Autor Wątek: Libertago  (Przeczytany 318985 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Megatron

Odp: Libertago
« Odpowiedź #885 dnia: Wt, 22 Wrzesień 2020, 12:48:57 »
Jeśli po pierwszym wciąż będzie do kupienia, to kupię. Słaba reklama, gdyż o komiksie za 5 stów dowiedziałem sę kilka dni temu. Nawet w tym tygodniu przyszła paka z Gildii i bym parę dni poczekał. Jeśli się nie uda, to poszukam wydania anglojęzycznego, raczej nie ma co czekać na ekonomiczne wydanie, a tytuł od dawna mam na celowniku.

Offline Szekak

Odp: Libertago
« Odpowiedź #886 dnia: Wt, 22 Wrzesień 2020, 12:59:54 »
Spokojnie, wszystkie tytuly Libertago procz dwoch tomow Thorgala sa do kupienia dlugo po premierze i w tym wypadku bedzie zapewne podobnie, mimo, ze wydawca zaczal w koncu troche bardziej z glowa podchodzic do nakladow.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Hans

Odp: Libertago
« Odpowiedź #887 dnia: Wt, 22 Wrzesień 2020, 13:08:41 »
Tez obstawiam, że do 1 spokojnie będzie.
Kiepski okres zaraz powakacyjnych, szkoła...

ramirez82

  • Gość
Odp: Libertago
« Odpowiedź #888 dnia: Wt, 22 Wrzesień 2020, 13:13:58 »
No nie wiem czy tak na spokojnie będzie. Jak wrócę z pracy zamawiam trzy egzemplarze, takich jak ja może być więcej, więc lepiej się nie ociągajcie 8)

Offline fikander

Odp: Libertago
« Odpowiedź #889 dnia: Wt, 22 Wrzesień 2020, 13:33:11 »
Jeśli po pierwszym wciąż będzie do kupienia, to kupię. Słaba reklama, gdyż o komiksie za 5 stów dowiedziałem sę kilka dni temu. Nawet w tym tygodniu przyszła paka z Gildii i bym parę dni poczekał. Jeśli się nie uda, to poszukam wydania anglojęzycznego, raczej nie ma co czekać na ekonomiczne wydanie, a tytuł od dawna mam na celowniku.

Na Gildii możesz zamówić już teraz, a zapłacić w ciągu 2 miesięcy. Będziesz miał rezerwację. Często korzystam z tego udogodnienia Gildii.

Offline Megatron

Odp: Libertago
« Odpowiedź #890 dnia: Wt, 22 Wrzesień 2020, 14:06:17 »
Na Gildii możesz zamówić już teraz, a zapłacić w ciągu 2 miesięcy. Będziesz miał rezerwację. Często korzystam z tego udogodnienia Gildii.

Zapominam o tym, dzięki! No to zamówione, plus parę rzeczy jakie będą miały premierę w międzyczasie (Usagi, Mieszko itd)

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Libertago
« Odpowiedź #891 dnia: Wt, 22 Wrzesień 2020, 16:57:17 »
Do czego pijesz?
Do tłumaczenia?
Myślisz że tłumaczenie dostali za darmo?

Do tego wszystkiego, co tu zostało napisane - tłumaczenia, wydania, marketingu, podejścia biznesowego, itp. Generalnie wszystko to zostało już szczegółowo opisane w postach innych użytkowników, zatem nie ma sensu powtarzać. Przychylam jedynie posta.

Offline Hans

Odp: Libertago
« Odpowiedź #892 dnia: Wt, 22 Wrzesień 2020, 17:21:23 »
Przychylasz posta „tylko” obrażając. Owe Januszostwo o którym wspominasz wychodzi Ci z butów razem ze słomą.
Dziwne jest to nasze środowisko komiksowe (przynajmniej jego część) , które zamiast cieszyć się z każdej inicjatywy, potrafi tylko robić ferment i złośliwie obrażać. Nie wiem z czego to wynika, bo przecież nie wszystkie wydania kierowane są dla każdego. Jeden lubi to, drugi to. Nie przepadam za komiksami Kultury Gniewu czy  Timofa (z małymi wyjątkami) ale nie obrażam tych wydawców na forum przy każdym komiksie jaki wydają.  Po prostu nie kupuję ich wydań i tyle.
Jesteś tak doskonałym specjalistą ds komisów w sprawie wydań, marketingu, tłumaczeń i podejścia biznesowego to napisz do Libertago. Na pewno docenią Twoją doskonałą wiedzę oraz profesjonalizm płynący z kilku nic nie wnoszących postów.

Offline xanar

Odp: Libertago
« Odpowiedź #893 dnia: Wt, 22 Wrzesień 2020, 17:35:41 »
No dokładnie dziwne jest to środowisko, jak Egmont ogłosił Przedwiecznych w podobnym formacie za 200 (po rabatach) to większość komentarzy była, że za drogo, za stare i nikt tego nie kupi. Tutaj mamy komiks za 530 i takich komentarzy odnośnie ceny praktycznie nie ma i zasadniczo pawie wszyscy zachwyceni.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Hans

Odp: Libertago
« Odpowiedź #894 dnia: Wt, 22 Wrzesień 2020, 17:53:42 »
Co racja to racja, za mało narzekania i obrażania.
Oj Panie, drogo, drogo te „ekskluzify” jak cholera.
Takie pieniądze ! I to za komiks!?
„Przeca” każdy wie, że komiksy są dla dzieci.
A ten syn Rosińskiego z tym gościem z Polishcomicart znów sobie będą nowe Maybachy kupować.
Takie pieniądze zarobią na tych 350 egzemplarzach drukowanych offsetowo, że to prawdziwy skok na kasę.
Pałace se będą budować cygany jedne. Już ja doskonale wiem ile oni na tym zarobili.
Janusze biznesu. Nie kupię bo to czy tamto, niech spadają. 
To samo ten Egmont.

Offline xanar

Odp: Libertago
« Odpowiedź #895 dnia: Wt, 22 Wrzesień 2020, 18:06:21 »
Jakoś nie przypominam sobie żebyś w temacie o Przedwiecznych tak się bulwersował :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline isteklistek

Odp: Libertago
« Odpowiedź #896 dnia: Wt, 22 Wrzesień 2020, 18:13:11 »
Krytyki są różne, mnie dziwi, że ludzie zapamiętają te najbardziej absurdalne, a te rzeczowe są pomijane, jakby ich nie było. Była krytyka ze slipcase, a teraz pojawiają się głosy, że powinno być nowe tłumaczenie. Nie wiem, jakie było poprzednie, bo go nie mam. Jednak ktoś powinien się wypowiedzieć, że albo stare tłumaczenie jest bardzo dobre i niewiele da się zmienić na lepsze, albo jest do poprawy i zmieniamy. Dla mnie tłumaczenie, że musimy zostawić stare, ale damy redakcje i korektę, bo licencja na więcej nie pozwala są śmieszne, czy pisząc mniej uszczypliwie - nieprofesjonalne. Jeżeli można coś zmienić na lepsze, to wypadałoby to zrobić, ale można iść w zaparte i dalej robić po swojemu. Egmont tak robi z DC i jak wygląda na tę chwilę? Ludzie się zniechęcają, wybierają wydana oryginalne, a jak się pali to Egmont robi to, co mu wcześniej radzili klienci - nie ze złośliwości, ale z troski, bo chcą kupować te komiksy - przykład Animal Man Omnibus.

Ja bardzo chcę mieć, Borgię, ale wiem, że można by sporo poprawić i czasem jako wydawca odnieść się do czegoś, co jest często poruszane, niekoniecznie uderzać w dyskusje o cenie, cenie i cenie, ale jak się woli udawać, że krytyka nie trafia, to zobaczymy na koniec kto ma słuszność.

Offline misiokles

Odp: Libertago
« Odpowiedź #897 dnia: Wt, 22 Wrzesień 2020, 18:26:49 »
Nie wiem czemu uparcie twierdzicie, że nowe tłumaczenie automatycznie oznacza ' lepsze' :) Może i wyjść od jednej osoby, ale gorzej czującej historyczny kontekst historyczny i w efekcie finalnym lepsze okazałoby się stare z korektą ujednolicającą niektóre aspekty.

Offline isteklistek

Odp: Libertago
« Odpowiedź #898 dnia: Wt, 22 Wrzesień 2020, 18:39:17 »
Jedyne info, jakie padło od wydawcy i już wcześniej padło na forum jest takie: "tłumaczenia są te same - tego wymagała licencja, jednak dymki i teksty (ze względu na ilość zawartych w nich błędów), zostały poddane nowej korekcie i redakcji". A nie lepiej zrobić od nowa? A jak powstanie jakiś potworek to, co wtedy? Nie wiem, na ile zaawansowane były prace redakcyjne, ale sam wydawca napisał, że jest coś na rzeczy.

Offline Hans

Odp: Libertago
« Odpowiedź #899 dnia: Wt, 22 Wrzesień 2020, 18:53:28 »
 :)  I do tego to gówniane tłumaczenie wydawcy   :)
Nieważne że tamto tłumaczenie było dobre, tylko kiepsko powsadzane w dymki. Ma być kurde nowe a nie „Janusze„ oszczędzają, bo na pewno korekta i redakcja były tańsze.  Tyle pieniondzorów chcą,  że sam Charles Baudelaire powinien brać udział w tłumaczeniu, a jak nie żyje to niech go wykopią za tą kasę.
 
 :)