Autor Wątek: Libertago  (Przeczytany 317106 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline PocoNacoLoco

Odp: Libertago
« Odpowiedź #270 dnia: Śr, 08 Kwiecień 2020, 17:58:51 »
Dzień dobry, jeśli osoba, która dokonała zakupu pierwszego tomu, zrezygnowała z zakupu kolejnych części, prawo pierwokupu przechodzi na właściciela kolejnych tomów. Czyli jeśli posiada Pan tom 2 z określonym numerem, to ma Pan prawo kontynuować serię (jej zakup) z tym samym numerem. Jeśli nie zdecyduje się Pan na to, to album wejdzie do puli sprzedaży i straci Pan wtedy prawo pierwokupu.
Takiej treści informację uzyskałem od wydawnictwa miesiąc wstecz.. Może komuś pomoże w interpretacji😏

Itachi

  • Gość
Odp: Libertago
« Odpowiedź #271 dnia: So, 11 Kwiecień 2020, 13:47:40 »
Za fb:

Chcecie więcej info o nowym Thorgalu? W przyszłym tygodniu ruszy przedsprzedaż a tymczasem przedstawiamy projekt Slipcase.
Wszystkie szczegóły już wkrótce 😀



Offline Szekak

Odp: Libertago
« Odpowiedź #272 dnia: So, 11 Kwiecień 2020, 13:50:52 »
Jak dla mnie super.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline GoNzO

Odp: Libertago
« Odpowiedź #273 dnia: So, 11 Kwiecień 2020, 13:55:07 »
O sposobie rezerwacji wciąż cisza :*(.

Offline Pawelek

Odp: Libertago
« Odpowiedź #274 dnia: So, 11 Kwiecień 2020, 13:59:52 »
Fajny, szkoda tylko, że informacji o numerach tomów znajdujących się w środku nie ma tylko tam gdzie są one najbardziej potrzebne - na grzbiecie.

Offline Hans

Odp: Libertago
« Odpowiedź #275 dnia: So, 11 Kwiecień 2020, 14:00:40 »
Dzień dobry, jeśli osoba, która dokonała zakupu pierwszego tomu, zrezygnowała z zakupu kolejnych części, prawo pierwokupu przechodzi na właściciela kolejnych tomów. Czyli jeśli posiada Pan tom 2 z określonym numerem, to ma Pan prawo kontynuować serię (jej zakup) z tym samym numerem. Jeśli nie zdecyduje się Pan na to, to album wejdzie do puli sprzedaży i straci Pan wtedy prawo pierwokupu.
Takiej treści informację uzyskałem od wydawnictwa miesiąc wstecz.. Może komuś pomoże w interpretacji😏

Podstawowe info widzę wyżej - dostałem podobną odpowiedz - i rezerwacja będzie jak przy poprzednim tomie. Wysyłasz zdjęcia 2 tomu (litografia i wnętrze) i odbierasz osobiście lub zamawiasz wysyłkę.

Offline GoNzO

Odp: Libertago
« Odpowiedź #276 dnia: So, 11 Kwiecień 2020, 14:06:06 »
Podstawowe info widzę wyżej - dostałem podobną odpowiedz - i rezerwacja będzie jak przy poprzednim tomie. Wysyłasz zdjęcia 2 tomu (litografia i wnętrze) i odbierasz osobiście lub zamawiasz wysyłkę.

Czyli zanim pojawi się egzemplarz w np. sklepie gildii to najpierw czekać będą na zdjęcia i rezerwację?

Offline Szekak

Odp: Libertago
« Odpowiedź #277 dnia: So, 11 Kwiecień 2020, 14:06:48 »
Fajny, szkoda tylko, że informacji o numerach tomów znajdujących się w środku nie ma tylko tam gdzie są one najbardziej potrzebne - na grzbiecie.
Będą ponoć. ;)
Piękno jest w oczach patrzącego.

Itachi

  • Gość
Odp: Libertago
« Odpowiedź #278 dnia: So, 11 Kwiecień 2020, 14:17:01 »
Moja ocena projektu slipa to takie 3/5

Z jednej strony trzymają się swojego układu, elementów jakie są na każdym tomie. Te nie podobają mi się od początku, także tutaj także uważam że tych zbędnych elementów jest za dużo.



Thorgal x 3 marnuje tylko miejsce, które mogło zostać przeznaczone na jakaś głębszą grafikę. Tytuły poszczególnych tomów powinny być na grzbiecie, zamiast na froncie. Zajmują jakieś 25% miejsca. Z tyłu zaznaczona wstawka jest niepotrzebna. Na połowie frontu mamy postać Thorgala, reszta jest praktycznie niezagospodarowana.

Z tych wszystkich okołothorgalowych wydań okładka z artbooka jest moim zdaniem najlepsza:



Prostota i minimalizm. Brak jakiś popierdółek, pięknie namalowany obraz, o zgroza piszemy o Rosińskim, o Artyście który stworzył tysiące kapitalnych rysunków...

Co myślicie na temat limitowanej edycji limitowanego slipcasa z takim froncikiem? :)


Offline adamarluk

Odp: Libertago
« Odpowiedź #279 dnia: So, 11 Kwiecień 2020, 14:20:48 »
Było jakieś info na temat dystrybucji slipcejsa? Z automatu dorzucają do trzeciego integrala czy, jak sądzę niestety, będzie dodatkowo płatny?

Offline Hans

Odp: Libertago
« Odpowiedź #280 dnia: So, 11 Kwiecień 2020, 14:23:47 »
Mi akurat bardzo się podoba.
Jeśli wrzucą na brzegi 1-3 to na bank kupię. Napisałem do nich zapytanie ogłosić Slipcase i zastanawia mnie brak odpowiedzi w tej kwestii. Ciekaw jestem czy będzie taka sama ilość co nakład. Bo jak mniejsza to troszkę słabo.
A z tym odrzucaniem w gratisie to nie przesadzajcie, na pewno dorzucą jak inni wydawcy, czyli za dodatkowe plny  :)

Itachi

  • Gość
Odp: Libertago
« Odpowiedź #281 dnia: So, 11 Kwiecień 2020, 14:27:51 »
Napisałem do nich zapytanie ogłosić Slipcase i zastanawia mnie brak odpowiedzi w tej kwestii. Ciekaw jestem czy będzie taka sama ilość co nakład. Bo jak mniejsza to troszkę słabo.

Na logikę. Musi być mniejsza. Przecież nikt im nie zagwarantuje, że 100% osób które kupują wydanie ekskluzywne będzie go chciała.

A z tym odrzucaniem w gratisie to nie przesadzajcie, na pewno dorzucą jak inni wydawcy, czyli za dodatkowe plny  :)

Oczywista oczywistość! ;)

Offline Hans

Odp: Libertago
« Odpowiedź #282 dnia: So, 11 Kwiecień 2020, 14:31:03 »
Na logikę. Musi być mniejsza. Przecież nikt im nie zagwarantuje, że 100% osób które kupują wydanie ekskluzywne będzie go chciała.
No właśnie tego się obawiam, aby nie doszło do sytuacji że slipcase jeszcze przed rozpoczęciem jego sprzedaży staje się towarem kolekcjonerskim dla spekulantów......

Bender

  • Gość
Odp: Libertago
« Odpowiedź #283 dnia: So, 11 Kwiecień 2020, 14:31:44 »
Okropnie przegadany projekt. Zwłaszcza jak na slipkejs. Fuj.

Offline celtic

Odp: Libertago
« Odpowiedź #284 dnia: So, 11 Kwiecień 2020, 15:26:37 »
Ten slipkejs bardziej pasowałby do wydania B-W.
A swoją drogą po ostatnich przecenach albumów LIBERTAGO, jest sens kupować takiego czarno-białego Thorgala od razu? Chyba lepiej poczekać na przecenę, bo trochę czuję się oszukany kupiwszy tom pierwszy jeszcze przed premierą w preorderze.
Trzy Cienie - 10/10
Opowieści z czasów Kobry -8/10
Twierdzi Pereira -10/10
Bezprawie - 7/10
Locke & Key #1-6 - 9/10
Niezwyciężony - 7/10