porownanie-edycji/
Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy

ukaszm84

  • Gość
Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #227 dnia: Śr, 19 Styczeń 2022, 13:18:48 »

Offline fikander

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #228 dnia: Śr, 19 Styczeń 2022, 15:20:05 »
Miałem nie kupować MH, ale kiedy widzę te nazwiska na okładce 2. numeru, chyba nie zdołam się oprzeć ;D Numery Vintage zapowiadają się rewelacyjnie! Martwi mnie tylko ten mały format (zakładam, że będzie taki sam jak w numerze 1). Rysunki mistrzów trzeba będzie podziwiać przez lupę.
« Ostatnia zmiana: Śr, 19 Styczeń 2022, 15:26:57 wysłana przez fikander »

Offline tuco

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #229 dnia: So, 22 Styczeń 2022, 15:06:41 »
śmieszna sprawa w kontekście labrum-Relaxu: w pierwszym numerze MH pomiędzy 25-cioma szorciakami, dostaniemy "Zagładę" Andreasa i Foerstera, czyli mega-szybkiego dubla (przypomnę, pierwsze polskie wydanie mamy w Relaxie #36).
oprócz Andreasa na pewno zdubluje się nam również "The Long Tomorrow" Moeba i O'Bannona.

bynajmniej nie narzekam (choć osobiście wydaje mi się, że będę znał zapewne dużą część numeru vintage), przyjemność przeczytania tego wszystkiego po polsku, w dodatku w tak legendarnym tytule - przebija wszelkie maleńkie minusiki.

ciekawe czy np. chociażby taki "Crux Universalis" nie przyspieszy w końcu wydania (głównie wczesnych) krótkich form Bilala, równie mocno trzymam kciuki za Schuitena, który prócz Mrocznych Miast zrobił również inne ciekawe rzeczy.

oprócz tych nazwisk, w opisach numeru 2, doszukałem się jeszcze m.in. Druilleta, Gala, Gillona, Mezieresa, zapomnianego Nicolleta, czy też Marca Caro (scenarzysty Delicatessen).

Offline misiokles

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #230 dnia: So, 22 Styczeń 2022, 15:21:33 »
Czy ja wiem czy śmieszna? Zgaduję, że kupili licencje na te zdublowane shorty wcześniej niż zaczęto myśleć o wydawaniu MH i nie mieli pojęcia co francuzi wsadzą do numerów vintage.

Offline tuco

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #231 dnia: So, 22 Styczeń 2022, 16:11:28 »
Czy ja wiem czy śmieszna? Zgaduję, że kupili licencje na te zdublowane shorty wcześniej niż zaczęto myśleć o wydawaniu MH i nie mieli pojęcia co francuzi wsadzą do numerów vintage.
też tak uważam, absolutnie nie miałem niczego "więcej" na myśli. po prostu wyszło dosyć zabawnie. tyle.

[co do szortów Andreasa, to mam nadzieję (i jestem niemal przekonany), że kupili licencję na cały pierwszy tom "derives", kibicuję też wydaniu drugiego (oryginalnie wydanego po kilkunastu latach) tomu; z pierwszego pozostały 2 opowiadania, w sumie 14 stron]

Offline raj666

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #232 dnia: So, 22 Styczeń 2022, 17:18:47 »
Derives tom 2 to niestety bieda jest.

Offline Rodrigues

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #233 dnia: Cz, 17 Luty 2022, 17:46:13 »
Cytuj
METAL HURLANT
NR 2
PREMIERA
WIOSNA 2022

“Metal Hurlant” w końcu na polskim rynku!
Francuski magazyn został niedawno reaktywowany, a my postanowiliśmy ułatwić Wam do niego dostęp. Polska wersja czasopisma komiksowego będzie ukazywać się tuż po premierach we Francji, aż 4 razy w roku – dwa z nich będą aktualnymi numerami, a dwa kolejne w stylu Vintage. Kultowe komiksy, wspaniałe historie i ciekawe wywiady – to i wiele więcej czekać na Was będzie w naszym nowym magazynie. Stay tuned!

format 205mm x 270mm
288 stron


Offline tuco

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #234 dnia: Cz, 17 Luty 2022, 17:55:24 »

;D nazwiska na okładce powodują, że bezwiednie klękam, pochylam głowę i zaczynam się modlić!  ;D

Offline Simon

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #235 dnia: Cz, 17 Luty 2022, 17:56:20 »
"I've... seen things you people wouldn't believe...
Attack ships on fire off the shoulder of Orion.
I watched C-Beams glitter in the dark
Near the Tannhäuser Gates.
All those... moments... will be lost in time,
Like tears... in... rain.
Time... to die..."

Offline Rodrigues

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #236 dnia: Cz, 17 Luty 2022, 18:01:17 »
Na tą chwilę można zamówić tylko w prenumeracie i nie wiadomo jak wygląda okładka limitowana.

Offline misiokles

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #237 dnia: Cz, 17 Luty 2022, 18:13:57 »
Labrum też każe sobie dopłacać przesyłkę do prenumeraty MH?

Offline Rodrigues

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #238 dnia: Cz, 17 Luty 2022, 18:26:36 »
Teraz już tak, ale w zeszłym roku, kiedy wychodził 1 tom i ktoś zamówił prenumeratę koszty dostawy były zawarte w cenie.

Offline roble

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #239 dnia: Śr, 23 Luty 2022, 11:17:07 »