Autor Wątek: Listy do E.  (Przeczytany 22018 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Listy do E.
« Odpowiedź #105 dnia: Nd, 26 Styczeń 2020, 18:48:43 »
Tak? A ja pamietam, że TK jaral się integralem w czerni i bieli i chciałby kiedyś wydać, ale niewątpliwie wydanie Libertago przyczyniło się do dołożenia tych planów na jeszcze późniejsze kiedyś.

Offline michał81

Odp: Listy do E.
« Odpowiedź #106 dnia: Nd, 26 Styczeń 2020, 19:08:45 »
Tak się jarał, że nawet powiedział, że jest problem jak to zrobić, kiedy później zamiast rysowanych kadrów później są malowane? Jak powiedziałem skończyło się jak się skończyło.

Powiem tak miał możliwość wydania Księcia Nocy w zbiorczym i wydał jakieś dziwne składaki z numeracją, która teraz gryzie się kolejnymi częściami, które wychodzą, a u nas ich brak.

ramirez82

  • Gość
Odp: Listy do E.
« Odpowiedź #107 dnia: Nd, 26 Styczeń 2020, 19:23:23 »
Tak się jarał, że nawet powiedział, że jest problem jak to zrobić, kiedy później zamiast rysowanych kadrów później są malowane?

Nie rozumiem. Czyli negujesz to, że się jarał? Czy uważasz, że wymyślił sobie problem jak to później zrobić z tymi malowanymi?

Online misiokles

Odp: Listy do E.
« Odpowiedź #108 dnia: Nd, 26 Styczeń 2020, 19:56:45 »
Swoją drogą E powinien chyba zastanowić sie nad rozłożeniem dystrybucji, skoro w jednym sklepie komiks (ponoć) się wala, a w innych od jakiegoś czasu go nie ma.

Egmont nie wysyła do sklepów, wysyła do hurtowni, a sklepy zamawiają właśnie z hurtowni :) Wszystkie duże wydawnictwa tak działają :)

Offline radef

Odp: Listy do E.
« Odpowiedź #109 dnia: Nd, 26 Styczeń 2020, 20:17:55 »
Egmont nie wysyła do sklepów, wysyła do hurtowni, a sklepy zamawiają właśnie z hurtowni :) Wszystkie duże wydawnictwa tak działają :)
Egmont czasem wysyła do sklepów. Np. taka Gildia ma na pewno część tytułów od nich bezpośrednio, przez to premiery zwykle mają dzień wcześniej, a część tytułów (np. czasem Giganty, SW Komiks, Marvel Komiks) jest dostępna tylko u nich i na Egmont.pl.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

sum41

  • Gość
Odp: Listy do E.
« Odpowiedź #110 dnia: Nd, 26 Styczeń 2020, 20:50:30 »
Po co ta ankieta jak wymieniacie tytuły cały czas dostępne.  :o

Po co ta ankieta kiedy nikt tego bajzlu nieprzeczyta...

Kapral

  • Gość
Odp: Listy do E.
« Odpowiedź #111 dnia: Nd, 26 Styczeń 2020, 21:11:29 »
Po co ta ankieta kiedy nikt tego bajzlu nieprzeczyta...

Jak to po co? Bo pani Glutamiluta sobie zażyczyła:

powiedziałam - jedna zbiorcza lista!

Offline xanar

Odp: Listy do E.
« Odpowiedź #112 dnia: Nd, 26 Styczeń 2020, 21:32:43 »
Ja miałem pomysł z ankietą ale się nie spodobał, teraz jest lepiej z osiem stron z czego pewnie z połowa nie na temat  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Kapral

  • Gość
Odp: Listy do E.
« Odpowiedź #113 dnia: Nd, 26 Styczeń 2020, 21:50:02 »
Ale to w ogóle jest zawracanie gitary, kolejne zresztą.
Kto ma wiedzieć, jak nie Egmont, których komiksów nie ma w magazynie... Egmontu?
Jeśli nie wiedzą co warto wznowić, to niech sobie na stronie zrobią opcję "Add to Wants" albo "Add to Wish List", tak jak jest w wielu sklepach komiksowych (przykład na załączonym obrazku). Jak będą widzieli, że jest dużo chętnych, to sobie wznowią, i tyle.

Offline xanar

Odp: Listy do E.
« Odpowiedź #114 dnia: Nd, 26 Styczeń 2020, 21:54:48 »
Chcesz Egmont narazić na koszta  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

John

  • Gość
Odp: Listy do E.
« Odpowiedź #115 dnia: Nd, 26 Styczeń 2020, 23:36:03 »
Superman: na wszystkie pory roku - jest szansa na wznowienie?

Offline Mruk

Odp: Listy do E.
« Odpowiedź #116 dnia: Pn, 27 Styczeń 2020, 01:33:31 »
- W poszukiwaniu ptaka czasu!
- Batman Black and White cz 1 (wydana co prawda przez TM-Semic, ale może da radę)
- Szninkiel - wspomniany wcześniej
Oczywiście w integralach ;)

Nie lubie się czepiać i prawie nie robię tego na forum, ale złamałeś jednym wpisem chyba co najmniej 3 zasady tej "ankiety"/ głosowania.

Myślę, że cały ten wątek z prośbami do Egmontu o wznowienia ma zerowe szanse powodzenia, ale skoro już jest i ludzie się produkują, to niech będzie.

Ja rozumiem ideę listy tak, że chodzi o wznowienia tego, co Egmont już wydał, a co za tym idzie ma materiały, tłumaczenie itp.

Nie ma większego znaczenia, czy poprzednio były to integrale czy albumy. Jeśli nawet albumy, to przygotowanie integrala poprzez dołożenie do siebie stron dla grafika to chwila. Więc nie bądźmy tak rygorystyczni, żeby wywalać z listy pozycje przez formę ich wydania.

A co do Libertago - oferuje ono niskonakładowe wydania kolekcjonerskie dla bardzo wąskiej grupy odbiorców. Oczywiście obecność "Szninkla" w wydaniu Libertago jest argumentem przeciw, ale zobacz - Thorgal też jest obecny w wydaniu Egmontu, a Libertago go wydaje. Podobnie było z kolekcją Hachette. Skoro Thorgal może mieć dwie edycje jednocześnie, to może może także "Szninkiel"?

Trochę inna sytuacja jest z "W poszukiwaniu ptaka czasu!", bo są dostęne albumy Egmontu, ale heloł! Akcja i tak nie ma szans powodzenia, co szkodzi wpisać? Ja bym bardzo chciał, żeby Egmont wydał Ptaka w integralu za "normalną" cenę. W tej kwestii popieram Negaido, niech więc nasz głos zostanie zapisany, nawet, jeśli nic z tego nie wyniknie.

Zresztą i tak nic nie wyniknie.

sum41

  • Gość
Odp: Listy do E.
« Odpowiedź #117 dnia: Pn, 27 Styczeń 2020, 08:49:33 »
Jak to po co? Bo pani Glutamiluta sobie zażyczyła:

Przejrzystej listy tytułów a nie koncertu życzeń z opisami...

Kapral

  • Gość
Odp: Listy do E.
« Odpowiedź #118 dnia: Pn, 27 Styczeń 2020, 09:23:14 »
Ja rozumiem ideę listy tak, że chodzi o wznowienia tego, co Egmont już wydał, a co za tym idzie ma materiały, tłumaczenie itp.

Nie ma większego znaczenia, czy poprzednio były to integrale czy albumy. Jeśli nawet albumy, to przygotowanie integrala poprzez dołożenie do siebie stron dla grafika to chwila.

A ja zrozumiałem, że chodzi o zwykłe dodruki, na tych samych materiałach i w tej samej formie.

Zresztą i tak nic nie wyniknie.

Jeśli chcecie przymusić Egmont do zmiany formy, to zgadzam się w stu procentach. Raczej nie ma na co liczyć :)

-------

Przypominam, że cała sprawa zaczęła się od tego posta:

@glutamiluta

Można już powoli zamieszczać tutaj prośby o konkretne dodruki, czy jeszcze nie czas?

Ale oczywiście kolega death_bird zinterpretował to przez pryzmat własnego chciejstwa i wyszło jak wyszło:

Proszę bardzo.
Wątek zbiorczy do marudzenia Egmontowi w zakresie wznowień - ein Post = ein Tytuł.  8)

W sumie to najlepiej byłoby zresetować listę i zacząć od początku :)
« Ostatnia zmiana: Pn, 27 Styczeń 2020, 09:46:31 wysłana przez Kapral »

Offline parsom

Odp: Listy do E.
« Odpowiedź #119 dnia: Pn, 27 Styczeń 2020, 10:52:04 »
Powiem tak miał możliwość wydania Księcia Nocy w zbiorczym i wydał jakieś dziwne składaki z numeracją, która teraz gryzie się kolejnymi częściami, które wychodzą, a u nas ich brak.

Wydanie tego w integralu miałoby niby ułatwić wydawanie nowych części? Jak się numeracja gryzie?