Autor Wątek: Listy do E.  (Przeczytany 22036 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Death

Odp: Listy do E.
« Odpowiedź #90 dnia: Nd, 26 Styczeń 2020, 11:22:11 »
W ogóle jak się podoba Ptak czasu osobom, które pierwszy raz z Pelissą miały z wydaniem Libertago? Bo jakoś nie kojarzę żadnych opinii... Pogadaliśmy o jakości wydania, jakości obsługi dystrybutora i cisza.

Offline asx76

Odp: Listy do E.
« Odpowiedź #91 dnia: Nd, 26 Styczeń 2020, 11:25:39 »
Może spośród tu obecnych użyszkodników kupili tylko ci, którzy wcześniej mieli z komiksem do czynienia, a pozostałym nie uśmiechała się bardzo droga "randka w ciemno"? ;)

Offline Negaido

Odp: Listy do E.
« Odpowiedź #92 dnia: Nd, 26 Styczeń 2020, 11:29:28 »
Jeżeli uważacie, że wydanie W poszukiwaniu Ptaka Czasu za 550 zł, tak samo jak Szninkiel na allegro, którego komplet można dostać za chore pieniądze to wydania dostępne to może to się odnieść do każdego innego komiksu, który wyszedł. Każde wydanie u kogoś leży na sprzedaż, tylko wszystko jest kwestią kasy ile jesteście w stanie dać za dany tytuł. Faktem jest, że pojedyncze numery Ptaka czasu są dostępne i mój postulat faktycznie nie jest do końca zasadny, choć marzy mi się integral za zdrowe pieniądze. :P

Nie lubie się czepiać i prawie nie robię tego na forum, ale złamałeś jednym wpisem chyba co najmniej 3 zasady tej "ankiety"/ głosowania.
Co do łamania zasad ankiety to o ile wiem, mieliśmy tu podawać same tytuły bez zbędnych komentarzy. Może wystarczyłoby, żeby osoba odpowiedzialna za zebranie jej wyników sama zdecydowała co jest zasadne, a co nie. Przez te komentarze cały "ankietowy" wątek robimy nieczytelny i więcej to "psuje" niż podanie jakiegoś "niezasadnego tytułu". No cóż, ale tak bardzo trudno się powstrzymać od dorzucenia swoich 3 groszy, prawda? ;)

Offline Dracos

Odp: Listy do E.
« Odpowiedź #93 dnia: Nd, 26 Styczeń 2020, 11:32:05 »
I masz to wydane tak w edycji albumowej. Nadal postulat o coś co jest dostępne jest bez sensu.

Osobiście albumów w miękkiej okładce nie kupuję (czasami się zdarzy wyjątek, ale to naprawdę sporadycznie). Spokojnie czekam na zbiorcze wydanie w twardej oprawie. Gdybym tak bezrozumnie kupował wszystko co wydawca wypuści na rynek to teraz bym siedział z komiksami LEO w miękkiej okładce i pomniejszonym formacie zamiast w bardzo ładnym wydaniu zbiorczym (przy czym zaznaczam że ładnym dla mnie, lepszych wydań nie potrzebuję) Przeczytać przeczytałem, więc ciśnienia nie mam i mogę spokojnie poczekać.

Offline misiokles

Odp: Listy do E.
« Odpowiedź #94 dnia: Nd, 26 Styczeń 2020, 12:40:02 »
Co do łamania zasad ankiety to o ile wiem, mieliśmy tu podawać same tytuły bez zbędnych komentarzy. Może wystarczyłoby, żeby osoba odpowiedzialna za zebranie jej wyników sama zdecydowała co jest zasadne, a co nie.
No właśnie ta ankieta powstała jako odpowiedź na post glutamiluty, aby zebrać tytuły Egmontu, których nakład się wyprzedał w celu zrobienia ewentualnego dodruku. Oczywiście, jeśli E. jest w wciąż w posiadaniu aktualnej licencji - no ale to rozumie się przez samo się.

A że wątek - zgodnie z przewidywaniami - rozrósł się w listę życzeń to inna sprawa. Kapral już zaciera ręce :)

Offline Torpedo

Odp: Listy do E.
« Odpowiedź #95 dnia: Nd, 26 Styczeń 2020, 13:31:56 »
Bo ten wątek to tylko marketing dla E. Wydawnictwo przecież samo najlepiej wie, które tytuły się wyczerpały i w jakim tempie się wyprzedawały.

Offline Castiglione

Odp: Listy do E.
« Odpowiedź #96 dnia: Nd, 26 Styczeń 2020, 14:49:48 »
I masz to wydane tak w edycji albumowej. Nadal postulat o coś co jest dostępne jest bez sensu.
Wydanie kolekcjonerskie/limitowane/ekskluzywne, a zwykły integral to dwie różne rzeczy.

Podobnie jak coś jest dostępne do kupienia w jakiejś kolekcji kioskowej nie sprawia, że nie można domagać się normalnego wydania.

Tak trudne do zrozumienia?

Odp: Listy do E.
« Odpowiedź #97 dnia: Nd, 26 Styczeń 2020, 15:03:03 »
  Trudne, nietrudne. Ja mam ten tytuł wydany jeszcze w serii Komiksu Fantastyki i z chęcią kupiłbym go w postaci integrala. Nie jestem zainteresowany ani wydaniem na niego kilkuset złotych ani kupowania go w pojedynczych tomach w miękkiej okładce a patrząc się na to jak długo już się wszędzie wala ten tytuł w takich wydaniach jest więcej osób z takim nastawieniem. Mam wrażenie, że Pelissa dobrze by się sprzedała wznowiona zbiorczo w ramach Mistrzów Komiksu identycznie jak Piotruś Pan.

Offline michał81

Odp: Listy do E.
« Odpowiedź #98 dnia: Nd, 26 Styczeń 2020, 15:17:30 »
Tak, to wydawca który wydaje ten sam tytuł w albumach i zbiorczym w tym samym czasie. No chyba jednak nie. Piotruś Pan ukazał się w zbiorczym, kiedy albumy nie były dostępne. Nawet KiK w Kosmosie nie jest dostępny w dwóch wydaniach jednocześnie. Po za tym to temat dodruków. Egmont nigdy nie wydał zbiorczego Ptaka Czasu, więc tytuł nie pasuje tu tym bardziej.

Offline asx76

Odp: Listy do E.
« Odpowiedź #99 dnia: Nd, 26 Styczeń 2020, 15:26:56 »
Szanowny Panie Michale, nam chodzi o dodruk, tyle że w twardej oprawie ;)
A skoro w twardej, to nie ma co się szczypać z pojedynczymi albumami, ino zapodać raz a dobrze w zbiorczym! :P

Offline michał81

Odp: Listy do E.
« Odpowiedź #100 dnia: Nd, 26 Styczeń 2020, 15:38:02 »
Mało prawdopodobne choćby dlatego, że seria caly czas wychodzi. Egmont prędzej zrobi dodruk brakujących albumów niż zbiorczy i proponowałbym to zaakceptować. Tym bardziej, że zbiorczy jest dostępny na naszym rynku. Przypomina mi sie dyskusja na panelu Egmontu odnośnie zbiorczych Thorgala i chyba wiadomo jak to się skończyło.

Odp: Listy do E.
« Odpowiedź #101 dnia: Nd, 26 Styczeń 2020, 15:40:45 »
  Ogólnie rzecz biorąc ten temat nie ma żadnego sensu. "Jakie dodruki byście chcieli"?. Takie których nie mamy a chcielibyśmy kupić, czyli u każdego co innego. Egmont zresztą swoje tytuły z ostatnich kilku lat wznawia co jakiś czas regularnie, wyjątkiem jest tutaj N52, którego już więcej nie będzie. To, że wydawnictwo czegoś nie zrobiło wcześniej nie znaczy że nigdy tego nie zrobi, kto się nie rozwija ten się cofa. Zresztą TK zapowiedział kiedyś zbiorczego Kajka i Kokosza i chociaż temat przycichł pewnie w końcu to wyjdzie i będziemy mieli precedens. Chyba rozsądniej byłoby podesłać jakąś petycję dajmy na to Gluciemilucie z tym co chcielibyśmy aby było wydane.

Offline asx76

Odp: Listy do E.
« Odpowiedź #102 dnia: Nd, 26 Styczeń 2020, 16:42:52 »
Podsumowując i ograniczając się do najważniejszych:

- "Lucyfer" na twardo w wydaniach zbiorczych

- "Kajko i Kokosz" na twardo w wydaniach zbiorczych

Dziękuję za uwagę! :)

Offline mack3

Odp: Listy do E.
« Odpowiedź #103 dnia: Nd, 26 Styczeń 2020, 18:13:52 »
Po co ta ankieta jak wymieniacie tytuły cały czas dostępne.  :o
Jeśli Biały Rycerz rzeczywiście jest dostępny tylko w empikach to znaczy, że nakład w hurtowniach się prawdopodobnie skończył. A na to chyba E patrzy w głównej mierze (nakład w hurtowniach, a nie nakład w pojedynczych sklepach). A skoro nakład (nawet tak rozumiany) się skończył - to ja poproszę o dodruk. Zresztą, w zasadzie jest pewne, że tego Batka dodrukują, więc trochę bez sensu w ogóle ta wymiana zdań.

Swoją drogą E powinien chyba zastanowić sie nad rozłożeniem dystrybucji, skoro w jednym sklepie komiks (ponoć) się wala, a w innych od jakiegoś czasu go nie ma.

PS. Przyałby się temat listy do E - komentarze  ;D
« Ostatnia zmiana: Nd, 26 Styczeń 2020, 18:18:34 wysłana przez mack3 »

Offline Castiglione

Odp: Listy do E.
« Odpowiedź #104 dnia: Nd, 26 Styczeń 2020, 18:16:16 »
Przypomina mi sie dyskusja na panelu Egmontu odnośnie zbiorczych Thorgala i chyba wiadomo jak to się skończyło.
No z tego, co pamiętam z wypowiedzi Kołodziejczaka, to skończyło się tak, że powiedział, że wydadzą takie integrale.