Autor Wątek: Libertago  (Przeczytany 318861 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline xanar

Odp: Libertago
« Odpowiedź #780 dnia: Pn, 10 Sierpień 2020, 11:53:04 »
Jeszce kolega Kry mógłby się udzielić, ale on chyba tylko Egmont hejtuje.
« Ostatnia zmiana: Pn, 10 Sierpień 2020, 11:57:58 wysłana przez xanar »
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Nephilim

Odp: Libertago
« Odpowiedź #781 dnia: Pn, 10 Sierpień 2020, 11:58:25 »
ja natomiast uważam, że cena 599 jest zbyt niska. byle wsiok ze starym samochodem sobie może to kupić, niedajbóg jeśli mnie wyprzedzi! osobiście, miałem trochę czasu przez weekend, skalkulowałem sobie wszystko, przy cenie 599 biorę 6 egzemplarzy, przy 799 tylko 4, z moich wykresów wynika, że libertago integral 4 albumów ma wsparcie na poziomie 629, natomiast opór przy 999. jeśli więc będzie drożej niż 1050, biorę tylko 2 sztuki. oczywiście żadnej nie wyciągam wówczas z folii.
;D ;D ;D

Łzy jak grochy! XDDD

Offline Szekak

Odp: Libertago
« Odpowiedź #782 dnia: Pn, 10 Sierpień 2020, 12:33:34 »
Nie chodzi mi o nowych ludzi, ale jest masa osób, które chciałoby kupić pozycję X, ale nie będzie mogła, bo wyszło w uber wydaniu dla kilkuset osób i kosztuje krocie. I niestety, ale nasz rynek jest na tyle mały, że jest bardzo duża szansa na brak wersji dla "mas". Połowa tych naszych "mas" to bardzo często nakład limitki, więc nikt nie będzie się pchał w wydania dla reszty. Poza Egmontem oczywiście i też nie z każdą pozycją.

I tak jak piszesz, każdy niech kupuję co chce, Każdy niech wydaję co chce, ale pisanie o zbawiennym i cudownym wpływie na rynek komiksowym w Polsce wydań limitowanych za kilkaset złotych jest po prostu śmieszne.
Jeżeli chce przeczytać Borgię i jedyne wydanie to takie za 5-6 stów, no to musi je kupić, nie? Bo nie ma alternatywy i to jest chore.
Murazor - a kto pisze o zbawiannym wplywie limitek na rynek? Cytaty?

Bedzie mial wieksza alternatywe niz do tej pory. Do tej pory musial wylozyc gruvy hajs za uzywki z allelgro. Teraz bedzie musial wylozyc albo bardzo gruby hajs za mega wypasne wydanie, albo mniejszy niz wczesniej na uzywke z allegro.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Szekak

Odp: Libertago
« Odpowiedź #783 dnia: Pn, 10 Sierpień 2020, 12:35:31 »
ja natomiast uważam, że cena 599 jest zbyt niska. byle wsiok ze starym samochodem sobie może to kupić, niedajbóg jeśli mnie wyprzedzi! osobiście, miałem trochę czasu przez weekend, skalkulowałem sobie wszystko, przy cenie 599 biorę 6 egzemplarzy, przy 799 tylko 4, z moich wykresów wynika, że libertago integral 4 albumów ma wsparcie na poziomie 629, natomiast opór przy 999. jeśli więc będzie drożej niż 1050, biorę tylko 2 sztuki. oczywiście żadnej nie wyciągam wówczas z folii.
Zmien obliczenia, bo doszly mnie sluchy, ze po 549 bedzie. :)
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Mruk

Odp: Libertago
« Odpowiedź #784 dnia: Pn, 10 Sierpień 2020, 12:35:52 »
Nie chodzi mi o nowych ludzi, ale jest masa osób, które chciałoby kupić pozycję X, ale nie będzie mogła, bo wyszło w uber wydaniu dla kilkuset osób i kosztuje krocie. I niestety, ale nasz rynek jest na tyle mały, że jest bardzo duża szansa na brak wersji dla "mas". Połowa tych naszych "mas" to bardzo często nakład limitki, więc nikt nie będzie się pchał w wydania dla reszty. Poza Egmontem oczywiście i też nie z każdą pozycją.

I tak jak piszesz, każdy niech kupuję co chce, Każdy niech wydaję co chce, ale pisanie o zbawiennym i cudownym wpływie na rynek komiksowym w Polsce wydań limitowanych za kilkaset złotych jest po prostu śmieszne.
Jeżeli chce przeczytać Borgię i jedyne wydanie to takie za 5-6 stów, no to musi je kupić, nie? Bo nie ma alternatywy i to jest chore.

No tak, bo jeśli Libertago nie wyda Borgii za wiele stów, to jej dostępność gwałtownie wzrośnie. Słusznie prawisz.

ramirez82

  • Gość
Odp: Libertago
« Odpowiedź #785 dnia: Pn, 10 Sierpień 2020, 13:31:10 »
Oj Panowie, widzę, że upał się udziela ;)

Nasz rynek nigdy nie będzie na tyle duży, by mógł funkcjonować na wzór francuskiego, czy amerykańskiego. Nieraz taka edycja ekskluzywna będzie funkcjonować obok wydań dla każdego czytelnika, a nieraz przy bardziej niszowych tytułach - nie. I nic z tym się nie zrobi. Nie ma o co kruszyć kopii. Nie doszukujmy się spisku 8)

Offline Szekak

Odp: Libertago
« Odpowiedź #786 dnia: Pn, 10 Sierpień 2020, 13:40:35 »
Dokladnie, niektorzy by chcieli kilka edycji jednego komiksu jednoczesnie w sytuacji, gdy dobry komiks w nakladzie 1000 egzemplarzy czasem i dwa lata schodzi. Paranoja.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline freshmaker

Odp: Libertago
« Odpowiedź #787 dnia: Pn, 10 Sierpień 2020, 13:48:03 »
komiksów manary ukazuje się u nas bardzo dużo. zaryzykuję stwierdzenie, że dostaliśmy większość jego najlepszych komiksów. nowa osoba która zaczyna czytać komiksy ma pierdyliard innych komiksów manary dostępnych od ręki w niższej cenie. osoby interesujące się ertotyką wątpie żeby wyłożyły kilkaset złotych na komiks, który nie jest stricte erotykiem.

za 30 eur można też sobie kupić integral borgia w wersji np włoskiej albo hiszpańskiej.

Offline roble

Odp: Libertago
« Odpowiedź #788 dnia: Pn, 10 Sierpień 2020, 14:06:35 »

kupiłem sobie dzisiaj integral w formacie a4, na miękko, we folii, nowy, po angielsku za 69zl ze smartem..
a Wy tu tyle szumu robicie o książkę..   :)

Offline PJP

Odp: Libertago
« Odpowiedź #789 dnia: Pn, 10 Sierpień 2020, 14:07:33 »
Przeniosę spisek na wyższy poziom 8) A co jeśli wszystkie wydawnictwa są tylko emanacją jednego (wszystkim steruje wszechpotężny demiurg o wiadomych inicjałach) a cała reszta z wydawaniem, blokowaniem to teatrzyk? Nie bierzcie tego poważnie oczywiście

ramirez82

  • Gość
Odp: Libertago
« Odpowiedź #790 dnia: Pn, 10 Sierpień 2020, 14:12:15 »
Na szczęście osobnik, który byłby idealnym gruntem dla takiej teorii spiskowej, w tym temacie się nie udziela :)

Offline Arion Flux

Odp: Libertago
« Odpowiedź #791 dnia: Pn, 10 Sierpień 2020, 14:37:22 »
Nie udzielam się, bo teraz nie mam na to czasu. Powiem tylko, że to wszystko ssie i Kołodziejczak znów wszystkich zrobił w bambuko.

ramirez82

  • Gość
Odp: Libertago
« Odpowiedź #792 dnia: Pn, 10 Sierpień 2020, 14:42:55 »
A nie, jednak ten troll tu się udziela ;)

Offline PocoNacoLoco

Odp: Libertago
« Odpowiedź #793 dnia: Wt, 11 Sierpień 2020, 21:42:24 »
Unikam uczestnictwa w zbiorowej histerii nt wydań Libertago. Czy lewo ma rację czy prawo... Po prostu cieszę się na kolejny tom przygotowany przez wydawnictwo. Nie jestem może krezusem, ba nawet do średnio bogacza mi daleko, ale wiem, że kolejny komiks musi trafić w moje łapska. Gdyby przy tak niskim nakładzie wprowadził jeszcze wydawca zasadę pierwokupu wg. dotychczasowej aktywności na ekskluzywne wydania..... Ehhh, zaraz mi się oberwie... Spokojnej nocy wszystkim.

Offline bowie

Odp: Libertago
« Odpowiedź #794 dnia: Pt, 14 Sierpień 2020, 10:14:02 »
Trzeci tom ekskluzywnego Thogala w wersji francuskiej ma prawidłowy, brązowy grzbiet. Podczas gdy wydanie polskie ma ohydną żółć: http://polishcomicart.pl/index.php?id_category=80&controller=category