Autor Wątek: Libertago  (Przeczytany 317084 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline Szekak

Odp: Libertago
« Odpowiedź #180 dnia: Nd, 15 Grudzień 2019, 23:08:53 »
Hans, mówisz, że będziemy się zapisywać na albumy z dłuuuugim wyprzedzeniem... na razie to tendencja jest odwrotna - od pierwszego komiksu z każdym kolejnym schodzi on wolniej. ;)
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Gazza

Odp: Libertago
« Odpowiedź #181 dnia: Pn, 16 Grudzień 2019, 11:16:28 »
Na pejsbuku Libertago podaje, że od środy Thorgal Noir w magazynach! Jest szansa, że będzie na święta w naszych domach.... :))

Offline Teli

Odp: Libertago
« Odpowiedź #182 dnia: Pn, 16 Grudzień 2019, 11:30:24 »
Wiedziony niepewnością czy Mikołaj się wyrobi (bo jeden z albumów daję na prezent) skontaktowałem się z wydawnictwem. Potwierdzili mi że "Ptak czasu" powinien wlecieć na magazyn już dziś, zaś Thorgal tak jak pisze Gazza w środę. Także liczę na to że tym razem obejdzie się bez stresów.

Offline asx76

Odp: Libertago
« Odpowiedź #183 dnia: Pn, 16 Grudzień 2019, 11:34:28 »
Na pejsbuku Libertago podaje, że od środy Thorgal Noir w magazynach! Jest szansa, że będzie na święta w naszych domach.... :))

Serio podczas świąt będziesz Pan czytał "Thorgala", zamiast spędzać aktywnie czas z rodziną? ;)
No, chyba żeby go postawić przy stole w charakterze świątecznego gościa ;)

Offline GoNzO

Odp: Libertago
« Odpowiedź #184 dnia: Pn, 16 Grudzień 2019, 11:40:28 »
Gdyby tak jeszcze Aliens Omnibus wszedł wcześniej to byłbym wniebowzięty :D.

Offline asx76

Odp: Libertago
« Odpowiedź #185 dnia: Pn, 16 Grudzień 2019, 11:48:07 »
Gdyby tak jeszcze Aliens Omnibus wszedł wcześniej to byłbym wniebowzięty :D.

Zapewniam, że na Ziemi jest o niebo ciekawiej ;)

Offline Teli

Odp: Libertago
« Odpowiedź #186 dnia: Pn, 16 Grudzień 2019, 12:18:00 »
I cyk! "Ptak Czasu" jest już na Gildii. Także Liretago się sprawiło, teraz tylko czekać na wysyłkę :D

Offline Gazza

Odp: Libertago
« Odpowiedź #187 dnia: Pn, 16 Grudzień 2019, 12:30:30 »
Serio podczas świąt będziesz Pan czytał "Thorgala", zamiast spędzać aktywnie czas z rodziną? ;)
No, chyba żeby go postawić przy stole w charakterze świątecznego gościa ;)
Nie, nawet nie napisałem tak. ;)
Ale gdy wszyscy już się rozjadą i domownicy pójdą spać - naleję sobie szklaneczkę brandy i oddam się lekturze.

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Libertago
« Odpowiedź #188 dnia: Pn, 16 Grudzień 2019, 15:00:33 »
Zobacz, galeria istnieje chyba ze dwa lata a już zrobili wystawy w Polsce, poza Polską, organizują część komiksową na Warsaw Comic Conie zapraszając coraz to lepszych artystów, organizowali warsztaty i brali udział w innych festiwalach, teraz wydają ekskluzywne wydania i pytanie co dalej, czym nas zaskoczą.
Widać też, że udarzają poza komiksowo. Audycja w radio, znane osoby z komiksami - ten raper, widzialem jeszcze wzmiankę na jakimś portalu związanym z kolekcjonerstwem. Jeśli dodamy do tego plan wydawniczy do 2022 roku, o którym wspominali na fb to jestem niemal pewien, że obniżek nie będzie. I jeszcze wydają Francuskie wersje komiksów! Niech dojdą do tego wszystkiego jakieś dodatkowe artykuły prasowe, dodatkowe audycje radiowe i np telewizja śniadaniowa, to już w ogóle będziemy zapisywać się na albumy z dłuuuugim wyprzedzeniem.
Zasada jest prosta - im większy zasięg do ludzi, tym towar staje się bardziej deficytowy - nawet jeśli na początku jest wrażenie, że się nie sprzedaje. Ale nie można oceniać sprzedaży poprzez jedno miejsce.
Tak samo jak wspomniał Lyricstof uważam, że sklep planety to raczej nie jest wykładnik i  więcej tutaj jest gdybania niż rzeczywistości. Zwłaszcza że sam złapałem ich na zmianach ilości sprzedawanych komiksów. Już o tym pisałem : „mieli 120, spadło do 60 kilka i zrobiło się po kilku minutach ponownie 118”. Dodać te afery z wysyłkami oraz fakt, że nie robią żadnej reklamy wydawnictwu, to nie wróży dobrej współpracy. Tym bardziej, ze sam wydawca na tym forum jest obecny i na pewno zagląda i czyta posty dotyczące jedno działań.

Wydania kolekcjonerskie nie są dla klienta masowego. Przeciętny Kowalski komiksy uważa za dziecinną fanaberię, a jak słyszy o zakupie wydania ekskluzywnego wydania za 500 zł, to się puka w czoło. Ba, ludzie się dziwią, że komiks może kosztować 100 zł... Nie masz znajomych, nie rozmawiasz z nimi o komiksach?

Jeśli natomiast chodzi o działania marketingowe, to takowe podejmuje się raczej wtedy, gdy biznes idzie tak sobie i trzeba go rozruszać. Nikt nie inwestuje w marketing (czasu i pieniędzy), gdy sprzedaż idzie dobrze, bo i po co? Dlatego ja działania galerii odbieram dokładnie odwrotnie, niż ty - moim zdaniem cienko przędą i dlatego próbują być wszędzie i starają się, aby o nich mówiono.

Już kiedyś napisałem, że ich biznes to w głównej mierze rozpoznanie bojem, co nie wróży sukcesu na dłuższą metę. Podzielam też opinię, że zbytnio zintensyfikowali swoją działalność wydawniczą, przez co przesycili rynek wydaniami kolekcjonerskimi. Do niedawna nie było nic, teraz mamy - ile? - 5 wydań w jednym roku. Przesada w drugą stronę. No ale trzeba przecież

przyorać na starcie ile wlezie :)

Janusze biznesu :)

Offline freshmaker

Odp: Libertago
« Odpowiedź #189 dnia: Pn, 16 Grudzień 2019, 16:23:23 »
555 pln - kurierowi fedex można płacić kartą?

Offline Szekak

Odp: Libertago
« Odpowiedź #190 dnia: Pn, 16 Grudzień 2019, 16:31:44 »
Dziwne, że jeszcze żadnych foteczek nie ma.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Hans

Odp: Libertago
« Odpowiedź #191 dnia: Pn, 16 Grudzień 2019, 18:04:49 »
Zajęci wysyłką?

Odp: Libertago
« Odpowiedź #192 dnia: Pn, 16 Grudzień 2019, 19:21:08 »
Pelissa chciałaby się przywitać i „nieśmiało” dać znać że jest już w dystrybucji 🥰

https://www.facebook.com/341345759560848/posts/1020616478300436/



Offline Szekak

Odp: Libertago
« Odpowiedź #193 dnia: Pn, 16 Grudzień 2019, 19:28:54 »
Również ją witamy, piękną jak nigdy. <3
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline VooDoo-79

Odp: Libertago
« Odpowiedź #194 dnia: Pn, 16 Grudzień 2019, 19:56:08 »
Swój egzemplarz Ptaka zamówiłem w Gildii jak tylko się pojawił, ale w związku z ogromnymi wydatkami w Grudniu zdecydowanie poczekam z zapłatą do stycznia w związku z tym że szybka wyprzedaż tej pozycji raczej nie grozi. Natomiast nie ukrywam że cena tej pozycji cały czas mnie intryguje i wciąż walcze z myślami nad takim 100 % zdecydowaniem że biorę i już. Generalnie zawsze chciałem posiadać takie wydanie w integralu i z tego powodu omijałem szerokim łukiem te wydanie Egmontu ponieważ nienawidzę tych wydań miękko okładkowych w tym dużym formacie, ale takie wydanie jak standardowe Egmontowskie integrale za 150 zł w zupełności by mi wystarczyło.