Autor Wątek: Libertago  (Przeczytany 318958 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline GoNzO

Odp: Libertago
« Odpowiedź #255 dnia: Pn, 06 Kwiecień 2020, 11:45:44 »
Jak to jest? Gdybym jakimś cudem kupił dwa pierwsze numery to prawo pierwokupu przechodzi na mnie czy muszę to negocjować ze sprzedającym? Jak oni to sprawdzają?

Online Szekak

Odp: Libertago
« Odpowiedź #256 dnia: Pn, 06 Kwiecień 2020, 11:59:43 »
Przechodzi, wystarczy wysłać zdjecie numeru.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Pawelek

Odp: Libertago
« Odpowiedź #257 dnia: Pn, 06 Kwiecień 2020, 12:46:53 »
Co w przypadku gdy sprzedający też wyśle zdjęcie, że ma?

Online Szekak

Odp: Libertago
« Odpowiedź #258 dnia: Pn, 06 Kwiecień 2020, 12:55:58 »
Pewnie bedzie problem i jakies dodatkowe foty wysylac, nie ma co sie na zapas przejmowac.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline GoNzO

Odp: Libertago
« Odpowiedź #259 dnia: Pn, 06 Kwiecień 2020, 12:56:15 »
Cud się zdarzył :D, ten slipcase mnie kupił bo brzegi bez tekstów kicha.

Co w przypadku gdy sprzedający też wyśle zdjęcie, że ma?

Albo ktokolwiek biorąc zdjęcie z aukcji allegro :D.

Bender

  • Gość
Odp: Libertago
« Odpowiedź #260 dnia: Pn, 06 Kwiecień 2020, 13:01:29 »
Jak dla mnie mogą go wydać nawet miesiąc później. Kurierzy i tam mają co robić.

Offline Death

Odp: Libertago
« Odpowiedź #261 dnia: Pn, 06 Kwiecień 2020, 14:29:23 »
To jest pewnie tak, że prawo pierwokupu ma osoba, która kupiła pierwszy tom czyli musiałaby się zgodzić, żeby drugi nabywca otrzymał wraz z komiksem to prawo. Bo z łatwością potrafię sobie wyobrazić osobę, która teraz sprzeda tomy pierwszy i drugi, ale chce mieć na półce choć jeden czyli np. Łuczników i przygodę w Qa. Bo dla wielu to będzie najmocniejszy z tych integrali.

Online Teli

Odp: Libertago
« Odpowiedź #262 dnia: Pn, 06 Kwiecień 2020, 14:58:38 »
Może się mylę. Jeśli tak to mnie poprawcie. Ale w jakiejś dyspucie (nie pamiętam czy tutaj czy na FB wydawcy) padło zdanie że prawo pierwokupu dotyczy osób które zakupiły tom poprzedni. Czyli osoba kupująca tom I miała prawo pierwokupu tomu II, jednak jeśli z jakiegoś powodu właściciel zaszeregował z nabycia tomu II to prawo do zakupu tomu III przechodzi na nowego właściciela numeru znajdującego się na numerze II. Czyli nawet jeśli ktoś posiada tom I, ale nie zakupił już tomu II z tym samym numerkiem to nie posiada prawa pierwokupu tomu III.

Jeśli poplątałem, lub piszę bez sensu to zignorujcie tego posta :)

Offline GoNzO

Odp: Libertago
« Odpowiedź #263 dnia: Pn, 06 Kwiecień 2020, 15:00:38 »
Mam tylko nadzieję, że dostanę tom 3 z jakimkolwiek numerem, nie zależy mi na tym aby były te same numerki.

Offline Death

Odp: Libertago
« Odpowiedź #264 dnia: Pn, 06 Kwiecień 2020, 15:20:30 »
Dwójka pojawiła się kilka razy na Gildii. Więc pewnie i na trójkę warto zapolować.
A Teli ma rację, jeśli nie ma ciągłości, to następny tom się zwalnia. I kolejne też.
A ja pisałem o sytuacji, że osoba nie rezygnuje z kolejnych tomów tylko sprzedaje któryś z wcześniejszych np. na allegro. Moim zdaniem wtedy prawo pierwokupu kolejnych nadal obowiązuje, chyba że sama się zrzeknie. :)

Online Teli

Odp: Libertago
« Odpowiedź #265 dnia: Pn, 06 Kwiecień 2020, 15:39:07 »
Mam tylko nadzieję, że dostanę tom 3 z jakimkolwiek numerem, nie zależy mi na tym aby były te same numerki.

Sądzę że nie będziesz miał z tym problemu. Wolna pula poprzedniego tomu na Gildii sprzedała się co prawda w w niecałą godzinę, ale już na planecie Thorgal wisiał chyba ze dwa dni więc jeśli tylko odmeldujesz się na początku przedsprzedaży powinieneś móc zakupić ten tom bez większych przykrości (musisz tylko być pewny łącza internetowego i poćwiczyć wciskanie F5 :) )

Offline GoNzO

Odp: Libertago
« Odpowiedź #266 dnia: Wt, 07 Kwiecień 2020, 18:46:21 »

Offline Milord

Odp: Libertago
« Odpowiedź #267 dnia: Śr, 08 Kwiecień 2020, 14:50:02 »
Może się mylę. Jeśli tak to mnie poprawcie. Ale w jakiejś dyspucie (nie pamiętam czy tutaj czy na FB wydawcy) padło zdanie że prawo pierwokupu dotyczy osób które zakupiły tom poprzedni. Czyli osoba kupująca tom I miała prawo pierwokupu tomu II, jednak jeśli z jakiegoś powodu właściciel zaszeregował z nabycia tomu II to prawo do zakupu tomu III przechodzi na nowego właściciela numeru znajdującego się na numerze II. Czyli nawet jeśli ktoś posiada tom I, ale nie zakupił już tomu II z tym samym numerkiem to nie posiada prawa pierwokupu tomu III.

Jeśli poplątałem, lub piszę bez sensu to zignorujcie tego posta :)

Ja również czytałem coś takiego, ale nie była to informacja oficjalna. W celu jej potwierdzenia napisałem kilka maili do Planety Komiksów i do Polish Comic Art, ale niestety maile pozostały bez odpowiedzi. Dziwne, bo przecież obie firmy są aktywne w mediach społecznościowych, zatem nie zawiesiły biznesu na czas epidemii, ani nic z tych rzeczy... Ale fajnie by było, gdyby jakaś oficjalna informacja w tym ważnym bądź co bądź temacie się pojawiła.

Offline GoNzO

Odp: Libertago
« Odpowiedź #268 dnia: Śr, 08 Kwiecień 2020, 14:54:19 »
No właśnie, też do nich pisałem i zero odzewu. Wielka szkoda, że tak podchodzą do klientów.

Online Szekak

Odp: Libertago
« Odpowiedź #269 dnia: Śr, 08 Kwiecień 2020, 14:54:48 »
To byl komentarz wydawnictwa na fb, wiec mozna traktowac jako oficjalne info.
Piękno jest w oczach patrzącego.