Autor Wątek: Listy komiksowe  (Przeczytany 25599 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Konrad

Odp: Listy komiksowe
« Odpowiedź #15 dnia: Pt, 29 Styczeń 2021, 13:06:32 »
Dodałem kilkanaście Egmontów, uzupełniłem wszystkie tytuły NSC i zaraz zabieram się za Muchę (edit. dodane)
« Ostatnia zmiana: Pt, 29 Styczeń 2021, 13:29:15 wysłana przez Konrad »

ukaszm84

  • Gość
Odp: Listy komiksowe
« Odpowiedź #16 dnia: Pt, 29 Styczeń 2021, 13:58:11 »
Ciekawe czy się odnajdzie kiedyś słynny, brakujący numer 444 KŚK?

Offline kenji

Odp: Listy komiksowe
« Odpowiedź #17 dnia: Pt, 29 Styczeń 2021, 17:59:33 »
michał81- świetny wątek. Na pewno lista będzie pomocna dla wielu.

Offline michał81

Odp: Listy komiksowe
« Odpowiedź #18 dnia: Pt, 29 Styczeń 2021, 20:10:03 »
michał81- świetny wątek. Na pewno lista będzie pomocna dla wielu.
To jest po prostu kontynuacja wątku z gildii. Plik w sieci znajduje się od kilku lat.

Uzupełniłem serię Aliens i Predator - brakuje tylko Aliens Black&White Classic Omnibus jeśli ktoś zna to może dopisać.

Kompletne do ostatnich numerów są także Punishera MAX, Kapitana Amerykę Brubakera, Daredevila (obie serię), Doom Patrol, Hitman, Saga Nieskończoności, Kosmos Marvela, BBPO.

W DC Deluxe brakuje Aquaman - Antologia oraz Uniwersum DC według Mike`a Mignoli.
« Ostatnia zmiana: Pt, 29 Styczeń 2021, 21:06:59 wysłana przez michał81 »

Motyl

  • Gość
Odp: Listy komiksowe
« Odpowiedź #19 dnia: Pt, 29 Styczeń 2021, 21:10:32 »
Bardzo fajna inicjatywa. W sekcji TM-Semic można zaktualizować niektóre dane. Pony ukazały się tylko 2 numery, a nie 4. Różowej Pantery było 13 numerów. Z kolei przy Spider-Manie powinno raczej być 103, bo numer 8/94 to jeden i ten sam komiks różniący się jedynie hologramem. TM-Semic nigdzie nie uwzględniał, że w 1994 roku wydał 13 zeszytów z Pająkiem.

Motyl

  • Gość
Odp: Listy komiksowe
« Odpowiedź #20 dnia: So, 30 Styczeń 2021, 11:44:08 »
W DC Deluxe brakuje Aquaman - Antologia oraz Uniwersum DC według Mike`a Mignoli.

Już dodane, jak i nowości.

Offline Kadet

Odp: Listy komiksowe
« Odpowiedź #21 dnia: So, 30 Styczeń 2021, 13:51:40 »
Dodałem trochę nowych wydań Garfielda i Usagiego (z wyjątkiem najnowszego tomu Sagi - jeszcze u mnie nieodfoliowany).

W tej chwili nie mam za bardzo czasu, ale gdyby ktoś chciał się pobawić, to trudno dostępne tomy można wyszukać w Przewodniku Bibliograficznym: pobrać dany PDF i wyszukać w nim frazę "Klub Świata Komiksu":

https://www.bn.org.pl/bibliografie/bibliografia-narodowa/przewodnik-bibliograficzny/numery-do-pobrania
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

ukaszm84

  • Gość
Odp: Listy komiksowe
« Odpowiedź #22 dnia: So, 30 Styczeń 2021, 13:57:21 »
Pytanie czy tam nie ma błędów. Staruszek Logan - Strefy wojny ktoś wcześniej wpisał na listę jako 1497, tutaj jest jako 1498.

Offline michał81

Odp: Listy komiksowe
« Odpowiedź #23 dnia: So, 30 Styczeń 2021, 14:00:14 »
Pytanie czy tam nie ma błędów.
Są.

W tej chwili nie mam za bardzo czasu, ale gdyby ktoś chciał się pobawić, to trudno dostępne tomy można wyszukać w Przewodniku Bibliograficznym: pobrać dany PDF i wyszukać w nim frazę "Klub Świata Komiksu":
Super rozwiązanie, jest przy tym trochę roboty, ale ..... to załatwia sporo brakujących albumów.
« Ostatnia zmiana: So, 30 Styczeń 2021, 14:09:26 wysłana przez michał81 »

Offline MarcusSz

Odp: Listy komiksowe
« Odpowiedź #24 dnia: So, 30 Styczeń 2021, 15:51:46 »
Wpisując Lucky Luke napotkałem jedną sytuacje "interesującą" - pierwszy tom, czyli "kopalnia złota Dicka Diggera" ma w stopce że jest 1 albumem KŚK, a na liście jest tam co innego  :-\

Offline Konrad

Odp: Listy komiksowe
« Odpowiedź #25 dnia: So, 30 Styczeń 2021, 15:56:13 »
Są.
Super rozwiązanie, jest przy tym trochę roboty, ale ..... to załatwia sporo brakujących albumów.

W tych PDFach są błędy, natomiast wyszukiwarka na katalogi.bn.org.pl działa bez zarzutu i jeszcze nie znalazłem tam błędu. Uzupełniam Egmonty

Offline Konrad

Odp: Listy komiksowe
« Odpowiedź #26 dnia: So, 30 Styczeń 2021, 21:49:16 »
Praktycznie cały Egmont uzupełniony. W tej chwili jest chyba 15 brakujących numerów

Offline Kadet

Odp: Listy komiksowe
« Odpowiedź #27 dnia: So, 30 Styczeń 2021, 21:59:59 »
Dzięki za ogrom roboty :) Teraz czas na zapełnianie luk.

Co do tego "Dicka Diggera", to na pewno błąd w numeracji KŚK - to jest pierwszy album Lucky Luke'a, a nie pierwszy KŚK w ogóle. Nie wiem tylko, czy przez to ten komiks w ogóle nie ma numeru KŚK, czy może miał dostać jeden z tych wolnych (ale żadna z luk nie pasuje za bardzo do daty jego wydania - październik 2018).

EDIT: Zapełniłem jedną z luk: 1308 to numer angielskiej wersji "Szkoły latania", która jeszcze się nie ukazała oficjalnie. Zakładam jednak optymistycznie, że kiedyś uda się Egmontowi ją wydać i że nie zmienią wtedy jej numeru.
« Ostatnia zmiana: So, 30 Styczeń 2021, 22:06:01 wysłana przez Kadet »
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline michał81

Odp: Listy komiksowe
« Odpowiedź #28 dnia: So, 30 Styczeń 2021, 23:15:05 »
EDIT: Zapełniłem jedną z luk: 1308 to numer angielskiej wersji "Szkoły latania", która jeszcze się nie ukazała oficjalnie. Zakładam jednak optymistycznie, że kiedyś uda się Egmontowi ją wydać i że nie zmienią wtedy jej numeru.
Powinien zostać ten sam numer, np. takie Azyl Arkham pomimo wznowienia w DC Deluxe posiada ten sam numer co pierwsze wydanie w Mistrzach Komiksu. Podobna sytuacja jest z wznowieniem Sin City w twardej oprawie, posiada te same numery co wydanie miękko okładkowe.

Motyl

  • Gość
Odp: Listy komiksowe
« Odpowiedź #29 dnia: So, 30 Styczeń 2021, 23:19:43 »
Dodałem kilka brakujących egmontów no i pierwszy zonk Sisters tom 13 i Liga Sprawiedliwości Bez sprawiedliwości dzielą ten sam numer 1661. Pewnie to oznacza, że  niektóre pola zostaną puste.