Autor Wątek: Libertago  (Przeczytany 316977 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline adamarluk

Odp: Libertago
« Odpowiedź #285 dnia: So, 11 Kwiecień 2020, 15:41:19 »
A swoją drogą po ostatnich przecenach albumów LIBERTAGO, jest sens kupować takiego czarno-białego Thorgala od razu? Chyba lepiej poczekać na przecenę, bo trochę czuję się oszukany kupiwszy tom pierwszy jeszcze przed premierą w preorderze.
Mój egzemplarz z Gildii w cenie okładkowej dotarł do mnie 2 kwietnia    :'(

Offline Death

Odp: Libertago
« Odpowiedź #286 dnia: So, 11 Kwiecień 2020, 15:50:25 »
Dokładnie to chciałem napisać kilka dni temu. Promocja w tutejszym sklepie obnażyła rynek kolekcjonerski w Polsce. Już jakiś czas temu była sytuacja, że jeden z wydawców sprzedawał "ostatnie egzemplarze" czarnego Aliena, a niedługo potem wrzucił na rynek drugie wydanie.
Te wszystkie komiksy nigdy nie były kolekcjonerskie, limitowane itd. oni je traktują jak zwykły produkt. Jak się sprzeda to dodruk, jak się nie sprzeda to duża obniżka. Kolekcjonerska to jest zazwyczaj tylko zawyżona cena. Moim zdaniem jak coś ma status kolekcjonerskiego wydania nie powinno nigdy schodzić z ceny. Też dopiero co przyszedł do mnie z gildii ten czarno - biały Thorgal za niemal 300, a teraz kosztuje sporo mniej. Dlatego jak wyjdzie drugi, to na pewno będę czekał na jakąś promocję, nie będę robił z siebie frajera. :)
Batmany, które miały skończyć się chyba w miesiąc - 35%, Świat Edeny - 45% i cena niższa niż zwykła wersja, super Thorgal bez kolorów za prawie 300 i nagle myk tańszy o ponad 70 zł, czarno - biały kolekcjonerski Alien też nagle ze zniżką. Mam te wszystkie komiksy za "normalną cenę" i okazało się, że one nigdy nie były kolekcjonerskie, ani limitowane. Wezmę tę lekcję do serca. Już mi świtało jak pojawiło się drugie wydanie czarnego Obcego. ;)

Offline Hans

Odp: Libertago
« Odpowiedź #287 dnia: So, 11 Kwiecień 2020, 16:02:42 »
Ten slipkejs bardziej pasowałby do wydania B-W.
A swoją drogą po ostatnich przecenach albumów LIBERTAGO, jest sens kupować takiego czarno-białego Thorgala od razu? Chyba lepiej poczekać na przecenę, bo trochę czuję się oszukany kupiwszy tom pierwszy jeszcze przed premierą w preorderze.
Jakich przecenach albumów? Kupiles coś taniej - bo jakoś nie widziałem nic poza czarno-białym Thorgalem.
postanowilem napisać do Gildii do znajomego bo jak mnie coś interesuje to dowiaduję się u źródła.
„Promocja dotyczy albumów jakie posiadamy na swoich stanach magazynowych a wydawca nie ma nic wspólnego z promocją na ten komiks.”
Kupujesz laptopy 500 sztuk, ale po kilku miesiącach od premiery zostało ci ich 200 i chcesz aby się sprzedały, więc obniżasz na nie swoją marzę. Są różnice między sprzedażą producenta a dystrybutora.
Mnie jednak jedna rzecz tylko tutaj zastanawia, o której niewiele się dowiem - ile zarabiają na albumach dystrybutorzy.
A Thorgal nie jest kolekcjonerski tylko posiada powiększone specjalne wydanie oraz dodatki. Nie jest numerowany, podpisany itd, tylko po prostu wydrukowany na dużo lepszym papierze w wersji jakiej nigdy u nas nie był.

Offline Death

Odp: Libertago
« Odpowiedź #288 dnia: So, 11 Kwiecień 2020, 16:14:12 »
Widać fajnie być pośrednikiem/dystrybutorem. :)
Tak, tak album był reklamowany jako zwykła wersja w porównaniu z kolorową, muszę to uczciwie napisać. Choć ten świetny papier, format, cena i zero rabatu w sklepie sprawiają, że ciężko nazwać go zwykłym wydaniem. ;)
Nie mniej jednak grzechem jest nie kupić teraz tego Thorgala i kolekcjonerskiego Świata Edeny. Super wydania super komiksów w końcu w rozsądnej cenie.

Offline GoNzO

Odp: Libertago
« Odpowiedź #289 dnia: So, 11 Kwiecień 2020, 16:41:38 »
Slipcase z numerkami.


Offline Szekak

Odp: Libertago
« Odpowiedź #290 dnia: So, 11 Kwiecień 2020, 16:56:20 »
Widać fajnie być pośrednikiem/dystrybutorem. :)
Tak, tak album był reklamowany jako zwykła wersja w porównaniu z kolorową, muszę to uczciwie napisać. Choć ten świetny papier, format, cena i zero rabatu w sklepie sprawiają, że ciężko nazwać go zwykłym wydaniem. ;)
Nie mniej jednak grzechem jest nie kupić teraz tego Thorgala i kolekcjonerskiego Świata Edeny. Super wydania super komiksów w końcu w rozsądnej cenie.
Tak to już jest, że kupujesz i ryzykujesz, że spadnie na wartości. Może też wzrosnąć, ci co kupili kolorowe Thorgale od razu nie żałują, bo teraz są nie do kupienia i cena jest wyższa, tak to już jest, trzeba zastanowić się nad zakupem a potem akceptować tego konsekwencje, jedną z możliwości jest obniżka ceny właśnie.


I dla tych co się stresują brakiem info...
Cytuj
proszę się nie obawiać. Będzie czas na rezerwację dla osób posiadających poprzedni album. Planujemy około 2 tygodni dać dotychczasowym właścicielom na podjęcie decyzji o kontynuowaniu serii. Później wszystkie albumy niesprzedane wejdą do puli ogólnej..
« Ostatnia zmiana: So, 11 Kwiecień 2020, 16:58:23 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline VooDoo-79

Odp: Libertago
« Odpowiedź #291 dnia: So, 11 Kwiecień 2020, 17:12:56 »
To może jakieś typy po ile będą te slipkejsy ;D Ja obstawiam 99 zł, i 35 zł za wysyłkę kurierem na stronie Planety K ::)

Offline GoNzO

Odp: Libertago
« Odpowiedź #292 dnia: So, 11 Kwiecień 2020, 17:18:52 »
To może jakieś typy po ile będą te slipkejsy ;D Ja obstawiam 99 zł, i 35 zł za wysyłkę kurierem na stronie Planety K ::)

Cena nie gra roli ;)

Offline celtic

Odp: Libertago
« Odpowiedź #293 dnia: So, 11 Kwiecień 2020, 17:36:59 »
Jakich przecenach albumów? Kupiles coś taniej - bo jakoś nie widziałem nic poza czarno-białym Thorgalem.
postanowilem napisać do Gildii do znajomego bo jak mnie coś interesuje to dowiaduję się u źródła.
„Promocja dotyczy albumów jakie posiadamy na swoich stanach magazynowych a wydawca nie ma nic wspólnego z promocją na ten komiks.”
Kupujesz laptopy 500 sztuk, ale po kilku miesiącach od premiery zostało ci ich 200 i chcesz aby się sprzedały, więc obniżasz na nie swoją marzę. Są różnice między sprzedażą producenta a dystrybutora.
Mnie jednak jedna rzecz tylko tutaj zastanawia, o której niewiele się dowiem - ile zarabiają na albumach dystrybutorzy.
A Thorgal nie jest kolekcjonerski tylko posiada powiększone specjalne wydanie oraz dodatki. Nie jest numerowany, podpisany itd, tylko po prostu wydrukowany na dużo lepszym papierze w wersji jakiej nigdy u nas nie był.

W poszukiwaniu Ptaka Czasu był mocno przeceniony przez chwilę. Wszystkie komiksy LIBERTAGO kupowałem praktycznie od razu, teraz poczekam na "promocję".
To samo tyczy się z pseudo-kolekcjonerskimi wydaniami SCREAM.
Czas skończyć dawać się nabierać na chwyty marketingowe wydawców, którzy przed wydaniem komiksu w "normalnym" nakładzie, reklamują go jako "WYDANIE KOLEKCJONERSKIE" nie podając ilości nakładu tegoż wydania i nie podając nakładu innych podobnych niekolekcjonerskich albumów.


Trzy Cienie - 10/10
Opowieści z czasów Kobry -8/10
Twierdzi Pereira -10/10
Bezprawie - 7/10
Locke & Key #1-6 - 9/10
Niezwyciężony - 7/10

Offline Hans

Odp: Libertago
« Odpowiedź #294 dnia: So, 11 Kwiecień 2020, 19:23:59 »
W poszukiwaniu Ptaka Czasu był mocno przeceniony przez chwilę. Wszystkie komiksy LIBERTAGO kupowałem praktycznie od razu, teraz poczekam na "promocję".
To samo tyczy się z pseudo-kolekcjonerskimi wydaniami SCREAM.
Czas skończyć dawać się nabierać na chwyty marketingowe wydawców, którzy przed wydaniem komiksu w "normalnym" nakładzie, reklamują go jako "WYDANIE KOLEKCJONERSKIE" nie podając ilości nakładu tegoż wydania i nie podając nakładu innych podobnych niekolekcjonerskich albumów.
Bo na naszym rynku wydawcy i klienci nie rozróżniają wydań ekskluzywnych od „lekko” ulepszonych.
Niski i niepodawaniy nakład to nie wszystko. Sama zmiana okładki na inną też tego nie zmieni.
Wydanie ekskluzywne musi posiadać dla mnie sporo innych cech.  Ja kupując takie edycje kieruję się jakością , dodatkami, uszlachetnieniami i przede wszystkim wyjątkowością. Za taką uznaję limitowany i jasno określony nakład, litografię z podpisem lub sam podpis autora Specjalne dodatki stanowiące o nietuzinkowości.
Bardzo ważny jest dla mnie również format  i nie mam na myśli samej wielkości jak absolute, ale odpowiedni format tego typu albumów.
Oferty ze Screamu od jakiegoś czasu mocno selekcjonuję. Obecnie kupuję  najwięcej od Studio Lain, wszystko z Libertago i sporo tez mam z NonStop Comics. Egmont wybiórczo.
Natomiast kupuję sporo fajnych wydań ekskluzywnych zagranicznych. Rzadkie wydania frankońskie i troszkę zza oceanu. I właśnie pod względem ekskluzywności tylko Libertago oraz niektóre wydania Ongrysa spełniają moje kolekcjonerskie oczekiwania.
Po prostu sam sobie musisz odpowiedzieć, co jest dla Ciebie wydaniem eksluzywnym i dlaczego, ale uwierz mi że czarno-biały Thorgal nim nie był.

Offline celtic

Odp: Libertago
« Odpowiedź #295 dnia: So, 11 Kwiecień 2020, 20:22:16 »
Bo na naszym rynku wydawcy i klienci nie rozróżniają wydań ekskluzywnych od „lekko” ulepszonych.
Niski i niepodawaniy nakład to nie wszystko. Sama zmiana okładki na inną też tego nie zmieni.
Wydanie ekskluzywne musi posiadać dla mnie sporo innych cech.  Ja kupując takie edycje kieruję się jakością , dodatkami, uszlachetnieniami i przede wszystkim wyjątkowością. Za taką uznaję limitowany i jasno określony nakład, litografię z podpisem lub sam podpis autora Specjalne dodatki stanowiące o nietuzinkowości.
Bardzo ważny jest dla mnie również format  i nie mam na myśli samej wielkości jak absolute, ale odpowiedni format tego typu albumów.
Oferty ze Screamu od jakiegoś czasu mocno selekcjonuję. Obecnie kupuję  najwięcej od Studio Lain, wszystko z Libertago i sporo tez mam z NonStop Comics. Egmont wybiórczo.
Natomiast kupuję sporo fajnych wydań ekskluzywnych zagranicznych. Rzadkie wydania frankońskie i troszkę zza oceanu. I właśnie pod względem ekskluzywności tylko Libertago oraz niektóre wydania Ongrysa spełniają moje kolekcjonerskie oczekiwania.
Po prostu sam sobie musisz odpowiedzieć, co jest dla Ciebie wydaniem eksluzywnym i dlaczego, ale uwierz mi że czarno-biały Thorgal nim nie był.


OK, rozumiem. Ale powiedz, czy któreś z "ekskluzywnych", "limitowanych" zagranicznych wydań, było przeceniane i sprzedawane w "wyprzedażach"?
Trzy Cienie - 10/10
Opowieści z czasów Kobry -8/10
Twierdzi Pereira -10/10
Bezprawie - 7/10
Locke & Key #1-6 - 9/10
Niezwyciężony - 7/10

Offline starcek

Odp: Libertago
« Odpowiedź #296 dnia: So, 11 Kwiecień 2020, 20:40:13 »
Slipcasem znowu udowodniono, że daleko pada jabłko od jabłoni. Aż się chce zlecić porządnie zaprojektowaną obwolutę na to pudło.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline Hans

Odp: Libertago
« Odpowiedź #297 dnia: So, 11 Kwiecień 2020, 20:54:16 »
OK, rozumiem. Ale powiedz, czy któreś z "ekskluzywnych", "limitowanych" zagranicznych wydań, było przeceniane i sprzedawane w "wyprzedażach"?

Żadne, dlatego tak jak Ty podzielam zdanie w sprawie tego typu wydań w Polsce, jakie serwują nam niektórzy wydawcy.
Z tego powodu bardzo ograniczyłem zakupy od Screamu, cudownie odnajdującego komiksy o których nakładzie nigdy się nie dowiemy, czy limitowane okładki za które musimy dopłacać sporą sumkę tylko dlatego że są od siebie różne.
Niewiele one mają z tą ekskluzywnością wspólnego.
I te wydania, które są naprawdę ekskluzywne i wydawane u nas, również nie są przeceniane (patrz Ongrys i Libertago).

Offline starcek

Odp: Libertago
« Odpowiedź #298 dnia: So, 11 Kwiecień 2020, 21:55:53 »
Jeśli mnie pamięć nie myli, to Ongrys sprzedawał swoją limitkę Baranowskiego na WK w obniżonej cenie, tak więc na placu boju pozostaje tylko Libertago.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline freshmaker

Odp: Libertago
« Odpowiedź #299 dnia: Nd, 12 Kwiecień 2020, 09:10:21 »
którą limitkę baranowskiego? płócienne wydania chyba właśnie sprzedawali powyżej okladkowej i wylała się na poprzednim forum fala hejtu z tego powodu.