Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1067978 razy)

0 użytkowników i 11 Gości przegląda ten wątek.

Offline OokamiG

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #7140 dnia: So, 20 Kwiecień 2024, 20:42:39 »
Egmont wydal Wojnę Domową z przesuniętymi rozkładówkami i od tej pory już taki babol mu się nie zdarzył, Mucha też już tego będzie pilnować teraz. Pomimo przesuniętych splashów, na które jeszcze nie trafiłem a jestem prawie w połowie, drugi tom X-statix nadal świetny.
« Ostatnia zmiana: So, 20 Kwiecień 2024, 21:08:49 wysłana przez OokamiG »

Offline Kadet

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #7141 dnia: So, 20 Kwiecień 2024, 20:48:03 »
Wy tu sugerujecie, że jakby Egmont wydał np. Amazing Spider-Man z "zepsutymi" rozkładówkami albo Batmana z pikselozą to nikt by o tym nie napisał.

Ja nic takiego nie sugeruję.

Tylko to nie chodzi o literówki.

I ja też nie tylko o literówkach piszę.
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline Popiel

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #7142 dnia: So, 20 Kwiecień 2024, 20:50:51 »
Ej no, jak to nie ma krytyki Egmontu? Przecież ten kolega, który nie zna słowa "przenicować" i który kiedyś nie zrozumiał komiksu z Myszką Miki stworzył z wyliczania ich błędów fundament swojego istnienia. Aż dziwne, że się tu nie udziela.

No chyba że uczy się nowych słówek.

Offline Kadet

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #7143 dnia: So, 20 Kwiecień 2024, 21:08:01 »
Ale swoją drogą wytykanie innym, że nie znali jakiegoś słowa i nie rozumieją jakiegoś komiksu to też raczej słabe jest...

A nawiasem mówiąc, ja też kiedyś nie zrozumiałem komiksu z Myszką Miki. Do dziś nie wiem, jak interpretować ostatni kadr tej historii z "Giganta" 2/1997:

https://inducks.org/story.php?c=D+95197

Zdaje się więc, że chyba również nie jestem kompetentnym fanem komiksów.
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline bibliotekarz

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #7144 dnia: So, 20 Kwiecień 2024, 22:15:56 »
Ale swoją drogą wytykanie innym, że nie znali jakiegoś słowa i nie rozumieją jakiegoś komiksu to też raczej słabe jest...
Dlaczego? Bo każdy, kto 18 lat skończył automatycznie staje się jednakowo mądry?

Słabe, i to na maksa, to jest schlebianie głupocie.
Batman returns
his books to the library

Offline Kadet

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #7145 dnia: So, 20 Kwiecień 2024, 22:46:06 »
Nie, dlatego że nie lubię wycieczek osobistych, które nie wnoszą wiele do dyskusji.

Równie dobrze zamiast

Cytuj
Przecież ten kolega, który nie zna słowa "przenicować" i który kiedyś nie zrozumiał komiksu z Myszką Miki stworzył z wyliczania ich błędów fundament swojego istnienia.

można by napisać

Cytuj
Przecież Bazyliszek stworzył z wyliczania ich błędów fundament swojego istnienia.

Nie widzę, co to rozwinięcie w pierwszej wersji wnosi do dyskusji poza tym, żeby ponatrząsać się jeszcze trochę z Bazyliszka, mimo że nie ma to związku z obecnym wątkiem. Nie popieram schlebiania głupocie i jestem za tym, żebyśmy konstruktywnie punktowali sobie wzajemnie błędy, jeśli jest taka potrzeba, ale z szacunkiem. Nawet jeśli druga osoba nas drażni.
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Online vision2001

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #7146 dnia: Nd, 21 Kwiecień 2024, 11:08:56 »
Cytuj
Bzzz, bzzz!
Już 29 kwietnia poznacie Rowan Black. Rowan pracuje w biurze śledczym. Rowan jest także wiedźmą, pamięta zapach ciał płonących na stosie, wie, jaką moc daje odcięta lewa ręka mordercy, i zna zagrożenie, jakie niesie krew przelana na kamiennym ołtarzu przy świetle księżyca w nowiu. Problem w tym, że nie tylko ona...
CZARNA MAGIA – PIERWSZA KSIĘGA CIENI to niezwykła mieszanka horroru i kryminału z gatunku noir autorstwa scenarzysty GREGA RUCKI i rysowniczki NICOLI SCOTT, której – dzięki subtelnej grze cieni i wychwyceniu koloru w szarościach – udało się pogodzić to, co fantastyczne i nieznane, z przyziemnością policyjnych procedur.
Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach BLACK MAGICK #1–11.
TYLKO DLA DOROSŁYCH CZYTELNIKÓW
Tłumaczenie: Arek Wróblewski
Liczba stron: 304
Format: 180 x 275 mm
Oprawa: twarda
Papier: kredowy
Druk: kolor
ISBN:  978-83-67571-29-6
Wydanie pierwsze
Cena okładkowa: 169,00 zł
Premiera: 29 kwietnia 2024 roku





Pierwszy splash page:



;)





I drugi splash:





« Ostatnia zmiana: Nd, 21 Kwiecień 2024, 11:16:24 wysłana przez vision2001 »

Offline wojtpil

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #7147 dnia: Dzisiaj o 11:58:31 »
Black Magick

tom 1 Muchy to wydania zbiorcze tp 1 i 2 (zeszyty 1-11)
tom 2 to będzie wydanie zbiorcze tp 3 (zeszyty 12-16)





Offline michał81

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #7148 dnia: Dzisiaj o 12:42:40 »
tom 1 Muchy to wydania zbiorcze tp 1 i 2 (zeszyty 1-11)
Tak, ale to wydanie jest na oparte na wydaniu Black Magick: The First Book Of Shadows, a nie tylko dwóch tpb, wskazuje na to ilość stron (czyli będzie sporo dodatków, których nie było w tpb).


tom 2 to będzie wydanie zbiorcze tp 3 (zeszyty 12-16)
wątpię, #16 zeszyt to nie jest koniec historii, te 11 pierwszych zeszytów zamyka pewne wątki opowieści, przez co nie ma się wrażenia urwania historii, w przypadku #16 tak nie jest, więc dopóki twórcy nie wrócą do kontynuacji, watpię aby Mucha wydała ten pojedunczy tpb
« Ostatnia zmiana: Dzisiaj o 12:47:24 wysłana przez michał81 »

Offline amsterdream

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #7149 dnia: Dzisiaj o 12:47:53 »
Mucha Comics ostatnio coś słabo przędzie. Koniec kwietnia a oni wydali raptem trzy komiksy. Czyżby te wtopy odcisnęły  jednak piętno na sprzedaży? A może im już wcześniej sprzedaż siadła ze względu na ceny i kryzys rynku? Pytania bez odpowiedzi.

Offline wojtpil

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #7150 dnia: Dzisiaj o 12:51:49 »
Mucha Comics ostatnio coś słabo przędzie. Koniec kwietnia a oni wydali raptem trzy komiksy. Czyżby te wtopy odcisnęły  jednak piętno na sprzedaży? A może im już wcześniej sprzedaż siadła ze względu na ceny i kryzys rynku? Pytania bez odpowiedzi.
Pozycje Muchy do najtańszych nie należą. Także dla mnie ich tempo wydawania jest raczej zaletą ;)

Online Raveonettes

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #7151 dnia: Dzisiaj o 13:02:36 »
Tak, ale to wydanie jest na oparte na wydaniu Black Magick: The First Book Of Shadows, a nie tylko dwóch tpb, wskazuje na to ilość stron (czyli będzie sporo dodatków, których nie było w tpb).

wątpię, #16 zeszyt to nie jest koniec historii, te 11 pierwszych zeszytów zamyka pewne wątki opowieści, przez co nie ma się wrażenia urwania historii, w przypadku #16 tak nie jest, więc dopóki twórcy nie wrócą do kontynuacji, watpię aby Mucha wydała ten pojedunczy tpb
Faktycznie zeszyt 11 zamyka pewne wątki, no ale nie można powiedzieć że nie ma się wrażenia urwania historii. Przynajmniej ja miałem takie wrażenie.

Offline wojtpil

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #7152 dnia: Dzisiaj o 13:05:20 »
w przypadku #16 tak nie jest, więc dopóki twórcy nie wrócą do kontynuacji, watpię aby Mucha wydała ten pojedunczy tpb

Zeszyt 16 wyszedł w listopadzie 2020 r. więc szanse na kontynuacje są raczej nikłe.

Offline michał81

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #7153 dnia: Dzisiaj o 13:23:04 »
Faktycznie zeszyt 11 zamyka pewne wątki, no ale nie można powiedzieć że nie ma się wrażenia urwania historii. Przynajmniej ja miałem takie wrażenie.
Może trochę niefortunienie to napisałem, bo chodziło mi o porównanie z #16, gdzie tam chyba jest (jeśli dobrze pamiętam) cliffahanger (dawno czytałem, bo już zwątpiłem czy Mucha to wyda). To może lepszym byłoby napisanie otwrate zakończenie.

Offline jotkwadrat

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #7154 dnia: Dzisiaj o 14:47:25 »
Szkoda że całości nie wrzucą w jeden tom.