Autor Wątek: Libertago  (Przeczytany 317115 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Libertago
« Odpowiedź #660 dnia: Pn, 08 Czerwiec 2020, 07:06:23 »
Mruk, a znasz któreś wydawnictwo u nas, które nie miałoby nic przeciwko temu, by drugie wydawnictwo wydawało komiks z jego oferty, w innej postaci? Np. czy Planeta Komiksu nie miałaby nic przeciwko, by ktoś wydawał Chłopaków w HC? Taurus Media (w czasach jak wydawali jeszcze Żywe Trupy) nie miałoby nic przeciwko, by Egmont wydawał Walking Dead Compedium? A Mucha nie miałaby problemu, by za Sagę Deluxe zabrało się NSC? Przecież to absurdalny zarzut.  ::) Żaden z wydawców, mając możliwość blokowania, nie zgodzi się by drugi wydawca "podpinał" mu się pod największego hita.

Offline Mruk

Odp: Libertago
« Odpowiedź #661 dnia: Pn, 08 Czerwiec 2020, 08:29:21 »
Mruk, a znasz któreś wydawnictwo u nas, które nie miałoby nic przeciwko temu, by drugie wydawnictwo wydawało komiks z jego oferty, w innej postaci? (...) Przecież to absurdalny zarzut.  ::) Żaden z wydawców, mając możliwość blokowania, nie zgodzi się by drugi wydawca "podpinał" mu się pod największego hita.

Moim zarzutem jest to, że Egmont od lat nie robi z marką Thorgala nic (albo prawie nic) poza wydawaniem albumów w wersji SC/HC do wyboru. Sam piszesz, że to największy hicior, więc czemu tego nie wykorzystają?

Jako rozwinięcie myśli dodałem, że skoro nie chcą wydawać innych wersji, to szkoda, że blokują taką możliwość innym wydawcom, ale to nie jest zarzut, zarzut był że sami tego nie zrobią. A potem Koalar zastanawiał się czy faktycznie coś blokują, więc próbowałem mu pokazać, że tak. A Itachi pytał, czy Egmont ma obowiązek wydawać inne wersje, więc napisałem, że nie, ale jak nie chcą wydać integrali, to mogliby się zgodzić aby ktoś inny je wydał. Ale to nie był mój podstawowy pomysł i też wiem, że żaden wydawca nie oddaje swojego hiciora. Przede wszystkim dziwię się i mam żal do Egmontu, że sam nie wydał Thorgala w wersjach kolekcjonerskich.

Myślę, że gdyby takie wydania się pojawiły, może byłyby nieco mniej wypasione od tych Libertago, może miałyby mniejszy format, ale na pewno cena byłaby przystępniejsza. Większość tego, co zarzucacie Libertago, nie miałaby miejsca, więc wydaje się, że taki integral od Egmontu byłby odpowiedzią także na Wasze oczekiwania. Ale jakoś widzę, że wielu z Was zupełnie nie przeszkadza, że Egmont nie robi żadnych wydań zbiorczych, żadnych wydań kolekcjonerskich, tylko trzepie hajs na zwykłych albumach.

Mi przeszkadza, a w zasadzie przeszkadzało.

Kiedyś czytelnicy cieszyli się, że jakiś komiks ukazał się po polsku. Nie ważne jak był wydany, ważne że w ogóle był. Teraz, dla najpopularniejszych serii, te czasy minęły. Są serie które mają już któreś z kolei wydanie. Manzoku wydawało Rorka, potem Sideca wydała Rorka, nakład się skończył, Sideka się skończyła, Rorka przejmuje inne wydawnictwo. Siedmioróg wydawał XIII, przestał, serię przejął Egmont, zrezygnował, serię przejął Taurus. Serie takie jak Sandman, Kaznodzieja, Sin City, Liga Niezwykłych Dżentelmenów, Yans, Zemsta hrabiego Skarbka, Skarga utraconych ziem, Szninkiel są wydawane raz po raz i często kolejne wydania są inne, niż poprzednie, zazwyczaj lepsze, bardziej dopracowane. Rynek na to pozwala. Są czytelnicy na dodruk, na wznowienie. Tylko największy hicior z wyżej wymienionych nie doczekał się eleganckiego wydania i to jest właśnie mój zarzut.
« Ostatnia zmiana: Pn, 08 Czerwiec 2020, 08:35:02 wysłana przez Mruk »

ramirez82

  • Gość
Odp: Libertago
« Odpowiedź #662 dnia: Pn, 08 Czerwiec 2020, 08:43:46 »
Moim zarzutem jest to, że Egmont od lat nie robi z marką Thorgala nic (albo prawie nic) poza wydawaniem albumów w wersji SC/HC do wyboru. Sam piszesz, że to największy hicior, więc czemu tego nie wykorzystają?

No to w tej kwestii się zgadzam. Powinni wydać te integrale już dawno, ale boją się, że zarżną sobie edycję w pojedynczych albumach. Na pewno odbiłoby się to na sprzedaży pojedynczych, ale przecież za to integrale wykręciłyby mega wyniki. Z tego samego powodu długi czas bali wejść w reedycję Usagiego.

Jeszcze w przypadku mniej rentownych tytułów, takie zachowawcze podejście jest jak najbardziej zrozumiałe, ale w przypadku Thorgala? No dziwne.

To samo Szninkiel, bez problemu na rynku mogłyby jednocześnie funkcjonować dwie wersje, edycja kolorowa i czarno-biała. Egmont sam tym podejściem daje pole do popisu takiemu Libertago.
« Ostatnia zmiana: Pn, 08 Czerwiec 2020, 08:47:30 wysłana przez ramirez82 »

Offline misiokles

Odp: Libertago
« Odpowiedź #663 dnia: Pn, 08 Czerwiec 2020, 17:43:59 »
Egmont sam tym podejściem daje pole do popisu takiemu Libertago.
Tak jak Lombard daje pole do popisu wydawnictwu Niffle, które we Francji wydaje czarno-białego Thorgala.

Offline Gazza

Odp: Libertago
« Odpowiedź #664 dnia: Cz, 02 Lipiec 2020, 12:31:07 »
Czerwiec za nami, a drugiego tomu czarno-białego nawet w zapowiedziach nie ma.... :/

Offline wazon

Odp: Libertago
« Odpowiedź #665 dnia: Cz, 02 Lipiec 2020, 13:01:47 »
Czy w thorgalach też są błędy jak w szninklu.  Np. brak stron?

Offline GoNzO

Odp: Libertago
« Odpowiedź #666 dnia: Cz, 02 Lipiec 2020, 15:15:07 »
Czy w thorgalach też są błędy jak w szninklu.  Np. brak stron?

Wszędzie się zdarzają takie błędy. Nikt nie kartkuje wszystkich egzemplarzy aby takie rzeczy sprawdzać.

Offline Wtem!

Odp: Libertago
« Odpowiedź #667 dnia: Cz, 02 Lipiec 2020, 16:01:43 »
Żadnych tego typu błędów w swoich Thorgalach i w Szninklu nie stwierdziłem. Mógłyś może wrzucić fotkę pustych stron?

Offline Hans

Odp: Libertago
« Odpowiedź #668 dnia: Cz, 02 Lipiec 2020, 17:56:35 »
W moich albumach też wszystko było ok.

Offline wazon

Odp: Libertago
« Odpowiedź #669 dnia: Cz, 02 Lipiec 2020, 20:51:34 »
W szninklu brakuje mi stron 7-12. Thorgale doszły kompletne.  Może mi ktoś napisać co było dołączone do każdego z tomu thorgala zbiorczego?

Offline Arne

Odp: Libertago
« Odpowiedź #670 dnia: Cz, 02 Lipiec 2020, 22:28:19 »
Do pierwszego - trzy czarnobiale grafiki z Aaricia i Thorgalem, grafika kolorowa z autografem Rosinskiego (walka z trollem)
Do drugiego - grafika z Kriss de Valnor na kartce jak z ksero, grafika z autografem (Thorgal i latajace koty Frigg)
Do trzeciego - grafika z autografem ( Kriss z Lucznikow)
Wydanie czarnobiale - brak dodatkow.

Offline wazon

Odp: Libertago
« Odpowiedź #671 dnia: Pt, 03 Lipiec 2020, 07:11:35 »
Dzięki

Offline roble

Odp: Libertago
« Odpowiedź #672 dnia: So, 11 Lipiec 2020, 01:20:41 »
pojawił się wczoraj popołudniu na gildia.pl



Offline starcek

Odp: Libertago
« Odpowiedź #673 dnia: So, 11 Lipiec 2020, 19:35:31 »
Etui też.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline szuwarek

Odp: Libertago
« Odpowiedź #674 dnia: Pn, 13 Lipiec 2020, 10:12:46 »
Etui też.
A to etui wcześniej się wyprzedało?