Autor Wątek: Mandragora  (Przeczytany 19809 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nawimar III

Odp: Mandragora
« Odpowiedź #60 dnia: Pt, 22 Marzec 2019, 15:50:13 »
Głównie chodziło oczywiście o kasę za komiksy, a konkretnie o jej brak. Facet był rekordzistą pod tym względem, bo finansowe kłopoty miała przez niego nie tylko Mandra i Mucha, ale też częściowo Taurus (u nich także "działał"). A co wyniósł z Egmontu gdzie także go zatrudniano to już wiedzą ci, co skupowali odeń ten towar. Z tego co słyszałem gość dostał zaocznie wyrok sądowy (zdaje się, że na sprawy się nie stawiał). Tyle że w zawiasach. Krążyły plotki, że zatrudnił się gdzieś na Śląsku w administracji Świata Książki, który notabene również w pewnym momencie miał spore kłopoty. Nic tylko podrzucać tę "Pandorę" konkurencji ;) 

Offline Martin Eden

Odp: Mandragora
« Odpowiedź #61 dnia: Pt, 22 Marzec 2019, 17:16:42 »
Fajnie poczytać, rzeczywiście wydawnictwo swego czasu dorzucało na rynek konkretne tytuły.

A jego właściciel - czy dobrze kojarzę, że na imię mu było Przemek - jeszcze działa w środowisku?

Offline radioblackmetal

Tolerancja nie oznacza akceptacji.


The darkness will swallow everything

Offline Tymon Nadany

Odp: Mandragora
« Odpowiedź #63 dnia: Cz, 11 Kwiecień 2019, 18:58:57 »
Zawsze mnie zastanawiało dlaczego  akurat Spawn miał zaszczyt być jedyną taśmową  serią mandragory. Czy to koszt licenzji był odpowiednio niższy a może wydawca uznał że ten komiks  ma więcej sensu od  np Marveli bo losy postaci nie były tak poplątane i w dodatku  niektórzy  polscy czytelnicy znali tą serię od  jej samego początku dzięki tm-semicowi.

Offline misiokles

Odp: Mandragora
« Odpowiedź #64 dnia: Cz, 11 Kwiecień 2019, 20:39:02 »
Gdyż u nas McFarlane był wówczas u szczytu popularności. Podobnie jak Jim Lee, ale Wild Cats nie pykło. Chyba zeszytówki były za drogie (całe w kredzie), ale nie pamietam dobrze.

Offline Archie

Odp: Mandragora
« Odpowiedź #65 dnia: Pt, 03 Maj 2019, 15:30:58 »
To, że McFarlane był popularny to jedno, a głownym czynnikiem przez, który Mandragora kontynuowała akurat przygody Spawna był fakt, że ta postać zyskała uznanie w Polsce. Znacząco różnił się klimatem od komiksów superbohaterskich z Marvela i DC wydawanych w tamtym czasie i ludziom się to spodobało. Z resztą nadal cieszy się zainteresowaniem w naszym kraju i byłoby dobrze gdyby któreś wydawnictwo ruszyło z jego serią (najlepiej od Spawn: Endgame).
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthafuckin' happens. And it can happen to you."

Offline Tymon Nadany

Odp: Mandragora
« Odpowiedź #66 dnia: Pt, 03 Maj 2019, 16:33:45 »
Endgame nie miało wydania zbiorczego więc ciężko by to wydać w Polsce polecam zapoznać się z tym artykułem
https://imagecomicsjournal.blogspot.com/2018/09/felieton-spawn-ktory-nie-chce-dac-sie.html

Offline Archie

Odp: Mandragora
« Odpowiedź #67 dnia: Pt, 03 Maj 2019, 17:04:59 »
Mocno śledzę serię właśnie od Endgame do chwili bieżącej także nie musisz mnie odsyłać do wpisu Lokusa.

Endgame miało wydanie zbiorcze (a nawet dwie edycje) i nie licząc runu z Jimem Downingiem jako Spawnem historia od tamtej pory ma ciągłość w TPB.

Wygląda ona tak:
1. Endgame (#185-196)
2. Run z Downingiem (niestety z zeszytów #197-250 zebrano tylko #201-212 w Spawn: New Beginnings vol. 1-2)
3. Resurrection (one-shot i #251-255)
4. Satan Saga Wars (#256-262)
5. Hell on Earth (#263-275)
6. Dark Horror (#276-283)

Run z Downingiem nie jest wymagany do czytania dalszych przygód Ala. W mojej ocenie jest on bardzo dobry i wielka szkoda, że nie przyjął się u fanów. Na pewno warto byłoby wydać go również u nas, bo da się spokojnie poskładać wydania zbiorcze z dalszych zeszytów. Aktualnie wydawane numery (te po Dark Horror) skupiają się na powrocie do wątków z Endgame oraz Resurrection i oczywiście wszystko kręci się wokół lubianego przez czytelników Simmonsa.
« Ostatnia zmiana: Pt, 03 Maj 2019, 17:38:48 wysłana przez Archie »
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthafuckin' happens. And it can happen to you."

Offline Szekak

Odp: Mandragora
« Odpowiedź #68 dnia: Pt, 27 Wrzesień 2019, 15:57:55 »
Mam pytanko, bo nie mogę nigdzie tego zlokalizować - kto tworzył okładki do polskich essentiali Punishera i Spider-Mana tom 1+2?
Piękno jest w oczach patrzącego.

ramirez82

  • Gość
Odp: Mandragora
« Odpowiedź #69 dnia: Pt, 27 Wrzesień 2019, 16:14:54 »
Punisher - Robert Adler
Spider-man 1 - Tomasz Leśniak

A okładka w 2 tomie Spider-mana nie była czasem oryginalna? Romity?

Offline Kielo

Odp: Mandragora
« Odpowiedź #70 dnia: Pt, 27 Wrzesień 2019, 16:18:57 »
Mam pytanko, bo nie mogę nigdzie tego zlokalizować - kto tworzył okładki do polskich essentiali Punishera i Spider-Mana tom 1+2?

Pierwszego Spidermana zrobil Tomasz Lesniak, drugi mial oryginalna okladke Romity.

Offline Szekak

Odp: Mandragora
« Odpowiedź #71 dnia: Pt, 27 Wrzesień 2019, 16:20:45 »
Super, dzięki panowie!
Piękno jest w oczach patrzącego.

John

  • Gość
Odp: Mandragora
« Odpowiedź #72 dnia: Pt, 27 Wrzesień 2019, 16:21:41 »
Co? A nie Filip Myszkowski?

ramirez82

  • Gość
Odp: Mandragora
« Odpowiedź #73 dnia: Pt, 27 Wrzesień 2019, 16:28:59 »
Co? A nie Filip Myszkowski?

Ale którą z wymienionych miał Myszkowski narysować?

Wg. tej rozpiski, Filip narysował okładki do Daredevil 1 i 2 i Ghost Rider. Hmmm... do obu Daredevili rysował?  :-\
« Ostatnia zmiana: Pt, 27 Wrzesień 2019, 16:30:37 wysłana przez ramirez82 »

John

  • Gość
Odp: Mandragora
« Odpowiedź #74 dnia: Pt, 27 Wrzesień 2019, 16:33:52 »
Mówię o Spider-Manie Tom 1.