Autor Wątek: Libertago  (Przeczytany 317086 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline Boro

Odp: Libertago
« Odpowiedź #420 dnia: Pn, 20 Kwiecień 2020, 23:22:16 »
Piszę z pamięci, ale mam nadzieję, że nie wprowadzam w błąd:
- slipcase do Zagubionych dziewcząt i Habibi od Timofa był free, jeżeli zamówiło się komiksy bezpośrednio u wydawcy w przedsprzedaży,
- slipcase do Legionów od OMG był free, jeżeli kupiło się Legion: Kroniki  bezpośrednio od wydawcy po cenie okładkowej.
Płatne slipcasy ma Scream i teraz Libertago ... i dla mnie osobiście nie jest to mała kasa, szczególnie przy cenach Libertago.

Offline turucorp

Odp: Libertago
« Odpowiedź #421 dnia: Wt, 21 Kwiecień 2020, 01:10:17 »
- slipcase do Legionów od OMG był free, jeżeli kupiło się Legion: Kroniki  bezpośrednio od wydawcy po cenie okładkowej.
Płatne slipcasy ma Scream i teraz Libertago ... i dla mnie osobiście nie jest to mała kasa, szczególnie przy cenach Libertago.

Tak się składa, że akurat łaziłem za slipcase i np. wiem ile OMG zapłaciło za ich wykonanie.
Ważne są niuanse, bo kartonowy slipcase zrobiony w kilkuset egz. w drukarni będzie sporo tańszy od ręcznej roboty introligatora w kilkudziesięciu egz.(z takimi bajerami jak np. płótno i tłoczenia).
Do tego dochodzi dystrybucja, wydawca sprzedający bezpośrednio jest w stanie „dołożyć” slipcase przy sprzedaży jego zawartości za cenę okładkową, wyjdzie przy tym praktycznie na zero, bo marża, którą dałby hurtowni i księgarni, pójdzie na koszt slipcase.
Rozumiem, że w przypadku „Thorgala” wydawca chce na samym albumie zarobić tyle samo co na poprzednich tomach, więc trudno oczekiwać, że dołoży slipcase za darmo.
Z czysto biznesowego punktu widzenia jest to jak najbardziej logiczne, skoro ludzie wywalają taką kasę, to dodatkowe 59,90 nie powinno stanowić dla nich większego problemu.

Offline roble

Odp: Libertago
« Odpowiedź #422 dnia: Wt, 21 Kwiecień 2020, 17:45:47 »
Na stronie gildia.pl dostępne są tomy nr 1 i 2 po 499 z dostępnością 24h..
Żadnej wzmianki o ostatnich sztukach, wygląda jakby był dodruk..

Offline GoNzO

Odp: Libertago
« Odpowiedź #423 dnia: Wt, 21 Kwiecień 2020, 17:48:51 »
Na stronie gildia.pl dostępne są tomy nr 1 i 2 po 499 z dostępnością 24h..
Żadnej wzmianki o ostatnich sztukach, wygląda jakby był dodruk..

Chyba sobie jaja robią, tydzień temu kupiłem na allegro to limitowane wydanie :(.

ramirez82

  • Gość
Odp: Libertago
« Odpowiedź #424 dnia: Wt, 21 Kwiecień 2020, 17:57:16 »
hihi

Chyba sobie jaja robią, tydzień temu kupiłem na allegro to limitowane wydanie :(.

Jeśli to nie tajemnica... ile dałeś?  :)
« Ostatnia zmiana: Wt, 21 Kwiecień 2020, 17:59:50 wysłana przez ramirez82 »

Offline GoNzO

Odp: Libertago
« Odpowiedź #425 dnia: Wt, 21 Kwiecień 2020, 17:58:15 »
Może dodali też teksty na grzbietach :D?

Offline Hans

Odp: Libertago
« Odpowiedź #426 dnia: Wt, 21 Kwiecień 2020, 18:04:04 »
Pytałem w gildii i nie było dodruków, Gildia zostawia na swoim stanie zawsze kilka sztuk każdego komiksu z każdego wydawnictwa na ewentualne reklamacje. 
Teraz je wystawili na sprzedaż i kurde skusiłem się wydając kolejnego tysiaka.

Offline GoNzO

Odp: Libertago
« Odpowiedź #427 dnia: Wt, 21 Kwiecień 2020, 18:08:13 »
Jeśli to nie tajemnica... ile dałeś?  :)

1400, tragedii nie ma :>. Mógłbym teraz kupić i odsprzedać, ale mi się nie chce...

Offline roble

Odp: Libertago
« Odpowiedź #428 dnia: Wt, 21 Kwiecień 2020, 18:09:54 »
Hans, to się nie klei bo też sobie zamówiłem pakiecik bo teraz posucha na rynku przez tego wirusa i dalej dostępność 24h. Dostalem maila że zamówienie potwierdzone i w czwartek do odbioru w paczkomacie..
Ile mogliby zostawić sobie takich albumów??

Offline Hans

Odp: Libertago
« Odpowiedź #429 dnia: Wt, 21 Kwiecień 2020, 18:14:09 »
Hans, to się nie klei bo też sobie zamówiłem pakiecik bo teraz posucha na rynku przez tego wirusa i dalej dostępność 24h. Dostalem maila że zamówienie potwierdzone i w czwartek do odbioru w paczkomacie..
Ile mogliby zostawić sobie takich albumów??
Niech zostawią po 5 albumów.
Kilka rzeczy wyprzedanych tak już na gildii kupiłem i wiem że na pewno zawsze zostawiają jakieś części nakładu. Ale nie spodziewałem się, ze zostawią też sobie ekskluzywnego Thorgala.
Dla mnie to na plus, dla portfela na minus  :)

Edit: napisałem do Polishcomicart na Facebooku, powiedzieli że nie robili i nie robią żadnych dodruków komiksów.
« Ostatnia zmiana: Wt, 21 Kwiecień 2020, 18:16:02 wysłana przez Hans »

Offline roble

Odp: Libertago
« Odpowiedź #430 dnia: Wt, 21 Kwiecień 2020, 18:17:20 »
Mozesz teraz sprzedac za 700 wiec na plus.. :)
Nakład tom nr1 status wyprzedany..  Ciekawe na jak długo? ;)

Offline Hans

Odp: Libertago
« Odpowiedź #431 dnia: Wt, 21 Kwiecień 2020, 18:21:14 »
Mozesz teraz sprzedac za 700 wiec na plus.. :)
Żartujesz, zostawiam w kolekcji, jeszcze za taką cenę  :)
A z drugiej strony ogromne brawa dla Gildii za to, że mając takie albumy nie bawili się w spekulowanie cenami jak np fantastyczne światy, tylko wystawili je za cenę okładkową.

ramirez82

  • Gość
Odp: Libertago
« Odpowiedź #432 dnia: Wt, 21 Kwiecień 2020, 18:21:58 »
Może faktycznie jakieś z dwa egzemplarze im się zachowały? Jeśli tak, to sprzedaż po normalnej cenie, gdy inne sklepy śpiewają za pierwszy tom 1000 zł, bardzo na plus dla Gildii.

Offline Eduardo

Odp: Libertago
« Odpowiedź #433 dnia: Śr, 22 Kwiecień 2020, 06:53:01 »
Tak, cz-b zakupiłem w preorderze (który w naszych realiach działa odwrotnie - zamawiasz pierwszy=płacisz więcej 😉).
Kolorowego mam w hc z Egmontu więc nie widzę sensu kupowania z Libertago. Kolorowego w trejdach brałbym ale w standardowym wydaniu/formacie.
Przez długi czas miałem tak samo: nie widziałem sensu kupowania kolorowej edycji z Libertago, bo mam hc z Egmontu... Ale wymiękłem przy okazji zapowiedzi trzeciego tomu zbierającego Krainę Qa... Sentyment z młodości i fakt powiększonych plansz przygniotły mój portfel i zgrabnie wycisnęły z niego gotówkę.
I znając życie: przed czarno-białą edycją także nie przejdę obojętnie...

Offline Gazza

Odp: Libertago
« Odpowiedź #434 dnia: Śr, 22 Kwiecień 2020, 11:49:20 »
Może być to dla niektórych "obrazoburcze" ale dla mnie rysunki Rosińskiego w Thorgalu są poprawne i tyle. Jak dla mnie, a bazuję na posiadanym pierwszym tomie noir, powiększony format niewiele wnosi - kupiłem go dla wersji cz-b, a nie nieco większych plansz. Kreska nie jest arcyszczegółowa bym nagle dojrzał w tych kadrach jakieś wcześniej niezauważalne detale itp. Jest OK i podoba mi się Thorgal w opcji bez kolorów, ale sam powiększony nieco format mnie nie kręci.
Szanuję oczywiście czyjeś zachwyty. :)
W mojej opinii rysunki Loisela w Ptaku mogły zyskać zdecydowanie na zwiększeniu plansz. Straciły natomiast na pomniejszeniu swoją czytelność i urok rysunki Singelina w wydanym w wersji mini przez NSC - PTSD.
Tak czy inaczej - cieszę się, że wydania Libertago znalazły uznanie na naszym rynku, ale ja kolorowego Thorgala zdubluję kiedyś może (oczywiście pomijam tu cz-b bo będę go wiernie kupował z uwagi na słabość do takiej wersji komiksów w ogóle) jeśli doczekamy się zwykłych ekonomicznych trejdów - bo ogólnie wolę zbiorcze niż pojedyncze albumy.