Autor Wątek: Libertago  (Przeczytany 317044 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline asx76

Odp: Libertago
« Odpowiedź #705 dnia: So, 08 Sierpień 2020, 17:52:50 »
Ja bym tego nie wziął w zwykłym wydaniu, a co dopiero w wypasionym... cenowo ;)
Ładne obrazki, lecz scenariusz przeciętny.

Offline Gazza

Odp: Libertago
« Odpowiedź #706 dnia: So, 08 Sierpień 2020, 18:00:36 »
Ufff, dobrze, że nie jakiś must have.

JanT

  • Gość
Odp: Libertago
« Odpowiedź #707 dnia: So, 08 Sierpień 2020, 18:01:31 »
Co zrobić takie życie, chociaż ja bym tak bardzo nie rozpaczał może będzie jak ze Szninklem i jednak ktoś inny niedługo po Libertago wyda i tą pozycję na każdą kieszeń.
Ale teraz chyba licencja będzie zablokowana.

Offline tuco

Odp: Libertago
« Odpowiedź #708 dnia: So, 08 Sierpień 2020, 18:03:56 »
Ja bym tego nie wziął w zwykłym wydaniu, a co dopiero w wypasionym... cenowo ;)
Ładne obrazki, lecz scenariusz przeciętny.
scenariusz może i mógłby być lepszy, ale co zrobić, samo życie pisze takie scenariusze. "lepsze" scenariusze masz zapewne w komiksikach Egmontu w ich serii "papieskiej"

Bender

  • Gość
Odp: Libertago
« Odpowiedź #709 dnia: So, 08 Sierpień 2020, 18:08:25 »
Ze spokojnym sumieniem – pass.

Offline Hans

Odp: Libertago
« Odpowiedź #710 dnia: So, 08 Sierpień 2020, 18:25:00 »
Jak dla mnie super biorę na pewno.
Tylko ten mały nakład spowoduje znów zakupy przez spekulantów, bo w Polsce Manara cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem.

Offline Szekak

Odp: Libertago
« Odpowiedź #711 dnia: So, 08 Sierpień 2020, 18:29:54 »
Spokojnie, bedzie lezakowac dlugo, imo i tak naklad za duzy o 50-100 sztuk.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline freshmaker

Odp: Libertago
« Odpowiedź #712 dnia: So, 08 Sierpień 2020, 18:30:45 »
okładka średnia - te czarne ramki przynajmniej na grafice nie wyglądają za dobrze. manara to kolejny klasyk, wiec wybór bdobry. borgia scenariuszowo jest niezła, graficznie to piękne kadry manary bajecznie pokolorowane.

mam wydanie taurusa, wiec zobaczę jak cena i dodatki. ptak czasu mnie wykończył tymi literówkami i błędami w dodatkach. tu jest pewnie gotowe tłumaczenie birka, wiec ryzyko mniejsze.

Offline isteklistek

Odp: Libertago
« Odpowiedź #713 dnia: So, 08 Sierpień 2020, 18:33:52 »
ja biorę :) może będzie bonus podpis. Czuje, że będzie polowanie.

Offline Hans

Odp: Libertago
« Odpowiedź #714 dnia: So, 08 Sierpień 2020, 18:38:33 »
Spokojnie, bedzie lezakowac dlugo, imo i tak naklad za duzy o 50-100 sztuk.
Wg mnie nakład za mały. Manarę w Polsce lubi dużo ludzi i jest bardzo popularny i o piwko mogę się założyć, że nie będzie leżał za długo w magazynie z tymi 350 sztukami.

ramirez82

  • Gość
Odp: Libertago
« Odpowiedź #715 dnia: So, 08 Sierpień 2020, 18:41:12 »
Hehe, a więc jednak Borgia 8)

Biorąc pod uwagę jakim uznaniem cieszy się u nas Manara + jak oczekiwany był integral Borgii, to chyba dobry wybór? Osobiście nie przepadam za Manarą, Borgii nie czytałem, ale na normalny integral wydałbym kasę. Takiego grzmota za 600 zł nie potrzebuję ;)

Offline Kadet

Odp: Libertago
« Odpowiedź #716 dnia: So, 08 Sierpień 2020, 18:50:40 »
scenariusz może i mógłby być lepszy, ale co zrobić, samo życie pisze takie scenariusze. "lepsze" scenariusze masz zapewne w komiksikach Egmontu w ich serii "papieskiej"

Odnoszę wrażenie, że asx76 komentował raczej jakość warsztatu scenarzysty niż stosunek etyczny do przedstawionych wydarzeń...

Pod względem czysto warsztatowym z tej serii "komiksików" to moim zdaniem "Leon Wielki" jest fajnie i dobrze zrobiony jako komiks historyczny, natomiast "Jan Paweł II" cierpi wskutek zmian w sposobie narracji: ostatnia ćwierć komiksu to w dużej mierze seria gadających głów dziennikarzy przygotowujących dokument o JP II i wygłaszających w dość sztywnych dialogach różne opinie i komentarze.
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline Gazza

Odp: Libertago
« Odpowiedź #717 dnia: So, 08 Sierpień 2020, 18:52:14 »
Może to zachęci Taurusa do ekonomicznego integrala...

Offline Szekak

Odp: Libertago
« Odpowiedź #718 dnia: So, 08 Sierpień 2020, 19:00:52 »
Wg mnie nakład za mały. Manarę w Polsce lubi dużo ludzi i jest bardzo popularny i o piwko mogę się założyć, że nie będzie leżał za długo w magazynie z tymi 350 sztukami.
A naklad Loisela moze byc czy tez za maly? Manare lubi duzo ludzi, ok, dlatego Scream wydaje im Manare w nakladzie 1000 sztuk, a czy lubia Manare tak, by dac 600zl za komiks? Watpie, to nie Rosinski. Imo kolejny komiks niebedacy komiksem polskiego klasyka bedzie mial jeszcze mniejszy naklad.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline nayroth

Odp: Libertago
« Odpowiedź #719 dnia: So, 08 Sierpień 2020, 19:19:21 »
Borgia mocno poza moim zakresem zainteresowania.
Pierwsze wydanie sprzedałem lata temu, jakoś ten komiks nie przypadł mi do gustu.
Chociaż ilustracje jak zawsze wyborne, to scenariusz jakiś taki odpychający.